Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
IPTV preko ISP-ova : Odgovor Telekoma na povećanje brzina
STRANA 1 OD 1
zeljkoa IPTV preko ISP-ova : Odgovor Telekoma na povećanje brzina 03.11.2009. 16:11 T21513

status: admin
broj poruka: 712
Verovali ili ne ...

Telekom Srbija je upravo uputio poziv svim zainteresovanim ISP-ovima za sklapanje ugovora o prodaji IPTV-a preko ISP-ova.

Čini mi se da je to odgovor na SBB-ovo povećanje brzina.

Ovo što sam napisao je zvanično, lično sam video i pročitao Telekomov dopis. Inače, sam dopis sadrži čak i tehničke detalje o načinu intalacije IPTV-a kod korisnika ( nadležnosti ISP-ova, obaveze Telekoma itd. ). Priložen je i predlog ugovora.

Takođe se navodi da je to privremeno rešenje. Ma šta to značilo.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.
:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Stigao je poziv za jednog provajdera jos u Januaru. 03.11.2009. 16:24 #154657

status: user
broj poruka: 4515
Licno sam testirao tada. Nazalost je servis bagovao, i ponuda je bila odbijena.


- -
- - Socijalna Mreza!!!


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter Pitam 03.11.2009. 16:46 #154664

status: user
broj poruka: 730
Se hoce li ikom povecavati brzine?


http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=777641

The universe of possibility

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matrixsu xxzz 03.11.2009. 18:57 #154750

status: user
broj poruka: 192
sta su ISP-ovi?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Panta019 Re: xxzz 03.11.2009. 19:04 #154757

status: user
broj poruka: 1583
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_service_provider

___________________________________

Kod Kalču nema lganje.

:: sta su ISP-ovi?
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matrixsu zzxx 03.11.2009. 19:07 #154759

status: user
broj poruka: 192
i sta je sada prednost sto je telekom to uradio? nije mi bas najjasnije


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovankaO Re: IPTV preko ISP-ova : Odgovor Telekoma na povećanje brzina 03.11.2009. 19:12 #154762

status: user
broj poruka: 446
Pravi odgovor na to bi bio da i oni urade istu stvar, tj. da povecaju brzine, a ne ovo mazanje ociju.


:: Verovali ili ne ..
::
:: Telekom Srbija je upravo uputio poziv svim zainteresovanim ISP-ovima za sklapanje ugovora o prodaji IPTV-a preko ISP-ova
::
:: Čini mi se da je to odgovor na SBB-ovo povećanje brzina
::
:: Ovo što sam napisao je zvanično, lično sam video i pročitao Telekomov dopis. Inače, sam dopis sadrži čak i tehničke detalje o načinu intalacije IPTV-a kod korisnika ( nadležnosti ISP-ova, obaveze Telekoma itd. ). Priložen je i predlog ugovora
::
:: Takođe se navodi da je to privremeno rešenje. Ma šta to značilo
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: Željko Arnautović
:: PC Berza d.o.o.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Što se babi snilo... 03.11.2009. 19:22 #154764

status: user
broj poruka: 6643
Dva ponuđača, nema konkurencije, već dođe do podele tržišta. I, sada se trenutno bore ko će da zahvati veći deo tržišta time što se uopšte pojavio negde. Nadalje stvar radi ugovor na više meseci-godina i, to je to.
Nemaju zašto da povećavaju protok: ko je u mogućnosti, već je prebegao na SBB, a ostali nemaju kud pa što im za iste pare davati više? Nisu blesavi.
Drugo, IPTV je opet ista priča, nema SBB-a svagde, pa, ako se telećikom uvali kod znatnog broja korisnika - koji nemaju drugog izbora - pre nego sbb uloži u infrastrukturu, ovaj jednostavno neće imati dovoljno interesenata za proračun isplativosti, pa će telićima ostati monopol što duže je moguće.... tj. nadaju se da će karcinom konkurencije i poslovnosti, biti izbegnut narednih 100 godina koje će pojesti skakavci.
Ljudi, forumaši, muderatori.... spameri, lejmeri... otupeli smo, ne pljujemo telekom, prosto, otupeli.... pa ta firma sa užasnim monopolom i ogromnim profitom, jednostavno NEĆE da uveze i postavi portove za ADSL. Gomile i gomile ljudi čeka na adsl - jer nema drugog izbora, zato što su u toj firmi nesposobni. Ni da isplaniraju koliko im treba, ni da ispitaju tržište, ni da reaguju na potražnju. Ništa. Samo malo trzaju na konkurenciju, ali, kao po devizi: ma, dok traje nek` traje, ko ih šiša.... mi smo najjači.


Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matrixsu zzxx 03.11.2009. 19:30 #154766

status: user
broj poruka: 192
ja ne da bi pljuvao po telekomu vec bi ga digao u vazduh...na moju zalost mogu da biram ili bezicni net(koji je los) ili na adsl,a tako mi rado presao na sbb kad bi to bilo moguce


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: zzxx 03.11.2009. 19:43 #154773

status: user
broj poruka: 6643
... onda samo može da ti se digne pritisak.

Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: ja ne da bi pljuvao po telekomu vec bi ga digao u vazduh...na moju zalost mogu da biram ili bezicni net(koji je los) ili na adsl,a tako mi rado presao na sbb kad bi to bilo moguc
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matrixsu zzxx 03.11.2009. 20:06 #154776

status: user
broj poruka: 192
digao mi se pritisak bas zbog toga sto ja za 1400dinara imam 1mb,a ovi iz sbb-a daju za te pare 4mb


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Ok to je to... 03.11.2009. 21:10 #154800

status: user
broj poruka: 7761
Od sledeceg meseca prelazim na SBB.
Ocekivao sam da se brzinom priblize SBB-u ali oni opet ne zele da smanje kintu posto pretplata za ADSL ostaje ista samo sto jos treba dodati i za taj IP.
Znaci za 2126 dinara koliko placam 2048/192 (koji uzgred nikad nije te brzine i cesto pada na 1333/192 (bar tri puta mesecno) kod SBB-a se dobije 8192/386, a to je svega cetiri a realno PET puta brze nego adsl.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
endrem SBB NET 03.11.2009. 21:32 #154818

status: user
broj poruka: 224
Ljudi,nemojte se zaletati bas,ni kod sbb nije sve ruzicasto,zale se dosta njih na internet,kao sto su cesta pucanja ili prekida neta na 10 min itd.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
TheBear Meni je savrseno SBB radio 03.11.2009. 21:39 #154821

status: user
broj poruka: 6502
e sad poslednjih dana, bilo je tih kratkih i malo duzih prekida, ne znam zasto, neki radovi na mrezi verovatno, nadam se da se nece nastaviti.
Ja sam inace danas sklopio ugovor na 12 meseci i imam 8MB za 2090 din. sto je ekstra !
Ugovor se moze i raskinuti bilo kada, samo se mora platiti 5000 din.
SBB ide na to da dobijaju 12 meseci priliv novca konstantno a nagradjuju sa skoro 3 puta vecom brzinom od klasicne za neku cenu.
A od Telekoma (ADSL-a) je jeftiniji SBB bio i pre ovog povecanja !


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Slavuj ... 03.11.2009. 22:03 #154828

status: user
broj poruka: 2236
http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=33678

Supermarketi ``Čutura``

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 03.11.2009. 22:52 #154845

status: user
broj poruka: 7761
Pogledao sta se nalazi na prilozenom linku i video sledece:
-4096/256 kosta 2415 din. + pdv
-8196/512 kosta 3825 din. + pdv

Obrni okreni opet je duplo skuplje a ja cisto sumnjam da kroz moju zicu moze da prodje bilo sta bolje od 2048/192 posto vise puta mesecno spusta na shugavih 1333/192.

Kad je neko hohstapler i nauci da zivi u tom stilu ne moze da se promeni da .be oca ocinjega.

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=3367
::
:: Supermarketi ``Čutura``
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovankaO Re: ... 03.11.2009. 23:02 #154846

status: user
broj poruka: 446
Pratila sam link, i reakcija posle citanja mi je bila kao da sam procitala vic, ali los, pa je usledio kiseo osmeh.

Ugovor sa Velikim Monopolistom mi istice u januaru, tako da cu se strpeti do tada (ne placaju mi se penali za prekid ugovora), pa ako do tada ne bude brzina kao kod SBB-a, eto i mene na kablu.
Sto je mnogo, mnogo je.


:: http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=3367
::
:: Supermarketi ``Čutura``
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: SBB NET 03.11.2009. 23:10 #154849

status: user
broj poruka: 7761
Sta kazes SBB ne valja, covece imam 2048/192 a down se vuce ko macka u procesu razduzivanja escajga.
Pazi paralelni down sa 4 sajta i ne prelazi 127 kb/s, sta ti je agregacija mamicu im njihovu hohstaplersku...

Tomato Republic Of Serbia !!!

:: Ljudi,nemojte se zaletati bas,ni kod sbb nije sve ruzicasto,zale se dosta njih na internet,kao sto su cesta pucanja ili prekida neta na 10 min itd
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs