Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Mountain Lion 10.8.2 VMWare
STRANA 1 OD 1
mkukic Mountain Lion 10.8.2 VMWare 13.02.2013. 00:50 T51803

status: user
broj poruka: 2588
Pre par dana je izasla verzija Mountain Lion-a 10.8.2 za VMWare Workstation koja (konacno) radi sa AMD procesorima!!!

Ja sam ga upravo instalirao radi nekih testiranja pre nego sto mi stigne iMac. Sve fantasticno radi (koliko je to moguce za virtuelnu masinu).

Do sada sam koristio Snow Leopard jer sam jedino njega uspeo da instaliram na AMD procesoru, ali Mountain Lion radi mnogo bolje!

Ko je zainteresovan neka poseti ovu adresu: http://goo.gl/7jAo1 i neka prati dobro uputstva. Neka poseti i blog koji je naveden!

Kasnije kada podignete sistem koristite ovaj Darwin.iso obavezno: http://www.mediafire.com/?3s95jwc06q28ls1

Posle insstalacije Darwina instalirajte ovaj patch za graficku (zaista sve klizi sa ovim patch-om): http://sourceforge.net/projects/vmsvga2/

Ako imate nekih pitanja slobodno pitajte! Sve ovo pisem sa Mountain Lion-a... http://img268.imageshack.us/img268/6135/screenshot20130213at124.png
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 13.02.2013. 11:12 #475849

status: user
broj poruka: 1620
Hvala! Pokrenuo sam ga u roku od 2 min. nakon zavrsetka kupovine i odlicno radi.
CPU: Phenom II X2 550be otkljucan u B50 X3 @3.6GHz

edit:
Jesi probao Chrome? Meni zabada v. masina cim ga instaliram. Vracao snapshot i probao opet al` ista prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djuroue1 Re: Mountain Lion 10.8.2 VMWare 13.02.2013. 13:17 #475863

status: user
broj poruka: 1156
Znaci bacio si pare za imac....Salim se.to je bilo jace od mene.poz

Intel i5 2400
Gigabyte z68p ds3
Msi Gtx 560ti Hawk
16gb ddr3
Samsnug 830 ssd 64gb + Hitachi 1tb sata3
Lc Power proline 500w
Logitech g 105 + g 500
Dell U2312HM
Aerocool Strike X
ML 10.8.2


:: Pre par dana je izasla verzija Mountain Lion-a 10.8.2 za VMWare Workstation koja (konacno) radi sa AMD procesorima!!
::
:: Ja sam ga upravo instalirao radi nekih testiranja pre nego sto mi stigne iMac. Sve fantasticno radi (koliko je to moguce za virtuelnu masinu)
::
:: Do sada sam koristio Snow Leopard jer sam jedino njega uspeo da instaliram na AMD procesoru, ali Mountain Lion radi mnogo bolje
::
:: Ko je zainteresovan neka poseti ovu adresu: http://goo.gl/7jAo1 i neka prati dobro uputstva. Neka poseti i blog koji je naveden
::
:: Kasnije kada podignete sistem koristite ovaj Darwin.iso obavezno: http://www.mediafire.com/?3s95jwc06q28ls
::
:: Posle insstalacije Darwina instalirajte ovaj patch za graficku (zaista sve klizi sa ovim patch-om): http://sourceforge.net/projects/vmsvga2
::
:: Ako imate nekih pitanja slobodno pitajte! Sve ovo pisem sa Mountain Lion-a... http://img268.imageshack.us/img268/6135/screenshot20130213at124.pn
:: ***************************************************************************************
:: The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 13.02.2013. 14:50 #475880

status: user
broj poruka: 4506
hehe..kako ga je djura zguza bez najave XD...nego daj neki video..da vidim kako radi ta virtuelna masina, kad vec ne mogu da metnem pravi mac os.





I7 2600 + TX3 + P67 C43
16gb Ripler 1600 cl6
Asus 7970 DirectCU II TOP
Samsung 840 pro 256 +Samsung F4 raid 0
Xonar D2 + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
LG 277L-BN

MacBook Air 13.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 13.02.2013. 16:43 #475919

status: user
broj poruka: 2588
@luja-88 Drago mi je da ti radi sistem... Nisam probao Chrome jer ga ni inace ne koristim. Instalirao sam FireFox 18.0.2 i radi lepo, ali Safari 6.0.2 na Mac OS X-u rastura...
Idi na njihov blog i daj informacije dole u komentarima o procesoru na kom si uspesno pokrenuo ML, da znaju. http://goo.gl/J5Yms

@djuroue1

@Ognjeni Zavlaci ga Djura samo tako... Ne mogu da pravim video jer je to previse za virtuelnu masinu... Jedino da iz Windows-a snimam, ali mislim da nema neke svrhe...

Generalno sistem (za jednu virtuelnu masinu na kojoj je Mac OS X koji za to nije predvidjen uopste) lepo radi za neke nezahtevne stvari. Moze solidno brzo da se surfuje netom, da se otvaraju slike (sto nije moglo sa Snow Leopard-om), da se slusa muzika (takodje nije moglo u SL - moglo je ali je reckalo strasno), da se rade manje zahtevne stvari u Office-u 2011 i generalno da se testiraju neke stvari u sistemu (sto je meni i potrebno).
Flash player i dalje pravi probleme tako da na YouTube-u ne moze nista da se gleda (bar ja nisam uspeo). Video takodje nisam uspeo da pustim, ide samo zvuk. Rad u ozbiljnijim programima ne treba ni komentarisati...

Toliko za sada.

****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn ? 13.02.2013. 17:40 #475936

status: user
broj poruka: 312
Jel moze ovo nekako u VirtualBox? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 13.02.2013. 18:04 #475942

status: user
broj poruka: 2588
Mislim da VirtualBox podrzava VMWare images ali zbog specificnih podesavanja ne verujem da ce raditi... Probaj - nista te ne kosta...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 14.02.2013. 13:27 #476124

status: user
broj poruka: 2588
Uspeo sam da pokrenem neke video fajlove, neke ne...

Uspesno pokrenuti:
1. .mpg
2. .mpeg

Pokrenuti, ali samo ide zvuk dok je slika razmuljana:
1. .mov
2. .mp4

Nisam uopste uspeo da pokrenem:
1. .avi
2. .wmv
3. .flv
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 14.02.2013. 13:38 #476127

status: user
broj poruka: 12785
Ja sam pustio na Intelu u VMware Workstation 9, instalirao VMWare tools i onaj VsvgaII driver ali i dalje sve živo secka.

Launchpad se usere kad ga otvorim u maloj rezoluciji a tek u nativnoj zabode na minut.
__________________
Scourge of PCBerza

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: ... 14.02.2013. 14:18 #476149

status: user
broj poruka: 2588
Da, launcher nesto zeza jako... Zabode skroz sistem pa ga odmrzne posle minut-dva... Ne znam sta je u pitanju, na SL to nije bio slucaj... Mada to mi i nije nesto preterano potrebno, sta vise launcher ni ne korstim uopste...

Sve ostalo mi lepo radi nakon instalacije Darwin.iso i onog drivera sto sam stavio za graficku... Jesi li njih koristio ili neke druge?

****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Ja sam pustio na Intelu u VMware Workstation 9, instalirao VMWare tools i onaj VsvgaII driver ali i dalje sve živo secka.
::
:: Launchpad se usere kad ga otvorim u maloj rezoluciji a tek u nativnoj zabode na minut
:: __________________
:: Scourge of PCBerza
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 14.02.2013. 14:43 #476155

status: user
broj poruka: 4506
nije mi jasno koja je poenta tog virtualnog sranja kada nista zivo ne radi i sve secka




I7 2600 + TX3 + P67 C43
16gb Ripler 1600 cl6
Asus 7970 DirectCU II TOP
Samsung 840 pro 256 +Samsung F4 raid 0
Xonar D2 + Creative Inspire T6100
Raven RV01 + Arkangel 850w
LG 277L-BN

MacBook Air 13.3

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: ... 14.02.2013. 15:21 #476164

status: user
broj poruka: 2588
Pa nije da NISTA ne radi... Naveo sam u prethodnim postovima sta radi, sta ne. I meni sem tog launcher-a (kog i ne koristim) nista ne secka.

Sto se tice poente koriscenja ovog virtuelnog sistema... Pa meni recimo sluzi da testiram neke stvari dok mi ne stigne iMac. @luja-88 ga koristi za neke potrebe oko pripreme nekog ispita vezanog za Mac OS X... Svako ima neki svoj razlog...

Samo sto ova virtuelna masina radi razlicito na razlicitim masinama, pa nekom radi lepo, nekom je skoro neupotrebljiva... Ko hoce da uziva u punom sjaju Mac OS X-a mora da kupi iMac, Macbook Air/Pro... To je jasno...
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: nije mi jasno koja je poenta tog virtualnog sranja kada nista zivo ne radi i sve secka
::
::
::
::
:: I7 2600 + TX3 + P67 C4
:: 16gb Ripler 1600 cl
:: Asus 7970 DirectCU II TOP
:: Samsung 840 pro 256 +Samsung F4 raid 0
:: Xonar D2 + Creative Inspire T6100
:: Raven RV01 + Arkangel 850w
:: LG 277L-BN
::
:: MacBook Air 13.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter re 14.02.2013. 18:17 #476222

status: user
broj poruka: 730
Ja sam se sa tim vMware,i virtualBox-om jebao 2-3 dana i jedva sam napravio bootablni flesh sa Mountain Lion-om na Leopardu.Uglavnom instalirao sam vanila Mountain Lion i posle sam odradio kext-ove i fixeve sa multiBeast-om sad sve radi.Jedino sto ne mogu da napravim sleep da radi mada to i ne koristim.

@mukic

Sto mora da se kupi?meni sve radi sem sleep moda mada cu i to da resim?Rade igre programi....


Asus Maxumus Rampage
Intel® Core™2 Duo E8600 4.0Ghz 1.26v IFX 14
8600GTS 512mb
Geil Black Dragon 2x2Gb DDR2 1066
Samsung F3 1Tb
LC Power 750w Metatron
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 17.02.2013. 17:20 #476736

status: user
broj poruka: 2588
Evo mali update...

Testirajuci programe uspeo sam da instaliram neke programe iz Adobe CS6 paketa!

Instalirao sam Adobe Photoshop Extended CS6, Adobe Illustrator CS6, Adobe InDesign CS6 i Adobe DreamWeaver CS6. Ostale nisam jer mi nece ni trebati za rad. Ono sto je bitno je da sam u Photoshop-u uspeo da importujem slike i da ih cak i malo obradjujem... Neke osnovne stvari doduse, ali radi...

Druga jako bitna stvar je vezana za DreamWeaver. Graficki je nezahtevan program i sve radi sasvim lepo, ali ono sto je bitno je da nakon `lecenja` nema problema sa `high CPU usage` gde je jedno jezgro uvek 100% zauzeto!!! Izgleda da je ovaj problem vezan samo za Windows verziju DreamWeaver-a nakon `lecenja`.

Generalno sam jako zadovoljan ovom virtuelnom masinom i da moze da pusta sve (ili bar najcesce koriscene) video formate mogla bi da se koristi za svakodnevni rad sto se tice net-a, Office-a, muzike, pregled/obrada slika, filmovi... Ko naravno zeli da radi na Mac OS X-u, a ne moze/ne zna da ga instalira kao host sistem na neki hard disk ili nece/ne moze da kupi neki od lap top/desktop Apple proizvoda.
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: Re: 22.02.2013. 15:42 #478049

status: user
broj poruka: 2588
Evo cisto testiranja radi instalirao sam najnoviji Google Chrome i nema nikakvih problema... Lepo radi... Samo sto na Mac OSX-u Safari ubedljivo najbolje radi.

Cak sam preko njega uspeo da pustim i snimke sa YouTube-a... :) Valjda zato sto ima neki svoj flesh...

Pozz
****************************************************************************************
The only way to discover the limits of the possible is to go beyond them into the impossible.

:: Hvala! Pokrenuo sam ga u roku od 2 min. nakon zavrsetka kupovine i odlicno radi
:: CPU: Phenom II X2 550be otkljucan u B50 X3 @3.6GH
::
:: edit
:: Jesi probao Chrome? Meni zabada v. masina cim ga instaliram. Vracao snapshot i probao opet al` ista prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs