Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Intel Six-Core Gulftown Hits 6.4GHz!
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Intel Six-Core Gulftown Hits 6.4GHz! 13.10.2009. 20:16 T20929

status: user
broj poruka: 18472
Ode AMD PhemomII jedina slava koju je imao a to je extremni clock za oko.

Video sam razne frekfencije Intela,pocev od jednojezgarnog Presccot-a preko Dual Core preko 5 Gz pa preko Yorkfield-a do Nehalema ali ovu zver jos nisam i ne mogu da zamislim kako to radi.
6 fizickih jezgara i 12 Threadova,znaci ostao sam bez texta.
Obratite paznju na defaultni takt od samo 2.4 Ghz.
Sta reci osim Brooka.

http://en.expreview.com/2009/09/23/intel-six-core-gulftown-hits-64ghz.html


Green Green Grass Of Home
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tu ipak ima jos nesto bitno da se kaze: Brooko, budi moja!!! 13.10.2009. 20:33 #148597

status: user
broj poruka: 10988

Waiting for the day...!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Sve je to sviranje onoj stvari 13.10.2009. 20:42 #148599

status: user
broj poruka: 6088
ali zar Phenom II nije išao na 7GHz, ili me sećanje ne služi dobro. Na kraju krajeva - sve u svemu - sviranje qrcu.


May The Force Be With You!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sky da nisi pomesao nesto PII955 ide na 7 Ghz 13.10.2009. 20:46 #148605

status: user
broj poruka: 7700

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=597938

Tebi se nesto AMD mota po glavi :) stalno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Znači, nisam još za bacanje 13.10.2009. 20:49 #148606

status: user
broj poruka: 6088
sećanje me služi dobro.


May The Force Be With You!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zmajko ... 13.10.2009. 20:57 #148612

status: user
broj poruka: 1228
ko se to upuvao?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re 13.10.2009. 21:14 #148618

status: user
broj poruka: 7286
Lepo pise da je sample i da finalni produkt izlazi tek sledece godine,pa jos sa def klokom stvarno nije lose.Cinjenica da to nikom neznaci,isto kao i phenom-ovih 7,mada klok od 150% plus za sample primerak garantuje odlican procesor koji ce i na vazduhu ladno ici preko 4,sto je nama krajnjim korisnicim i najbitnije.

Da se vratimo u stvarnost,ova ploca bas fino izgleda:

https://www.evga.com/articles/00438/

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 13.10.2009. 21:52 #148631

status: user
broj poruka: 9122
Dzabe njima i 53 i po jezgra kada ih IBM sabija za dorucak na polju servera (i Intel i AMD), a taj clock cista glupost, fora hladis sa tecnim azotom 955 i lupis ga na 8GHZ cemu to ?

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: ... 13.10.2009. 22:03 #148640

status: user
broj poruka: 7286
Gile to poredjenje nikako ne drzi vodu,jer taj koji je izmislio Intel je pisao u pesak dok je IBM kontrolisao spaljivanja u koncentracionim logorima sirom evrope i bio najveci logisticki partner Hitlerove nacisticke masinerije.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Dzabe njima i 53 i po jezgra kada ih IBM sabija za dorucak na polju servera (i Intel i AMD), a taj clock cista glupost, fora hladis sa tecnim azotom 955 i lupis ga na 8GHZ cemu to
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi A sta mislis Gile da Intel moze ,da ga ne bi natero na 7 Ghz 13.10.2009. 22:05 #148642

status: user
broj poruka: 7700
pa makar i na tecni azot i temperaturama bliskim apsolutnoj nuli ,to govori samo o dobroj tehnologiji izrade.Pogledaj testove na Anandtech.

http://it.anandtech.com/IT/showdoc.aspx?i=3653&p=5
MS SQL Bolji 6 core Opteron quad socket od xeona quad socket i manje trosi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi I taj Intel Xeon X7460 u testu je 6 jezgarni ista frekvencija 13.10.2009. 22:12 #148645

status: user
broj poruka: 7700
kao Opteron 8435 6 jezgarni,a ovaj brzi od njega na polju servera ,a pricaju da ce od tog Opterona proizaci Thuban 6 jezgara za desktop.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 13.10.2009. 22:15 #148646

status: user
broj poruka: 9122
@Ishmerish jbg dzabe Intelu clock od 8GHZ kada ih ovi spuste na patos sa 3GHZ :). Intel je na tom trzistu servera trenutno najgori, nisu dzabe Ameri u svoj Roadrunner ubacili IBM/AMD procesore :).

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @gile23 13.10.2009. 22:28 #148652

status: user
broj poruka: 18941
jesi ti siguran u to sto pricas, zar IBM nije pre 20 i kusur god. prestao da proizvodi procesore, kad i Cyrix??? a u njohove vrhunske servere mislim da ide Xeon...nesto mi bas tvoja prica cudno zvuci, jer sam radio sa tim serverima, IBM, HP...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 Re: @gile23 13.10.2009. 22:37 #148655

status: user
broj poruka: 9122
Ne verujem, IBM Cell tehnologija je njihova.

Pozdrav!


:: jesi ti siguran u to sto pricas, zar IBM nije pre 20 i kusur god. prestao da proizvodi procesore, kad i Cyrix??? a u njohove vrhunske servere mislim da ide Xeon...nesto mi bas tvoja prica cudno zvuci, jer sam radio sa tim serverima, IBM, HP..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Ja volim AMD 13.10.2009. 22:37 #148657

status: user
broj poruka: 1376
http://www.top500.org/system/9707

IBM procesori
http://www.superwarehouse.com/IBM_processors/b/112/c/2744
mislim da su zadnji njihovi pocesori bili bas Cyrix
https://www.berzapasa.com

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @Ja volim AMD 13.10.2009. 22:41 #148660

status: user
broj poruka: 18941
uh, al` bi mi lego takav jedan, znaci za dozivotno..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: ... 13.10.2009. 22:57 #148664

status: user
broj poruka: 7286
Pa,izgleda da me nisi skontao.Ja samo kazem da je iluzorno porediti ikog sa IBM-om,pa makar to bili Intel,Amd i Microsoft zajedno.Jer da je IBM hteo imao bi danas duplo bolje procerore,grafike i operativne sisteme od svih navedenih.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: @Ishmerish jbg dzabe Intelu clock od 8GHZ kada ih ovi spuste na patos sa 3GHZ :). Intel je na tom trzistu servera trenutno najgori, nisu dzabe Ameri u svoj Roadrunner ubacili IBM/AMD procesore :)
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Bacim varalicu i eto soma :) 13.10.2009. 23:02 #148665

status: user
broj poruka: 18472
Malo sale ,nista licno..Pa hebem mu misa AMD-ovci ja samo malo da bacim buvu oko Intela vi se odmah upecate na prvu.
Ali `ajde da idemo konstruktivno.

Prvo i prvo ovo je extremni clock a drugo ES je primerak sto rece Ismerish.Treca stvar ali najbitnija.Jel vi vidite onih 6 jezgara i 12 threadova ???Znate li koliko je tesko postici takav jedan clock sa ukljucenim HT a jos sa defaultnim klokom od 2.4 Ghz?!
Poredite AMD a ja sam ga prvi pomenuo ,on uopste nije u ovoj klasi tako da tih 7 Ghz nista ne znaci.PhenomII je 4-jezgarni CPU.Ostao je u klasi sa Yorkfieldom pa po arhitekturi ni tu ne moze da se poredi ali ajde za extremni klok je ok.Postigli su veci.
Ja govorim o trecoj generaciji Intelovih procesora.Ako gledamo pocetak revolucije pocev od Q6600 dodjosmo do 6-sto jezgarnog CPU-a sa HT tehnologijom od 12 Threadova moze se reci da je Intel uznapredovao velikim korakom za relativno kratko vreme.
Mogu da podpisem da ce ovaj CPU da ide preko 4.0 Ghz sa 12 Threadova za svaki dan.
Daj te mi primer nekog AMD-a koji ce sa ovakvom arhitekturom toliko da dogura.Nema,jer AMD jos nije izbacio CPU sa 6 fizickih jezagara.Ceka se na taj poduhvat.
Mozda sam cak bio i skroman,mozda ce ovaj CPU ici mnogo vise.To svakako znaju oni koji ga vec poseduju ali je mali broj za sad takvih ljudi jos uvek.
Zamislite kako ovaj CPU radi rendering i koliko ce biti dobar za te stvari?!

Polemisemo normalno bez lozenja,ipak Intelu treba skinuti kapu i odati respekt.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Hehe Sky ti si nesto popio veceras 13.10.2009. 23:06 #148666

status: user
broj poruka: 7700
Ja dajem testove za Opteron sa 6 jezgara vidis da AMD ima 6 jezgara za servere,mozda si mislio na desktop ,ako si na to mislio bice 6 jezgarni Thuban za par meseci.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Da na desktop.Na to sam mislio.. 13.10.2009. 23:07 #148667

status: user
broj poruka: 18472
Inace ne pijem skoro nikad.
Da Thuban.I mene interesuje kakav ce biti.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Pocetkom sledece godine izlazi Thuban 6 jezgara 13.10.2009. 23:14 #148670

status: user
broj poruka: 7700
na bazi ovog Opterona sa 6 jezgara sto sam dao link sa testovima u SQL-u,am3 i am2 kompatibilan ,e sad kakav ce biti u testovima sa igricama videcemo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JOSILENKO Re: Pocetkom sledece godine izlazi Thuban 6 jezgara 13.10.2009. 23:30 #148676

status: user
broj poruka: 1013
Thuban is expected to come out in Q3 2010, and very likely to be branded as Phenom II X6.

Mislim da je pocetak sledece godine koji ti pominjes Q1, a ne Q3... Da se nisi zaje*o?

http://en.expreview.com/2009/09/22/amd-confirms-thuban-six-core-desktop-processor-due-next-year.html

Par pitanja - jer ce taj Turban imati HT ili ne?
Kad ce tacno da izadje ovaj I7 sa HT i 6 jezgara... nesto sam u fazi kupovine procesora pa ne znam da li da ga odlazem, a svako jezgro mi je botno, pogotovu sa HT

JOLE

:: na bazi ovog Opterona sa 6 jezgara sto sam dao link sa testovima u SQL-u,am3 i am2 kompatibilan ,e sad kakav ce biti u testovima sa igricama videcemo.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @Ishmerish 13.10.2009. 23:38 #148681

status: user
broj poruka: 18941
::Jer da je IBM hteo imao bi danas duplo bolje procerore,grafike i operativne sisteme od svih navedenih.

Po tebi, IBM nije najimucnija kompanija na svetu, zato sto nije tako htela?
Moram da priznam, jako kreativna konstatacija, nisam o tome razmisljao...mozda da im malo pomognemo, da im damo malo podstreka

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Shangai su izbacili par meseci ranije 13.10.2009. 23:41 #148683

status: user
broj poruka: 7700
Tako da mislim da ce i ovo ,pretpostavljam ,nece imati Hyperthread ako si na to mislio ,ali ako si gledao testove ovaj link sto sam dao ,video bi da to ne pomaze Xeonima koji imaju to, u aplikacijama koje bas zahtevne za threadovima,naravno u pitanju su quad socketi ,znaci 4 x 6 jezgara.Za vise threadova vise znaci fizicki kanali memorije ,svaki socket da ima svoju memorijski kanal,jer je dokazano da sa 8 jezgara nemas dobitak u perfomansama ,isti je kao i sa 4 kad se ukljuce hyper thread.AMD ce da ubaci u bulodzer hyperthread.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: @Ishmerish 13.10.2009. 23:49 #148689

status: user
broj poruka: 7286
Samo mala ispravka,IBM jeste najimucniji.A samo oni znaju zasto su se ogradili iz ovog segmenta.Mozda zato sto na drugom mnogo vecem planu imaju primat.Dali si izmedju ostalog cuo za Verichip?
Intel,Amd...i njihovi proizvodi/profiti su veoma mali zalogaj za IBM.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: ::Jer da je IBM hteo imao bi danas duplo bolje procerore,grafike i operativne sisteme od svih navedenih.
::
:: Po tebi, IBM nije najimucnija kompanija na svetu, zato sto nije tako htela?
:: Moram da priznam, jako kreativna konstatacija, nisam o tome razmisljao...mozda da im malo pomognemo, da im damo malo podstreka
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Da se skupe zajedno AMD ,Intel i Apple finansijski ,nisu kao IBM 13.10.2009. 23:59 #148693

status: user
broj poruka: 7700
sta reci za IBM drugo ,kad ti je on osmislio PC.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs