Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ima li neko ko je pohadjao Itacademy?
STRANA 1 OD 1
executor Ima li neko ko je pohadjao Itacademy? 27.04.2012. 12:13 T45440

status: user
broj poruka: 203
Planiram da upisem da bi stekao i neku zvanicnu diplomu za servisere tj. administratore pa ako ima neko da je pohadjao It academy bilo online ili tradicionalno na odseku za administratora ili bilo kojem od smerova ako moze da podeli iskustvo. Da li je kvalitetno i da li se isplati.. koliko se realno moze nauciti, prednosti i mane...itd




`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Išao sam ja... 27.04.2012. 12:22 #414688

status: user
broj poruka: 3737
i nisam još uzeo diplomu :). Učim lagano.

Ima dosta da se radi. Mogli su i bolje da se organizuju. Mreža radi loše. Tj. nama je radila loše jer su prvi put krenuli da dižu servere na virtuelnim mašinama gde je host sedmica na prokletoj dvojezgarnoj kelerabi. Sve to radi ali veoma sporo. Da li su nešto menjali u međuvremenu ne znam proveri.

Predavanja su ok. Meni zanimljiva bila.

Ako se imalo razumeš u mreže poskidaj knjige sa neta (poslaću ti linkove ako ti treba) sedi i uču kući, a te pare koje si namenio školovanju potroši na ženske! Potrudi se da imaš dva računara kući ili jedan jači digni virtuelne mašine i kreni sa zezanjem. U knjigama je sve lepo objašnjeno.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
servisracu bolje neka druga škola... 27.04.2012. 12:33 #414690

status: user
broj poruka: 24
Meni su čak na pola godine pobrisali sve virtuelne mašine što sam podigao sa svim podešavanjima i nisam mogao da nastavim da pratim predavanja. U pravu je pajsgudgud za sve što ti je rekao, ipak je ovo IT Academy i sa njihovom diplomom ne verujem da možeš da nadješ neki `dobro plaćen posao` kao što kažu na radiju. :) Cene školovanja su varirale samo tako, sećam se da u našoj grupi su bili neki ljudi platili školovanje 1000eur, a neki 1800eur kao na primer ja. :( može i na rate heheh. Upiši višu elektrotehničku ili ETF ovo je igračka završićeš je lako...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Išao sam ja... 27.04.2012. 12:52 #414694

status: user
broj poruka: 4662
Tebra, posalji i meni linkove za te knjige, treba i ja da pogledam jos vezano za IT, mreze i ostalo, imam i ovde ja neku vrste IT akademije, ali kad imam para onda cu da je zavrsavam :)





AMD Phenom 2 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD3200AAKS
WD10EARS
Sapphire Vapor-X HD 5770 1GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 7 RTM 7600 64-bit


:: i nisam još uzeo diplomu :). Učim lagano
::
:: Ima dosta da se radi. Mogli su i bolje da se organizuju. Mreža radi loše. Tj. nama je radila loše jer su prvi put krenuli da dižu servere na virtuelnim mašinama gde je host sedmica na prokletoj dvojezgarnoj kelerabi. Sve to radi ali veoma sporo. Da li su nešto menjali u međuvremenu ne znam proveri.
::
:: Predavanja su ok. Meni zanimljiva bila
::
:: Ako se imalo razumeš u mreže poskidaj knjige sa neta (poslaću ti linkove ako ti treba) sedi i uču kući, a te pare koje si namenio školovanju potroši na ženske! Potrudi se da imaš dva računara kući ili jedan jači digni virtuelne mašine i kreni sa zezanjem. U knjigama je sve lepo objašnjeno
:: support normalit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb I meni su rekli da je organizacija losha 27.04.2012. 12:53 #414695

status: user
broj poruka: 6875
Upisi etf ili bilo koji elektro faks,konkretno elektrotehniku,ja sam upisao ovde u cacku(univerzitet kragujevac),iako sam oduvek voleo istoriju(ali ako je zavrsim mogu samo da biram drvo ili banderu na koje/koju cu da se obesim) isao u gimnaziju drustveno jezickog smera i sad onako,nije bash najbolje,nisam ja nikad nijedan predmet sto imam ucio,nivo moje matematike iz srednje je tanak,al opet polozio sam matematiku.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 27.04.2012. 13:02 #414699

status: user
broj poruka: 18941
pa jbg, sve je to skola, takva kakva je, za te pare je ok.. ako hocete prave kurseve, upisite lepo Cisco ccna i budite sertifikovani za ceo svet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Sad se setih... 27.04.2012. 13:05 #414700

status: user
broj poruka: 3737
zapravo smo terali na kelerabi dve virtuelne mašine...zamisli tu agoniju.
support normality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Što kaže ova jedna 27.04.2012. 13:17 #414704

status: user
broj poruka: 3737
Cicko ruteri :)

TO je već druga priča.

Drugar moj ide na kurs i kaže da je isti totalno zajeban u smislu ozbiljnosti.

Ne puštaju te dok ne skontaš šta i kako i praksa je drugačije organizovana.
support normality

:: pa jbg, sve je to skola, takva kakva je, za te pare je ok.. ako hocete prave kurseve, upisite lepo Cisco ccna i budite sertifikovani za ceo svet
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Moje licno misljenje 27.04.2012. 13:22 #414705

status: user
broj poruka: 6875
Je da sta god da je privatno da tu samo lova vrti,oni su uzeli pare i to je bitno.

I dalje msm da je bolje da upishesh neki drzavni tehnicki fakultet.
Priznati su itekako u inostranstvu,e sad sto se tice inostranstva,ja bih lepo sproveo pretres,ispitivanje ili kako god,jer znam brdo ljudi koji kad zavrse neki nas faks jedva cekaju da uvate tutanj preko.Takve bih isteravao sa fakulteta,nek gospoda idu napolje i tamo studiraju da vidim kolko ce ih to kostati.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Moje licno misljenje 27.04.2012. 13:31 #414707

status: user
broj poruka: 18941
djoko, neko ko zavrsi fakultet on je zavrsio fakultet i dobija diplomu, a sta ce on da radi sa tom diplomom i gde ce da ide je samo njegova licna stvar.


:: Je da sta god da je privatno da tu samo lova vrti,oni su uzeli pare i to je bitno
::
:: I dalje msm da je bolje da upishesh neki drzavni tehnicki fakultet
:: Priznati su itekako u inostranstvu,e sad sto se tice inostranstva,ja bih lepo sproveo pretres,ispitivanje ili kako god,jer znam brdo ljudi koji kad zavrse neki nas faks jedva cekaju da uvate tutanj preko.Takve bih isteravao sa fakulteta,nek gospoda idu napolje i tamo studiraju da vidim kolko ce ih to kostati
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb To stoji 27.04.2012. 13:40 #414709

status: user
broj poruka: 6875
Ali koliko ljudi bi ostalo u zemlji a nisu na budzetu?A na svakom faksu15-20%(e sad dal ce zavrsiti to je druga stvar) ljudi planira ici napolje,a opterecuju budzet?

Sta Srbija ima od njih?Samo josh izdataka.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE Klasika 27.04.2012. 13:46 #414711

status: user
broj poruka: 5696
Uzece ti pare a neces nauciti nista. Mnogo losih iskustava sam cuo od poznanika. Ako hoces idi u Vinca institut http://www.vincaskola.rs/ ili pak na etf.rc gde je Microsoft i Linux kancelarija. Nude za iste pare znacajno jaci IT trening.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Za etf (ako odlucish da upisesh da se ne drkash,lagan je prijemni jer je malo zainteresovanih) 27.04.2012. 14:38 #414721

status: user
broj poruka: 6875
Prosle godine kad sam ja upisao faks za etf bilo jedva preko 65 poena za budzet.Nemoj da se drkash od ove godine godina za samofinansirajuce je 220.000 dinara.
U poredjenju sa nekim drugim fakultetima prijemni na tehnickim je smesan,malo je zainteresovanih.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Pored toliko literature na internetu... 27.04.2012. 15:08 #414725

status: user
broj poruka: 4515
Zasto davati klosarima 1800e?!
Ako neko ima volju da zavrsi cisco ili microsoft kurs, pomocu video tutorijala na engleskom jeziku moze dobiti kvalitetnije predavanje.
Kasnije za izlazak na ispit, 70$ za Microsoft ili 250$ za Cisco nije neka velika cifra.

Ja licno probao .-)





1 3 5

├┼┼┐

2 4 6 R


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Evo mene opet konacno 02.05.2012. 15:41 #415608

status: user
broj poruka: 203
Ono sto je meni bitno sto se tice itacademy je sto moze online sve da se odradi.. jer ne mogu da prisustvujem predavanjima zbog drugih obaveza. Takodje mi odgovara i trajanje od svega godinu dana, tako da bilo koji od fakulteta ili visih skola odpada odmah.
Imam osrednje znanje administracije racunara i mreza ali potrebno mi je kompletno usavrsavanje i da to imam napismeno tj. diplomu da bi mogao da trazim neki posao u nekoj ozbiljnijoj firmi.. Sto se tice cene trenutna je oko 1100e ali nije ni to bitno ako sa diplomama koje steknem na akademiji sticem znanje i laksu mogucnost zaposljavanja..

Ono sto mi ne odgovara jeste da iako je trenutna cena niza ipak je previse jer su za online pohadjenje sva predavanja vec snimljena i nije u fazonu nekih webinara tj. da bude online live predavanje. Ta literatura se moze nabaviti za dzabe a i sama podrska i odgovori na eventualna pitanja mogu se naci online..


Znaci bitno mi je znati koliko su cenjene te njihove diplome u praksi? Da ne bude reklamiraju kako sa njihovim diplomama moze lako do posla cak i u inostranstvu sa dobrim platama a ono u stvari od toga nema nista..

@pajsgudgud poslao sam ti poruku da mi posaljes te linkove


@markopvict gde se mogu polagati ti ispiti? U bgd ili online i opet koliko su znacajni za dalje zaposljavanje?



`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mirko78 re 02.05.2012. 16:02 #415613

status: user
broj poruka: 419
Diploma skole i polozeni sertifikati su dve razlicite stvari. Svaka skola ce ti posle placenih 1000-2000k evra za njeno pohadjanje dati NJIHOVU diplomu. Ali skola u principu te sprema za polaganje sertifikata kod nekog ovlascenog centra ( s obzirom da si pomenuo administraciju, predpostavljam da mislis na microsoft) u tvom slucaju Prometric ili VUE. Da zakljucimo: Daces puno para, dobices diplome koje nista ne vrede ( ne samo IT academy nego bilo koja skola) ali ces posle toga moci sa stecenim znanjem da izadjes na polaganje u Prometric centar i uzimanje pravog setifikata i diplome. U slucaju Micosofta cena po ispitu je 100 dolara za MCITP sertifikat i imas 3 kom za Server admina ili 5 kom za Enterprise.

EDIT

pardon ispit za MS je 80 dolara to je promenjeno bilo je 100

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz re 02.05.2012. 16:19 #415617

status: user
broj poruka: 801

zvanje mozes da kupis ,znanje ne ... napolju se ceni znanje ,diploma je samo uvertira

tako da ako juris zvanje,a imas znanje upisi bilo koji privatni ili neki kurs,a ako trazis znanje to zavisi iskljucivo od tvog iq ,nebitno da li je drzavni ili privatni fax


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 02.05.2012. 16:40 #415621

status: user
broj poruka: 18941
uvertira.. ma da, a kad odes recimo na neki interview za posao i pokazes svoju karticu i sertifikate za MCSE/MCSA, itekako znaci, bar sto se tice ozbiljnijih firmi.. ali svakako stoji da moras da posedujes i znanje, to je cinjenica.. medjutim i obrazovanje se ceni u iole jos normalnim imucnim firmama, plus da ne pricam o tome da je masi firmi potrebna sertifikacija, odmah u startu je to plus.. ne moze neko da kaze da diploma ne vredi nista.. pa i sertifikat koji se obnavlja na godinu/dve/tri.


::
:: zvanje mozes da kupis ,znanje ne ... napolju se ceni znanje ,diploma je samo uvertir
::
:: tako da ako juris zvanje,a imas znanje upisi bilo koji privatni ili neki kurs,a ako trazis znanje to zavisi iskljucivo od tvog iq ,nebitno da li je drzavni ili privatni fa
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict ne lozi se na IT acadamy diplomu 02.05.2012. 17:15 #415623

status: user
broj poruka: 4515
to je go qrac. Niko to ne priznaje..
Bolje upisi to da nesto naucis...

Ja bih sam spremio ispit preko literature sa neta. Video predavanja itd...
Platis samo izlazak na ispit, Microsoft VUE. E taj sertifikat se ceni.




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sSHarK If You Want to Be Rich and Happy, Don`t Go to School!!! 02.05.2012. 22:07 #415652

status: user
broj poruka: 989

Ako hoćete diplomu upišite fakultet, a ako hoćete novac izvolite u SCNet World...


i5-2500K | Z77 Pro4 | Trident-X | Vertex4+CG | SS-860XP | Trooper | U2412M | G15+G9 | ATP3
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djape7777 a sta je sa CET-om? 27.04.2013. 22:24 #489944

status: user
broj poruka: 914



niko ne spominje njh kakav kvalitet oni nude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mikishon89 Re: a sta je sa CET-om? 11.09.2014. 15:13 #562694

status: user
broj poruka: 2413

http://www.speedtest.net/my-result/3339520359
http://www.pingtest.net/result/58304946.png
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2460287

Mikishon

::
::
::
:: niko ne spominje njh kakav kvalitet oni nude?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs