Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Pridruzih se i ja u OCere...
STRANA 1 OD 1
aco Pridruzih se i ja u OCere... 10.11.2009. 11:42 T21750

status: user
broj poruka: 2788
citao sam ovih dana dosto o overklovanju pa reko da kloknem i ja mog amd5200+...uspeo sam da ga dignem na 2.97ghz bez dizanja voltaze ali sam pazio na temperature...grafu sam kloknuo sa 690/830 na 715/1040 u [itanju je msi3850 oc edition 256ddr3/bit...u 3d Mark 06 sve na defalut izvalico je 8800poena a kad sam kloknu dobio sam ovo
http://img33.imageshack.us/img33/2686/test1r.png

interesuje me dokle ovaj cpu moze da ide sa dizanjem voltaze i da li je ovaj klok veliki za ovu grafu?
konfiguracija je sledeca:
msi rx3850 oc edition 256ddr3/bit
amd 5200+
biostar nf 5200 a2 te
2gb transcead 800mhz
320gb hitachi, 1tb samsung
Chieftec CFT-750-14C, 750W, Cable management
hladjenje:
90x90 za napajanje Cooler Master
jedan mali vent za chipset i jedan sa bocne strane kucista za cpu 90x90
temperature su bile posle testa
gpu 66c
cpu 43c
mbo 45c
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Za pocetak nije lose :) 10.11.2009. 12:34 #157061

status: user
broj poruka: 7286
Procesor na grafi moze jos,memorija je dobra,a CPU bi trebao na 3.1 ladno bez dizanja Vcore-a.Jedino ti taj shit od ploce moze biti problem.

Aloha

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Frantic84 ... 10.11.2009. 12:35 #157062

status: user
broj poruka: 587
Ja sam 4800+ OC na 2.9GHz bez dizanja voltazena sa box coolerom na 690G chipsetu,pa predpostavljam da mozes jos da OC taj procesor sa box coolerom...Verovatno moze do 3.1 GHz,ali prati temperature...Sa box coolerom bi trebalo da moze sa defult vrednosti da podignes takt za nekih 400 MHz kod Brisbane jezgra...
PozZ

Open source software rules!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: Za pocetak nije lose :) 10.11.2009. 12:57 #157068

status: user
broj poruka: 2788
kad ga dignem na 3.1 onda mi se restartuje trazi malo voltaze....znam da je shit ali ipak sam pocetnik u ovome jedan tako da za praksu i nije lose


:: Procesor na grafi moze jos,memorija je dobra,a CPU bi trebao na 3.1 ladno bez dizanja Vcore-a.Jedino ti taj shit od ploce moze biti problem
::
:: Aloha
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Re: Re: Za pocetak nije lose :) 10.11.2009. 13:03 #157072

status: user
broj poruka: 7286
Onda ti je to wall,osim ako memorija nije krs i nisi je spustio za jednu vrednost pre kloka?Sve u svemu ako neces da mu das volte,onda samo digni GPU na recimo 730 i uzivaj.

Aloha

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: kad ga dignem na 3.1 onda mi se restartuje trazi malo voltaze....znam da je shit ali ipak sam pocetnik u ovome jedan tako da za praksu i nije los
::
::
:: :: Procesor na grafi moze jos,memorija je dobra,a CPU bi trebao na 3.1 ladno bez dizanja Vcore-a.Jedino ti taj shit od ploce moze biti problem
:: ::
:: :: Aloha
:: ::
:: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: Re: Re: Za pocetak nije lose :) 10.11.2009. 13:08 #157074

status: user
broj poruka: 2788
ma videcu nesto da skarabudzim da ga naguram na 3.1 grefu necu da klokujem jer imam drugi komp za igrice a ovom testiram granice...videcu da pogledam snimke po netu pa da modujem kinesko kuciste pa ako to uradim da vam bacim slike


:: Onda ti je to wall,osim ako memorija nije krs i nisi je spustio za jednu vrednost pre kloka?Sve u svemu ako neces da mu das volte,onda samo digni GPU na recimo 730 i uzivaj
::
:: Aloha
::
:: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
::
::
::
:: :: kad ga dignem na 3.1 onda mi se restartuje trazi malo voltaze....znam da je shit ali ipak sam pocetnik u ovome jedan tako da za praksu i nije los
:: ::
:: ::
:: :: :: Procesor na grafi moze jos,memorija je dobra,a CPU bi trebao na 3.1 ladno bez dizanja Vcore-a.Jedino ti taj shit od ploce moze biti problem
:: :: ::
:: :: :: Aloha
:: :: ::
:: :: :: `Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646135.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs