Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
nVidia PhysX osvaja gaming trziste!
STRANA 1 OD 2  
SkyFire nVidia PhysX osvaja gaming trziste! 15.10.2009. 02:17 T20974

status: user
broj poruka: 18472
Simulacija fizike postala je bitan deo za korisnike koji traze visokokvalitetne gaming performanse.PhysX ce uciniti da scene izgledaju impresivnije i lepse u isto vreme.
Jen-Hsun Huang, CEO i suosnivač NVIDIA-e, kaze da simulacija fizike može napraviti dim, požar, eksplozije- koje su toliko realne da mozete imati utisak kao da se desilo ispred vas.
Takođe je predvideo da ce simulacija fizike postati trend u roku od godinu dana, receno na GPU Technology Conference.
`Do kraja sledece godine, ako tvoj GPU ne bude podrzavao PhysX simulacije, što je glupost! Ako ne mozes da koristis PhysX sta onda mozes?Pocev od danas,imas GPU koji ne mogu vrsiti fukciju shading-a,sta onda rade?”
Popularna igra Batman: Arkham Asylum ima takodje podrsku za PhysX akceleraciju. Dakle, nadamo se da cemo videti sto vise PhysX igara u bliskoj buducnosti.

Izvor :

http://en.expreview.com/2009/10/14/jen-hsun-huang-stresses-the-importance-of-physics-simulation.html

Koliko sam mogao da primetim skoro svaka druga igra sad podrzav PhysX.Evo i ova dronjava igra Dreamkiller koju sam juce probao podrzava fiziku.Ocigledno je da je ovo vec debelo zazivelo i da se svaki proizvodjac igara trudi da njegove igre podrzavaju PhysX da bi dobile na sto vecem vizuelnom kvalitetu.



Green Green Grass Of Home
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE !!!! 15.10.2009. 02:23 #149008

status: user
broj poruka: 839

Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno.


Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Pa ne muce tebe vizuelni efekti.. 15.10.2009. 02:28 #149011

status: user
broj poruka: 18472
Vec sto grafika ne moze da se izbori sa fizikom u normalnim FPS-ima vec je odere.Meni je dim skroz ok.Nije nista sad specijalno ali je ok.PhysX takodje zavisi od same igre.Videcemo neke novije i bolje naslove.

Bas ovih dana razmisljam o jednoj stvari.
Treba Crysis 2 da izadje.Em sto ima da odere od zahtevnosti em sto ce ne daj Boze podrzavati i PhysX.E onda cu ja sa mojom zveri sa AA na podnosljivih 4-8x u rezoluciji 1920-1200 sa HI detaljima imati jedno 25-30 FPS daj Boze .To jeste zabrinjavajuce jer fizika opterecuje dosta GPU.E sad.Ja se za sad ne bunim.Meni je potaman.Za ostale ne znam.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE Sky 15.10.2009. 02:30 #149014

status: user
broj poruka: 839

Jel ti nije problem da mi napises koju konfiguraciju imas ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Sky 15.10.2009. 02:31 #149015

status: user
broj poruka: 18472
Idi na benchmark.Tamo gde sam ti dao link gde sam testirao GTX285.Pogledaj u moja masina.Necu ovde da pisem.

Green Green Grass Of Home

::
:: Jel ti nije problem da mi napises koju konfiguraciju imas ?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE ..... 15.10.2009. 02:56 #149020

status: user
broj poruka: 839
Crysis 2 ako izadje zahtevace DX11 i mnogo jaci komp nego sto danas postoji!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: ..... 15.10.2009. 03:26 #149023

status: user
broj poruka: 18472
Pa sudeci po reklami DX11 ubrzava performanse zar si zaboravio?A koliko ce Crysis da bude zahtevan pitanje je.Ja nisam jos ni jedan demo video.Ono Cryengine 3 nije nista posebno.Nikakva razlika sa prethodnim Crysis-om kao sto nema razlik ni izmedju Crysis i Warhead.Ja ne znam dal neko moze da uoci razliku u kvalitetu grafickog prikaza?


Green Green Grass Of Home

:: Crysis 2 ako izadje zahtevace DX11 i mnogo jaci komp nego sto danas postoji!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
GAMER4LIFE !!! 15.10.2009. 03:37 #149024

status: user
broj poruka: 839
Meni u Crysis-u bolja grafika nego u warhead, dvojka je zahtevnija a grafika nije bolja...

p.s oba dela su extra keca sam preso 6x a dvojku 2x


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 15.10.2009. 05:56 #149025

status: user
broj poruka: 8139
Lepo,lepo.Inace,tacno je da na primer u Batman-u AA prepolovi FPS na pola kad se upali PhysX,ali zato su efekti i fizika do j***.
Optimizovace se PhysX,treba vremena jer je ova tehnologija tek zazivela.

The Way It`s Meant To Be Played

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Evo 15.10.2009. 07:08 #149027

status: user
broj poruka: 6502
CryEngine 2.0 za PC VS. CryEngine 3.0 za konzole ( a bice i za PC tu ce verovatno lepse izgledati):

http://www.youtube.com/watch?v=2WJG14uLA3k


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro yo 15.10.2009. 12:37 #149097

status: user
broj poruka: 1959
e aj sad kao dz bu :)) ma salim se, pa to je tacno sto kazu jer ja koliko sam informisan PhysX nije ta fizika kako neki misle to je rendanje veceg broja poligona, e sad znamo da se svaka igra sastoji iz velikog broja, a to sto pada fps to je zbog live renderinga, igrali ste Gta novi i eksplozije su poprilicno dobro uradjene ali kad vozis brzo napr preko mosta i gledas sa strane opada fps ko zrele sljive, a oni kako sam ja ukacio prave, prave PhysX vise u fps igrama koje su `ogranicene` nego kao gta,

a zamisli da je crysis opsiran ko gotika ne bi video ni taj jedan frame :) a ko zna koliko ce biti minimum za igru, ja znam da cu ga igrati na minimum mozda medium

Dont drink and drive take joint and fly

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: yo 15.10.2009. 12:57 #149109

status: user
broj poruka: 3346
Fizika je interakcija objekata sa drugim objektima i rekacija pod odredjenim uticaijma. Vetar, gravitacija, masa, elasticnost, flow......itd.


:: e aj sad kao dz bu :)) ma salim se, pa to je tacno sto kazu jer ja koliko sam informisan PhysX nije ta fizika kako neki misle to je rendanje veceg broja poligona, e sad znamo da se svaka igra sastoji iz velikog broja, a to sto pada fps to je zbog live renderinga, igrali ste Gta novi i eksplozije su poprilicno dobro uradjene ali kad vozis brzo napr preko mosta i gledas sa strane opada fps ko zrele sljive, a oni kako sam ja ukacio prave, prave PhysX vise u fps igrama koje su `ogranicene` nego kao gta,
::
:: a zamisli da je crysis opsiran ko gotika ne bi video ni taj jedan frame :) a ko zna koliko ce biti minimum za igru, ja znam da cu ga igrati na minimum mozda mediu
::
:: Dont drink and drive take joint and fl
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: !!!! 15.10.2009. 13:41 #149131

status: user
broj poruka: 7761
Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS.
Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para.

Tomato Republic Of Serbia !!!

::
:: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
::
::
:: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: !!!! 15.10.2009. 13:48 #149134

status: user
broj poruka: 7286
Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx.

Pozdrav.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS
:: Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: ::
:: :: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
:: ::
:: ::
:: :: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 14:34 #149143

status: user
broj poruka: 18472
Pa da.Ali pametno je ovo sto je Ambner predlozio i moram to ubrzo da probam.Za fiziku ce sasvim biti dovoljna jedna 8800GT!Koliko sam mogao da primetim na trenutnim gaming platformama uvek ima po jos jedna karta za PhysX.Nego ajd nek mi sad neko razjasni jednu dilemu.Trebalo bi da nema veze ali me bas kopka.Jel nije bitno sto je kod mene drugi link za CF.Moja ploca ne podrzava SLI.Za fiziku mi SLI nije ni potreban tako da cenim da ce normalno da prepozna drugu kartu?!

Green Green Grass Of Home

:: Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx
::
:: Pozdrav
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS
:: :: Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para
:: ::
:: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic @SkyFire 15.10.2009. 14:36 #149145

status: user
broj poruka: 18941
pogledaj mail...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 14:37 #149146

status: user
broj poruka: 7761
Ma nemoj mi reci:
http://www.vistax64.com/graphic-cards/181627-nvidia-physx.html

A kao potkrepljenje toga sledeci link:
http://www.nvidia.com/object/physx_gpus.html

Kad nesto napisem, kazem ili uradim ja ipak gledam da budem siguran u ono sto pisem govorim ili radim...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx
::
:: Pozdrav
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS
:: :: Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para
:: ::
:: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: ::
:: :: ::
:: :: :: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Ne razumem zasto 15.10.2009. 14:45 #149147

status: user
broj poruka: 6502
bacati pare na posebnu kartu za PhysX, ona ce samo da stoji u masini bezveze i sluzice da kao potpomogne bilo bi logicno neku jacu kartu u samo 5-6 igara koje imaju PhysX,a i ta jaca karta je sama sposobna da se izbori sa PhysX efektima. Cisto bacanje para na dodatnu kartu koja ce imati ulogu u par igara a nije neophodna...


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 14:46 #149148

status: user
broj poruka: 7286
Nije on striktno za CF,to je prvo PCI-E pa tek sa dva ati-ja,cf bridge-om i enable cf opcijom to postaje.Tako da ce da sljaka bez problema,znas i sam da bi Aegia izasla sa PCI-E varijantom da ih Nvidia nije kupila.

@Abner:cemu nervoza,ja sam ti samo predocio nesto sto je tacno,a sta si ti to iskopao nemogu da vidim.Ako ti mislis da ima onda OK.Neshvatam ovo povecanje tenzije i netrpeljivosti na ovom forumu.


`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: Pa da.Ali pametno je ovo sto je Ambner predlozio i moram to ubrzo da probam.Za fiziku ce sasvim biti dovoljna jedna 8800GT!Koliko sam mogao da primetim na trenutnim gaming platformama uvek ima po jos jedna karta za PhysX.Nego ajd nek mi sad neko razjasni jednu dilemu.Trebalo bi da nema veze ali me bas kopka.Jel nije bitno sto je kod mene drugi link za CF.Moja ploca ne podrzava SLI.Za fiziku mi SLI nije ni potreban tako da cenim da ce normalno da prepozna drugu kartu?
::
:: Green Green Grass Of Home
::
:: :: Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: :: Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS
:: :: :: Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para
:: :: ::
:: :: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 14:53 #149149

status: user
broj poruka: 18472
Pazi.Menio je to jasno ta funkcija.Samo sam hteo da cujem jos jedno misljenje.Ali ono sto me buni je setovanje kroz driver.E zato sam pomislio da mozda nema veze sa SLI-em.Ok za Ageiu ali mozda je ovde nVidia nesto ukakila pa zbog toga.Nisam jos tu kombinaciju probao pa zato ne znam.Ali pazi.Ako to funkcionise tipa,igras Batman,oslobodjen mi GTX295,znaci imam FPS preko 100 opusteno ..To je extra..Mislim razumes sta hocu da ti kazem?Nisam limitiran i GPU se ne muci a ja ne koristim malu rezoluciju a kad stavljam detalje uvek idu na HI plus AA16X tako da..

Green Green Grass Of Home

:: Nije on striktno za CF,to je prvo PCI-E pa tek sa dva ati-ja,cf bridge-om i enable cf opcijom to postaje.Tako da ce da sljaka bez problema,znas i sam da bi Aegia izasla sa PCI-E varijantom da ih Nvidia nije kupila
::

:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: Pa da.Ali pametno je ovo sto je Ambner predlozio i moram to ubrzo da probam.Za fiziku ce sasvim biti dovoljna jedna 8800GT!Koliko sam mogao da primetim na trenutnim gaming platformama uvek ima po jos jedna karta za PhysX.Nego ajd nek mi sad neko razjasni jednu dilemu.Trebalo bi da nema veze ali me bas kopka.Jel nije bitno sto je kod mene drugi link za CF.Moja ploca ne podrzava SLI.Za fiziku mi SLI nije ni potreban tako da cenim da ce normalno da prepozna drugu kartu?
:: ::
:: :: Green Green Grass Of Home
:: ::
:: :: :: Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx
:: :: ::
:: :: :: Pozdrav
:: :: ::
:: :: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: :: Pa zato kupis neki polovni 8600GT da se on bavi fizikalijom a ona glavna samo iscrtava poligone i ne pada joj FPS
:: :: :: :: Sta je bre 30-35E za takvu akciju, sica... garant si za hladisu procesora dao vise para
:: :: :: ::
:: :: :: :: Tomato Republic Of Serbia !!!
:: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Bas da vidimo te igre gde ce dim,pozar i eksplozije da izgledaju tako realne, u batman arkham asylum dim je udradjen katastrofa.... opadne ti za 40FPS sa physX zbog nekih efekata koji nisu toliko spektakularni, jedino mi se svidja fizika kako je uradjena a effekti nista posebno
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: :: :: :: Kad Nvidia izbacuje DX11 Graficke?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 14:58 #149150

status: user
broj poruka: 7761
@Ishmerish
Uvazeni kolega da si ispratio drugi link video bi da je ono sto sam rekao za 8600GT tacno i da je potpuno suprotno od onoga sto si ti rekao `Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx.`

Tenzije nema samo sam ti ukazao na to da ipak malo proucis problematiku pre nego samouvereno iznosis svoje misljenje, ajd zdravo.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Nije on striktno za CF,to je prvo PCI-E pa tek sa dva ati-ja,cf bridge-om i enable cf opcijom to postaje.Tako da ce da sljaka bez problema,znas i sam da bi Aegia izasla sa PCI-E varijantom da ih Nvidia nije kupila
::
:: @Abner:cemu nervoza,ja sam ti samo predocio nesto sto je tacno,a sta si ti to iskopao nemogu da vidim.Ako ti mislis da ima onda OK.Neshvatam ovo povecanje tenzije i netrpeljivosti na ovom forumu
::
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS ... 15.10.2009. 15:01 #149152

status: user
broj poruka: 860
A zasto fiziku ne obradjuje procesor, ionako nije 100% iskoriscen, a posebno ovi quad procesori.

@Sky koliki je FPS na softverskom PhysX? I da li softverski PhysX iskoriscava sva jezgra?

Windows-free with Fedora 10

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 15:16 #149155

status: user
broj poruka: 7286
Neznam odakle ti misljenje da sam samouvereno izneo taj podatak.U vreme 8600GT i 8800GTS/GTX/ULTRA a posle i GT-a sam pomno pratio Nvidiu i sve oko G80 i G92 chipa,i sada zadnji put kazem da je u to vreme navedeno u vise navrata da tek na 88xx modelima su uspeli uspesno da implementiraju PhysX,a sada dali postoji neki wanna be PhysX deo chipa kod 8600GT to neznam i nebih rizikovao 30€ za potvrdu neupotrebljivosti fizike na toj karti.Znam samo da je jedino sigurna upotrebljivost fizike kod G80 a bilo bi najbolje(sigurnije)uzeti G92 chip.



`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: @Ishmeris
:: Uvazeni kolega da si ispratio drugi link video bi da je ono sto sam rekao za 8600GT tacno i da je potpuno suprotno od onoga sto si ti rekao `Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx.
::
:: Tenzije nema samo sam ti ukazao na to da ipak malo proucis problematiku pre nego samouvereno iznosis svoje misljenje, ajd zdravo
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: Nije on striktno za CF,to je prvo PCI-E pa tek sa dva ati-ja,cf bridge-om i enable cf opcijom to postaje.Tako da ce da sljaka bez problema,znas i sam da bi Aegia izasla sa PCI-E varijantom da ih Nvidia nije kupila
:: ::
:: :: @Abner:cemu nervoza,ja sam ti samo predocio nesto sto je tacno,a sta si ti to iskopao nemogu da vidim.Ako ti mislis da ima onda OK.Neshvatam ovo povecanje tenzije i netrpeljivosti na ovom forumu
:: ::
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Sky zipa ovo razmisljanje 15.10.2009. 15:26 #149159

status: user
broj poruka: 7286
Mozda samo bude frka sa driver-ima,prem da nece.Jer ako ubodes drugu kartu u PCI-E 2 slot,win ce ti prijaviti new hardware ali bez DVI kabla u njemu samo to ce i biti,sada se postavlja pitanje dali ti uopste trebaju driver-i ili da jednostavno pustis win 7 da picne one njegove.Posle toga ti treba PhysX.exe,u njemu kad ti ponudi karte izaberes (primera radi) 8800GT i tvoj GTX je free od nje.

Cim probas javljaj,zivo me interesuje.

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: Re: Re: Re: Re: Re: !!!! 15.10.2009. 15:51 #149172

status: user
broj poruka: 12785
8600GT podrzava PhysX, licno sam probao...
__________________
Scourge of PCBerza

:: @Ishmeris
:: Uvazeni kolega da si ispratio drugi link video bi da je ono sto sam rekao za 8600GT tacno i da je potpuno suprotno od onoga sto si ti rekao `Jes vala,samo mali lapsus 8600GT nema fiziku,tek od 88xx.
::
:: Tenzije nema samo sam ti ukazao na to da ipak malo proucis problematiku pre nego samouvereno iznosis svoje misljenje, ajd zdravo
::
:: Tomato Republic Of Serbia !!!
::
:: :: Nije on striktno za CF,to je prvo PCI-E pa tek sa dva ati-ja,cf bridge-om i enable cf opcijom to postaje.Tako da ce da sljaka bez problema,znas i sam da bi Aegia izasla sa PCI-E varijantom da ih Nvidia nije kupila
:: ::
:: :: @Abner:cemu nervoza,ja sam ti samo predocio nesto sto je tacno,a sta si ti to iskopao nemogu da vidim.Ako ti mislis da ima onda OK.Neshvatam ovo povecanje tenzije i netrpeljivosti na ovom forumu
:: ::
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 15.10.2009. 16:13 #149184

status: user
broj poruka: 9122
Dzabe njima i PhysX, jer kada se omasovi DX11, ta nVidia ima daleko da bude iza ATI-ja, trenutno nemaju odgovor na ovu seriju 5xxx karti.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs