Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
NVIDIA G-Sync review !
STRANA 1 OD 1
SkyFire NVIDIA G-Sync review ! 12.12.2013. 20:16 T55906

status: user
broj poruka: 18472
http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_g_sync_review_guide,1.html

Ko ne zna o cemu se radi nesto vise o tome ovde :

http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=55120&forid=33&katid=1

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.12.2013. 20:52 #531589

status: user
broj poruka: 4741

Da li ovo radi i sa AMD kartama?

__________________
http://goo.gl/yP3b6V

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Mislim da ne,.. 12.12.2013. 20:57 #531590

status: user
broj poruka: 18472
Patent je zasticen i odredjen samo za GeForce.

http://www.geforce.com/hardware/technology/g-sync/system-requirements

Mozda su trebali da dozvole da usklade kompatibilnost i sa AMD kartama , imali bi veci profit.
Nekad su strasno hiroviti , teraju inat.Doduse ne znam kako bi AMD to odradio da je `izumeo` ovakav interface mada moguce je da bi bio open source jer njima treba novac iz svakog coska..

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos koji patent je zasticen ? 12.12.2013. 21:44 #531607

status: user
broj poruka: 864
Ovo ne moze da bude patent, vec samo `tehnologija`, koja to zapravo i nije, al `ajd...
Sinhronizacija ovog i ovakvog tipa, nivoa, jeste samo resenje, u ovom slucaju ga je osmislila NVidia. Lepo je sto se tice ideje i truda, ali nije nikakav patent, a i ako jeste, onda prestaje da vazi van kapije firme Nvidia...
Oni to zovu `sync` (sinhronizacija), drugi ce dati naziv `nivelacija` i vozi ....
Monitor koji je testiran je celih 150 evra skuplji od istog takvog, i od bolje firme, ali bez tog G-sync modula...
Ovo je moglo i softverski da se resi (kroz API i drajver), i da daje iste efekte i to na velikoj vecini monitora novijeg datuma proizvodnje.
Sve u svemu, stvar prestiza, i to pre svega medju Gamerskom populacijom.



Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo Re: NVIDIA G-Sync review ! 12.12.2013. 22:03 #531611

status: user
broj poruka: 3974
Njami! :)


:: http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_g_sync_review_guide,1.htm
::
:: Ko ne zna o cemu se radi nesto vise o tome ovde
::
:: http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=55120&forid=33&katid=
::
:: Superior Technology
:: Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ `Nekad su strasno hiroviti , teraju inat.` 12.12.2013. 23:24 #531630

status: user
broj poruka: 2998
Ahahahahaha!!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.12.2013. 00:12 #531639

status: user
broj poruka: 18472
Patent je sve sto neko izume i to pusti u etar a moze da bude svakako zasticen..
Ovde se radi o hardverskom patentu tacnije interfejsu.
Softverski to nije moglo da se resi to nije tacno jer je ovde rec o tehnologiji koju monitor pruza a ne o grafickoj akceleraciji.Zapravo izrada monitora je tehnoloski poboljsana sa ovim interfejsom da bi dala rezultate koji su postignuti.

Zasto se niko toga nije setio i ako su gameri sirom sveta prizeljkivali dan kada ce se ovo desiti ?
Kapa dole za inovaciju ma kako to drugom delovalo ..
Kada se ovo primeni na IPS matricu i najavljenih 177hz-a bicu prvi u redovima da kupim takav monitor pod uslovom da je rezolucija veca od 1080p jer nece ispuniti moje standarde .
Ja postujem svaki realan napredak a ovo je definitivno korak napred .
Ovo nikako ne moze biti marketing ili nesto slicno jer su rezultati fizicki primenjeni.

Za 100+ eur za ovakav interfejs nije neka razlika u ceni.
Problem je sto se monitor zasniva na prastaroj TN tehnologiji i kao takav kosta mnogo i neopravdano zarad vise Hz-a .
Ovaj Asus model bez G Sync-a se kod nas krece od 330 eur do 360 eur a recimo jedan Dell S2740L kosta 270 eur. Em 27` panel em IPS matrica odnosno AH-IPS panel.
Tu se sva prica zavrsava.Nije skup interfejs koliko ne vredi tehnologija koja je implamentirana u danasnje monitore tj na cemu se bazira.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 13.12.2013. 00:29 #531643

status: user
broj poruka: 3797
Pa to je ono sto sam ja govorio. Monitor je savrsenstvo za gejming, u takvim situacijama nije presudno da li je tn ili ips panel. Vazna je brzina, dobro reagovanje usled toga, i sam monitor koji to podnosi.

Ali opet, preko 200e za tn panel? Pa nije ovo prvi monitor preko 60hz pa da su oni izmislili toplu vodu i naplatili to. Ovako, osnova za takvu cenu je agresivan marketing i naravno mi koji imamo takav monitor i znamo sta je to. Licno bih prodao ceo komp, kada bi mi neko sutra rekao da ne mogu vise imati jedan takav monitor i da moram da se vratim na 60hz. Sve se moze kupiti kada se skupi kes, ali ulaziti u gejming pricu bez jednog ovakvog gejming monitora. Za mene ``no chance``

Eh sad, da li sam sustinu pogodio ili ne saznacu sutra, cim iskuliram od dobre votke. :D
Uuu, pa nisu oni cigani rusi ludi sto piju votku nikjakva zima u mojoj glavi vise ne postoji. Trenutno sam u prelaznom periodu leto-zima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs