Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Predlozi, kritike, komentari, ...
KORISCENJE FORUMA ZARAD STICANJA LICNE DOBITI
STRANA 1 OD 1
VMARC KORISCENJE FORUMA ZARAD STICANJA LICNE DOBITI 16.12.2006. 21:55 T2833

status: user
broj poruka: 9390
Dragi administratori i korisnici,
ovaj forum se sve vise koristi za oglasavanje a sve manje za ono zasta prevashodno treba, za generalnu diskusiju o hardveru. Sta cemo preduzeti u vezi toga?

Ne zna se ko je neodgovorniji, da li vi, cenjeni administratori ili ovi KULOVI koji izmedju redova iznose svoje ponude u vidu teme "koliko ovo vredi... ili jos sramnije, bezobraznije, jadnije, bljutavije i direktnije iznose kompletne ponude robe za prodaju.

Naime, ako niste u stanju da vodite racuna o izgledu foruma, ovlastite korisnike koji najcesce posecuju sajt, postavljaju korektne postove i nadasve imaju volju, da taj posao odraduju umesto vas.

Ovakvom neodgovornoscu dozvoljavate drugima ovim jadnim KULOVIMA, da prave budale ne samo od vas i nas, posetilaca, vec i od samih firmi koje se oglasavaju, jer realno ti KULOVI potpuno besplatno imaju podjednako efektnu reklamu kao i pravna lica, koja vam verovatno ne izdvajaju bas malu sumu novca za reklamiranje na .index stranici.


Dakle, veliko upozorenje pre postavljanja teme, pa ako se i pored tog upozorenja, neko na ovaj ili onaj necin oglasava, odnosno ima bilo kakve moguce materijalne koristi od svoje teme, odnosno ovog foruma, taj MORA dobiti najpre privremenu, potom ako nastavi i trajnu zabranu pristupa servisima predvidjenim samo za registrovane korisnike i na njihove e-mail adrese se nikada vise nesme posdlati bilo kakav aktivacioni kod za PC Berzu.
Dakle black list... opametite se, srljate u propast. Pokrece se sve vise sajtova sa slicnom temom, a vi bi ste kao pioniri u toj oblasti, trebali da dajete primer drugima i da budete uvek korak ispred, a ne da kaskate...

Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shkomi U potpunosti se slazem 16.12.2006. 22:46 #10674

status: user
broj poruka: 844
Za mene je ovo veliki i ozbiljan sajt, i totalno mi je neshvatljiva neozbiljnost administratora i nezainteresovanost. Verovatno puno rade na novom sajtu.

Ova ideja o aktivnim i korektnim clanovima=administratori je OK.

Devize devize bonda elema

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: U potpunosti se slazem 16.12.2006. 22:52 #10675

status: user
broj poruka: 9390
Ne moraju biti bog zna kakvi administratoti, samo neka imaju mogucnost brisanja idiotskih postova uz konktretno i korektno objasnjenje. Nista vise.

:: Za mene je ovo veliki i ozbiljan sajt, i totalno mi je neshvatljiva neozbiljnost administratora i nezainteresovanost. Verovatno puno rade na novom sajtu
::
:: Ova ideja o aktivnim i korektnim clanovima=administratori je OK
::
:: Devize devize bonda elem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DylanDog Tako je! 16.12.2006. 23:20 #10676

status: user
broj poruka: 7

Slazem se u potpunosti sa korisnikom VMARC. Skoro isto to sto je on napisao ja sam hteo da iznesem, ali sam se zapitao ima li svrhe, kad se stice utisak da ovaj forum niko od administratora ne posecuje! Imajuci u vidu znacaj ovog sajta, kao i veliki broj korisnika koji ga posecuje apelovao bih na admine da maloo vise paznje posvete sajtu! Dakle zasto se korisnicima poput VMARC-a i ostalih koji ovde provode dosta vremena i imaju volje, znanja, i zelju da pomognu, i do sad su se dokazali korektnim odgovorima ne omoguci moderatorski status???! To bar nije tesko uraditi!

Pozdrav!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor84 Da 17.12.2006. 00:42 #10681

status: user
broj poruka: 327
Potpuno se slazem sa VMARC-om.
Inace uopste mi nije jasno zasto administratori stoje po strani kada su u pitanju ovakvi postovi. Vasim cutanjem se vi u stvari nama rugate a to svakako ne ide u korist ovom sajtu, zar ne? Zar je toliko tesko jednom u toku dana pogledati sajt i videti sta se tamo desava?
BTW. Da se nesto radi na promenama PCBerza to bi se odavno videlo. Sve su to prazne price za malu decu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Diabolique ... 17.12.2006. 01:08 #10684

status: user
broj poruka: 205
Eeeeee.
Pa nije da vredjam, ali zar je moguce da ste tek sad skapirali kakav je admin koji vodi sajt?
Pre sam mnogo posecivao sajt, ali u poslednje vreme, retko kad dodjem. Shvatio sam odavno da gospodin koji je vlasnik ovog sajta je covek kome je ....zinulo za pare a ne za forum.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 17.12.2006. 01:29 #10685

status: user
broj poruka: 9390


:: Eeeeee
:: Pa nije da vredjam, ali zar je moguce da ste tek sad skapirali kakav je admin koji vodi sajt
:: Pre sam mnogo posecivao sajt, ali u poslednje vreme, retko kad dodjem. Shvatio sam odavno da gospodin koji je vlasnik ovog sajta je covek kome je ....zinulo za pare a ne za forum
::
::
::


ne ulazim u to da li si i koliko u pravu ali bas mu u tom slucaju situacija ne ide u prilog...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Dosao je i taj dan... 17.12.2006. 01:42 #10688

status: user
broj poruka: 7761
Ja podrzavam VMARC-a, u pokusaju da skrene paznju adminima ovog mesta na internetu ne bili ni pokusali da disciplinuju korisnike.

Ujedno se izvinjavam svim posetiocima PC Berze zbog mog prepucavanja sa VMARC-om, i njemu se takodje izvinjavam.

Mozda je vreme da pored NIC-a korisnika postoji i nesto kao licni karton, od zelenog, preko zutog, crvenog i na kraju zabrana, (znam nije neko resenje jer svako moze da ima nekoliko NIK-ova, ali vredi pokusati.

Nije nista novo cini mi se da ovako nesto vec postoji na forumu SK.

Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 17.12.2006. 02:09 #10689

status: user
broj poruka: 288
A sta cemo sa nakupcima koji u bescenje procenjuju konfiguracije i daju svoj kontakt, ako je vlasnik konfe na proceni zainteresovan za prodaju iste?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Dosao je i taj dan... 17.12.2006. 02:34 #10690

status: user
broj poruka: 9390


:: Ja podrzavam VMARC-a, u pokusaju da skrene paznju adminima ovog mesta na internetu ne bili ni pokusali da disciplinuju korisnike
::
:: Ujedno se izvinjavam svim posetiocima PC Berze zbog mog prepucavanja sa VMARC-om, i njemu se takodje izvinjavam
::
:: Mozda je vreme da pored NIC-a korisnika postoji i nesto kao licni karton, od zelenog, preko zutog, crvenog i na kraju zabrana, (znam nije neko resenje jer svako moze da ima nekoliko NIK-ova, ali vredi pokusati
::
:: Nije nista novo cini mi se da ovako nesto vec postoji na forumu SK
::
:: Laku noc Srbijo ma gde i ma kolika bila !!
::
::

Hvala na podrsci, Abnere, pokazao si svu velicinu, koju nesumnjivo posedujes. I ja se tebi izvinjavam za slucaj da nisi procitao moj post vezan za nase prepucavanje i smatram pricom zavrsenom.

Sto se tice gomile nikova, pa ako ih en mrzi da otvaraju i gomilu freewebmailova, onda nek se reklamisraju. Ako se ukine aktivacija naloga za odredjenu e-mail adresu, onda to u dobroj meri sprecava pravljenje milion nikova. Ili nik po e mailu... kakogod...

Sto se tice postova o bilo kakvim procenam bilo kakve vrednosti uredjaja, smatram da se i oni trebaju brisati, jer je to mamac za nakupce.
Otud moje ironicne procene za robu koja vredi 300 evra, a lik sa 138 postova na forumu "pita jer ne zna koliko vredi..." ...to je nudjenje robe izmedju redova.
Dakle neka okrene oglase i nek gleda, a ako ne zna to da radi, ne treba ni da trguje.


Dosta od mene, idem na odmor par dana...
Pozdrav svima, i dajte predloge za resenje, svaki je dobrodosao. Obnopvite temu cisto reda radi, mozda ovi aministratiori, kakvi su agilni i azurni, ne stignu da vide inicijativu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IgorB ... 17.12.2006. 08:00 #10693

status: user
broj poruka: 281
Pare su cudo.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Fencer ... 17.12.2006. 12:24 #10698

status: user
broj poruka: 217

PC Berza Forum ver. 2.0 je najavljen pre milion godina (kao i nova ver. celog sajta), ali ocigledno jos nista od toga. Forum ovakav kakav je nema nikakvih naprednih mogucnosti, blacklist, ban, moderatori i ostalo su samo pusta zelja. Super sto su autori sajta sami pisali kod za forum, ali on je totalno nefunkcionalan.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cakleni re 17.12.2006. 13:20 #10699

status: user
broj poruka: 320
Eto, ja sam potpuno novi clan ovde. Shvatam o cemu pricate i mogu vam reci samo da kad sam dosao ovde ocekivao sam pomoc.
Pomoc sam dobio, ali nisam imao poverenja, bas u svaki odgovor.
Mislim da i drugi novi korisnici imaju isti osecaj kad dodju ovde.

Mozda ako se struktuira malo sajt, odnosno, ako bi korisnici aktivnog
ucesca i dugogodisnje saradnje imali visi nivo, od mene obicnog krisnika!!!

Svakako bih vise verovao nekome ko nosi titulu, administratora, specijaliste ili slicno.

Trazio sam konfiguraciju za sebe, pa neke graficke kartice i postavio sam, mislim 2 ili 3 teme + oglas za neki svoj krsh.
Jako sam bio zadovoljan znanjem i upucenoscu ljudi
kao i njihovom voljom da odgovaraju na moja mozda glupa pitanja...

Moja sumnja se odnosila samo na to, da li mi je konf ili graficku preporucio neko ko zna nesto o tome iz iskustva ili neko ko je ima na lageru i hoce da je proda.

Inace na mail sam dobio neke ponude za konfiguracije, sto smatram takodje ok... Neka se prodavci cimaju to je njihovo pravo!

Sta uraditi, pitanje stoji. Mislim da je jako tesko razgraniciti savete prodavca i dobronamernog korisnika koji uziva u forumaskim temama.

Mozda neko ovde treba da vam dodeljuje visi pristup i mogucnost brisanja sumnjivih stvari...

Pozdrav!
Uz vas sam!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa Pravi razlog 17.12.2006. 13:20 #10700

status: admin
broj poruka: 712
Pravi razlog zanemarivanja foruma ovih dana je upravo rad na novoj verziji foruma i kompletnog sajta.

Kao što sam u nekim temam već napisao, previše je posla i ne postižemo sve. Pokušaću sada da pobrišem sve male oglase sa foruma i da blokiram te korisnike, ali iskreno, smatrao sam da ćemo lakše svariti nekoliko neobrisanih oglasa koji će tu ostati nekoliko dana do novog sajta, nego gubiti vreme na cenzuru umesto na programiranje.

Malo strpljenja, obećavam da ova verzija sajta neće dočekati novu godinu.
Novine koje uslede, procenićete sami.

-----------------------------------
Željko Arnautovic,
PC Berza

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vampirbg Nova godina? 17.12.2006. 15:14 #10707

status: user
broj poruka: 711
Hmmm... Mozda ne znaci nista, ali zaboravio si da napises koju Novu godinu? Ne pise da li je u pitanju 2007, 2008 ili godina u kojoj cemo uci u Evropsku uniju... Takodje, posto je napisano malim slovima, da li to znaci novu kalendarsku, fiskalnu, ili generalno novu godinu :)

Znam da je delimicno off topic ali nisam mogao da odolim :)

E da, kad vec radite na novom sajtu, stavite da se vidi bar deo teme na koju odgovaram... Ovako moram da kliknem da se odgovor otvori u novom prozoru kako bih mogao da vidim poruku na koju odgovaram...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssboban Podrzavam 17.12.2006. 16:19 #10709

status: user
broj poruka: 22
Slazem se i podrzavam VMARC-a ali i sve ostale. Ovakva pitanja nikad ne posecujem, stvarno je smorno, a s njima i citav forum postaje smoran, a to ne zeli niko od nas.
Ako admin nista ne preduzme sve manje ljudi ce posecivati forum...Tuzno...
Na nekim forumima, cini mi se, korisnici vremenom dobijaju poene, a time i mogucnost da i sami postnu administratori.
Pozdrav svima!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nešto se dešava 17.12.2006. 21:15 #10721

status: user
broj poruka: 6643
Na kraju krajeva, svi forumi sa sličnom tematikom moraju da usvoje slična pravila, i da liče jedni na druge, tek eto, malo "dizajna" (boja tamo, slika `vamo, bannerče posvuda) ih razlikuje, i, sponzori.... ili sponzorisani administratori, ili sponzorisani "pridruženi saradnici".
Eto, ja sam toliko preporučivao NEC da sam već očekivao da me neko pita koliki mi je procenat ili nešto slično...
A o nama kao administratorima ili "pomoćnim cenzorima", ... ima to i dobre i loše strane. Dakle, ako je ovo besplatno, a jeste, motiv da npr. ja budem taj, je sujeta. E, a šta ako mi prija da posramljujem i pljujem neznalačka pitanja, a baš njima je najpotrebnija pomoć i spremni su na najkatastrofalnije greške... ili upadnem u spiralu prepucavanja kao ono vmarc i .... ajd` prošlo je. Ili, nahranim sujetu i sve mi dosadi?
Dakle, potrebna su kruta pravila koja bi bila i iznad moderatora, admnistratora i onih koji ih postavljaju, pa bili i vlasnici sajta. I, transparentna pravila, da ih svi znaju i razumeju, pa ko voli... inače ćemo imati opet -seci uši krpi dupe- problem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60280. Broj poslatih odgovora: 646170.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs