Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Svetleci kuleri
STRANA 1 OD 1
Srdjanc Svetleci kuleri 01.10.2011. 11:23 T38710

status: user
broj poruka: 3104
Pozdrav,

interesuje me da li oni kuleri sa lampicama svetle odmah po paljenju zajedno sa motorcicem, ili su lampice i same elipse odvojene, tj da li svaka ima svoje kablove ili lampice imaju prekidac neki?

Planiram neki mod, pa mi treba malo svetlosti po mraku, ali za razliku od coolera koji hocu da radi stalno, lampice i ostale svetlosne zezancije hocu da stavim na jedan prekidac.

Takodje, da li se moze i da li je lako zameniti lampice u slucaju kvara ili radi druge boje?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg re 01.10.2011. 12:32 #364301

status: user
broj poruka: 2270
Koje elipse? Nema veze, LED diode na ventilatoru se pale zajedno sa motorom i nemaju zaseban prekidač. Narano, uz lemilicu i malo materijala se sve može improvizovati. LEDovi se lako vade iz podnožja, ako se pokvari samo izvadiš i odlemiš. Ako hoćeš da kontrolišeš osvetljenje, bolje kupi zasebe LED lampe za kućište nego LED fenove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: 01.10.2011. 12:52 #364308

status: user
broj poruka: 1872
Da, diode su spojene zajedno s motorom ali kablovi su vidljivi i mogu da se iseku kod motora i prespoje na posebno naajanje. Doduše morao bi da im obezbediš sličnu struju i napon na kojim su radili na ventilatoru.

Ako ti je bitno samo da možeš da ih pališ i gasiš po potrebi najbolje je da im isečeš jednu žicu i prekineš kolo pa onda krajeve da produžiš i spojiš na prekidač tamo gde ti odgovara.

U slučaju kvara nije teško da ih zameniš ali ume da bude teško naći baš tu boju koja ti treba, belih dioda od 3mm ima gde hoćeš, ostale boje malo ređe..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Bas to ... 01.10.2011. 13:15 #364318

status: user
broj poruka: 3104
sam hteo da cujem.

Nego kako da nadjem te kullere koji su providni i rasipaju svetlost? Da li oni imaju poseban naziv ili moram da cesljam kroz sve?

Inace da li neko zna gde se kupuju te diode? Za ovu modifikaciju trebace mi zlatna. Mada zuta ili narandzasta pa malo preko rastvoreni crveni lak za nokte ili crvena (mada to je zeznuto) isto bi kanda pomogli.

Takodje da li neko zna i one male neonke gde se nalaze? Kad vec pitam za light show.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vepromon re 01.10.2011. 14:14 #364327

status: user
broj poruka: 519
Srdjane imas Mail
****************************************************************
i5 2500k @ 3.8 Ghz, ASUS RoG GENE - Z, 8Gb DDR3 @ 1600mhz,
MSI GTX 560Ti TF II, CM Silent Pro 850W, HAF X, Samsung F4 2 Tb + WD Caviar Black 640Gb

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Tristram Re: Bas to ... 01.10.2011. 14:15 #364328

status: user
broj poruka: 1872
Naći ćeš pre zlatan kurac nego zlatnu diodu od 3mm. Bojim se da ćeš da pevaš i ako nađeš crvenu ili plavu. Pogledaj u radio klubu (kelco) ili mikroprincu.

To igranje bojama, lakovima i folijama retko ispadne kako si zamislio, promenićeš za nijansu najviše.

:: sam hteo da cujem
::
:: Nego kako da nadjem te kullere koji su providni i rasipaju svetlost? Da li oni imaju poseban naziv ili moram da cesljam kroz sve
::
:: Inace da li neko zna gde se kupuju te diode? Za ovu modifikaciju trebace mi zlatna. Mada zuta ili narandzasta pa malo preko rastvoreni crveni lak za nokte ili crvena (mada to je zeznuto) isto bi kanda pomogli
::
:: Takodje da li neko zna i one male neonke gde se nalaze? Kad vec pitam za light show
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 01.10.2011. 15:21 #364334

status: user
broj poruka: 3104

@vepromon

Imas mail.


Zlatan imam tako to mi ne treba :) A za diode videcu, nego ima li jos negde?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djodjo diode 01.10.2011. 16:29 #364345

status: user
broj poruka: 658
svih velicina i boja donosi po bagatelnim cenama neki lik na pijacu bubanj potok svake subote, jeste da su kineske ali rade za sve pare, ranije sam ih kupovao u pancevu na pijaci ali to davno bilo pa ne znam ima li i tamo a sto se tice tih kineskih dioda npr ako planiras da stavis negde 5-6 kom ti za svaki slucaj kupi 10 kom, ne zbog toga sto nece neka raditi vec zbog toga sto ne retko neka ima drugaciju nijansu boje iliti intezitet, jbg za cenu od 10-15 din po komadu i ne ocekuj da su sve nemacko/japansku kontrolu prosle a kinezare ih stancovale


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc U bre 01.10.2011. 17:21 #364355

status: user
broj poruka: 3104
Pa to bilo danas. Nista cu da probam sutra u Pancevo, a ako nista, onda mi ne gine Bubanj potok.

Hvala u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: U bre 01.10.2011. 17:46 #364358

status: user
broj poruka: 9459
Imas u Orbit-u raznih boja i dimenzija. http://www.orbit-el.net/el_komponente_online.php Upisi u pretragu Led diode. Mozes i da ih kontaktiras i narucis posto je firma u NS-u.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Pa to bilo danas. Nista cu da probam sutra u Pancevo, a ako nista, onda mi ne gine Bubanj potok
::
:: Hvala u svakom slucaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ishmerish Zlatne diode i ako je crno kuciste 01.10.2011. 19:50 #364371

status: user
broj poruka: 7285
fali ce ti samo Seka Aleksic da razbije don perinjon za good luck.


Znam da se o ukusima ne raspravlja ali crno i zlatno nisu dezeni ili ti ukus vec cist ciganjski KIC....


Lala 4ever!
http://fwd4.me/zCE

`Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran`



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646153.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs