Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Aplikacije
Simply Mepis 6.0...
STRANA 1 OD 1
dragojlo2 Simply Mepis 6.0... 08.10.2006. 10:48 T2387

status: user
broj poruka: 718

Skinuo sam ga sa neta , i sad mi je u formi iso fajla , a ja ne znam sta da radim sa njime ...
Izgleda da mi treba neki instaler ili slicno , uglavnom, pitanje je sta dalje da radim?
Imam i red hat 8.0 i knoppix 5.0 pa ako postoje instaleri kod njih ,da li se mogu iskoristiti za mepis?
Da li knoppix live cd ima mogucnost instalacije na hard ili postoji neka druga verzija za to? `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 08.10.2006. 11:18 #8821

status: user
broj poruka: 288
Skinuo si image od Mepisa. Sve sto treba da uradis je da taj image narezes. Nero, ili bilo koji drugi program ce ti u tome pomoci. Zavisi koju verziju Knoppixa imas. Uglavnom, moguce je instalirati Live verzije na HDD.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 narezao sam ja to ... 08.10.2006. 11:57 #8822

status: user
broj poruka: 718
i to kao bootabilni disk , ali mi se pojavljuje neki dr caldera (verovatno neki calderin boot program) i izbacuje mi prompt a:> .E ,posto nisam vican cukanju u terminalu ima li leka ovome ili da dam disk da se deca igraju...
(tj ako postoji graficki instaler kako se aktivira?) . Znam i ja da obicno postoje mogucnosti za instalaciju live verzija , ali me zanima da li neko zna za knoppix ili da trazim sam ...? Hvala unapred...
P.S. Mepis sam narezao iz nera (valjda 6.6 ili sl.) . `Ajd u zdravlje!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 09.10.2006. 02:31 #8834

status: user
broj poruka: 288
Kako se zove image fajl koji si skinuo? Odakle si skinuo? Koja je verzija Mepisa? A sto se tice Knoppixa, pogledaj na Knoppix sajtu, tako ces sigurno naci nacin instalacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dragojlo2 uspeo sam... 09.10.2006. 23:08 #8841

status: user
broj poruka: 718

problem je bio u narezivanju u neru , jer je po difoltu cekirana opcija za butovanje sa flopija, a ne hard disk boot ili tako nesto (pogledati pod boot opcije u nero-u). Ovo inace pisem na mepis-u ,a verzija je simply mepis 6.0 . Ja sam ljubitelj light verzija linux-a (Xandros,Knoppix i sl.) i mogu ti reci da sam vrlo zadovoljan , samo jos da podesim grub da mi po difoltu daje windows (zbog zene i dece) i bice ok. Dok ne kupim samo svoju machinu. Simply mepis 6.0 preporucujem ga ,ali za prelaz sa windowsa je za mene xandros jos uvek najbolji (file manager slican winexploreru) i najprostiji.
P.S. za Alvara ,ako ga hoces javi mi adresu na mail (da ne skidas ceo cd) . `Ajd u zdravlje!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 10.10.2006. 23:58 #8864

status: user
broj poruka: 288
@dragojlo
Hvala hvala, ali nije mi problem za LIn distroe, jer ja DVD distroe skidam u proseku za pola sata. A za CD verzije mi treba oko 5min. Tako da, ako tebi nesto treba od Linuxa, samo se javi.

Sto se tice Mepisa, gledao sam screenshotove i odlicno izgleda. S`obzirom da je debianoid, softvera ima na tone. Mada za pocetnike u Linu je idealna neka distribucija bazirana na Mandrake-u. Sto se tice malih brzih distroa, VectorLinux je fantastican, ali zahteva poznavanje linuxa. Ja koristim PCLinuxOS, Live distro, baziran na Mandrake-u, brz i stabilan. Trebao bi da probas ako volis male i brze distroe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646196.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs