Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Tips and Tricks
Serverska infrastruktura
STRANA 1 OD 1
Bundeva Serverska infrastruktura 29.05.2012. 21:24 T45956

status: user
broj poruka: 408
Treba mi vase strucno misljenje i predlog: koje biste programe preporucili za sledece taskove:

1. jednostavan backup & restore svih rola i pemarametara na serveru (DHCP, DNS, AD...), znaci neki alat koji moze da snimi celokupnu konfiguraciju za Server 2003 i 2008 i potom je prenese na novi server?

2. system & network monitoring, hardver senzori (temperature, ventilatori, diskovi, RAM, CPU...) neki program koji ce biti na serveru i koji ce me obavestiti o nekim otkazima i slicno

3. antivirus i firewall zastita

Najbolje bi bilo kada bi programi bili besplatni ili pak dozvoljeni na HP, IBM...serverima. Bitno je da su ta resenja bezbedna i stabilna tj. testirana da ne baguju.


Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mirko78 re 29.05.2012. 22:33 #420565

status: user
broj poruka: 419
1. Ako novi server zakacis na mrezu i uradis instalaciju domain kontrolera i pritom stavis da bude global catalog i DNS server on ce se replicirati sa vec postojecim DC na mrezi tako da nema potrebe da bekapujes i instaliras na novi server. Uostalom po knjizi to je ujedno i najsigurnija varijanta jer nikad niko ne koristi samo 1 DC u mrezi minimum je 2.

2 i 3 tesko ces ovo naci besplatno

nadam se da nisam bio mnogo negativan
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Serverska infrastruktura 29.05.2012. 22:51 #420568

status: user
broj poruka: 18944
1. To ja nikad nigde nisam video da se tako radi, to apsolutno nije preporucljivo, kada je server u pitanju tu ne sme da bude greske, mora nova konfiguracija ponovo ili ghosting cele particije...

2. Svaki ozbiljan server ima iLO2 tehnologiju koja upravo tome sluzi, pri paljenju odredjenog servera imas opciju za pristup iLO (integrated lights out) gde konfigurises ip adresu, dns i ostalo i imas opciju da ostavis email, na koji ce se slati sva obavestenja vezano za otkaz hardware-a.. takodje imas i u windowsu da podesis event viewer da salje logove na konfigurisani mail, ali iLO2 je specijalno za ovo napravljen, mozes mu pristupiti prvi put preko servera, zatim preko mreznog kabla sa laptopa (ima nazad port slican LAN-u), ili preko rdc-a.
Za temperature ti treba poseban software, a za networking imas recimo http://www.lansweeper.com/ ja sam to skoro koristio i nije losa alatka, naravno nije besplatna ali dosta toga mozes da iskoristis u FREE varijanti.

3. Ako hoces ok antivirus stavi recimo Comodo AV ili Aviru. Izbegao bih Avast. Za firewall imas free Comodo Firewall, ali mislim da ti je dovoljan windows-ov.


:: Treba mi vase strucno misljenje i predlog: koje biste programe preporucili za sledece taskove
::
:: 1. jednostavan backup & restore svih rola i pemarametara na serveru (DHCP, DNS, AD...), znaci neki alat koji moze da snimi celokupnu konfiguraciju za Server 2003 i 2008 i potom je prenese na novi server
::
:: 2. system & network monitoring, hardver senzori (temperature, ventilatori, diskovi, RAM, CPU...) neki program koji ce biti na serveru i koji ce me obavestiti o nekim otkazima i slicn
::
:: 3. antivirus i firewall zastit
::
:: Najbolje bi bilo kada bi programi bili besplatni ili pak dozvoljeni na HP, IBM...serverima. Bitno je da su ta resenja bezbedna i stabilna tj. testirana da ne baguju
::
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sakall Evo... 29.05.2012. 22:52 #420569

status: user
broj poruka: 101
Da valja nema free,probaj clonezilla za backup a komercijalna varijanta je acronis jer moze sve sto trazis,a antivirus i firewall samo Kaspersky.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x hmmmmmm, zato je u Srbistanu sve sranje 30.05.2012. 00:42 #420596

status: user
broj poruka: 223



Cast svima, izvinjavam se pojedincima, ali ako ce se serveri resavati ovako, da idu u k...c i oni koji su ih smislili, a i oni koji se time bave nakon svih mogucih diploma i godina rada. Druze, da ne bih prodavao znanje, a pojedincima ovde objasnjavao kako ACRONIS mogu da okace macki o rep (KAKO CES DA KLONIRAS SCSI DISKOVE, MAJKE TI?), imas knjigu Server +, to ti je dovoljno da uopste krenes u pricu. Cela prica moze da se resi virtualizacijom, ali to kosta. Ne softverski, vec da to neko uradi kako treba. Uzas...uzas
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ma3x I DA DODAM 30.05.2012. 00:48 #420597

status: user
broj poruka: 223



Server, ako je zaista server, pod brojem jedan, uopste ne treba da ima bilo kakav antivirus ili softverski firewall jer se uloga servera odredjuje softverskom infrastrukturom, a pod brojem dva, bilo koji `otkaz hardvera itd` ti se nalazi u system event`s-u...toliko o tome, i poznavanju problematike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: I DA DODAM 30.05.2012. 08:48 #420620

status: user
broj poruka: 18944
slazem se da na serveru ne treba da bude softvera tipa av i sl., pravi firewall je hardverski, covek je dobio ono sto je pitao...

a ghosting moze da se odradi preko scsi-a bez problema, bar sam ja probao norton ghost.. mozes klonirati raid bez ikakvih problema bio on preko SAS-a, scsi-a(koji je izbacen iz servera), raid sata, kako god..


::
::
::
:: Server, ako je zaista server, pod brojem jedan, uopste ne treba da ima bilo kakav antivirus ili softverski firewall jer se uloga servera odredjuje softverskom infrastrukturom, a pod brojem dva, bilo koji `otkaz hardvera itd` ti se nalazi u system event`s-u...toliko o tome, i poznavanju problematike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646181.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs