Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
povezivanje tv-video-dvd i smetnje....
STRANA 1 OD 1
BubaJEz povezivanje tv-video-dvd i smetnje.... 23.07.2007. 16:59 T5081

status: user
broj poruka: 6
dakle, imam kablovsku i probllem je u tome sto ne mogu da nadjem kanal za video...tj, kada iskljucim `kablovsku` onda bez problema imam kanal za gledanje videa ili dvd-a, ali kada ponovo ukljucim kabl od antene ( kablovska ikom ) jave se smetnje i ne mogu da gledam nista sa dvd-a ili videa. ako neko ima resenje molio bih za info, jer cu posedeti od ovog. njihov call centar me otkacio, kao ` to je problem vas`..
pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mbjelos isto 23.07.2007. 17:17 #24173

status: user
broj poruka: 53
I ja imam identican problem! Cim iskopcam kabl od antene kanal za video se pojavi, ukljucim antenu i nestane. Prikljucila sam preko skarta, sad je na av1 i radi, ali me i dalje zanima zasto ne moze klasisno da se poveze.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SrAtlas Re: povezivanje tv-video-dvd i smetnje.... 23.07.2007. 18:08 #24174

status: user
broj poruka: 144

:: dakle, imam kablovsku i probllem je u tome sto ne mogu da nadjem kanal za video...tj, kada iskljucim `kablovsku` onda bez problema imam kanal za gledanje videa ili dvd-a, ali kada ponovo ukljucim kabl od antene ( kablovska ikom ) jave se smetnje i ne mogu da gledam nista sa dvd-a ili videa. ako neko ima resenje molio bih za info, jer cu posedeti od ovog. njihov call centar me otkacio, kao ` to je problem vas`.
:: pozdra

A da probas da signal od kablovske dobijas preko videa (ako imas) ,a dvd prikljucis na tv?Mozda je losa izolacija?
Poz.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso :: 23.07.2007. 19:59 #24179

status: user
broj poruka: 584
verovatno ikom (moj najomiljeniji provajder usluga) emituje nesto na 36. kanalu
koji bi u principu trebao biti slobodan (ako nista nije dirano na videooou)

u zadnjici videa ima jedna rupica gde obicno pise 32-40... to je za slucaj da se
poklapaju kanali. potrebno je srafcigercicem napipati mali potenciometar koji
se krije u rupici i okrenuti ga malo levo pa desno dok se ne pronadje kanal koji
u tom opsegu nije zauzet od strane ikoma (moze da se desi da se ne pronadje
ni jedan cist, jer u tom kablu pored tv signala ide i sum od starog komsijskog televizora,
smetnje od trolejbusa koji prolaze na metar ispod kabla, posto se recimo u mom
kraju jos uvek ljuljaju kablovi od krova do krova a sve preko trola)

iskljucis ikom, za komicu pomeris potenciometar (pustis test signal na videou ako ga
ima, ili neki film) i pronadjes ponovo na tv-u video kanal, iskljucis test odn. film, pustis
RTS na videu, gurnes ikom - opet nema Zikine sarenice... opet nista... i tako u krug u krug u krug u
krug dok ne pronadjes slobodan kanal i ne ugledas cika Ziku kako valja kompjutere.

...pazite gde sta gurate da ne ostanete bez prstevi, tamo ima struja...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BubaJEz povezivanje tv-video-dvd i smetnje.... 23.07.2007. 20:51 #24181

status: user
broj poruka: 6



majstore, svaka cast....mnogo hvala na konstruktivnom predlogu... vec veceras cu se baciti na posao...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
grr ikom smeta 23.07.2007. 22:41 #24192

status: user
broj poruka: 242
slicna situacija je i sa tv izlazom sa kompa kada je prikacen kabal od ikoma na tv igra slika bez njih radi normalno..
mislim da je signal ikoma mnogo jak pa pravi probleme
na zalost nisam uspeo da reshim ovaj problem.
probaj ovo vec pomenuto cablovska u video pa u tv, a dvd na skart.

e da ima ljudi kod kojih je siglal previshe slab pa su stavljali pojacivace.

ovo sa pomeranjem kanala na videu ima smisla ako imash smetnje na nekom kanalu sa kojim se video poklapa.

ovo mozesh da reshish samo experimentom
ako nihova teh. podrshka nece da se pozabali tvojim problemom zahvali im se , i raskini ugovor. tv cesh i dalje moci da gledash uz cupanje kablova :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BubaJEz tv-video-dvd-ikom-smetnje 23.07.2007. 23:20 #24195

status: user
broj poruka: 6


dakle pokusao sam, ali nema nikakvog potenciometra, otvorio sam video i na mestu gde je tuner ima mali sraf koji se moze pomerati srafcigerom , ali ni ti experimenti nisu urodili plodom...moracu da smaram tehnicku podrsku pa ko prezivi pricace, a SKART mi ne gine.....imao sam slican problem sa KDS-om u 37 bloku ali su oni to resili za cas...
hvala u svakom slucaju...pozdrav
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ruff ako sam dobro razumeo... 24.07.2007. 04:27 #24201

status: user
broj poruka: 829
...meni se desava nesto slicno: imam video rekorder, dvd i kablovsku. dvd i video zajedno ne mogu da budu upaljeni, jer onda smetaju jedan drugom(gledas dva kanala odjednom). televizor to ne moze da podnese:-)
upotrebili smo razvodnik za scart i u njega su utaknuti i dvd i video. kanale sa kablovske gledam sa videa. e sad, kod mene nije fizicki potrebno odstraniti kablove, samo na daljincu pritisnes off za jednog i ukljucis drugog i to je to.
probaj i ovako nesto, ako ostanes bez ideja. daj prednost drugim postovima, ovi ljudi definitivno imaju bolje predloge od mene:-D ovo sam napisao cisto da kazem da je (manje-vise)moguce imati sva tri... na osnovu sratlas-ovog principa:-)
pozz
Nikolas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
geloso Re: tv-video-dvd-ikom-smetnje 24.07.2007. 10:50 #24209

status: user
broj poruka: 584

ako nema analogno, ima digitalno stelovanje
(pogledaj uputstvo, tipa drzis nesto pa pritisnes nesto pa promenis kanal)
ako nece, nema mesta, puno suma - onda skart, cinc - nemas smetnje i
miran si jer kanali vrlo cesto vole preko noci da se ispremestaju
kod mene je moglo do skoro da se nadje prazno mesto i
sve je bilo ok, ali tu je sad video interfon od zgrade koja je ulicu dalje od mene.
sta ces...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BubaJEz EUREKA!!! 24.07.2007. 16:40 #24224

status: user
broj poruka: 6
Daklem, pronasao sam odogovor. Svima hvala na zalaganju, a za sve ostale koje ce to muciti u buducnosti evo resenja za Philips VCR.


Philips VCR´s from the late 1990´s early 2000´s have programmable RF out,
example VR220, VR260, VR299, VR388, VR499, VR588, VR999.
This does not include the newer VCR´s like the VR740,
run a AV lead to the TV input (if it has one).


1. Switch VCR to standby with NO tape in side it.
2. Press the `Stop-Eject` button and hold for 5 seconds.
3. LCD display will read `4OUT36` `4` (or any other number) will flash.
`4` indicates the country´s TV system. Do not alter this number.
4. Press `OK` button on VCR - `36` will then flash off and on.
5. Press channel `up` or `down` button to change the number to
any number you would like that does not interfere with any television station.
6. Press POWER button on VCR to exit this mode
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60283. Broj poslatih odgovora: 646192.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs