Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Resize sistemske particije?
STRANA 1 OD 1
strela75 Resize sistemske particije? 03.03.2011. 14:45 T34190

status: user
broj poruka: 1588
Ajd da jos malo udavim sa ovim ATA HDDom. Ubacio ga i uspeo da iz WinXPa pokrenem Hirens BootCD - Partition Home i napravim od njega jednu particiju.

Zatim sam iskopirao sve podatke sa starog diska na novi i sada hocu da odradim spajanje dve particije na starom disku u jednu.

Stari disk je imao sistemsku particiju ~20GB i radnu ~60GB. Sada hocu da sistemsku povecam na recimo 60GB, a ovu drugu da smanjim na 20GB. Izbrisao veliku i napravio jednu od 20GB.

Problem: kako da prosirim sistemsku particiju? Ovo ne bi bio problem da mogu da pokrenem HirensBootCD, medjutim kad dodjem prilikom ucitavanja do izbora sta hocu da ucitam - tastatura prestane da radi. Ne mogu da selektujem ucitavanje HBCDa niti bilo sta da izaberem. Ovo je drugi problem, jer i druga USB tastatura ne radi - nijedna nema struje.

Cime (po mogucnosti free i malo da se lako skine sa neta) da sistemsku particiju povecam, a ne zeznem sistem,... nemam Partition Magic instalaciju, do Partition master-a na HBCDu ne mogu da dodjem, a Home edicija Partition Wizarda iz WinXPa ne dozvoljava merge C particije sa drugom particijom.

Ajd UPOMOC, sto kazu.

PS. HBCD sam probao v10.6 i v13.1 i ne vredi nemam pristup prilikom butovanja, niti programe iz Wina (ili ja ne znam kako se zovu).

Unapred hvala.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 03.03.2011. 14:59 #301474

status: user
broj poruka: 1673
Upotrebi Partition Magic, pa pozajmi ga od nekoga ili potraži na netu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Bi ja Partition Magic... 03.03.2011. 15:01 #301476

status: user
broj poruka: 1588
...ali nemam instalaciju. A sad da krenem da je skidam, bice do prekosutra. Mislio sam na neko brze resenje.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Equinoxe Re: 03.03.2011. 15:03 #301477

status: user
broj poruka: 12057

Acronis Disk Director, the best. Može i GParted ako imaš butabilni Ubuntu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vaskev re 03.03.2011. 15:08 #301479

status: user
broj poruka: 1673
A ovako nešto:

http://forum.esoft.in/portable/24565-norton-partition-magic-8-05-portable.html


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile @strelaa75 03.03.2011. 15:13 #301483

status: user
broj poruka: 9460
Mozes i sa MiniTool Partition Wizard Professional Edition

http://www.fileserve.com/file/bP4B6Bb

Najlakse je da obrises tu od 60 i sa move/resize rastegnes slajder da ti prva bude 60 i od preostalog unpartition prostora kreiras novu, tj. 20gb.

P.S. Sto se tice tastature i hiren`s-a, u biosu postavi `usb keyboard support `na enable.


(c) 1982 Sinclair research Ltd

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Hvala na pomoci - reseno 03.03.2011. 15:51 #301498

status: user
broj poruka: 1588
@Bax
Hteo sam taj program, ali ga nema na HBCDu 13.1 koji ja imam

@Vaskev
Skinuo program, ali mi Malwarebytes nadje virus, tako da ga nisam koristio

@gilopile
Iskoristio sam MiniTool, koji si predlozio i odradio posao.

U BIOSu sam omogucio podrsku za tastaturu (totalno sam zaboravio na tu opciju - tastatura radi sve do boot-a, a onda `umre` - nisam ni pomislio da je iskljucena ta opcija).

Hvala svima. Eto ako nekome zatreba, ovo je put kojim se lako i brzo stize do cilja `Resize sistemske particije`.

Pozdrav.


-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs