Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Tržište
Prevara zvana `Forum računari`
STRANA 1 OD 2  
chinaboy Prevara zvana `Forum računari` 15.12.2010. 10:37 T31809

status: user
broj poruka: 56
Nekad su se na velika vrata oglašavali na najgledanijim televizijama, učestvovali u emisijama kao `rado vidjeni gosti` koji imaju nešto i da poklone, a sad su u stečaju, zatvoreni zbog nelikvidnosti. Nije u tome nesreća, jer su unapred već bili osudjeni na propast s obzirom kako su se pojavili na sceni, nego su nesrećni kupci ostali na ledu. Moj drugar je poslao pre oko 2 meseca da mu se zameni napajanje u garantnom roku. Računar još uvek nije vraćen, na telefone se niko ne javlja, na vratima piše da su zatvoreni zbog nelikvidnosti, a on još uvek otplaćuje taj računar.U Agenciji za zaštitu potrošača (ili vec kako se zove), kažu da može da se oprosti od kompjutera ili da ih tuži, a ko se tuži, proces mu je duži. Ne znam koliko je još takvih slučajeva, ali sasvim sigurno su korisnici izgubili pravo na garantni rok ukoliko nisu dobili originalne garantne listove. Ovo je ozbiljan problem, koji pomalo liči na `Dafiment`, pojave se kao gigant u najgledanijim medijima i emisijama, privuku poverenje, a onda nestanu. Molim da se jave ovde svi koji su oštećeni ili imaju neke informacije kako bi javnosti bila predstavljena istina i da bismo pomogli da korisnici dalje ostvare svoja prava. Hvala unapred!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, kolega moj kineski! Unazad vec jedno 5 godina nisam kupio... 15.12.2010. 11:14 #272684

status: user
broj poruka: 10985
ni jednu komponentu ako nije pokrivena garancijom uvoznika. Ako se kupuje `djuture`, obavezno traziti POSEBNE garantne listove - svaka komponenta obaska!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 15.12.2010. 12:31 #272704

status: user
broj poruka: 2351
...takodje, moj prvi komp je bio sastavljen pre vise od 12 godina, i dan danas je tako, svaku komponentu zasebno kupujem, i dobijam garanciju na nju.

Iskreno, ti `Forum Racunari` meni nikada nisu ulivali sigurnost, a i bili su najskuplji...

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
DFI LP DK 790FXB-M2RS
AMD 6870 1GB
2x 2GB DDRII 1066MHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chinaboy Usmeravanje teme 15.12.2010. 12:43 #272707

status: user
broj poruka: 56
Akcenat nije na vašim `pametnim` odlukama vezano za garancije, već na slučaju `Forum računari` i iskustvima vezana za njihove usluge i novonastalu situaciju. Zato vas molim da dalji odgovori idu u tom smeru.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Usmeravanje teme 15.12.2010. 12:50 #272709

status: user
broj poruka: 2855
Akcenat treba staviti da neko ko prati trziste racunara u Srbiji i ima gram mozga nece ni prazan DVD kupiti u Forum racunarima...

Bez ljutnje ali to je istina, zna se u kojih 4-5 prodavnica se kupuju komponente...


:: Akcenat nije na vašim `pametnim` odlukama vezano za garancije, već na slučaju `Forum računari` i iskustvima vezana za njihove usluge i novonastalu situaciju. Zato vas molim da dalji odgovori idu u tom smeru
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Usmeravanje teme 15.12.2010. 12:52 #272711

status: user
broj poruka: 3737
nema gi ovde taki što tražiš.

Mislim da sa ovog foruma niko do sada nije kupio bilo šta kod njih. Firma je ljigava do kraja. Koleginica je htela kod njih da pazari računar na kredit. Ja sam sa njom krenuo kao `stručno` lice. Brale...ne da su pokušali da je zavrnu nego nemam reči. Prodavačica je krvopija kak`u nisam video...

Tražio sam joj cenovnik komponenti našta je je odgovorila da je politika firme da ne daju cenovnik kupcima nego ti na papiru odštampaju sve što su ti oni preporučili i zbirnu cenu.

Mislim da je za računar koji je u vrh glave koštao oko tridesetak hiljada sa sve monitorom ona došla na cifru od 56000 na šta sam umro od smeha zahvalio se i i zašao napolje sa sve koleginicom. Eto ti iskustvo sa njima.

Da ne spominjem kako je pokušala da mi objasni da je 9300GT ili 9400GT odlična karta.

support normality

:: Akcenat nije na vašim `pametnim` odlukama vezano za garancije, već na slučaju `Forum računari` i iskustvima vezana za njihove usluge i novonastalu situaciju. Zato vas molim da dalji odgovori idu u tom smeru
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dautovic Re: Re: Usmeravanje teme 15.12.2010. 12:58 #272714

status: user
broj poruka: 2855
Ma jebes kompove, nego kako si ti prosao s tom koleginicom na kraju? :)


:: nema gi ovde taki što tražiš
::
:: Mislim da sa ovog foruma niko do sada nije kupio bilo šta kod njih. Firma je ljigava do kraja. Koleginica je htela kod njih da pazari računar na kredit. Ja sam sa njom krenuo kao `stručno` lice. Brale...ne da su pokušali da je zavrnu nego nemam reči. Prodavačica je krvopija kak`u nisam video..
::
:: Tražio sam joj cenovnik komponenti našta je je odgovorila da je politika firme da ne daju cenovnik kupcima nego ti na papiru odštampaju sve što su ti oni preporučili i zbirnu cenu
::
:: Mislim da je za računar koji je u vrh glave koštao oko tridesetak hiljada sa sve monitorom ona došla na cifru od 56000 na šta sam umro od smeha zahvalio se i i zašao napolje sa sve koleginicom. Eto ti iskustvo sa njima
::
:: Da ne spominjem kako je pokušala da mi objasni da je 9300GT ili 9400GT odlična karta
::
:: support normalit
::
:: :: Akcenat nije na vašim `pametnim` odlukama vezano za garancije, već na slučaju `Forum računari` i iskustvima vezana za njihove usluge i novonastalu situaciju. Zato vas molim da dalji odgovori idu u tom smeru
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed A i prodavacicu je trebalo privesti.... 15.12.2010. 13:04 #272715

status: user
broj poruka: 10985
....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Stripy Re 15.12.2010. 13:05 #272716

status: user
broj poruka: 4163
Pa šta ste očekivali? Bivši vatrogasac se latio posla sa računarima.

ČEKIĆ JE IZMISLIO SVE OSTALE ALATE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed To jest, postao piroman. Popalio ljude, pa sad neka vide ko ce... 15.12.2010. 13:08 #272717

status: user
broj poruka: 10985
da ih gasi...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.12.2010. 13:08 #272718

status: user
broj poruka: 18472
Nesto slicno kao sa eurolinkom!Mada su bili napucani dok su trajali!

Intel Q9650@4.3 Ghz LinX
http://img718.imageshack.us/img718/6875/linxtest43ghzintelq9650.png
GTX295 The Best Vantage Score
http://img38.imageshack.us/img38/3554/vantageextrascore.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sto velis, puni k`o brod. A onda je brod...poceo da tone! 15.12.2010. 13:13 #272719

status: user
broj poruka: 10985
@Kinez: nemo` se ljutis na nas - ti si sve rekao vec u prvom cugu. Tu nema sta da se doda, pa moramo da variramo temu...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BassivitY forum 15.12.2010. 13:41 #272724

status: user
broj poruka: 911
ubedljivo najskuplja `firma` kod nas koja se bavi time cime se bavi a to je uvaljuvanje komponenti neupucenima za nerealno visoku cenu ...Sad kad sam video temu ,nije prosla ni sekunda ,odmah sam se setio kako su zajebali komsiju iz ulice. Za komp koji je covek platio tek nesto preko 90 000din (da ne lazem sa tacnom cenom ,99% sam siguran da ga je izasao 92 000 din) oni su mu uvalili pisljivog celerona na 2.5GHz i 9500 gt grafiku ...Odma da napomenem da to nije bilo pre 5 godina kad je mozda i kostao toliko slican komp ,nego proslog decembra ,jedva nedelju dana pred novu godinu ...Jeste da mi je covek samo komsija ali kad sam video papir taj koji su mu `odstampali` gde su predstavljene konfiguracija i cena ,odma mi je skocio pritisak ...Bezobrazluk kakav nigde drugde nisam video. I jos da dodam ,konfiguracija je sa sve monitorom ,samo sto je takav isti monitor kupio drugar par meseci pre ovog komsije za oko 9500 din u tehnomaniji (samsungov neki od 19` ,secam se da je drugar trazio sto jeftiniji pa smo od mene porucili).Strasno na sta su sve ljudi spremni samo da uzmu svaki moguci dinar ...u zivotu nisam nista kupio u forumu i jedva sam sprecio sestru od tetke da je ne oderu. Uzas u pravom smislu te reci. Zadnja dva kompa (u proteklih 6 godina) sam sam sastavio tj. kupovao pojedinacno komponente i naravno dobijes garanciju na svaku posebno. Sto se tice gotovih konfiguracija ,njih zaobilazim u sirokom luku (nevezano koja prodavnica). Ko god moze i zna ,trebalo bi da sam ,odnosno uz savete nekog poverljivog poznanika sastavi komp i uzme komponente pojedinacno ,najbolja i najsigurnija kombinacija.



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
CARPE DIEM

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Eurolink 15.12.2010. 14:48 #272750

status: user
broj poruka: 3277
auuu al sam se iznenadio kada su pukli zaista su bili napucani dok su trajali...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
trogdor Jedan prevarant manje! 15.12.2010. 14:48 #272751

status: user
broj poruka: 373
Bogu hvala. Kada ga se samo setim... Pricao je ko navijen, po onim
jutarnjim programima isl. Kolko jadan covek moze da bude...
Taj tip je prodo dusu za lovu.

Go Go Go !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zeljkoa hm ... 15.12.2010. 14:54 #272754

status: admin
broj poruka: 712
Pa ne mislite valjda da su oni sami sve to smislili i gurali ...

Smem da se kladim da je iza te firme bila neke debela zaleđina i zajebnacija. Da nije tako, davno bi ih pojela tržišna inspekcija. Prosto nije normalno da neko toliko napumpa cene i da sve to gura preko medija kao ekstra ponudu, a da inspekcija ćuti. Garantovano neko `jak` stoji iza toga.

Inače, ni ja ne verujem da na ovom forumu ima nekog ko je od njih bilo šta kupio. Ipak se po ovom forumu `muva` prilično inteligentna populacija koja njima nije ni mogla da bude ciljna grupa, čak i da su to hteli.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -
Željko Arnautović,
PC Berza d.o.o.
https://www.pcberza.rs - https://www.bginfo.rs - https://www.kginfo.rs - https://www.nsinfo.rs - https://www.nisinfo.rs

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Eurolink 15.12.2010. 15:09 #272760

status: user
broj poruka: 18472
Nisu pukli.Gazda pokupio kesh,raskucio firmu i pobegao..Jad je nastao za garancije kasnije..Ja sam pukao za Corsair Voyager flash!

Intel Q9650@4.3 Ghz LinX
http://img718.imageshack.us/img718/6875/linxtest43ghzintelq9650.png
GTX295 The Best Vantage Score
http://img38.imageshack.us/img38/3554/vantageextrascore.png

:: auuu al sam se iznenadio kada su pukli zaista su bili napucani dok su trajali..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 Re: hm ... 15.12.2010. 15:26 #272765

status: user
broj poruka: 726
Pa naravno da je neko stajao iza njih. I lepo su se tu oprale pare, a pomenuti vatrogasac je samo bio dezurni klovn. Sad je na letovanju, uživa sa svojim delom para. A pravi vlasnik je fino zaradio, a i nastavio da vodi svoj posao i dalje... u jednoj drugoj firmi...
To je bila firma za navlačenje neupućenih, i nažalost dobro im je išlo. Nisu zatvorili zato što im nije išlo, nego što su završili posao koji su imali i sad mogu dalje. Uostalom, firma koja uz računare kao poklon deli Milka čokolade će svakom iole upućenom odmah da upali lampicu u glavi. Nažalost, mnoge su zajebali, ali neka im to bude nauk za ubuduće - ljudi izvise i u mnogo većim firmama, a kamoli u takvoj lopovskoj...

:: Pa ne mislite valjda da su oni sami sve to smislili i gurali ..
::
:: Smem da se kladim da je iza te firme bila neke debela zaleđina i zajebnacija. Da nije tako, davno bi ih pojela tržišna inspekcija. Prosto nije normalno da neko toliko napumpa cene i da sve to gura preko medija kao ekstra ponudu, a da inspekcija ćuti. Garantovano neko `jak` stoji iza toga
::
:: Inače, ni ja ne verujem da na ovom forumu ima nekog ko je od njih bilo šta kupio. Ipak se po ovom forumu `muva` prilično inteligentna populacija koja njima nije ni mogla da bude ciljna grupa, čak i da su to hteli
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: Željko Arnautović
:: PC Berza d.o.o
:: https://www.pcberza.rs - https://www.bginfo.rs - https://www.kginfo.rs - https://www.nsinfo.rs - https://www.nisinfo.rs
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Re: Re: Re: Usmeravanje teme 15.12.2010. 15:35 #272769

status: user
broj poruka: 3737
Ništa bre!!! Uzimala je računar za klinca, do te kupovine nisam ni znao da postoji ta firma što je otprilike bilo pre godinu i po dana.

Slažem se sa adminom što se organizacije tiče. To nije mogao jedan čovek da smisli i uradi.
Naime, bio sam čak i na razgovoru za posao kod njih (u pitanju je bila on lajn prodaja pa reko` da vidim o čemu se radi). Lik sa kojim sam pričao mi je toliko podigao pritisak da mi samo moja velika tolerancija ka idiotima nije dozvolila da mu olupam stolicu o glavu.

Dakle ekipa radnika koju je neko tamo okupio koliko sam ja uspeo da provalim je sastavljena od pravih krvopija koji bi te zeznuli za kesicu smokija ako im je to u interesu.

@tortojed prodavačica je recimo...kao...hm...nakaza čovečanstva...

Takođe se slažem i da smo inteligentni ja najviše od svih .)
support normality

:: Ma jebes kompove, nego kako si ti prosao s tom koleginicom na kraju? :
::
::
:: :: nema gi ovde taki što tražiš
:: ::
:: :: Mislim da sa ovog foruma niko do sada nije kupio bilo šta kod njih. Firma je ljigava do kraja. Koleginica je htela kod njih da pazari računar na kredit. Ja sam sa njom krenuo kao `stručno` lice. Brale...ne da su pokušali da je zavrnu nego nemam reči. Prodavačica je krvopija kak`u nisam video..
:: ::
:: :: Tražio sam joj cenovnik komponenti našta je je odgovorila da je politika firme da ne daju cenovnik kupcima nego ti na papiru odštampaju sve što su ti oni preporučili i zbirnu cenu
:: ::
:: :: Mislim da je za računar koji je u vrh glave koštao oko tridesetak hiljada sa sve monitorom ona došla na cifru od 56000 na šta sam umro od smeha zahvalio se i i zašao napolje sa sve koleginicom. Eto ti iskustvo sa njima
:: ::
:: :: Da ne spominjem kako je pokušala da mi objasni da je 9300GT ili 9400GT odlična karta
:: ::
:: :: support normalit
:: ::
:: :: :: Akcenat nije na vašim `pametnim` odlukama vezano za garancije, već na slučaju `Forum računari` i iskustvima vezana za njihove usluge i novonastalu situaciju. Zato vas molim da dalji odgovori idu u tom smeru
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re 15.12.2010. 15:45 #272771

status: user
broj poruka: 1038
Uh, samo kad se setim.. kako je nekad Jugodata klempavila i jahala svoje kupce. Zbog tadasnje ribe koja je uzela komp kod njih, isao sam 300x da se svadjam sa njima jer je na svakih mesec dana otkazivala neka od komponenti. :S

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mslavko82 Re: Re 15.12.2010. 15:50 #272774

status: user
broj poruka: 726
Ma nije moguće... Zida Tomato, ECS, Jugodata high-end kućišta i zvučnici, Peak grafičke ... sve kvalitetne komponente. A i oni su beše delili Milke uz računare :)

:: Uh, samo kad se setim.. kako je nekad Jugodata klempavila i jahala svoje kupce. Zbog tadasnje ribe koja je uzela komp kod njih, isao sam 300x da se svadjam sa njima jer je na svakih mesec dana otkazivala neka od komponenti. :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Viske Zasto vas to cudi... 15.12.2010. 15:55 #272777

status: user
broj poruka: 115
Ljudi kao da neznate da kada se nesto toliko reklamira i forsira da to nije kako valja. Firme koje nude neverovatne uslove placanja ili poklone i tome slicno su vec pukle a to je vadjenje i vatanje ovaca. Po zakonu ako puknu koliko znam ni garancije koje oni daju ne vaze sem onih koje oni daju usluzno a drugi garantuju...
Uvek bezim od tzv jeftino placenih na milion rata plus da me finansiraju i daju mi poklon komponenti i firmi koje to rade. Ekonomski na danasnju krizu to je propast. Zao mi je svih koji tako nalete da ustede a ispadne mnogo skuplje na kraju. Ali to su sami hteli...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ovce, ali ne u horoskopu 15.12.2010. 16:29 #272789

status: user
broj poruka: 6643
Nažalost, ovce su za klanje i šišanje, a nisu za milovanje.
Forum je imao tačno profilisanu ciljnu grupu - neznalice koje padaju na tapšanje po ramenu ali sa `parama`. To je ona vrsta ljudi, koja jeste malo podozriva i kalkuliše za pare - ali, odlučuju ad-hok i rađe bi pukli celu sumu dva puta nego se ponizili i pitali nekog (sa berze recimo) šta da kupe - jer, u duši osećaju da će ih neko ošišati i odrati - baš kao i prave ovce, ali, opet, neće da to bude neko koga poznaju već padaju na ovakve glupe teleshop reklame i `akcije`.
Plus, Forum je išao sa kreditiranjem, jer se na to upeca takva ciljna grupa - naime, keš su im odavno odvukli mnogi drugi, ali kreda je uvek tu, kad zatreba, jer takva ciljna grupa jednostavno nije u stanju da prepozna znak jednakosti između papirnog novca i papirnih kreditnih obaveza u budućnosti, jednostavno misle da su dobili `nešto` za skoro `ništa`.
Dalje, pakovali su najgori šljam od komponenti pod najgorim (za garanciju) uslovima tamo gde nabavljaju od veleuvoznika - a najnižim cenama, a zatim iste te šljam komponente, prodavali za oko 70 plus minus % većoj ceni od drugih, pod šarenom lažom zvanom garancija. Kada je došlo vreme garancije, jednostavno su se likvidirali i nikom ništa. Sad će da otvore neku drugu prodaju, recimo belu tehniku ili slično pa jovo nanovo - ovce su uvek tu.



Next - Next - Next - Accept - Ok ...? Eh? Jbt!!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus ... 15.12.2010. 17:18 #272805

status: user
broj poruka: 4054



nekontam zasto se neko uzjebao sto su pavijani pukli ?!!? neide im i zatvorili su firmu .. zakon to dozvoljava ..

pa i JAT nam je pukao ..jel ..

a sad zasto su babe i dede kupovali unucima kompove kod njih .. pa jednostavno .. reklama u jutarnjem programu taman kad fosili piju lekove i kad ih najace rade .. uz to dovoljan je samo poziv i eto NJIH sa kompom pred vratima .. samo potpisi oni sve resavaju .. za 15min ti je komp u sobi .. pa gde to ima ?

i vi bi bili prevareni da sad krenete na nabavljate kolica, shtake , proteze i druga pomagala u koje se nerazumete ...prosta stvar

licno ne da nisam nikad kupio nesto od njih vec ni reklamu nisam moga da pogledam do kraja ..

chinaboy jbg idi kod njih provali unutra i uzmi svoj komp .. a pokupi im i najacu grafulju sto su imali fx5200
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xendza `Forum` pa to su cuveni prevaranti !!!! 15.12.2010. 18:45 #272832

status: user
broj poruka: 601
telefon za zastitu potrosaca je
011 3621 338

011 3621 338


011 3621 338


011 3621 338
Zovi tuzi budi uporan nek ih zatvore za sva vremena pa u zatvor!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
philaemos off topic 15.12.2010. 19:14 #272843

status: user
broj poruka: 2743
Mene licno vise nervira nas sistem i pravosudje, ukljucujuci i tu famoznu Trzisnu Inspekciju.
Ostecenom gradjaninu das savet da ne moze nista da uradi, ma super... kog djavola uopste imamo inspekciju i ostale organe. To treba polcijia da nahvata vlasnika, pa da obesteti kupce koje je zavrnuo.

Demon to some. Angel to others.
_______________________________


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs