Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Ghz Edition euforija!
STRANA 1 OD 5  
SkyFire Ghz Edition euforija! 03.06.2012. 23:35 T46045

status: user
broj poruka: 18472
AMD je toliko ocajan losom prodajom u grafickom sektoru da je odlucio da odradi factory overclocking svojih kartica izbacivsi ih kao nove serije pod oznakom Ghz Edition.
Znaci rec je o sasvim normalnoj seriji,bez ikakvih razlika osim novih parametara u biosu koji kontrolisu radne taktove kartice koji su sada po defaultu poviseni..

Totalno neozbiljno da to brend radi obzirom da su overclock edicije posao vendora a ne glavnog brenda!

Navodno prica ide u smeru da je nm proces malo zreliji pa su sad chipovi raspolozeniji da rade na visim frekvencijama sto je laz jer su i referentne karte pod forsiranim overklokom isle i do 1200 Mhz stabilno.

Kao i obicno prodavanje magle a krajnji korisnici ce da ispastaju.
Za ovakve stvari jedino ce smrtni fanboyevi da imaju opravdanje bez obzira na tezinu situacije u kojoj se svi nalaze.

Znaci svi oni koji su uzeli referentne karte su naivni i glupi i treba da uloze vise novca da bi kupili Ghz edition!
Mogli su i mogu i sami da overklokuju referentnu kartu!

Nekada rec o tome :

http://www.atomicmpc.com.au/News/299279,amd-gives-the-7970-a-boost.aspx

Danas vec potvrdjeno :

http://videocardz.com/33302/radeon-hd-7970-ghz-edition-detailed-and-tested

I opet nedovoljno da se pobedi jedan GTX680 pored probijene barijere od 1 Ghz uz poviseni radni takt memorije na efektivnih 6 Ghz!

Ali nije tu kraj ovom fijasku..
Ocigledno da se nesto desava i u nizim segmentima pa je Ghz na snazi i sa ostalim kartama :

7870 Ghz Edition (Obrad je kacio vec u jednoj od tema)

http://goo.gl/ZX9sX

Zvanicno :

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7870/Pages/radeon-7870.aspx

Ali ni tu prici nije kraj..Pre neki dan su najavili Ghz Edition i u nizem segmentu 7700 serije :

http://www.pcper.com/news/Graphics-Cards/AMD-June-update-Catalyst-monthly-drops-gone-higher-clocked-7700-more-free-games

Zvanicno :

http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/7000/7770/Pages/radeon-7770.aspx

Uskoro ocekujemo i 7850/7950 u istoj `Ediciji` (Prodajemo mud@ za bubrege) !


Jos jedan u nizu marketinskog poteza tema :

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=45933&forid=33&katid=1

Ovde daje jasne naznake da AMD nije u stanju da napravi Dual GPU izvedbu kao referentni primerak koju je najavio jos za maj mesec!
Da bi se sramota smanjila umesto zvanicne karte izlaze non referentni modeli koje izbacuje partner!

O rebrendingu je uzaludno trositi i reci ,tu je tek zalosno stanje..

Ne znam sta zele sa ovim da postignu ali ovo je krajnje neprofesionalno i bezobrazno,tipican marketinski potez,jadno!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Sta mislish 03.06.2012. 23:41 #421888

status: user
broj poruka: 6875
Kako ce sad da prodju?


Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 03.06.2012. 23:46 #421890

status: user
broj poruka: 18472
Mislim da ce se osramotiti sirom sveta jer su rafovi puni njihovih kartica vec sad a prodaja ide jako slabo!
Ljudi su malo otvorili oci i mnogo manje se pecaju na njihove fore u proteklih par godina `The first in the world` i sl..Tako su i sad krenuli sto pre odradili paper launch da bi izbacili karte.Nagruvali cene mislivsi sad ce narod da poleti ali su izduvali miska!

Jedinu zdravu logiku vidim da ova referentna non Ghz spadne ispod cene GTX680 a da Ghz Edition ostave u cenovnom rangu sa GTX680.Ali to onda povlaci i ostale karte u nizu!
Cenim da ni to nece biti dovoljno jer je Kepler jako popularan.TSMC ne moze da nastancuje chipove koliko se karte traze.

Neki korisnici ce naci kalkulaciju ali mislim da ce generalno mnogi biti razocarani jer je ovo realno prodavanje magle nista drugo!Overklokovane karte pod drugim nazivom.Mislim..Sta reci..

Ako me je ista nerviralo to je bilo njihovo ljigavo ponasanje i zato uvek imam isti stav.
Prodaju pricu a ne hardver..U pravu je bio tortojed kada je rekao da se oni bave vise marketingom a manje hardverom!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 A što se ti sekiraš zbog toga 04.06.2012. 00:10 #421892

status: user
broj poruka: 6088
pa otvaraš 1001. temu o AMD-ovom ljigavom marketingu? Da sam ja ti (a srećom pa nisam) bolelo bi me dupe šta radi AMD i koliko im loše ide prodaja, kada se Kuplung prodaje kao alva. Još kad bih posedovao jednog. Ali tu i jeste srž (tvog) problema. Od Kuplunga imaš samo taj avatar.


http://www.dodaj.rs/f/2E/KC/34gQPPV6/inside-my-computer.jpg



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Dobro je kad covek ima ovakvog kolegu 04.06.2012. 00:21 #421894

status: user
broj poruka: 6875
Da ga prosvetli da ne kupi amd sranje :)
Hvala Sky



Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Djole.. 04.06.2012. 00:24 #421895

status: user
broj poruka: 18472
Pa koliko me secanje sluzi Djole sam si se uverio u kvalitet njihovih referentnih kartica kao i u same drivere..
Ako je bas rec o tome..

Inace ja ovde u temi nisam komentarisao nivo kvaliteta koji oni pruzaju vec podvaljivanje cime se bave dugi niz godina a koje okoreli fanbojevi pokusavaju da poreknu izmisljenim pricama i izvrtanjem istine..
Koliko vec sad mozemo videti mnogi su konacno progledali pa valjda i u buduce nece zeleti da budu prevareni praznim pricama!

Ja samo skrecem paznju i pricam i dalje o hardveru za razliku od nekih koji se bave kojekakvim paranojama koje nemaju veze sa ovim forumom!

P.S.Imam spremljen dokaz i o rebrendiranju..
Samo cinjenice,nista vise..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Tacno tako 04.06.2012. 00:34 #421896

status: user
broj poruka: 6875
Referentni modeli(ako govorimo o novijim generacijama kartica)nvidia kartica imaju pet puta bolje reseno pitanje hladjenja.To sam se uverio u vishe slucajeva sto kod mene,sto kod prijatelja,upravo se spremam za neki artic cooling za ovu moju hd 6870.

Ipak,ono sto morash priznati,amd je (posebno)u seriji hd 4000 i (u pocetku)hd 5000 i hd 6000 serija imao dobar odnos lova/performanse,ako govorimo o kartama srednjeg i vishe srednjeg segmenta.
U najnizem segmentu nvidia nije konkurentna vec nekoliko godina.




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 re 04.06.2012. 00:34 #421897

status: user
broj poruka: 1720
Aj skaj kupi nekog keplera pa onda salji testove da vidimo kakav je u stvari kepler ili posalji nvidiji tvoje teme da pogledaju mozda ti daju GTX 680 za dzabe :)) inace sto se tice novih drajvera od strane nvidie 301.24 su me nesto zezali radili su odlicno u battlefield 3 a onda kad sam otisao da igram nfs shift 29-35 fps a i neko se malo pre zalio sa novim drajverima da secka maks pejn verovatno su novi drajveri dobri samo za kepler seriju kako objasnjavas ovako slabe performanse novih drajvera?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Naravno ima i kod njih izuzetaka 04.06.2012. 00:35 #421898

status: user
broj poruka: 6875
Npr. gtx 480(rerna).




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Re: re 04.06.2012. 00:40 #421900

status: user
broj poruka: 4420
Od Nvidije on moze da dobije samo veliki debeli q.. i njegovo debelo poremeceno d...
Vrhunac Nvidijinog marketinga je sto ovakve sociopate nalaze razlog za zivljenje pa troluju po forumima s vremena na vreme...
To ima svojih prednosti ako se radi s merom ali kod njega...
Stari lekovi vise ne pomazu, izgleda da je razvio toleranciju.

U gluposti sveta blista mudrost Svevišnjeg. Zato mudrac ponizno gleda na glupaka.

:: Aj skaj kupi nekog keplera pa onda salji testove da vidimo kakav je u stvari kepler ili posalji nvidiji tvoje teme da pogledaju mozda ti daju GTX 680 za dzabe :)) inace sto se tice novih drajvera od strane nvidie 301.24 su me nesto zezali radili su odlicno u battlefield 3 a onda kad sam otisao da igram nfs shift 29-35 fps a i neko se malo pre zalio sa novim drajverima da secka maks pejn verovatno su novi drajveri dobri samo za kepler seriju kako objasnjavas ovako slabe performanse novih drajvera
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Kad vec pomenuste prevarante: 04.06.2012. 00:44 #421901

status: user
broj poruka: 4641
8800 GTS -> 9800 GTX
Isti cip g92, samo cena visa na ovoj drugoj za 20%
Toliko o prodavanju magle :D

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Pa dobro 04.06.2012. 00:45 #421902

status: user
broj poruka: 6875
Isto 8800GT=9800GT,a tad je bila 9600gt jeftnijia 20% a performanse 5% slabije,sjebali su sami sebe :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 04.06.2012. 00:47 #421904

status: user
broj poruka: 18472
@Djole

Jedino sa 4xxx serijom su bili konkurentni u odnosu na cene ali su performansama i tad dosta zaostajali.
Sto se tice 5xxx jedini pravi napredak koji su ostvarili a prodaju (popularnost) su dostigli jer nisu imali konkurenciju.Da nVidia nije imala problem sa NM procesom 5xxx serija bi bila zbrisana,nesto slicno kao sto se sad desava.Naravno 5xxx serija je za mene najkompletnija serija koju su napravili i najbolje cenovno pozicionirana kroz klase.Moze slobodno da se kaze uspela serija..

Kasnije su izbacili ono Djubre Cayman chip kod koga curi na sve strane,nagruvan tranzistorima a slabije performanse daje od Cypressa ,trosi vise,greje se vise i kako vreme prolazi sve vise crkavaju!

Od GTX5xx serije nVidia ih je prosto zgazila i po kvalitetu kartica i po performansama .
Low segment nije ni kod ATI bio nikakav,imali su poprilicni slicne prozivode..Pregledaj asortiman i specifikacije pa ce ti biti jasno..

Kepler je tek krenuo a vec je nastao veliki problem za AMD.
To je ono sto ja pricam..Vec treca generacija kako nema radikalnih izmena,slicno su radili i sa procesorima pa su na kraju tresnuli o patos..
I sa GPU-om se blizi polako wall jer revolucije nikakve nece biti..
Prosiruju chipove uz male rekosntrukcije koristeci se nizim proizvodnim procesom i to prodaju kao nesto vrhunsko jer im je takav marketing..

nVidia ima presek sa svakom novom serijom dolazi i nova generacija chipova,veliki skokovi,inovacije,nove tehnologije dok ovi stoje u mestu i prosipaju iz suplje u prazno!

Pazi sad kakva je situacija..Ovo je tako nemoralan potez da dalje nema..
Izbacili su nove serije fabricki overklokovane samo da bi zadrzali cene tj prodavali jos skuplje..

Toliko nisko samo oni mogu da se spuste,niko vise..

P.S.Ta rerna o kojoj pricas radi na 90+c bez stucanja ,rock stabilno,retko koji ATI chip ce da podnese te temperature da netrotluje ili ne daj Boze da ne umre posle odredjenog vremena!

P.S.Nemojte da pocnem sa pricom io rebrendovanju,nece biti kraja a ni vece sramote za AMD!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Pa dobro 04.06.2012. 00:49 #421905

status: user
broj poruka: 4641
Pa ista prica, ovi bar priznali da je cip OC, a ne funjarsko uvaljivanje pod imenom 9800.
Znaci ista G, obe kompanije

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: Isto 8800GT=9800GT,a tad je bila 9600gt jeftnijia 20% a performanse 5% slabije,sjebali su sami sebe :
::
::
::
::
:: Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 re 04.06.2012. 00:49 #421906

status: user
broj poruka: 1720
Tako isto su se zeznuli za gtx 670 koja je jeftinija oko 10000 din a samo 5% slabija a da ne pricam o oc verzijama koje kostaju malo vise a imaju iste ili cak i bolje performanse nego GTX 680


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Kad vec pomenuste prevarante: 04.06.2012. 00:49 #421907

status: user
broj poruka: 18940
auu na sta se vracamo.. dajte bre ljudi, dokle prepucavanja i negativnosti, kako vam se ne smuci vec jednom, ovaj Wlada je ziv primer, zar morate i vi.. dokkle?


:: 8800 GTS -> 9800 GTX
:: Isti cip g92, samo cena visa na ovoj drugoj za 20%
:: Toliko o prodavanju magle :
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Re: Re: Kad vec pomenuste prevarante: 04.06.2012. 00:52 #421908

status: user
broj poruka: 4641
@imarkovic
Gde vidis prepucavanje, samo iznosimo cinjenice i vracamo pamcenje, koje je kratko :)
Ovo je sa moje strane zdrava osnova, zato sto se iznose cinjenice.

Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w

:: auu na sta se vracamo.. dajte bre ljudi, dokle prepucavanja i negativnosti, kako vam se ne smuci vec jednom, ovaj Wlada je ziv primer, zar morate i vi.. dokkle
::
::
:: :: 8800 GTS -> 9800 GTX
:: :: Isti cip g92, samo cena visa na ovoj drugoj za 20%
:: :: Toliko o prodavanju magle :
:: ::
:: :: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Here i go again ..Whitesnake 04.06.2012. 00:53 #421909

status: user
broj poruka: 18472
Kad bi Gliga bar imao dovoljno znanje pa da sa tim i potkrepi ono sto izlaze a da ne ispadne suplje..

8800GT je chip G92 (65nm),9800 GTX je poprimio G92b i radjen je u 55nm ..
Svaki prelazak na nizi proizvodni proces daje mogucnost boljih performansi i boljih karakteristika..
Inace ok,jeste rebrendovanje ali uz odredjene korake..

Sta reci sa serijom 5770/6770/7770 ?!

Ove prve dve su bukvalno iste,ova druga je bar radjena u nizem proizvodnom procesu a nije dobijeno bukvalno nista..

Da ne pominjem ovo :

http://www.techpowerup.com/155365/Several-Entry-thru-mid-Radeon-HD-7000-GPUs-Mere-Rebrands.html

http://hothardware.com/News/AMD-Rebrands-HD-6000M-Solutions-Launches-HD-7000-Mobility-Family/

http://www.anandtech.com/show/5291/amd-quietly-releases-the-oemonly-radeon-hd-7670-turks-rides-again

Ma nVidia je pokvarena i samo ona radi rebrend ahahahaha!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 re:imarkovic 04.06.2012. 00:53 #421910

status: user
broj poruka: 1720
Gde sad da stanemo vidis da tek sad pocinje tema :)))


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Ma nisu ovo prepucavanja i (ne daj boze)vredjanje 04.06.2012. 00:54 #421911

status: user
broj poruka: 6875
Samo dnevne doze podjebavanja fan boysa :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Kad vec pomenuste prevarante: 04.06.2012. 00:55 #421912

status: user
broj poruka: 18940
iznosite cinjenice sa namerom prepucavanja.. sa odbranom.. cemu? PA STA ako je isti cipG92, koga zabole za graficke iz 2005 godine? ako se vec pominju nove serije, kakve veze imaju ove 8800/9800?


:: @imarkovi
:: Gde vidis prepucavanje, samo iznosimo cinjenice i vracamo pamcenje, koje je kratko :
:: Ovo je sa moje strane zdrava osnova, zato sto se iznose cinjenice
::
:: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
::
:: :: auu na sta se vracamo.. dajte bre ljudi, dokle prepucavanja i negativnosti, kako vam se ne smuci vec jednom, ovaj Wlada je ziv primer, zar morate i vi.. dokkle
:: ::
:: ::
:: :: :: 8800 GTS -> 9800 GTX
:: :: :: Isti cip g92, samo cena visa na ovoj drugoj za 20%
:: :: :: Toliko o prodavanju magle :
:: :: ::
:: :: :: Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Cyclone 6850 Power Edition, 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Prodavaci magle! 04.06.2012. 00:55 #421913

status: user
broj poruka: 18472
AMD JE MAJSTOR REBRENDOVANJA
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mixer93 Re: Naravno ima i kod njih izuzetaka 04.06.2012. 00:56 #421915

status: user
broj poruka: 4187
A jesi cuo za termal reset? 90c i HD7970 pravi BSOD, pocrni ekran na nekoliko sec. i tako u krug. Mada to se desava i na manjoj temperaturi doticne GPU, ali samo ukazujem da taj TERMI radi kao sat svajcarac na 90c.


:: Npr. gtx 480(rerna)
::
::
::
::
:: Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 re 04.06.2012. 00:57 #421916

status: user
broj poruka: 1720
Skaj cekaj nisi mi rekao zasto zezaju 301.24 drajveri na GTX 580 inace morao sam da se vratim na 296 drajvere


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: re 04.06.2012. 00:59 #421917

status: user
broj poruka: 18472
Cekaj da pitam programere..
Jel ti ja licim na nekog ko radi u nV,doduse mozda imas neke druge informacije pa je moguce da si nesto povezao..

Pa nekog malo zezaju nekom rade besprekorno ali generalno si primetio odokativno da se peglaju driveri prema Kepleru tako da su malo zapostavljene prethodne serije ..Bice upotpunjeno vremenom..


:: Skaj cekaj nisi mi rekao zasto zezaju 301.24 drajveri na GTX 580 inace morao sam da se vratim na 296 drajver
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
knele88 hm 04.06.2012. 01:00 #421918

status: user
broj poruka: 450
Kako god da okrenemo i jedni i drugi su KRALJEVI u marketingu, mada i ne moraju toliko da se cimaju dok god ima funboy-eva da kupuju svaku novu kartu koja izađe i ako nemaju realne potrebe za tim...
čast entuzijastima koji gledaju da izvuku maxx iz njih....

Sve je na nama, da li pobednik ili gubitnik...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 5  
Broj postavljenih tema: 60276. Broj poslatih odgovora: 646112.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs