Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Nvidia kills GTX285, GTX275, GTX260 and possibly GTX295...
STRANA 1 OD 2  
Panta019 Nvidia kills GTX285, GTX275, GTX260 and possibly GTX295... 07.10.2009. 17:39 T20757

status: user
broj poruka: 1583
...abandons the mid and high end market.

Full on retreat, can`t compete with ATI
by Charlie Demerjian

October 6, 2009

NVIDIA IS KILLING the GTX260, GTX275, and GTX285 with the GTX295 almost assured to follow as it (Nvidia: NVDA) abandons the high and mid range graphics card market. Due to a massive series of engineering failures, nearly all of the company`s product line is financially under water, and mismanagement seems to be killing the company.

Not even an hour after we laid out the financial woes surrounding the Nvidia GTX275 and GTX260, word reached us that they are dead. Normally, this would be an update to the original article, but this news has enough dire implications that it needs its own story. Nvidia is in desperate shape, whoop-ass has turned to ash, and the wagons can`t be circled any tighter.

Word from sources deep in the bowels of 2701 San Tomas Expressway tell us that the OEMs have been notified that the GTX285 is EOL`d, the GTX260 is EOL in November or December depending on a few extraneous issues, and the GTX275 will be EOL`d within 2 weeks. I would expect this to happen around the time ATI launches its Juniper based boards, so before October 22.

The lone survivor, maybe, is the GTX295, available only as a complete board from Nvidia. This is said to be almost impossible to get, likely for reasons we went into in the earlier financial article, cost. AIBs do not expect this product to last very long, likely until current stock is depleted.

Basically, engineering failure after engineering failure has left Nvidia without a high end part. It is left waving shells while trying desperately to convince the loyal press that it is real. While that is a problem for the future, the current concern is that it has nothing that can compete with ATI`s Evergreen line, HD5870, HD5850, and the upcoming Junipers.

The G200b based parts can compete on performance, but not at a profit, so they are going to die. Nvidia was booted out of the high end market, and is now abandoning the mid range in a humbling retreat. Expect a similar backpedaling from the rest in January when Cedar and Redwood come out.

There are no half or quarter Fermi derivatives taped out yet, so at a bare minimum, Nvidia has nothing for 2 more quarters. To make matters worse, due to the obscene 530++mm^2 die size on TSMC`s 40nm process, Fermi is almost twice the size of its competitor, Cypress/HD5870/HD5850. A cut down half version would cost less but still be barely competitive with Juniper. That chip would once again be vastly larger and more expensive than the ATI equivalents, and that is before board costs are examined. As the product stack waterfalls down, the ratios remain the same, Nvidia cannot be cost competitive for the Evergreen vs Fermi generation, period.

Massive engineering failures and cover-ups, starting with Bumpgate, have defined the company for the last two years. More recently, this includes the G212 failure, G214 fiasco and failure, now morphed into the G215 which is 3Q late so far, if it can ever be made profitably, and the G216 and G218 with the broken GDDR5 controllers. One or two failures are understandable, this many is flat out mismanagement.

As we have been saying all along, there is no savior chip, no plan B, they all failed. Nvidia can make chips and sell them at a loss, or retreat from those markets and lose less money. The only question now is whether or not it can fix its engineering problems and get competitive parts out before it runs out of cash. Given that the earliest that this can happen is next summer, it will be very touch and go.

Nvidia has alienated anyone who could be its friend, spawned needless lawsuits that very likely drive the company to a net negative value, and failed to sell the company while it still had a perception of worth. If you ask it, Nvidia will tell you that it is boldly turning itself into a vibrant GPU compute and cell phone chip giant. Should you want to remain in its good graces, this is not to be perceived as an exit strategy.

With the cancellation of the GTX285, GTX275, and GTX260, possibly the GTX295 too, Nvidia is abandoning the entire high end and mid-range graphics market. Expect a reprise in January on the low end. The company is badly mismanaged and hated by the very partners it needs to throw it a life preserver.

http://www.semiaccurate.com/2009/10/06/nvidia-kills-gtx285-gtx275-gtx260-abandons-mid-and-high-end-market/

http://www.fudzilla.com/content/view/15831/1/


http://www.itx.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=11253&Itemid=1

___________________________________

Kod Kalču nema laganje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DedaRale Nemoguće!!!???!!! 07.10.2009. 17:52 #146451

status: user
broj poruka: 50



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DedaRale Hihihi 07.10.2009. 17:57 #146454

status: user
broj poruka: 50
Ma nije istina. Nvidia rulez i najbolja je na celom svetu i zakon je i ATI/AMD ništa ne valja i imaju loše drajvere i nestabilni su i spori i čipovi ne mogu da se mere sa điforsom pa moraju da budže po 2 čipa da bi imali rezultate ko jedan đifors i ati je bezveze i nvidija je super i testovi su na strani điforsa i super je modovanje drajvera za svaku igru i ati ne valja.
A NVidija rastura ATI, videćete vi.

P.S.
ATI je bezveze, đifors je super.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re 07.10.2009. 18:02 #146456

status: user
broj poruka: 1583
Pa da je bilo kako ti kazes onda ne bi do ovoga doslo.

___________________________________

Kod Kalču nema laganje.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky re: Nvidia kills GTX285, GTX275, GTX260 and possibly GTX295... 07.10.2009. 18:08 #146459

status: user
broj poruka: 393
Sto bre brate pricas tako nesto. NVIDIA nece nikad da ukasi proizvodnju svojih kartica, samo ce im ponovo promeniti naziv. Simple as that.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 07.10.2009. 18:08 #146460

status: user
broj poruka: 12056

Jao ljudi lagano samo....ne bi želeo da niko od konkurenata propadne, jer ćete Radeona 6870 platiti....mnogo, a isto bi bilo i obrnuto.

Samo neka je Nvidia ok, pa neka se oni lemaju, a mi ćemo da uživamo u velikom izboru i kupujemo šta nam odgovara.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Bez veze.. 07.10.2009. 18:12 #146462

status: user
broj poruka: 18472
Ma ko zna odakle je procurila informacija.Do sad sam procitao svasta nesto pa nista od toga nije bilo.Te nvidia propada,te ovo,te ono,nema para a doniraju 20 000 000 dolara za institut za nauku!
Otkad GTX280/285 nije potpun proizvod?Jao sta sve necu procitati..Svasta.
Najgore je sto nezreli ljudi ,ljubitelji svog brenda likuju i skacu od srece na ove gluposti.Daj uzmite se u pamet.Malo ozbiljnosti nije na odmet.
Kako god da se desi,bax vam je lepo objasnio.Da vidim dal cete onda da skacete od srece?!

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Bla bla bla... 07.10.2009. 18:17 #146463

status: user
broj poruka: 839

To neki atijevac pustio buvu!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @@ 07.10.2009. 18:23 #146465

status: user
broj poruka: 18945
sto se mene tice, nek propadnu i ATi i nVidia, bar na jedno 10god, da ne moram da kupujem novu graficku, a sve igrice iz buducnosti da optimizuju za poslednju nV i ATi koji su izasli
ali, malo morgen


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE :) 07.10.2009. 18:39 #146467

status: user
broj poruka: 839
E to bi bilo lepo, samo u poslednje vreme sve losije i losije igrice izlaze , izreklamiraju ga mislis bice BOOM a kad izadje smori se kao sto je slucaj sa Operation Flashpoint 2 !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 07.10.2009. 18:42 #146469

status: user
broj poruka: 8138
Gluposti...Neverujem u ovu pricu.

The Way It`s Meant To Be Played

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Bez veze.. 07.10.2009. 18:44 #146470

status: user
broj poruka: 7285
Ja bi jos i mogao da poverujem u ovo,ima naznaka da se nesto ovako(doduse u manjem obliku)moglo ocekivati.Seti se od kada ja govorim da Nvidija ima gubitke sa svakim prodatim GT200 a posebno sa GTX260.
Ovo nikako nece valjati ako je istina,ali sve se cudno namesta.Meni je recimo i sada jako sumnjiva cena novih radeona,koji su zamalo 100% skuplji od prethodnika kada su izlasli.

Prem da ja mislim da je katanac nemoguc i da ce mozda i Intel da se umesa ako bude naznaka da je prica istinita.U ostalom ako jeste uskoro ce svi elektronski mediji da bruje o tome.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Ma ko zna odakle je procurila informacija.Do sad sam procitao svasta nesto pa nista od toga nije bilo.Te nvidia propada,te ovo,te ono,nema para a doniraju 20 000 000 dolara za institut za nauku
:: Otkad GTX280/285 nije potpun proizvod?Jao sta sve necu procitati..Svasta
:: Najgore je sto nezreli ljudi ,ljubitelji svog brenda likuju i skacu od srece na ove gluposti.Daj uzmite se u pamet.Malo ozbiljnosti nije na odmet
:: Kako god da se desi,bax vam je lepo objasnio.Da vidim dal cete onda da skacete od srece?
::
:: Green Green Grass Of Home
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
skar Re: Re: Bez veze.. 07.10.2009. 19:13 #146473

status: user
broj poruka: 3992
kada su supci,tako im i treba....
ali pre neku godinu je ista prica kruzila od amd/Ati,pa eto ih jaci nego ikad


`rad je od coveka napravio majmuna`

:: Ja bi jos i mogao da poverujem u ovo,ima naznaka da se nesto ovako(doduse u manjem obliku)moglo ocekivati.Seti se od kada ja govorim da Nvidija ima gubitke sa svakim prodatim GT200 a posebno sa GTX260
:: Ovo nikako nece valjati ako je istina,ali sve se cudno namesta.Meni je recimo i sada jako sumnjiva cena novih radeona,koji su zamalo 100% skuplji od prethodnika kada su izlasli
::
:: Prem da ja mislim da je katanac nemoguc i da ce mozda i Intel da se umesa ako bude naznaka da je prica istinita.U ostalom ako jeste uskoro ce svi elektronski mediji da bruje o tome
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: Ma ko zna odakle je procurila informacija.Do sad sam procitao svasta nesto pa nista od toga nije bilo.Te nvidia propada,te ovo,te ono,nema para a doniraju 20 000 000 dolara za institut za nauku
:: :: Otkad GTX280/285 nije potpun proizvod?Jao sta sve necu procitati..Svasta
:: :: Najgore je sto nezreli ljudi ,ljubitelji svog brenda likuju i skacu od srece na ove gluposti.Daj uzmite se u pamet.Malo ozbiljnosti nije na odmet
:: :: Kako god da se desi,bax vam je lepo objasnio.Da vidim dal cete onda da skacete od srece?
:: ::
:: :: Green Green Grass Of Home
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky ma glupost nevidjena 07.10.2009. 19:33 #146476

status: user
broj poruka: 393
nasao sam forum na kome je ovaj lik Charlie Demerjian postovao ovo i ljudi su ga okarakterisali kao spamera, budalu i cetrdesetogodisnju devicu. mada ne znam kakve veze ima ovo poslednje, ali sta je, tu je...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ma glupost nevidjena 07.10.2009. 19:39 #146478

status: user
broj poruka: 18472
I ja sam nasao pa sam sad povezao.Tj lik je okoreli ATI fan i mrzitelj nvidia kartica tako su ga svi i okarakterisali i na kraju i ispljuvali.Ima jos par nekih tema i nebuloza od njega,cini mi se da je i Obrad postavljao neke njegove izjave ovde,cini mi se,mrzi me sad da trazim..

Green Green Grass Of Home

:: nasao sam forum na kome je ovaj lik Charlie Demerjian postovao ovo i ljudi su ga okarakterisali kao spamera, budalu i cetrdesetogodisnju devicu. mada ne znam kakve veze ima ovo poslednje, ali sta je, tu je..
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Saske ... 07.10.2009. 19:41 #146481

status: user
broj poruka: 1117
pa jel vi ljudi ne znate ko je Charlie Demerjian...on drži sajt http://www.theinquirer.net koji je prilično krš, može svakakvih gluposti da se pročita...a nVidiju pljuje gde god stigne jer su mu zabranili dolaske na njihove konferencije...i bilo je još nešto, al ne sećam se više...davno to beše...uglavnom, čovek je totalni frik...

Overclocking is the way of life!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 07.10.2009. 20:50 #146497

status: user
broj poruka: 2743
Volim ATI, ali to ne znaci da mrzim nVidi-u, i jedni i drugi imaju dobre i lose strane, pa sta kome vise odgovara.

Inace kada je Intel izbacio Core 2 Duo procesore sahranio je AMD preko noci, da su ovi morali da prepolove cenu X2-jke, pa je bila prica da se AMD deli na vise manjih kompanija, pa ce da propadne, pa na kraju nista.

Cisto sumnjam, a i pre ce Intel da kupi nVidi-u i da nastavi proizvodnju, nego da ovi bas tako puknu.

Najvise ce da nadrljaju potrosaci.
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: ma glupost nevidjena 07.10.2009. 20:51 #146498

status: user
broj poruka: 2743
Eto.
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: nasao sam forum na kome je ovaj lik Charlie Demerjian postovao ovo i ljudi su ga okarakterisali kao spamera, budalu i cetrdesetogodisnju devicu. mada ne znam kakve veze ima ovo poslednje, ali sta je, tu je..
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 07.10.2009. 20:56 #146502

status: user
broj poruka: 9121
Ja ne pamtim da je ni na polju procesora i grafickih jedan proizvodjac ovoliko kaskao za konkurentom, a kada bi zaustavili prodaju ovih kartica, pa ne bi imali sta da prodaju, najbolje za nVidia bi bilo da ih Intel kupi.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: ... 07.10.2009. 21:01 #146504

status: user
broj poruka: 2743
Kada je izasao Athlon XP.
Isto tako kada je izasao Core 2 Duo.
A cini mi se da je nVidia sa serijom 6xxx generalno bila ispred, moje subjektivno misljenje.
Gotovo svako je imao GeForce 6600GT
_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: Ja ne pamtim da je ni na polju procesora i grafickih jedan proizvodjac ovoliko kaskao za konkurentom, a kada bi zaustavili prodaju ovih kartica, pa ne bi imali sta da prodaju, najbolje za nVidia bi bilo da ih Intel kupi
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Čisto sumnjam 07.10.2009. 21:11 #146506

status: user
broj poruka: 6089
da će nVidija da propadne. Isto tako su pričali i za AMD pre koju godinu, a on se digao iz pepela, živ je i mrda se. Nadam se da nVidija neće propasti, baš iz onog razloga koji je naveo Baks, zato što će cene sledeće generacije Radeona biti više nego paprene.


May The Force Be With You!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS ... 07.10.2009. 21:14 #146509

status: user
broj poruka: 860
Ma nema nita od ovoga. Svi ponekad kasne pa prežive.

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ocrnio ih je lik stvarno 07.10.2009. 21:30 #146515

status: user
broj poruka: 7702
Kaze da su finansijski pod vodom.Naravno da ne bi bilo dobro da propadne Nvidia odrazilo bi se sigurno na ATI cene.I ja mislim da imaju los menadzment.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
brutos nikome nece koristiti propast Nvidia-e 07.10.2009. 22:19 #146530

status: user
broj poruka: 190
sta sam danas citao a jeste zanimljivo je:

update: We went window shopping again this afternoon to see if there were any GTX 285 price changes. There weren`t. In fact GTX 285 supply seems pretty low. MWave, ZipZoomFly, and Newegg only have a few models in stock. We asked NVIDIA about this, but all they had to say was `demand remains strong`. Given the timing, we`re still suspicious that something may be afoot.

Demand strong my ass :D

ceo clanak:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3650&p=14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
spector000 malo poucna prica 07.10.2009. 23:06 #146539

status: user
broj poruka: 5
Kako stvari teku na frontu ATI/nVidia. Ovo bi trebalo da bude jasno svakome ko je malo duze pravio gpu scenu.
nVidia oduvek pravi potrosacke kartice tj. lepo naprave nesto sto funkcionise koliko toliko. Odu kod izdavackih kuca nadju jednu sa razvojnim timom koji pravi next gen FPS uplate malo vise novca na njihov racun ubace ``works best whit nVidia`` u intro igre, zauzvrat dobiju parce koda od engina koji ce pokrecati tu igru napisu pristojan driver i prodaju gomilu ``dobrih`` kartica na kojima ova igra pristojno radi. Zatim naprave zmaja od kartice na kojoj ova igra leti naravno 6 mesec kasnije i rasprodaju i nju ljudima sa vise novca.
E sad ATI igra drugacije uzmu gomilu novca nagrave EXTRA parce hardvera tj. GPU dva puta bolji od nVidie a onda malo zeznu stvar napisu drajver koji radi za neku aplikaciju prepisu stari za neke igre od pre 2 godine i dobijemo karticu koja kosta 50% vise bolja je 2 puta a radi isto ili slabije od neke nove nVidine kartice u nekoj novoj igri a slozicemo se da se nove graficke kupuju samo zbog konforne igre u novim igrama zar ne?
Jednostavno ljudi koji rade za nVidiju znaaju kako da sa manje ostvare vise zato je ATI i dovoljno propao da ga je AMD preuzeo i sad kopiraju strategiju od nVidije. Jedini problem sto su ljudi navikli da prave igre sa nVidijom uz njih i tu ATI moze malo sta da uradi. Misli samo pogedajte koji procenat igara ima u svojoj intro sekvenci pomenutu frazu works best whit nVidia a koliko ima ATI.
Koliko god napredovao u ovom trenutnu ATI u odnosu na nVidiju i priznajem da ima bolje GPUs ipak ce ljudi kupovati radije nVidiju jer na njoj ipak sve bolje radi zbog dobro napisanih drivera i pomenute veze sa razvojnim timovima pc igara.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos Re: 07.10.2009. 23:20 #146542

status: user
broj poruka: 2743
Dzabe pricas, ljudi sa zelenim potpisima ce odma` da te pljunu u lice. Salim se

_________________________________________________
Hope is the first step on the road to disappointment.

:: Kako stvari teku na frontu ATI/nVidia. Ovo bi trebalo da bude jasno svakome ko je malo duze pravio gpu scenu
:: nVidia oduvek pravi potrosacke kartice tj. lepo naprave nesto sto funkcionise koliko toliko. Odu kod izdavackih kuca nadju jednu sa razvojnim timom koji pravi next gen FPS uplate malo vise novca na njihov racun ubace ``works best whit nVidia`` u intro igre, zauzvrat dobiju parce koda od engina koji ce pokrecati tu igru napisu pristojan driver i prodaju gomilu ``dobrih`` kartica na kojima ova igra pristojno radi. Zatim naprave zmaja od kartice na kojoj ova igra leti naravno 6 mesec kasnije i rasprodaju i nju ljudima sa vise novca
:: E sad ATI igra drugacije uzmu gomilu novca nagrave EXTRA parce hardvera tj. GPU dva puta bolji od nVidie a onda malo zeznu stvar napisu drajver koji radi za neku aplikaciju prepisu stari za neke igre od pre 2 godine i dobijemo karticu koja kosta 50% vise bolja je 2 puta a radi isto ili slabije od neke nove nVidine kartice u nekoj novoj igri a slozicemo se da se nove graficke kupuju samo zbog konforne igre u novim igrama zar ne
:: Jednostavno ljudi koji rade za nVidiju znaaju kako da sa manje ostvare vise zato je ATI i dovoljno propao da ga je AMD preuzeo i sad kopiraju strategiju od nVidije. Jedini problem sto su ljudi navikli da prave igre sa nVidijom uz njih i tu ATI moze malo sta da uradi. Misli samo pogedajte koji procenat igara ima u svojoj intro sekvenci pomenutu frazu works best whit nVidia a koliko ima ATI
:: Koliko god napredovao u ovom trenutnu ATI u odnosu na nVidiju i priznajem da ima bolje GPUs ipak ce ljudi kupovati radije nVidiju jer na njoj ipak sve bolje radi zbog dobro napisanih drivera i pomenute veze sa razvojnim timovima pc igara
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60285. Broj poslatih odgovora: 646199.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs