Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Obrada video materijala i zvuka
Pomoc?
STRANA 1 OD 1
darko777 Pomoc? 04.12.2011. 10:08 T41788

status: user
broj poruka: 262

Naime odlucio sam da izvorne srpske pesme koje su u mp3 formatu okacim na youtube. Koji program je najlaksi za koriscenje? Ako vam nije tesko posaljite link za skidanje programa na mail darkoooni@gmail.com. Hvala vam puno.
U skladu sa vremenom pesme ce biti okacene na YT na kanalu koji ce se zvati Izvornenarodnepesme takodje cu otvoriti FB page gde ce svi moci da uzivate u divnim starim srpskim pesmama :)
Sve pesme su ovakvog tipa http://www.youtube.com/watch?v=n2s9Qhw5Fg0
Znaci bas stare:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
midzo85 bravo kralju 04.12.2011. 10:51 #381941

status: user
broj poruka: 189
Ne znam ti pomoci, ali podrzavam ideju.
Stare SRPSKE su stvarno divne u odnosu na ove danasnje teheranske koje zovu nasim.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Autorska prava 04.12.2011. 11:00 #381943

status: user
broj poruka: 6643
Pesme možda jesu narodne, ali izvođači su privatna lica. To znači da možeš povrediti nečija autorska prava (i SOKOJ honorare, čuvene), čisto da znaš. Inače mi se ideja sviđa a protiv sam da narodna izvorna muzika bude ičija.
Program imaš u windowsu ili windows essentialsu, zove se windows movie maker, moraš osim muzike, naći i slike koje tematski odgovaraju, i tih nekoliko ili više od nekoliko slika prevučeš u timeline programa a pod muziku ubaciš pesmu. Windows movie maker kao i ostali komercijalni programi, napraviće od toga video klip u željenom formatu (wmv, ili avi kod pomenutih, a kod ostalih, najbolje mp4 za youtube). To se posle uplouduje na youtube. Postoje i komercijalni programi koji se plaćaju ili `kupuju u prodavnicama`, a za tebe bi kao jednostavan predložio PowerDirector, taj ima i opciju bacanja na youtube iz samoga sebe.
I, budi malo strpljiv, potrebno je malo i da se uči, ne ide sve iz prve.


Budale veruju u sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 04.12.2011. 11:13 #381948

status: user
broj poruka: 262


Pa da tako jednostavne i lepe. Ogroman je to posao imam preko 1gb takvih pesama sve u mp3 formatu u izvodjenju autora za koje vecina nikada nije cula i koji su nazalost vecina njih preminuli.
Pre sam jednom koristio win m. ali mi sada nesto ne ide sa njim:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 04.12.2011. 11:19 #381951

status: user
broj poruka: 262


Hvala pisko :).
Uh to znaci da bih mogao da zaglavim u corku:).
Pretpostavljam da ta prava vaze i za preminule osobe?
Ja sam mislio da kao to okacim i stavim tag na enleskom serbia truc -buc cisto da se nasa zemlja vidi malo u drugacijem svetlu:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: .. 04.12.2011. 11:19 #381952

status: user
broj poruka: 6643
Probaj onda Freemake Video Convertor, on je izgleda baš za to pravljen a ja sam ga koristio za prebacivanje iz formata u format. Imaš ADD AUDIO, ADD FOTO.. i biraš format. I on ubacuje na valjda facošup, youtube, tweeter i slična sranja, automatski.
I nije na prodaju, tj. ne kradeš - piratizuješ.

Budale veruju u sreću.

::
::
:: Pa da tako jednostavne i lepe. Ogroman je to posao imam preko 1gb takvih pesama sve u mp3 formatu u izvodjenju autora za koje vecina nikada nije cula i koji su nazalost vecina njih preminuli
:: Pre sam jednom koristio win m. ali mi sada nesto ne ide sa njim:
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: .. 04.12.2011. 11:24 #381955

status: user
broj poruka: 6643
... pa ne znam..... stari, pokojni pevači, sigurno te neće tužiti, a mnogi bi bili srećni što ih se uopšte iko igde seti, dok ova nova raja, ovi izmeti sa Pinka koji vladaju engleskim jezikom i terminima koliko i Šojić, i predstavljaju jeftino prodano belo roblje, imaju menadžere koji bi mogli da jure autorska prava - tj. svoja prava. Izbegavaj nekog novog, novoizdanog, autora i izdanja, i sve bi trebalo biti ok. Uostalom, to ne prodaješ, već kačiš, a youtube to samo skine tj. zabrani i nikome ništa. Nije kao krađa putem p2p programa ili download sajtova.


Budale veruju u sreću.

::
::
:: Hvala pisko :).
:: Uh to znaci da bih mogao da zaglavim u corku:).
:: Pretpostavljam da ta prava vaze i za preminule osobe
:: Ja sam mislio da kao to okacim i stavim tag na enleskom serbia truc -buc cisto da se nasa zemlja vidi malo u drugacijem svetlu:
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 04.12.2011. 11:47 #381963

status: user
broj poruka: 262

Nego jos nesto da pitam samo da mi razjasnite ako moze: Naime pustim neku pesmu bilo u winamp-u ili aimp-u svejedno je i u plej listi mi pise samo tipa numera 1,2,3 a sada odem na info pesme tu mi sve lepo pise i ko peva kao i naziv i onda moram da idem copy-paste na samu pesmu u folderu iz koje sam je pustio gde takodje pise numera 1,2 itd.. U cemu je tu problem? Kako se to resava da ne bih kliktao 1000 puta copypaste?
Ma jok nema tu pinka uopste kazem sve je staro. A i ne bih njih kacio jer vecina imaju ocajan glas.
Ima dosta Svetlane Stevic-Vukosavljevic, Maje Djordjevic, neka kulturno umetnicka drustva koje pevaju pesme sa Kosova i sl..

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 04.12.2011. 11:51 #381966

status: user
broj poruka: 262
Uh to preko p2p protokola mi dobro poznato ja to nikada ne koristim :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Re: .. 04.12.2011. 13:53 #381989

status: user
broj poruka: 1372
Ako ti pisu podaci u ID3v2, onda bi trebalo da pise u playlist-i, ali ne i u folderu.
Za tagove imas programe da se ne cimas da pises 100x istog izvodjaca, ali ces u folderu morati rucno.

Super je ideja, vidi da okacis 480p (zbog boljeg zvuka), i postavi ovde link.


::
:: Nego jos nesto da pitam samo da mi razjasnite ako moze: Naime pustim neku pesmu bilo u winamp-u ili aimp-u svejedno je i u plej listi mi pise samo tipa numera 1,2,3 a sada odem na info pesme tu mi sve lepo pise i ko peva kao i naziv i onda moram da idem copy-paste na samu pesmu u folderu iz koje sam je pustio gde takodje pise numera 1,2 itd.. U cemu je tu problem? Kako se to resava da ne bih kliktao 1000 puta copypaste
:: Ma jok nema tu pinka uopste kazem sve je staro. A i ne bih njih kacio jer vecina imaju ocajan glas
:: Ima dosta Svetlane Stevic-Vukosavljevic, Maje Djordjevic, neka kulturno umetnicka drustva koje pevaju pesme sa Kosova i sl.
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 /// 04.12.2011. 19:22 #382038

status: user
broj poruka: 262
Uradjen test :)
Evo probne verzije jedne lepe i svima poznate pesme http://www.youtube.com/watch?v=UxsrMmVJGpc

Svaki predlog je dobrodosao kao i ideja.
Hvala svima:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darko777 .. 04.12.2011. 19:36 #382043

status: user
broj poruka: 262
https://www.facebook.com/twitter/#!/pages/Izvorne-narodne-pesme/148181655288165?sk=wall



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60287. Broj poslatih odgovora: 646216.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs