Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Jasno je šta je budućnost...
STRANA 1 OD 2  
hecate Jasno je šta je budućnost... 30.11.2013. 18:16 T55723

status: user
broj poruka: 472
Zagriženi windows gameri, počnite sa edukacijom, kad mogu i `francuski poštari`, možete i vi:

http://wrd.cm/18GSkW0
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 30.11.2013. 18:25 #528986

status: user
broj poruka: 4537
Linux je sadasnjost i buducnost.
Windows je ` Past Tense `.

Lepo je to rekao pre neki dan kolega @imarkovic




________________
CPU-Z Validator : http://goo.gl/AS5ct

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Kad bude potrebe 30.11.2013. 18:38 #528990

status: user
broj poruka: 6086
lako ćemo preći. Za sada, potreba ne postoji.


Sajko songs: http://www.youtube.com/watch?v=uPzMWU8ZUXU http://www.youtube.com/watch?v=kyE8ye8XZ60 http://www.youtube.com/watch?v=5e2ATpV5IKA



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate Možda i prođe sve `tako glatko`... 30.11.2013. 18:46 #528992

status: user
broj poruka: 472
Ko ga nije `omirisao` do sada, biće prava `pustolovina` odvikavanja od `Next, next, finish`. Povrh svega, mi Srbi smo `najinteligentija` nacija na svetu :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
matz re 30.11.2013. 18:55 #528995

status: user
broj poruka: 801

da mogu `neki` programi da rade odmah bih presao


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate kao npr... 30.11.2013. 18:59 #528996

status: user
broj poruka: 472
Priloži šta ne radi, a da nema alternativu ( verovatno neki 3d modeling )...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MACHINE ... 30.11.2013. 19:17 #528999

status: user
broj poruka: 5696
Pisete gluposti, o stvarima koje ne poznajete...

Microsoft je tu gde je jer je prijemcljiviji od Linux platformi, koje su tek nedavno sisle u masew svojim GUI resenjem. I dalje nisu `ukusni` za mnoge. Daleko od toga da su Linux/Unix platforme lose, ali daleko od toga da su superirone od MS resenja, jer jednostavno nisu.

Sad je u modi fora, instalirao sam Linux, znam da klikcem po desktopu, iskucam par komandi u konzoli i ispratim par redova skripte i skoro pa sam expert :D

`Budućnost pripada onima koji su u vreme velikih promena spremni učiti, a oni koji misle da više nemaju šta da nauče, ostaće zatečeni u svetu koji više ne postoji` - Eric Hoffer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.11.2013. 19:19 #529001

status: user
broj poruka: 4740

Kakve veze ima usteda francuske zandarmerije u fiskalnoj godini sa Windows gejmingom?

http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate bez prepucavanja 30.11.2013. 19:24 #529002

status: user
broj poruka: 472
kudos Microsoft-u, moja ideja je da se počne sa dual-boot-om i polako `otvaraju mogućnosti`, igranja na 2 ili više stolica. Ko hoće da živi u `idiličnom svetu`, neka u njemu i ostane. Lokomotiva se zahuktava i polako ali sigurno postaje konkurentna.

P.S.

Ne bih da se ovo pretvori u Microsoft VS. Linux, jer su neuporedivi, ali ono što vezuje ljude su upravo `aplikacije` na koje su navikli...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ilicstefan re 30.11.2013. 19:37 #529004

status: user
broj poruka: 1577
Lično, Linux nikada nisam u životu koristio. Znam samo ljude koji su ga koristili i svako će od njih reći isto, a to je da za Linux stvarno treba da se pomučiš.

Za windows sve ima na gotovo, skineš .exe pokreneš, next, next i finish, jednostavnije od toga nema. Kada to bude isto bilo i za Linux onda ćemo moći da pričamo o nečemu.

Meni lično je najbitnije zbog igara jer skoro 60% vremena na kompjutera provodim uz video igre, ne samo ja već i ukućani. Ako bih prešao na Linux dosta tih igara ne bi moglo uopšte da radi što za mene predstavlja problem.

Čuo sam da su ljudi pokretali igre preko Wine emulatora za Linux i da su dobijali sjajne rezultate, ali sa veoma starim igrama poput Diablo II ili Baldur`s Gate, neke nisu mogli čak ni da pokrenu.

Kada se ovaj problem sa igrama, a generalno i sa bazom programa bude rešio, Linux će za mene biti logično rešenje, ali ne očekujem to da bude u skorije vreme.

Kako Electronic Arts pravi igre

http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @ilicstefan 30.11.2013. 19:43 #529005

status: user
broj poruka: 472
Slabo igram igrice, ali trenutno imam instaliranu Sacred Gold i radi, bolje nego na Windows-u. Mislim na ovoj `integruši` koju imam windows je uvek seckao. Linux je gladak, valjda su drajveri manje zahtevni.

http://bit.ly/OZBt6L - listing igrica koje bi trebale da rade OK...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.11.2013. 19:47 #529006

status: user
broj poruka: 4740

Mada sto jes`, jes`. Ovde se svi dave u originalu pa ce osetiti veliko finansijsko olaksanje kad predju na free OS.
Jeste da je malo nepouzdaniji al` je zato neuporedivo jeftiniji.

http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @alrad 30.11.2013. 19:53 #529007

status: user
broj poruka: 472
Ne znam za tebe, ali meni je veliko olakšanje, kad ne moram da mislim o viruščićima, malverčićima, spyverčićima i svim ostalim blagodetima koje su pratile windows. Postoje sigurno i linux ekvivalenti, ali sa kvalitetnom administracijom i ristrikcijama, malo štete realno mogu da učine. A i u proseku, kad čovek počne da razmišlja `na linux način`, više i pazi gde ide i šta klikće i kako stvari fukcionišu u pozadini, šta se na šta oslanja i tome sl. Forumi i podrška su dosta dobri, a i ljudi nisu opterećeni materijalizmom i `tupavim` krekovima i večito jurenje nelegalnih licenci. Olakšanje je veliko, a i način na koji gledate svet i sebe u njemu se menja radikalno...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.11.2013. 20:10 #529010

status: user
broj poruka: 9460
Podrzavam Machinera...Kakav crni Linux da se poredi sa Microsoft Win-om? Win je milion puta bolji OS + ima neuporedivu bolju hard/soft podrusku, a sta ce vam vise od toga? I zasto onda vama OS i sluzi?

Dalaeko od toga da sam racunarski nepismen, ali koliko sam se samo puta smarao da instaliram najobicniju karticu za V. nadzor na Linuxu i jednostavno nece da moze, a da ne pricam za ostalo sto se koristi svakodnevno na jednom racunaru. Udaljio sam taj ubogi OS za svagda od mojih racunara.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @gilopile 30.11.2013. 20:19 #529013

status: user
broj poruka: 472
Eto još jedan od razloga za dual-boot, ja ne propagiram radikalni prelaz, što ni `francuski poštari` nisu uradili takođe. Vremenom će možda i ta tvoja kartica proraditi, kad uvidiš gde si grešio ili ako je neko u međuvremenu `sklepetao` drajvere za nju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: @gilopile 30.11.2013. 20:22 #529014

status: user
broj poruka: 9460
Pa pazi, ja bih najverovatnije uspeo da resim problem, ali sta ce sledece da mi se desi? Ne pada mi na pamet da tipkam satima po terminalu, pa bolje onda da se vratim u MS DOS i uzivam :) Za sve sto mi treba, pa i za ubuduce sto cu da koristim WIn ce mi zavrsiti posao najjednostavnije i to je to.

Ne vidim ni jedan razlog, osim mozda nekakvih hakovanja, pa da se koristi Linux. Za multimediju i surf ko ima PII 300MHz 64MB ok je neki Pupy Linux i to je to. Mada, bolje da da jednu crvenu i kupi P4 512MB RAM i koristi XP ko covek! :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Eto još jedan od razloga za dual-boot, ja ne propagiram radikalni prelaz, što ni `francuski poštari` nisu uradili takođe. Vremenom će možda i ta tvoja kartica proraditi, kad uvidiš gde si grešio ili ako je neko u međuvremenu `sklepetao` drajvere za nju...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @gilopile, super !!! 30.11.2013. 20:28 #529016

status: user
broj poruka: 472
Eto našao si se, gde ti je najlepše. Gotivno je kad ti ljudi dolaze sa računarima na servis i klapiš ih bar 1000din. za `legalnu` reinstalaciju istog. Mada ukusi se razlikuju, zato i volim slobodu izbora, pa neka ljudi uvide šta najviše odgovara njihovom mentalnom sklopu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad @gilopile 30.11.2013. 20:38 #529018

status: user
broj poruka: 4740

Kako ne vidis razlog, pa jeftinije je. Nije valjda da koristis nelicencirani sofver? :p

Slusajte, ja mislim da Microsoft gresi. Oni bi trebalo da prodaju svoje racunare sa vec instaliranim Windowsom u sklopu cene. Mislim, sta bi bilo da Spektrum nije dolazio sa bejzikom? Na sta bi to licilo i koji bi sada cudan put blatnjavio tockove istorije?

http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @alrad 30.11.2013. 20:41 #529020

status: user
broj poruka: 472
Čika Alrade, bockaš, bockaš, ostao sam ti dužan, znam :)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: @gilopile, super !!! 30.11.2013. 20:50 #529023

status: user
broj poruka: 9460
Tacno tako. Uzimam 1000 din za reinstalaciju OS-a, naravno trial bez licence. Ko hoce, moze da kupi, a ko nece neka ga aktivira i koristi na svoju odgovornost. Ja ne krsim nikakva prava. Ja imam licenciran Win XP, a Win7 aktiviram sa aktivatorom i to, jbg, dok ne skupim kintu i kupim :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: Eto našao si se, gde ti je najlepše. Gotivno je kad ti ljudi dolaze sa računarima na servis i klapiš ih bar 1000din. za `legalnu` reinstalaciju istog. Mada ukusi se razlikuju, zato i volim slobodu izbora, pa neka ljudi uvide šta najviše odgovara njihovom mentalnom sklopu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa barem to nije nikakva novost - vec dugi niz godina vecina 30.11.2013. 20:53 #529025

status: user
broj poruka: 10985
firmi i vladinih organizacija u evropskim zemljama koristi linux/unix, kako na serverima, tako i ``korisnicki``. Window$ je bio i ostao za gejming...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @tortojed, Ene no... 30.11.2013. 21:04 #529033

status: user
broj poruka: 472
Ma tu nema dileme, okoreli gameri i ljudi koji vole da su `up to date` u `fantasy land-u`, samo napred. Javi se s vremena na vreme, `zanemraljiva manjina`, kojoj i 50tak igrica završava posao. Ali kad se sve podvuče i odradi kranji obračun, pitam se kome će zaista biti lepše ? Povrh svega `sto ljudi sto ćudi`...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Pa barem to nije nikakva novost - vec dugi niz godina vecina 30.11.2013. 21:05 #529034

status: user
broj poruka: 3730

Pominjete nedovrsene sisteme (win i linux ) a Mac OS niko da pomene...
Windows kakav god da je ima svoje kupce a Linux ima toliko vrsta da mogu slobodno da kazem kao Durex kondoma u apoteci....

Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: firmi i vladinih organizacija u evropskim zemljama koristi linux/unix, kako na serverima, tako i ``korisnicki``. Window$ je bio i ostao za gejming..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.11.2013. 21:08 #529036

status: user
broj poruka: 4740

Ne cackam, veze s tobom nema. Sto ne znaci da nisi za lecenje.

http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
hecate @Dejzan 30.11.2013. 21:11 #529039

status: user
broj poruka: 472
Baš se pitam zašto ? Možda svi ti ostali `kondomaši` nisu uvideli, prednosti Windows politike ili Mac OSX-a. Svim tim ljudima sigurno `fali koja u glavi` ili prosto vole da kontriraju `vladajućim gigantima` ?

@alrad
kao i svi mi...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 30.11.2013. 21:14 #529041

status: user
broj poruka: 9460
MA cuti, i ovako mi telefon ne prestaje da zvoni, a sta bi bilo da klijentima instaliram neki Linux? Nema spavanja :) Obicno su likovi koji ne znaju ni sta pojam `desktop` znaci - pitaju a gde da kliknem desktop kada im pokusam objasniti preko fona :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs