Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
ganged vs unganged + Bank Interleaving
STRANA 1 OD 1
ICEsd ganged vs unganged + Bank Interleaving 20.08.2011. 17:14 T37933

status: user
broj poruka: 2156
1.
Citam po google razne tekstove i niko nema konkretan odgovor, verovatno zato sto niko i nezna koij je uticaj na performanse u radu, znam da je:

unganged - 2x64bit i da svako jezgro ima pristup po jednom kanalu memorije i da moze jedan kanal da se koristi za citanje dok drugi istovremeno moze da se koristi za pisanje podataka u ram.

unganged - 1x128bit, standardan mod koji je pre radio, jedan kanal sa propusnoscu od 128 bit-a, samo u jednom smeru u jednom trenutku.

Ovo se podesava u BIOSU u delu za memoriju.

Interesuje me jer neko ovo isprobavao i dali je ustanovio sta mu je bolje, ja sam prcko al nemam neke konkretne rezultate.


2.Bank Interleaving , nadjoh ovo:

http://www.techarp.com/showfreebog.aspx?lang=0&bogno=169

koliko vidim ovo ima veze dali je memorija popunjena sa cipovima sa obe strane ili ne (single bank ili dual/quad bank), dali ovo ukljuciti ili ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn unganged 20.08.2011. 18:36 #353874

status: user
broj poruka: 312
Testirao sam ganged vs unganged na x3 msi c45-770 i kingstone 2x2gb hyperx genesis 1333 i rezultati su bolji sa unganged.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saladin unganged 20.08.2011. 19:17 #353881

status: user
broj poruka: 229



potvrdjujem bolje radi na unganged
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs