Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
n force 4 !!!
STRANA 1 OD 1
Chelle n force 4 !!! 18.01.2005. 02:27 T280

status: user
broj poruka: 84

ljudi vec mesec dana mi stoji nowo chieftec kuciste pci-e graficka memorija hard ... fali mi samo ploca lako cu za procesor . komp ce da mi postane sranje pre nego sto ga sastavim ! :(

GDE DA NADJEM N FORCE 4 !!!???

:"(
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drfedja Re: n force 4 !!! 18.01.2005. 18:17 #560

status: user
broj poruka: 35

Uskoro ce da se pojavi Micorstar K8N Neo4 Platinum. Cena bi trebala da mu bude oko 150 evra sa PDV-om. CPU moze da se nabavi Winchester 3000+ ili 3200+, a moze i 3500+

::
:: ljudi vec mesec dana mi stoji nowo chieftec kuciste pci-e graficka memorija hard ... fali mi samo ploca lako cu za procesor . komp ce da mi postane sranje pre nego sto ga sastavim ! :
::
:: GDE DA NADJEM N FORCE 4 !!!??
::
:: :"
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chelle :) 18.01.2005. 22:44 #562

status: user
broj poruka: 84


hvala druze...
znas li mozda koju bi bilo najbolje uzeti... mene ne interesuje sli rezim nesto posebno
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jabre pa kupi je u prodavnici :-)))) 19.01.2005. 03:42 #571

status: user
broj poruka: 12
E aj stvarno da se ne ganjas vise, pretpostavljam da ti treba ploca za 939 procesor jel da e sad ja znam de da je nadjes al necu da ti kazem :-)))) i to MSI K8N NEO DIAMOND, a ovaj sto ti rece NEO4 Platinum to ebga ne postoji. ima NEO2 Platinum al ona je nForce3 ploca za 939, i ima NEO2 Platinum za 775 Intelov procesor al nForce pa ni 4ka nije Intelova varijanta :-)))).
E sad sto ja necu da ti kazem gde da je uzmes. Pa da se ne bi zaje8o. Prijatelju 64ka nece zaziveti ni kod nas ni u svetu, Valjda treba da ti bude jasan signal sto Microsoft vec godinama razvlaci Win 64 i stigli smo do neke osme beta verzije. dok sa druge strane Intel iako ima 64bitni procesor vec skoro tri godine izbacuje 775 procesore i komplet novu arhitekturu baziranu na 925x,915p... a druga stvar je sto se 64ka ne snalazi sa DDR2 pa si osudjen na 400MHz sto je prilicno ponizavajuce :-))))
Tako da ako vec imas PCI-E kartu kupi si DDR2 (da ne pominjem njegove prednosti), 915 NEO2 Platinum i 775 procesor na koliko god oces i budi srecan sto imas najbolji komp koji trenutno postoji, a ako bas neces da slusas chichu idi u MB Soft oni su uvoznici za MSI i pouzdano znam da su vec imali K8N Diamond, i ako je nemaju trenutno na stanju preko njih najbrze mozes da je narucis (i ako se vec odlucis za ovu varijantu obavezno uzmi bas ovu plocu jer je ona za sada jedina 939 nForce4 koja podrzava PCI-E koliko ja znam, i to mozes da kacis dve sto je soolodo) aj pa pisi sta si uradio :-))))
pozdrav
P.S. aj jos sibni samo odgovor koju si PCI-E pazarioi koliko si dao za nju...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chelle hvala druze :) 19.01.2005. 22:14 #577

status: user
broj poruka: 84
au stavio si me u dilemu.... znam pratim ja vec swe to .... mogao sam swe to da pazarim pre nove godine i jeftinije... neznam dal si upucen u swe prednosti 64.... ona ima u sebi nortbridge sto mu sistemsiki daje prednost u brzini.. a i po bencmarcima je brzi cak i na 32 bita...u sustini 64-ka je osakaceni opteron.... intel najavljuje swoju 64-q tek sredinom godine... tako da mislim da ce biti trke....
intelov fsb lepo zvuci al rezultati su rezultati :)
ddr2 se nije nesto pokazao .... ali se slazem sa tobom i ogranicenjem na 400 :(
hvala razmislkicu

za graficq ...pa necu da ti kazem XD
pre nowe god sam qpio asus 6600 za 126e
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Jabre Hmmmm 20.01.2005. 01:32 #580

status: user
broj poruka: 12
Ovo vec rekoh na jednoj drugoj temi al aj da i ovde ponovim. Poslednji dobar procesor koji je AMD napravio bio je K5 i to samo sto je jos onomad imao 512 kesa na sebi, od tada sve sami promasaji. To sto testovi kazu da je brzi, znas ima jedna fora koja datira jos od K6 vs P2, gde su u realnom radu AMD procesori bili neuporedivo sporiji dok su svi testovi pokazivali da imaju nekih 15% bolje rezultate. Elem, o cemu se radi, posto se jeli ocena o kvalitetu komponente prvenstveno donosi na osnovu benchamark-ova, bar za prosecnog potrosaca, AMD je jos pre 10ak godina usvojio logiku da se procesor pravi tako da se pokaze na testu tj da u ekstremnom vremenu izvrsava sve logicke i matematicke operacije koje su manje vise standardne za vecinu benchmark-a. Tako je na primer pomenuti K5 samo zbog vece kolicine kesa na sebi i cinjenice da nije morao toliko cesto da se kaci na ram (u ono vreme EDO) koji je daleko sporiji ostvarivao i do 70% bolje rezultate na testovima i u radu sa standardnim aplikacijama, dok je u isto vreme skoro duplo vise vremena trosio na slozene proracune (tipa proracun 3D prostora) itd... cak je u tom segmentu i cyrix bio brzi.
Al ajde mnogo je od tad proslo i promenio se i AMD i evo obnarodovao 64ku, dok jeli Intel ima svoj FSB koji je veruj mi sjajna stvar, al naravno ne na Celeronima i staroj P4, veruj mi 775 kad se duplira prvenstveno ti daje stabilnost u radu (ja jos nisam uspeo da ga skucam, evo vec skoro 4 meseca) sa stvarno ekstremnim performasama (a po rezultatu u prime-u ne daje nesto drasticno slabije rezultate, od 64ke, sve je to u 3-5%).
A sto se DDR2 memorije tice, nije se pokazao Kingstone, koji je jeli reklo bi se malo zakasnio sa razvijanjem dvojke, ali zato KingMax memorija koju mozes naci i kod nas na 533MHz veruj mi przi tolko da se standardno isporucuje sa hladnjacima za svaki cip na modulu. A ako bas oces 64ku preporucujem ti da uz nju uzmes DDR KingMaks na 433MHz isto imas u MBSoft-u, brz je, ali opet...
toliko
pozdrav


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Chelle hwala ... 20.01.2005. 02:45 #581

status: user
broj poruka: 84
ti sigurno imas intel :D
zakljucak je da sam ja okruzen ljubiteljima intela koji se stalno pozivaju na neq proslost.... ja imam neki raspali celeron 933 ok koga je bolji duron 800... (u radu i testu)
mislim da je proslo vreme kad je amd jurio za intelom
podji na site amd-a pogledaj njegove procesore ...pogledaj sta swe ima amd 64.... pogledaj uporedne testove sa intelom , ne u perfomansama vec u tehnologiji....
ja preskota necu da uzmem .... pouzdano znam da je mnogo manje stabilan od 64-ke... 64 je hladan procesor za razliq od preskota ( radi na oko 40 stepeni )
moguce da je razlika u 3-5 posto.... ali na 32 bita :)
a za ddr2 mi je krivo ... cak ima corsair-ov da se qpi za 90-ak jevreja( isto sa hladnjacima) ali .... ima na benchmarq uporedni test ... ljudi su poredili amd64 sa ddr i intel sa ddr2 i ono manje vise jeste 3-5 posto (najcesce u korist 64-ke) al ljudi su ipak prednost dali amd64-ci
nisam siguran da na nf4 moze 433mhz....
stavio bih 500 ako moze.... al mislim da nemoze




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs