Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Problem pristupanju EUnet-u iz inostranstva
STRANA 1 OD 1
Skyhawk Problem pristupanju EUnet-u iz inostranstva 19.02.2013. 00:12 T51894

status: user
broj poruka: 53
Vec neko vreme sam u inostranstvu i svojoj posti na srpskoj adresi koju imam na eunet-u pristupam preko Outlook Express-a a sve preko provider-a kojeg ovde koristim. Mogu samo da primam i otvaram mail-ove ali ne mogu da saljem sa svoje eunet adrese, sto mi nije problem.
Elem, pre neki dan pokusam da pristupim svom Eunet inbox-u preko OE-a ali bezuspesno. Nema veze, mislim ja, imaju oni i web mail pa probam da pristupim njihovom home page-u https://www.eunet.rs - stranica nece da se otvori? Ok, probao to na Mozilla-i, probam na IE-u - opet nece? Probam na Google Chrome - opet nista? Mora da im je pao server, pomislim. Probam posle dan, dva - sve isto? Dobro, mozda sam negde `pazario` neki virus ili malware... ili vec neko djubre... provucem comp kroz Avast i Malwarebytes, oni mi nadju neka 2 djubreta koja ja delete-ujem, probam ponovo ono nista, opet? Danas se cujem sa bratom i pitam ga da li nam kod kuce radi eunet (da im nije servier pao i to vec 3 dana) a on rece da nema nikakvih problema. Pomislim ja da je problem u mom comp-u pa uzmem zenin comp i pokusam da pristupim na https://www.eunet.rs - nece da otvori stranicu??
Inace, sto se tice pristupanju svih ostalih stranica kojima pristupam - i srpskh i stranih sve funkcionise savrseno, samo taj eunet nece iz nekog razloga?
Znaci, nije do mog kompjutera, pretpostavljam kad se njen ponasa na isti nacin.
Sta bi moglo da bude? Jel` ima neko ideju kako da resim ovaj problem? Puno bi mi znacilo jel` jos uvek imam dosta korespodencije preko svoje adrese na eunet-u.

Hvala unapred,

Pozdrav!

P.S. By the way... zna li neko neki program kojim mogu da izmerim temperaturu na procesoru i disc-u .. radi se o HP 550.. ima tu negde, 4 - 5 godina i poceo nesto u zadnje vreme da se greje vise nego obicno. Hvala!

Skyhawk
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
executor Kakav bre crni outlok? 19.02.2013. 00:33 #476990

status: user
broj poruka: 203
Nemas pristup verovatno zbog njihove glupe zastite da se moze pristupiti samo iz Srbije. Zbog toga sto imas stranu ip adresu ne dozvoljavaju ti pristup zbog `bezbednosnih` razloga.. ranije sam imao taj problem sa Pancevskim 3dnet-om.. Najbolje je da podesis da ti mail kod euneta otvara gmail i gotova prica..

Eventualno preko nekog proxy servera ali to mi deluje malkice nesigurno a ko zna mozda i to imaju blokirano....

Ili da ih zoves i objasnis situaciju pa ti admin odobri pristup na mail iz inostranstva..



`Nauka je dosla do zadivljujucih saznanja, ali ja vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu...`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict pozz 19.02.2013. 00:34 #476991

status: user
broj poruka: 4515
u tvom slucaju koristis WebMail

https://webmail.eunet.rs/

To što ne radi Outlook je normalna pojava. Sve u cilju zaštite od spama.

Ukoliko ti se ne otvara ova webmail stranica, onda tu nesto debelo nije u redu, nema smisla da se blokira webmail, pošto mu je to svrha....

P.S. Eunet webmail radi iz Srbije.


:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - -> https://www.umrezen.in.rs :




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Izduvaj tu 550icu kompresorom, dok nije crkla... 19.02.2013. 00:53 #476995

status: user
broj poruka: 9381
Usmeri vazduh u rebra sa strane, dok ne poispada svo djubre iz njega. Iskljucivo kompresor na 3+ bara. Nikakav usisivac ni sl. ne mogu da ti pomognu.
Sto se tice euneta, to je OK. Pokusaj da stavis rucno googlove DNSove 8.8.8.8 i 8.8.4.4 moglo bi da ti pomogne, makar u slucaju WebMaila.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: Izduvaj tu 550icu kompresorom, dok nije crkla... 19.02.2013. 00:59 #476996

status: user
broj poruka: 4515
Za 550icu si u pravu, a ovo za Google DNS, je gubljenje vremena :)
Ako blokiraju pristup mail serveru iz inostranstva, to se radi preko Access Liste, odnosno vide odakle dolazi paket (src adresa iz IP header-a).

Ako je to problem (ACL) , mogu da ti privremeno otvorim VPN nalog na kucnom ruter-u, pa da bude kao da si uboden kod mene kuci u LAN port .)




:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - -> https://www.umrezen.in.rs :




:: Usmeri vazduh u rebra sa strane, dok ne poispada svo djubre iz njega. Iskljucivo kompresor na 3+ bara. Nikakav usisivac ni sl. ne mogu da ti pomognu
:: Sto se tice euneta, to je OK. Pokusaj da stavis rucno googlove DNSove 8.8.8.8 i 8.8.4.4 moglo bi da ti pomogne, makar u slucaju WebMaila
::
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: MacBook Pro 13-inch: 2.5GH
:: with Retina displa
:: 2.5GHz dual-core Intel Core i
:: Turbo Boost up to 3.1GH
:: 8GB 1600MHz memor
:: 128GB flash storag
:: Intel HD Graphics 400
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ma nemam pojma, to sam mu samo dao predlog da pokusa 19.02.2013. 01:05 #476998

status: user
broj poruka: 9381
Meni su stalno dodati rucno zbog Facetime, Messages i ostalih Apple sranja koji nece da sljakaju sa nasim DNSovima.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Koliko se ja secam, problem je u access point-u, tako da problem 19.02.2013. 01:17 #477000

status: user
broj poruka: 10985
ne moze da se resi web mailom (nije vazno da li se pristupa preko specijalizovanog klijenta ili brauzera, niti je bitna vrsta konekcije - dial up, adsl, cable, satelite...).

Dakle, radi se o tome da svom nalogu moras da pristupis preko EUneta, kao provajdera... Moguce resenje (skupo, a jadno i bedno, doduse) predstavljala bi upotreba dial-up modema kojim bi iz inostranstva pozivao eunetov tel. broj i tako se kacio na internet u cilju pristupa svome email nalogu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stantic i ne samo to... 19.02.2013. 09:59 #477024

status: user
broj poruka: 73
... ja npr. sa posla gde imamo Telekomov adsl ne mogu da otvorim Eunetov webmail gde imam privatni mail. Koja je to tek glupost! Probajte sa Telekoma, nećete moći.
Nisu ni svesni da tako sami sebi narušavaju ugled.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict sumnjam da je takav princip poslovanja 19.02.2013. 10:27 #477027

status: user
broj poruka: 4515
kod isp-ova ne da webmailu mozes da pristupis odakle hoces, vec za koriscenje mail adrese ne moras da placas nikakvu uslugu...

Sumnjam da je to problem, a ako blokiraju pristup webmailu van Eunet mreze, to je jako los potez, pošto je upravo to poenta webmaila.


:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - -> https://www.umrezen.in.rs :




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @markopvict 19.02.2013. 11:06 #477028

status: user
broj poruka: 17084
Ja se izvinjavam za off

Kakve to probleme imas sa grafickom?

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
CpuCooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mis:Mx 518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
misa Probaj ovo 19.02.2013. 11:43 #477031

status: admin
broj poruka: 876
U Advanced Tab-u E-mail account-a (podešavanja naloga) za incoming Server port unesi 995 i ispod označi opciju This server requires an encrypted connection (SSL).

Trebalo bi da radi pa ti javi da bi i ostali kome je to potrebno, znali.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Re: @markopvict 19.02.2013. 12:06 #477036

status: user
broj poruka: 4515
@Dex

Odakle ti to da imam problem, radi zmija za sve pare




:: Ja se izvinjavam za of
::
:: Kakve to probleme imas sa grafickom
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
:: CpuCooler:TitanVanesa-
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforc
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:AM3+ Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mis:Mx 51
:: Dell 22
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @markopvict 19.02.2013. 12:15 #477038

status: user
broj poruka: 17084
Vidim ovaj VMARC kaze nesto da ti je tvoja 550 ti
pred umiranje, ciscenje, temperature sta vec,
pa reko da priupitam.

Dakle sve ok.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
CpuCooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mis:Mx 518
Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict LOL 19.02.2013. 13:42 #477049

status: user
broj poruka: 4515
HP 550 :))))))

:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - -> https://www.umrezen.in.rs :




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk Sta je sad` ovo? 19.02.2013. 16:45 #477120

status: user
broj poruka: 53
Pre svega hvala svima sto su odgovorili na moj post. U medjuvremenu se pojavise neki extra detalji koji me jos vise zbunjuju a nekome ce mozda reci vise sta se tu desava? Bili danas kod nekih prijatelja... covek me zamolio da mu sa ovo malo sto znam o kompjuterima pomognem da nesto tamo odradi... s` obzirom da ja imam XP SP3 a on Windows 7, na koji bas nisam svikao, ponesem ja moj comp da prvo to odradimo na mome, na kome se ja bolje snalazim a posle cemo to isto ali na njegovom. Uradimo to nesto mi vec nekako i kada smo zavrsili ja cisto onako iz radoznalosti otkucam https://www.eunet.rs - stranica se otvori k`o iz topa? Web mail - funkcionise bez problema? Otvorim Outlook Express - Receive All - on skine sve poruke koje su stigle u proteklih par dana??? Sta je sad` ovo? Nista nisam radio na svom kompjuteru od postavljanja svog post-a. Jedina razlika je da je moj provider neki DAT a njegov O2. Da li je moguce (ocigledno jeste) i zasto da preko jednog provider-a u inostranstvu ne mogu da pristupim svom mail serveru na eunet-u a preko drugog mogu? Da li je moguce da je moj provider ovde u inostranstvu iz nekog razloga block-irao eunet? I zato bi to radio? Da zovem svog provider-a i da im trazim da mi od-block-iraju pristup eunet-u?

Ako neko ima ideju sta se ovde desava bio bih zahvalan da otpise,

Jos jednom hvala svima na javljanju i pomocu,

Pozdrav,

Skyhawk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Skyhawk 19.02.2013. 16:54 #477127

status: user
broj poruka: 17084
Sam si sebi odgovorio,
kontaktiraj provajdera i objasni celu situaciju kao i ovde sto si
pa ces dobiti konkretan odgovor.

javi sta bi na kraju.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4Ghz
CpuCooler:TitanVanesa-S
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:AM3+ Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mis:Mx 518
Dell 22


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict Mobilni operateri preko mobilnog neta blokiraju 19.02.2013. 17:09 #477130

status: user
broj poruka: 4515
standardne portove 25, za slanje poste i 110 za prijem... Proveri da nije u pitanju mobile broadband konekcija.


Mada u tom slucaju webmail euneta je 443 port - https, kao i fejs recimo :)))
Pa ako ti radi fejsbuk trebao bi i webmail euneta...

:: Mreže/Internet/Security/Tutorijali - -> https://www.umrezen.in.rs :




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Skyhawk @Dexter013 23.02.2013. 08:48 #478299

status: user
broj poruka: 53
Problem resen! Uradio sam onako kako si mi savetovao, kontaktirao svog provider-a ovde i objasnio im problem. Na kraju je ispalo da je EUnet u medjuvremenu promenio nesto (neke parametre? adrese?) na svom server-u, moj provider, iz nkog razloga nije bio upoznat sa tim tako da je komunikacija izmedju njihovog i EUnet-ovog servera bila u prekidu. Problem su resili juce u toku dana tako da sada sve funkcionise OK. Znaci, problem je bio u komunikaciji izmedju glavnih servera 2 provider-a.

Jos jednom hvla svima na pomoci i sugestijama,

Pozdrav!

Skyhawk

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs