Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Athlon XP 2200 pregreva se
STRANA 1 OD 1
bartman Athlon XP 2200 pregreva se 23.03.2005. 10:57 T448

status: user
broj poruka: 4
Pomenuti procesor(nije radjen oc) sa nekim Dr. Thermal coolerom(svetli neko plavo svetlo koje mi u zatvorenom kucistu ni netreba)na gigabyte ploci u idile radi na 53-58 stepena a kad kompresuje ili u igrama ode na 62+ i resetuje se.Problem je ja mislim sto je kuciste malo pa napajanje zaklanja cooler, postoji li mozda neki cooler kojem je fan sa strane il nesto

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 23.03.2005. 12:48 #1136

status: user
broj poruka: 210
Ima ali vise ti se isplati za tu cifru da promenis kuciste. (oko 35 evra)
Najjeftinije resenje, koje sam i ja koristio na P2 i P3 (gde su bila ona prva mini ATX kucista i midi ATX sa vertikalnim napajanjem) masinama je da se napajanje montira spolja na mestu istih srafova, a ako nema rupa na napajanju, izbuse se. Znaci, umesto spolja da zasrafljujes unutrasnje napajanje, ti iznutra zasrafi spolja napajanje na istom mestu. Ostalo sve ostaje isto, kablovi se normalno vode.
Jedino je malo ruzno sto ti pozadi viri napajanje, ali koga je briga za estetiku kad ti radi posao.
Spusta temperaturu sigurno 10 stepeni u malim kucistima.
Pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bartman 24.03.2005. 00:07 #1146

status: user
broj poruka: 4

hvala najlepse mislim da ce mi to resiti problem za sada


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tozic Odgovor 18.05.2005. 02:45 #1532

status: user
broj poruka: 8

Toza - Beograd

AMD i inace radi na visim temperaturama (po specifikaciji i do 90 stepeni). Inace AMD procesori (32-bitni - Duron, Athlon, Sempron) nemaju u sebi ugradjenu termalnu zastitu, kao sto je imaju Intelovi procesori, vec se zastita najcesce nalazi na samoj maticnoj ploci. Proveri u BIOS-u na koliko je stepeni postavljeno da te upozorava i resetuje racunar. Ukoliko je postavljeno na 60 stepeni, slobodno promeni u BIOS-u na vecu temperaturu (70 stepeni je dovoljno) i racunar ti se vise nece resetovati. Pozdrav.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646152.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs