Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Cooler za AMD Athlon 2400
STRANA 1 OD 1
mtorello Cooler za AMD Athlon 2400 30.03.2005. 00:20 T467

status: user
broj poruka: 1
Cao svima!
Imam problem i nadam se da ce mi vasi saveti pomoci da ga brze resim. Kupio sam AMD Athlon Box varijantu na 2400. Od kako je pocelo toplije vreme, masina mi se restartuje jer se procesor ne hladi dovoljno i radi na idle na oko 57-58 stepnei. Hocu da uzmem novi cooler. Sta predlazete? (Recimo Spire Whisper Rock IV???)

Hvala unapred
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
highland cooler 30.03.2005. 00:27 #1253

status: user
broj poruka: 35



Ako imas para kupi neki zalman iz 7000 serije (cena oko 30E)
ako neces da das te pare probaj sa glacial tech igloo serijom; tihi su, efikasni (mog durona sa morgan jezgrom na 1ghz drzi idle oko 20C max 35C sto je odlican rezultat!), samo pazi na montiranje opruga je veoma jaka.

PS kostaju oko 400 din!!!!! sto je bagatela
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
va_milos kuler za amd 30.03.2005. 01:02 #1255

status: user
broj poruka: 8
Ma slobodno uzmi Spire Whisper Rock IV i jedan kuler za kuciste koji ce da ti izbacije topao vazdah iz kucista!!!!!!!!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dragg Ne menjaj ga 30.03.2005. 11:40 #1256

status: user
broj poruka: 2270
Box cooler je sasvim pristojan, ako nisi previše overklokovao procesor, nema potrebe da ga menjaš. Proveri da li dobro stojii da li ima paste. Ako je to ok možeš da ga očistiš od prašine i da podmažeš ventilator i da dodaš par ventiltora na kućište (jedan usisni i jedan izduvni) da ti prave promaju. To moraš da uradiš u svakom slučaju, kupao novi cooler ili ne.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aiwa ... 30.03.2005. 18:44 #1260

status: user
broj poruka: 210



"odaš par ventiltora na kućište (jedan usisni i jedan izduvni) da ti prave promaju"
Uze mi rec iz usta :)
Najjeftinije i najbolje resenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
chuck78 max cooliranje 01.04.2005. 19:25 #1274

status: user
broj poruka: 3
Ja imam isti procesor i plocu ASUS A7V8X-X, i nisu mi bili dovoljni dodatni ventialtori na kucistu! Obavezno promeni CPU cooler i dodaj jos 1 ili 2 na kuciste, i nemas frke ni pri ekstremnom igranju pri letnjoj sobnoj temperaturi. Jedina zamerka je povisena buka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60279. Broj poslatih odgovora: 646154.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs