Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Sta se desava sa cenama AMD grafickih kartica?
STRANA 1 OD 2  
gogi1 Sta se desava sa cenama AMD grafickih kartica? 12.12.2013. 10:05 T55894

status: user
broj poruka: 2076
Poz
evo listam oglase, i vec dva dana ne mogu da dodjem k` sebi.
da li postoji neki valjani razlog za ovaj skok cena (polovnih) grafickih kartica?
za 7950 se trazi i po 300-350e.
jel ovo ima neke veze sa bitcoinom ili sta?

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @gogi 12.12.2013. 10:24 #531438

status: user
broj poruka: 17084
Da, ima veze i logicno je da su extra rudari na dobroj ceni.

Ako ces da se igras uzmi nvidju polovnu tipa gtx 660 ti ili gtx 670
ali ako planiras da kopas onda to i plati ili uzmi novu kartu iz radnje.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: @gogi 12.12.2013. 10:28 #531442

status: user
broj poruka: 2076
eh jbg, da sam znao pa da ne prodajem moju. dadoh je na 175e pre mesec dana :(
ne rudarim, tako da mi ne treba AMD karta, ali sto je mnogo, mnogo je.

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: Da, ima veze i logicno je da su extra rudari na dobroj ceni
::
:: Ako ces da se igras uzmi nvidju polovnu tipa gtx 660 ti ili gtx 67
:: ali ako planiras da kopas onda to i plati ili uzmi novu kartu iz radnje
::
:: Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 O
:: Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MH
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Mouse:Mx 51
:: Screen: Dell
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Gogi 12.12.2013. 10:34 #531443

status: user
broj poruka: 6875
Budale,nema drugacijeg objasnjenja.na benchu redovno nalazim nove karte(r9 serija npr.)sa cenama iznad onih u radnji :)




Partizan se voli,za druge se navija,rece jednom Dusko Radovic


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Paz` da im ih neko ne kupi 12.12.2013. 10:48 #531446

status: user
broj poruka: 6086
po tim suludim cenama. Isto važi i za radnje u kojima su 7970, 7950 i GTX770 po starim i podjednako suludim cenama.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Aj Gogi zapitaj se. 12.12.2013. 11:32 #531447

status: user
broj poruka: 4866
Da li ce neko prodati 2 x 7950 za 700e? Koja budala ce dati taj novac za dve polovne 7950? Niko normalan.
Meni drugar nudi 7950 Vapor X za 200e sto je ok cena, ima garanciju itd, mozda je karta I nova, nisam pitao.
A pojedini likovi sto traze 350e za 7950, mogu samo da traze I da im karte skupljaju paucinu na policama.
br>http://tinyurl.com/ch3mu7j

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vukitu da li su budale ili ne.... 12.12.2013. 11:36 #531448

status: user
broj poruka: 24
najbolje pokazuje da je lik sa bench-a dve 7950 prodao za manje od sat vremena za 520€
a da se 7970 prodaju za 310€ lagano

To najbolje znaju tzv kopači jer je trenutno jedan novčić (coin) izmedju 850-920$ (650-710€) sa dve grafike za mesec dana vrate SKORO sve pare koje su uložili u grafike.

Nismo mi merodavni da odredjuejmo kome je sta suludo svako ima svoju racunicu mada je mnogo pametnije uloziti te pare u to zasto ih oni ulazu nego mi koji nesto manje para ulazemo i dobijemo `samo` zadovoljstvo igranja...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 bitcoin 12.12.2013. 11:41 #531449

status: user
broj poruka: 2076
Na kom principu radi Bitcoin. Malo pre sam razgovarao sa caletom da mi isfinansira 12 kartica, ali hoce da mu garantujem da to nisu izgubljene pare.
Kako se podize taj novac. Imam paypal ali mogu samo da saljem sa njega, ne mogu se primati uplate.
Eh da, koliko bi mi struja dolazila za 3 masine sa po 4 7950?

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 12.12.2013. 11:47 #531450

status: user
broj poruka: 3797
Mnogo tu nesto smrdi oko tog kopanja. Bice prica slicna kao za Dafinu i Jezdu, zivi bili pa videli :) Ima tu neko velike koristi, morate da shvatite da zivite u monetarnom sistemu gde vam apsolutno niko nece ``poklanjati`` novac. Sve ima svoje ZASTO, tako i ova prica oko kopanja.

Zivi bili pa videli.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @Adzem 12.12.2013. 11:54 #531451

status: user
broj poruka: 17084
Niko ti nista ne poklanja, ti ne gasis kompjuter 24h i tako mesecima. Silujes hardver.

Ta karta/karte radi oj ha proracuna kad se upregne
dakle radi nesto a nekome ti proracuni trebaju i to ti placa.

Nista tu nije za dz druze.

Cpu:AMD FX 6300 @ 4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte Windforce x3 OC
Ram:10 Gb KingstonHyperX@1600MHz
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Mouse:Mx 518
Screen: Dell


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Dok ih ima novih za te pare, cemu polovne? 12.12.2013. 11:58 #531452

status: user
broj poruka: 1588
http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7950#xf_top
http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7950+Boost#xf_top
http://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=1440_HD+7970#xf_top

7970 za 223 EURa nova.

Pa nadjite ikoga tamo naseg ili prosetajte (povratna karta busom ~60 evra) i kupujte do mile volje.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Pa, ako je tako kako je... 12.12.2013. 12:09 #531455

status: user
broj poruka: 1272
Posto nisam rudar...sad bar nemam dilemu. Sad vise nema hocu-necu...posto planiram novu kartu, sad jbg moram kupiti NV...


Da li se isplati ili ne... jedan drugar me verovatno vise nece poznavati :D... mislim da je skokom BTC-a postao milioner (u dolarima...)!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
slashdance gogi 12.12.2013. 12:12 #531456

status: user
broj poruka: 429
Ima na benchi tema o bitcoin-u,
Koliko sam ja razumeo, danas se ne isplati kopati bitcoin grafickim kartama, zato se i masovno prodaju, jer su ih zamenili ASIC cipovi
Kartama se (kazu) jedino jos isplati LITECOIN imas teme na benchu sa po 300-400 strana prezvakane.

bitecoin, imas skoto sve u prvom postu
http://goo.gl/FPhX6F

kriptovalute
http://goo.gl/zpy4vu

ASUS M5A78L /AMD FX 6300 / 4GB HyperX Blu / 6850 Cyclone / WB Blue 500 / SPS-630M / V3 BLACK

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv Mali off 12.12.2013. 12:39 #531459

status: user
broj poruka: 660
Kako bi izgledala danas idealna konfiguracija za mining u komponentama?

Ne interesuje me bitcoin, samo sam radoznao..

fx6300 | 990fxa-ud3 rev4.0 | 4Gb @ 1866 | gtx 460 Hawk | Seasonic X-series 650KM3
dead silent pc


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat Re: Mali off 12.12.2013. 12:47 #531460

status: user
broj poruka: 3519
Nema tu ničeg idealnog, postoje rizici koji se povećavaju eksponencijalno prema količini novca koji je uložen u opremu. Ako bi se išta moglo idealizovi sa aspekta minig-a, onda su to ASIC mineri.

@gogi
Imaš na sajtu EPS-a tarifne cene struje, samo ubaci u jednaćinu tarifni sistem i potrošnju kartica.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.youtube.com/watch?v=2l-H08HRZfQ


:: Kako bi izgledala danas idealna konfiguracija za mining u komponentama
::
:: Ne interesuje me bitcoin, samo sam radoznao..
::
:: fx6300 | 990fxa-ud3 rev4.0 | 4Gb @ 1866 | gtx 460 Hawk | Seasonic X-series 650KM
:: dead silent pc
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Mali off 12.12.2013. 12:48 #531461

status: user
broj poruka: 3730

Crossfire R9 290 verovatno ako ne i tripl varijanta....Koliko videh po netu karte odlaze u penziju i dolaze kao neki mali uredjaji koji je se plate posteno i sa njima se rudari...


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Kako bi izgledala danas idealna konfiguracija za mining u komponentama
::
:: Ne interesuje me bitcoin, samo sam radoznao..
::
:: fx6300 | 990fxa-ud3 rev4.0 | 4Gb @ 1866 | gtx 460 Hawk | Seasonic X-series 650KM
:: dead silent pc
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re 12.12.2013. 12:56 #531462

status: user
broj poruka: 3529
I ja sam primetio na benchu da su cene neverovatne, sto mene do nekle raduje jer planiram moju amd da prodam uskoro. :)
Ne ali stvarno su ga preterali, a sama cinjenica da se sve to vrlo brzo proda mi je jos neverovatnije. Izgleda da karata nema u radnji kod nas, pa se ide po principu daj kolko god da kosta, i 100% za te pare samo mineri kupuju i niko vise, jer niko nije toliko lud da daje tolike pare.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: Re 12.12.2013. 13:11 #531464

status: user
broj poruka: 4741



Znaci, ja sam trebao da uzmem od tebe za 200 i prodam za 350. Eh, kakva greska.
Prodaj to slobodno za sto vise mozes, nemoj da te koce maniri. Ako kupuju znaci da vredi.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: I ja sam primetio na benchu da su cene neverovatne, sto mene do nekle raduje jer planiram moju amd da prodam uskoro. :
:: Ne ali stvarno su ga preterali, a sama cinjenica da se sve to vrlo brzo proda mi je jos neverovatnije. Izgleda da karata nema u radnji kod nas, pa se ide po principu daj kolko god da kosta, i 100% za te pare samo mineri kupuju i niko vise, jer niko nije toliko lud da daje tolike pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 12.12.2013. 14:03 #531477

status: user
broj poruka: 2155

Ovde stupa paypal na snagu, posto se u svetu recikliraju stare komponente, a i na zapadu se ljudi ne muce previse oko preprodaje starih komponenti, kod nas mogu da se nadju tone starih grafickih ( 6950 pa na gore ), e sad taj svet oce da rudari za bitkoinima, tako da daju lepe pare za te strarije graficke.

Pre je bio problem kako naplatiti sad mozes preko neta da prodas za skoro istu cenu za koju si je kupio.

Sta cete kad je AMD napravio zver od grafickih a neko se setio kako tu snagu da iskoristi tj. da napise program koji koristi pun potencial tih grafickih, zamislite samo da su igre iskoriscavale pun kapacitet tih grafickih.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 bitcoin 12.12.2013. 14:04 #531479

status: user
broj poruka: 2076
hvala @slashdance za link
evo copy/paste prvog posta demiosa. uglavnom je sve osnovno tu, ko ne zeli da luta.

Shta je bitcoin?
To je decentralizovana virtuelna valuta.
Ja sam chitao na netu o tome, i rekoh vec, nisam bash skontao tachno shta se tu deshava, tj kako se stvaraju.
Skontao sam ovo: sve transakcije tih novchica izmedju dve osobe su shifrovane, i da onaj ko stvara novchice u sushtini razbija te shifre.
Neka me neko ispravi ako sam ja to pogreshno protumachio.
Kada je vec stvoren btc i kada u svom digitalnom novchaniku imate novchica, mozete u inostranstvu (kod nas naravno toga nece nikada biti)
kupovati razne svari, a ono najzanimljivije je da moze da se menja za novac.

Kako se stvara?
-Najbitnija stavka u celoj prichi je ATI grafichka karta serije 5, 6 ili 7, sa shto visha shader procesora i sa shto vecim klokom (samo i iskljuchivo jezgra)
-za SW najjednostavnije je (poshto 99% nas koristi win), instalirati GUIminer, ali najbolja varijanta je linux ili linux bazirani OS stvoren samo za mining, zvani BAMT
-registrovati se na neki `pool` tj server tipa https://www.btcwarp.com (domaci) ili npr strani https://www.50btc.com (strani, bolja varijanta po meni po mirzi), a ima ih mali milion
-podesi se GUIminer prema tvojim podacma i prema serveru (ima step by step, lako je), i kliknesh na start mining.

Kako se menja za novac?
Neophodno je pored registracje na mining server, registrovati se na josh par mesta.
-Prvo je mtgox virtuelna bitcoin menjachnica, da je tako nazovem, li mozda josh bolje virtuelna banka.
Tu postoji vash virtuelni digitalni `novchanik` koji poseduje svoju shifrovanu adresu (gomila nekih slova i brojeva i mislim da se ona menja chesto).
elem, vi mozete da rudarite na 2,3 ili vishe servera, ali sve novchice prebacujete na tu vashu mtgox wallet adresu na add funds.
i sada vam se novchici nalaze na mtgoxu.
potom novchice menjate u dolare. idete na trade/sell bitcions i videcete kako vam se u gornjem uglu smanjio iznos novchca, a pojavili se dolari.
sledeci korak je funding options, u padajucem meniju izaberete Bitcions as a redeemable mtgox code, dole ukucate iznos i pojavi vam se neki kao serijski broj.
-Sledece je registracija u sledecoj virtuelnoj menjachnici na https://www.bitcoinsi.com, gde cete taj mtgox code i dolare pretvoriti u dinare koji ce leci na vash tekuci rachun.
nakon registracije birate u vrhu stranice sa desne strane PRODAJ BITCOIN Kao USD MT.Gox kod, gde cete popuniti formular sa iznosom i tekucim rachunom.
Nakon toga dobijate email sa daljim upustvima u smislu da poslednja 4 karaktera iz mtgox coda shaljete sms-om na neki mob telefon, a ostatak na email.
Sutradan vam lova leze na tekuci. Lichno sam isprobao i radi.
*Ako sam neshto pogreshno napisao ili izostavio neka me neko iskusniji (mirza) ispravi

O ostalim faktorima i cakama sutra, odoh sad da lalam


Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Re: Re 12.12.2013. 15:58 #531503

status: user
broj poruka: 3529
Bogami, da budem iskren, vrlo je moguce da je na kraju stavim na bench oglase pa da vidim koliko ce da mi ponude, odnosno da idem po sistemu ko da vise njegova je.

::
::
::
:: Znaci, ja sam trebao da uzmem od tebe za 200 i prodam za 350. Eh, kakva greska.
:: Prodaj to slobodno za sto vise mozes, nemoj da te koce maniri. Ako kupuju znaci da vredi
::
:: __________________
:: http://goo.gl/yP3b6
::
:: :: I ja sam primetio na benchu da su cene neverovatne, sto mene do nekle raduje jer planiram moju amd da prodam uskoro. :
:: :: Ne ali stvarno su ga preterali, a sama cinjenica da se sve to vrlo brzo proda mi je jos neverovatnije. Izgleda da karata nema u radnji kod nas, pa se ide po principu daj kolko god da kosta, i 100% za te pare samo mineri kupuju i niko vise, jer niko nije toliko lud da daje tolike pare.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla xe xe 12.12.2013. 16:37 #531505

status: user
broj poruka: 756
niko ne pita gospodina gogi1, znači da je svima jasno?
šta je, ja ne mogu da shvatim, taj bitcoin?
evo moje dileme, for whom it may concern:
jedan dinar=jedan hleb (u pekari)=jedna guma (u Michelinu)=jedna tona uglja (u Trepči)
kada država omogući trgovinu novcem za robu (ili uslugu) to znači da je novac dat za nešto što ima tzv. dodatu vrednost. dodata vrednost je kad od brašna i umešanih ruku napraviš hleb...od kaučuka i vrednih ruku napraviš gumu...iz tvrde zemlje snažnim rukama iskopaš ugalj. to jest, kad vredan i umešan pekar kupi jediničnu količinu brašna za 0.3 rsd, sutradan je proda za 1rsd jer je dodao vrednost svoga rada. to se vrlo lako vidi na taj način što svi rado jedemo hleb, a niko neće da liže brašno. i za to vrlo rado plaćamo 1rsd. jedino tako je pošteno, logično, etičko i pre svega ekonomski isplativo. samo tako se inflacija svodi na minimum. ako se dva džabalebaroša zajebavaju i razmenjuju nekakve šifre, država (bilo koja) treba da bude luda da dozvoli da se vrši razmena dobara koja nemaju nikakvu dodatu vrednost. ili prosto rečeno: ne služi jebeno ničemu, a mogu da ga prave debili koji i ne znaju šta i kako rade.
e, sad: to što meni nije jasno, ne znači da nekom ko nije glup (kao što mi veterinari jesmo) nije jasno.
ako ima čoveka, neka objasni čemu služi to što se stvara u procesu mininga, čemu služe te virtuelne valute. nemojte samo da mi neko vredja inteligenciju i da mi po hiljaditi put žvaće istu nedovršenu priču. očekujem odgovor od nekog ko je inteligentniji od mene i može svoju kvalitetnu misao da sroči u jednoj rečenici.
hvala!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gogi1 Re: Re: Re: Re 12.12.2013. 16:48 #531506

status: user
broj poruka: 2076
sad ti je prilika :)

Intel i3 4130, Alpenfohn Himalaya, Gigabyte Z87-HD3, 8gb Mushkin 1333@2000, SSD Mushkin Chronos 120gb + externi 500gb,Sapphire 7950 3GB BOOST, LG IPS277L-BN 27`, Corsair HX520, Fractal Design Arc Midi window mod, NZXT Sentry LX fan controller, Mad Catz

:: Bogami, da budem iskren, vrlo je moguce da je na kraju stavim na bench oglase pa da vidim koliko ce da mi ponude, odnosno da idem po sistemu ko da vise njegova je.
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: Znaci, ja sam trebao da uzmem od tebe za 200 i prodam za 350. Eh, kakva greska.
:: :: Prodaj to slobodno za sto vise mozes, nemoj da te koce maniri. Ako kupuju znaci da vredi
:: ::
:: :: __________________
:: :: http://goo.gl/yP3b6
:: ::
:: :: :: I ja sam primetio na benchu da su cene neverovatne, sto mene do nekle raduje jer planiram moju amd da prodam uskoro. :
:: :: :: Ne ali stvarno su ga preterali, a sama cinjenica da se sve to vrlo brzo proda mi je jos neverovatnije. Izgleda da karata nema u radnji kod nas, pa se ide po principu daj kolko god da kosta, i 100% za te pare samo mineri kupuju i niko vise, jer niko nije toliko lud da daje tolike pare.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.12.2013. 16:52 #531507

status: user
broj poruka: 4741

Meni mining deluje kao da neko nekome placa da neovlaceno upada u tudju komunikaciju, narodski receno spijunira.

@Shone
Normalno. Sem ako imas zelju da se i sam oprobas u ovoj raboti.

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar Cena je takva jer je veoma tesko naci jace AMD grafike 12.12.2013. 17:02 #531509

status: user
broj poruka: 517


u Srbiji. Sto se tice BTC-a, on se slabo rudari sa grafikama u danasnje vreme, jedino ako bas neko ima 10+ ili cak 20+ grafika. Uglavnom se vecina rudara prebacila na LTC jer je BTC zauzeo ASIC. Takodje, svi kopaju LTC jer se ocekuje da mu skoci cena u narednom periodu. LTC ce se moci kopati sa grafikama jos, po prognozama, najvise 6 meseci, dok ne stignu prvi ASIC uredjaji za LTC.

VUkitu, ne znam odakle ti to da DVE grafike SKORO vrate sav novac ulozen u njih za mesec dana, ali to je cista nebuloza. Prvo pogledaj koliki je tzv. diff, kako ga rudari zovu, iliti snaga kopanja, pa onda izracunaj koliko mozes mesecno da iskopas novcica, odbij struju i ostale troskove, pa onda odbij proviziju menjacnice gde prodajes novcice, pa proviziju banke...

Ulaganje u `rigove` [kavez=aka kostur gde je postavljena maticna sa procesorom, memarom i napajanjem povezana sa 3-4 grafike preko molexa, jer stavljanje makar i dve graficke na maticnu u kuciste nije pozeljno zbog temperatura] je svakako kocka. Moze da se zaradi, a moze i da se izgubi. Sve zavisi kako se bude odvijao odnos prema BTC-u na trzistu. Uglavnom, za pocetak plan bi bio ovakav: jeftina maticna, procesor i memorija, 3-4 graficke od R270 pa nadalje i napajanje koje bi sve to pogonilo. Takav rig daje oko 1600khs koji iskopaju po jacem `diffu` oko 10 LTC-a mesecno, sto je po trenutnoj ceni oko 230-250 evra. Medjutim, postoji caka. Svi koji sada rudare, tj. oni iskusniji cuvaju novcice za skok cene, posto se predvidja da ce cena ici podosta gore.

Nadam se da su vam sada malo jasnije neke stvari. Ako ima pitanja, pitajte.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.12.2013. 17:14 #531513

status: user
broj poruka: 4741

Imam ja pitanje. Koji je pravi cilj ovih napora i da li se postignuti rezultati koriste u protivzakonite i nemoralne svrhe?

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs