Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Šta Windows 7 donosi Microsoftu
STRANA 1 OD 1
SkyFire Šta Windows 7 donosi Microsoftu 20.10.2009. 18:31 T21129

status: user
broj poruka: 18472
Nekoliko dana pred pojavljivanje Windows-a 7 postavljaju se pitanja šta ovaj operativni sistem znači za Microsoft. Postoji veliki broj mišljenja, pa jedni smatraju da definitivno predstavlja raskid sa svim lošim što je Vista donela. Vista nikada nije ispunila očekivanja. Ovaj operativni sistem trenutno može da računa samo na 19% udela na tržištu a ovaj procenat i dalje pada. Mnogi ljudi su odlučili da koriste XP uprkos njegovom već vremešnom stažu i čekali su Windows 7 da ne bi prelazili na Vista-u. U tom smislu Windows 7 bi trebao da skine jedno teško breme sa Microsoft-a obzirom da najveći procenat korisnika koristi operativni sistem star osam godina.

Izvor :

http://www.cnet.com/8301-30976_1-10377130-10348864.html?part=rss&subj=news&tag=2547-1_3-0-5


Green Green Grass Of Home
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 20.10.2009. 18:40 #150650

status: user
broj poruka: 9122
Xp koriste samo zbog brzine, a sad on ode u propast, ko ce pored Win 7 koristiti Xp, cak iako je sporiji Win 7. A Microsoftu ce Win 7 doneti ogromne pare, a Vista ja koristim i nije uopste los sistem.

Pozdrav!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: ... 20.10.2009. 18:49 #150659

status: user
broj poruka: 2788
ja cu koristiti xp dok ne prestanu da se da se prave programi koji su mi potrebni
Idu dve plavuse ulicom. Jednu udare kola druga se zvala Slavica!!!!!

:: Xp koriste samo zbog brzine, a sad on ode u propast, ko ce pored Win 7 koristiti Xp, cak iako je sporiji Win 7
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Gile citaj izmedju redova! 20.10.2009. 18:51 #150660

status: user
broj poruka: 18472
Upravo zato sto i nema neki odziva za Windows 7 vec ce i dalje ljudi koristiti XP zato je pokrenuta ova kampanja!Nece doziveti Win 7 svetlost dana kao sto ej XP a nit ce taj DX11 ikad da zazivi!Samo polako.Sve ce vreme da pokaze.

Green Green Grass Of Home

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj Re: ... 20.10.2009. 18:52 #150662

status: user
broj poruka: 2236
Otkud ti to, SAMO zbog brzine ?

Na tom nedovršenom našminkanom polu-kršu ne radi normalno skoro ništa osim drajvera za grafičku, a i to je pitanje.

XP će otići u propast kada 80% korisnika PC-a bude koristilo Win7, a u ostalih 20% budu XP + drugi OS-ovi zajedno.

Jedno je ``monopol u pokušaju``, a drugo globalna finansijska situacija.

Bilo čije mišljenje stvarno nije bitno, a kamoli stav.

Srbologija, nauka belosvetska.

:: Xp koriste samo zbog brzine, a sad on ode u propast, ko ce pored Win 7 koristiti Xp, cak iako je sporiji Win 7. A Microsoftu ce Win 7 doneti ogromne pare, a Vista ja koristim i nije uopste los sistem
::
:: Pozdrav
::
::
::
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 20.10.2009. 19:03 #150669

status: user
broj poruka: 9122
Ovde na pcberzi ogroman broj ljudi koristi Win7 beta i svi ce pretpostavljam preci na Win 7 kada izadje, kao i ja koji koristim Vistu, a Xp polako odlazi u zaborav, ne brini se polako ali sigurno izlaze DX11 igre, Stalker Call of Pryprat moze da iskoristi DX11. Vi hocete brzinu, pa idite tom logikom, pa eno vam ga win 3.11 ima odlicnu brzinu. @Slavuj to kazes za betu cek da izadje official verzija za prodaju, prvo skoci pa reci hop, isto kao da kazes igram Crysis betu i ima bugova ? Na berzi je vec odnos 50% Xp:50% ostatak. Ostace sigurno neko na Xp-u, ali ako se Win 7 ponasa na starijim kompovima (koje vecina koristi za download ili muziku) malo sporije nego Xp, sto ne bi presli na Win 7.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos ... 20.10.2009. 19:11 #150673

status: user
broj poruka: 2743
XP sam koristio ne znam ni ja vise koliko dugo... jos od kada sam imao AthlonXP Barton 2500+
I to Verzije SP1, SP2, SP3, x64, i Vistu x64 u verziji SP1 i SP2.

Windows 7 x64 koristim jos od verzije 7000, sada vec neko vreme imam build 7600.
Jedino sto mi ne redi su drajveri za Razer Cooperhed koji su najavljeni da ce biti pusteni pocetkom Novembra, tako da ce 10-tak dana i to da radi.

Bolji operativni sistem nisam do sada koristio, nemam nista lose za njega da kazem.
Kad god sam se zezao sa klokovanjem magistrale i memorije do tacke pucanja operativnog sistema pri testiranju, nijedna verzija XP-a i Viste nije mogla da izdrzi vise od 3-4 nepravilna gasenja, i pufff, moras re-instal OP-a
A Windows 7, moze da ti puca pri nepravilnim klokovanjima koliko hoces i nista mu ne fali, + sto ne gubi na brzini tokom vremena ka XP i Vista ( pa non stop moras da cistis registry i junk fajlove, i da defragmentiras)

Ne mora niko da mi prica nista, instalirao sam i testirao do sada 300 puta Win i to u svim mogucim verzijama, samo ludak moze da koristi XP, a ko ima slabu masinu, jbg...


_______________________________
Demon to some. Angel to others.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ma tako je bilo i sa 98 vs XP... 20.10.2009. 19:15 #150679

status: user
broj poruka: 7761
Trebalo je vremena da ljudi shvate sta je sta.
Ali generalno govoreci XP je i dalje vrlo upotrebljiv, na njega sam presao tek 2005te do tada sam se drzao Win98se, a sad mogu ladno da kazem da sam bio stekara.

Polako i sa vremenom (najkasnije za 18 meseci) ce biti toliko novih programa koje ljudi jednostavno nece moci da instaliraju na XP zato sto ce im trebati DX11, NetFix.xx ili nesto sasvim stoto a cega nema na XP-u.

Ovo nije nista neuobicajeno posto i MS-u treba lova da bi opstajao na trzistu pa ce on polako prestati da izdaje zakrpe za XP, nove tehnologije sigurno nece podrzavati OS unazad ali 7 ce sigurno podrzavati sve i svasta i kostace 300us$ samo da se zalaufa i to je to.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Gile 20.10.2009. 19:21 #150683

status: user
broj poruka: 6502
trenutni Build 7600 je RTM (Release To Manufacture) nece se ovaj zvanicni nista razlikovati, to je taj W7 konacni slobodno ga odmah instaliraj, podrzava sve zivo kao i Vista x64, imao sam oba sistema, znaci W7 x64 podrzava skoro sve kao Vista x64, jedino nije Deamon Tools, ali izasla je nova verzija koja moze na W7...

XP je dobar i moze sve na njemu da se radi, ali je star i dosadio mi je vise plus mnogo lepse i modernije izgledaju Vista i 7, a rade perfektno, to da je XP brzi a 2FPS u igrama i 200 poena u 3dmark-u i ne zanima me nesto....


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja već duže vreme koristim sedmicu 20.10.2009. 19:26 #150691

status: user
broj poruka: 3737
I nisa naleteona nešto što ne radi. Drajveri za Vistu rešavaju svaki problem. Instaliran na HP-a, dve Toshibe i jednog Acera. Nemam nameru da se vraćam na XP, jednostavno vreme je za njegovu pemziju.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
LonleyMax Re: Re: ... 20.10.2009. 20:58 #150743

status: user
broj poruka: 1476
takodje... ne vidim nikakvu potrebu za drugim operativnim sistemom... XP zadovoljava sve moje potrebe!
A to sto ljudi skidaju W7 zato sto je lepsi skin... haha XP ume da bude 36554899 puta lepsi i od W7 i od Viste ako se potrudite... neke novije tehnologije ne koristim poput senzora za pokret da bi igro igricu tako da mi W7 nikako nije potrebam!

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=599722

:: ja cu koristiti xp dok ne prestanu da se da se prave programi koji su mi potrebn
:: Idu dve plavuse ulicom. Jednu udare kola druga se zvala Slavica!!!!
::
:: :: Xp koriste samo zbog brzine, a sad on ode u propast, ko ce pored Win 7 koristiti Xp, cak iako je sporiji Win 7
:: ::
:: :: Pozdrav
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 20.10.2009. 21:14 #150746

status: user
broj poruka: 9122
@Lonley Max, lepsi skin ne moze nikako da ima, mnogo skinova sam video i Aero je neponovljiv. Win 98 je isto bruka odradjen i mnogo je brz, takodje ni 2000 nije los. W7 rules hteli vi to ili ne, cim izadje neko DX11 cudo od igre tipa novi Crysis sa DX11, svi cete lepo da bataljujete taj Xp i precicete na W7. A to sto ti rece 7600 RTM (trt mrt :)) mogu da potpisem da ce nesto dodati, nece taj biti za dzabe, a onaj se placati.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Nije ni ovaj dzabe 20.10.2009. 21:23 #150747

status: user
broj poruka: 6502
cim pise Remaining Trial Period 31 Days pa se smanjuje ako ga sa nekim Loaderom ne aktiviras, i onda lepo pise Windows is Activated.
Ovo je finalna RTM verzija !
Ako ne znas sta znaci RTM onda procitaj malo ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle#RTM


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BlueSkyNIS Re: Šta Windows 7 donosi Microsoftu 20.10.2009. 21:31 #150754

status: user
broj poruka: 860
::lepsi skin ne moze nikako da ima, mnogo skinova sam video i Aero je neponovljiv

@Gile o ukusima se ne raspravlja. Na primer ja nikako ne volim transparetnost prozora, jer mi samo odvlači pažnju, tj ne gotivim Aero. Meni je na primer lepota kada se svaka aplikacija fino integriše u sistem, tako da sve aplikacije koriste isti set ikonica u tolbarovima i na dugmadima, da su boje, takođe, svuda jednake, dijalozi za otvaranje-snimanje fajlova svuda isti i sl...to Microsoftu, očigledno, ne polazi za rukom, jer koliko sam video, nemaju dve aplikacije koje slično izgledaju ili prate istu filozofiju dizajna GUI interfejsa. Kao da nikada nisu čuli za koncept deljenih biblioteka i saradnju među timovima koji prave različite aplikacije.

Poseti ovaj sajt, pročitaj nekoliko komentara i videćeš kakve sve gluposti (tehničke i kozmetičke) Microsoft radi:
http://www.aerotaskforce.com/ ili
http://www.windows7taskforce.com/

http://www.aerotaskforce.com/view/77 je dobar primer ovoga što sam rekao.

Windows-free with Fedora 10
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter Re: Šta Windows 7 donosi Microsoftu 20.10.2009. 22:07 #150767

status: user
broj poruka: 730
Nego ljudi recite vi meni vredi li instalirati tu verziju sto ce da izadje sad 22?


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=777641

The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd Re: Re: Šta Windows 7 donosi Microsoftu 20.10.2009. 22:54 #150778

status: user
broj poruka: 1376
Mirisiem Linux podvalu . Pa pazi Aero je bu`ja za Compiz na Linuxu. Genralno je bas bulja,a da ne pricamo oresursima ova dva kod pokretanja kompozitnih zaje..... A da ne zaboravim upoterbljivost OS-a sa normalnih 1Gb rama. Ne vidim i dalje svrhu OS-a ako ce masina za taj OS da me kosta 500 eura.
https://www.berzapasa.com

:: ::lepsi skin ne moze nikako da ima, mnogo skinova sam video i Aero je neponovljiv
::
:: @Gile o ukusima se ne raspravlja. Na primer ja nikako ne volim transparetnost prozora, jer mi samo odvlači pažnju, tj ne gotivim Aero. Meni je na primer lepota kada se svaka aplikacija fino integriše u sistem, tako da sve aplikacije koriste isti set ikonica u tolbarovima i na dugmadima, da su boje, takođe, svuda jednake, dijalozi za otvaranje-snimanje fajlova svuda isti i sl...to Microsoftu, očigledno, ne polazi za rukom, jer koliko sam video, nemaju dve aplikacije koje slično izgledaju ili prate istu filozofiju dizajna GUI interfejsa. Kao da nikada nisu čuli za koncept deljenih biblioteka i saradnju među timovima koji prave različite aplikacije
::
:: Poseti ovaj sajt, pročitaj nekoliko komentara i videćeš kakve sve gluposti (tehničke i kozmetičke) Microsoft radi
:: http://www.aerotaskforce.com/ il
:: http://www.windows7taskforce.com
::
:: http://www.aerotaskforce.com/view/77 je dobar primer ovoga što sam rekao
::
:: Windows-free with Fedora 10
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skoves Gde je Deda.... 21.10.2009. 01:01 #150805

status: user
broj poruka: 237
Laku noc drugari
Kosovo je Srbija! Sve ostalo je.....Delta :(

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 21.10.2009. 01:08 #150806

status: user
broj poruka: 4227
Dok se ne rese bug za sigurnost, sto cisto sumnjam, Win7 vise nikad na moju masinu, osim dve koje sluze za testiranje. Mozda postajem suvise iskljuciv u poslednje vreme....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Vecina je promasila temu... 21.10.2009. 12:03 #150891

status: user
broj poruka: 7761
Da podsetimo da je tema:

Šta Windows 7 donosi Microsoftu ?

Ovde je rasprava otisla u stranu sta je bolje Win7 ili WinXP.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ponešto 21.10.2009. 13:58 #150915

status: user
broj poruka: 6643
Donosi im pare.
Donosi ponudu novog softvera koji će novopečenim vlasnicima jakih mašina dokazati kako nešto na njima radi a na starim ne (tako dobro ili nikako), da opravdaju investiciju.
Ponudu softvera koji bar nekako izgleda lepuškasto u odnosu na prethodnike ili ciljane rivale u MacOS-u i raznim ulepšanim linux-ima.
Bolju ponudu po principu sniženja u prodavnici: prvo zacepi a onda kao, snizi (pa ko se zaleti, zaleti...). Tj. evo Fiste, samo je glupava, a onda, ako ste je kupili, kupili, ako niste, možda ćete win7, koji `popravlja` sve to...
Uzgred, sve novije revije pokazuju da skoro ništa nije brže a, čak je i sporije od Viste kako se bliži finalni proizvod....
Besplatna reklama. Ne prestajmo da ke*jamo o tome, kao svojevremeno naše IT novine o DVD+ i DVD- ili skorije o blue-ray i hddvd-u, u nedogled.

U osnovi, win7 i vista NE MOGU DA POKRENU ništa više od xp-a, stvarno je xp bio (realno, 2000-rka..) preokret od pišurija sistema 9x, ali, teško je napraviti tako radikalan skok, pogotovo ako ste monopolista bez ideja koji je već davno pokupovao, iskopirao i pogušio svu konkurenciju koju je mogao.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gile23 ... 21.10.2009. 14:07 #150918

status: user
broj poruka: 9122
Ja cu odmah da instaliram Win 7 cim iskoci :), samo prvo da ga downloadujem :). A to da za Win 7 treba masina od 500 evra nije nikako tacno, doca je pre nesto napisao da je na nekoj vremesnijom konfiguraciji instalirao Win 7 i da ne koci. A ni taj Xp kada je izasao nije ni on bio sjajan, drug je tada imao dvojku ne znam koje su joj performanse, ali je Win 98 odlicno radio i Starcraft (igrica) mu je radio u bez seckanja. Kako mi je on pricao to je vise bila trojka nego dvojka, Win98 je radio bez problema Win 2000 ni da cuje. Win 7 je samo malo preradjena Vista, po brzini su slicni.

Pozdrav!
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs