Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
PS3 flesovanje,potrebna mala pomoc...
STRANA 1 OD 1
AaAa PS3 flesovanje,potrebna mala pomoc... 04.01.2014. 13:20 T56196

status: user
broj poruka: 657
Evo ovako.PS3 je iz 2007god. nije do sada flesovan.Hteli bi to sad da uradimo ali ne znamo kako da vidimo koja je verzija fw-a i koja je procedura oko svega toga?Jos jedan problem predstavlja to sto na konzoli ne radi citac(blu-rey),pa ne znamo dal bi i to pravilo problem?Potreban nam je neki tutorijal,kako to da odradimo.Pa mi recite dal je to mnogo komplikovano ili nije.Video sam na jednom sajtu da ima neki ROGERO CFW 4.46 V1.01 i da se samo to instalira preko USB-a i to je to?!
I jos jedno pitanje vezano za HDD...Jel moze da se nabaci neki veci HDD od lap-topa npr.(od320gb) i ako moze kako to izvesti?.Ako je neko ovo pokusavao ili ima neki tutorijal,bio bih mu zahvalan na pomoci :).
Moze i na mail maxpayne388@gmail.com
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acosuper Google majka pa trazi.. 04.01.2014. 13:29 #535331

status: user
broj poruka: 1207

AMD FX 8350 Eight Core 4.0GHz Cooler Master V8 / Gigabyte HD 5870 SOC Arctic Cooling Accelero Xtreme PLUS / KINGSTON 12GB (2X4GB 2x2GB) 1866 DDR3 / ASUS Sabertooth 990FX R2.0 / 2x Samsung F3 Spinpoint 500GB 1x Toshiba 1TB RAID0 / Cooler Master Vanguard V7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 04.01.2014. 13:33 #535333

status: user
broj poruka: 2351
Postoji tona tema vec o ovome!

Pogledaj sa zadnje strane konzole, tu imas nalepnicu sa modelom konzole.
Na ovom siteu mozes da vidis koja je verzija firmwarea dosla uz tu konzolu:
http://www.psdevwiki.com/ps3/SKU_Models#Retail_Models
Cini mi se da sve do 3.56 moze da se odradi, ali ti treba hardwareski flasher. Konzola se otvara, HW flasher se kaci na odredjene cipove i onda se odradjuje downgrade trenutnog firmwarea na osnovni (sa kojim je konzola dosla). Pa tek posle toga krece flashovanje custom firmwarea...

Ako se ne bakces elektronikom, i radis sa tim, veruj mi, ovo ne zelis ni da pogledas. Odnesi konzolu u neki servis da ti to oni urade, ali uveri se dal konzola uopste moze da se flashuje.

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
MSI 970A-G46
AMD 7970
4x 4GB DDR3 1.6GHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Hvala.. 04.01.2014. 13:37 #535334

status: user
broj poruka: 657
bas sam takav prvi odgovor i ocekivao :).Zar i tebi nebi bilo lakse i bolje da ti pomogne neko ko se sa tim licno zezao,ko moze da ti kaze na sta da obrati paznju,gde sta da nadjes i sl.Mi ovo sto smo nasli na netu,to je uglavnom.u 5 koraka i to je to...a nigde se ne spominje sta ako ne radi citac,sta ako ti je verzija ispod 3.55(tako nesto) i nigde ne pise dal moze drugi i koji hdd da se stavi,ne mogu nikakve detalje da nadjem i vezano za dzojtike,dal mogu od ps2 uz onaj adapter.
Zato sam pitao ovde na forumu,jer drugacije je kad ja postavim pitanja,za ono sto je meni potrebno,za ono sto mene tacno zanima.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa ok 2m4Y 04.01.2014. 13:44 #535335

status: user
broj poruka: 657
Pogledao sam na ovom sajtu sto si okacio,po listi,nama je verzija 1.90,sto znaci da bi morao da otvaram konzolu kako sam te razumeo,pa tek onda moze flesovanje preko usb-a???Ako je tako,onda je to malo veca zajebancija?

P.S. Jel mora da radi citac(blu-rey) da bi pokrenuo igrice?Ili moze na hdd da se prebace?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BockyG zamena HDD-a nije komplikovana... 04.01.2014. 17:04 #535367

status: user
broj poruka: 52
Ja sam bez problema zamenio originalni 40GB HDD iz PS3 novim sata 2,5` hard diskom (znaci bilo koji model za laptop racunare) kapaciteta 500GB. Tutorial imas ovde:

http://www.ps4srbija.com/forum/ps3-tutorijali/zamena-hard-diska-na-ps3/

Sto se ubacivanja custom firmwarea tice, postupak iz par koraka koji si nasao na youtube vazi samo ako je konzola na oficijalnom softveru ver. 3.55. Za sve verzije preko mora da se radi downgrade na 3.55 (citaj: odlazak u servis) pa tek onda instalacija nekog od custom firmware-a, ja teram Rogero 4.50. Mislim da ti blue ray citac nije neophodan za citavu proceduru kao ni za kasnije prebacivanje igara na HDD.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Hvala BockyG dosta si mi pomogao 04.01.2014. 17:55 #535369

status: user
broj poruka: 657
Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim.
Hvala svima jos jednom


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 04.01.2014. 18:33 #535375

status: user
broj poruka: 7761
Pa ne moras u servis...

Prvo originalni OFW 3.55...
Pa CFW 3.55
Pa CFV 4.50
Naravno sto sveziji multiman...

Cak sta vise nisam siguran ni da li mora onaj korak sa OFW 3.55 nego mozda direktno sa CFW 4.50...

Inace sam postupak nadogradnje FW je proces koji traje 8÷10 minuta... sem kad mora da se uspostavi fizicka veza na eprom...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim
:: Hvala svima jos jedno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 04.01.2014. 18:33 #535376

status: user
broj poruka: 1471
Ja sam čak video da možeš da nakačiš externi hard na ps3 na kojem ćeš da držiš igre ,tako da ni ne moraš da vadiš stari iz njega.

Black Wolf

:: Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim
:: Hvala svima jos jedno
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 04.01.2014. 18:45 #535379

status: user
broj poruka: 2351
...koliko ja znam, ako ima najnoviji FW instaliran na konzoli, sve posle 3.56 je moralo da se downgraduje sto zahteva hardwareski poduhvat kacenja flashera na samu konzolu. Kada se odradi downgrade, posle toga mozes kako hoces...

Proveri na samoj konzoli, tj u meniu koja ti je verzija FW, ako je preko 3.56 ne gine ti majstor

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
MSI 970A-G46
AMD 7970
4x 4GB DDR3 1.6GHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BockyG Re: Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 04.01.2014. 20:02 #535383

status: user
broj poruka: 52



:: Pa ne moras u servis..
::
:: Prvo originalni OFW 3.55..
:: Pa CFW 3.5
:: Pa CFV 4.5
:: Naravno sto sveziji multiman..

Ne mora u servis ali mu se ne isplati da kupuje flesher da bi `sredio` samo tu jednu konzolu.

:: Cak sta vise nisam siguran ni da li mora onaj korak sa OFW 3.55 nego mozda direktno sa CFW 4.50..
::

Mislim da je neophodno da se prvo uradi downgrade na 3.55 da bi bilo koji CFW mogao da se instalira.

:: Inace sam postupak nadogradnje FW je proces koji traje 8÷10 minuta... sem kad mora da se uspostavi fizicka veza na eprom..
::
:: Citat:
:: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
::
:: :: Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim
:: :: Hvala svima jos jedno
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BockyG Re: Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 04.01.2014. 20:06 #535384

status: user
broj poruka: 52

Naravno da mozes da nakacis externi hard disk ili USB i da sa njega pokreces igre ali ogranicenje je FAT32 file sistem u kome takav HDD/USB mora da se formatira. Postoje igre koje dolaze sa fajlovima vecim od 4GB i takve igre neces moci da pokrenes sa eksternog uredjaja.

:: Ja sam čak video da možeš da nakačiš externi hard na ps3 na kojem ćeš da držiš igre ,tako da ni ne moraš da vadiš stari iz njega
::
:: Black Wolf
::
:: :: Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim
:: :: Hvala svima jos jedno
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.01.2014. 05:15 #535431

status: user
broj poruka: 4747

To sto citac ne radi ne bi predstavljalo problem za fleshovanje samo po sebi.
Problem je sto neke igre ne rade bez originalnog diska u citacu. A to su po pravilu one najbolje, jer su takve sa najvecim stepenom zastite, koji ukljucuje pomenutu proveru.

Ono sto bih savetovao u tvom slucaju je prodaja te konzole, i kupovina neke vec fleshovane i sa ispravnim citacem.
To je ako hoces da koristis puni potencijal igracke zvane PS3, i da se igras kao covek.

Hardverski zahvat oko downgrade-a je skup, i opet ti ostaje problem neispravnog BR-a. Ne isplati se.


______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Ovo sto sam video za hdd je ohrabrujuce :) 05.01.2014. 10:14 #535440

status: user
broj poruka: 657
Ali ovo sto citam za flesovanje me malo brine..Po onomo sto vidim na konzoli i sto sam procitao ovde,mislim da cu morati da je nosim u servis,da mi je oni flesuju...za citac ne znam sta cu,ne znam kakav je kvar u pitanju(to ce mi reci ovaj sto je bude flesovao),mada sam procitao i to da neke mogu da rade bez njega,ali vidim da i vi kazete da je to lutrija :).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 05.01.2014. 11:40 #535443

status: user
broj poruka: 2351
...sve igre koje imaju da se skinu sa PSN-a ce ti raditi bez BR, ali ima dosta dobrih igara koje su izasle samo na BRu, za te igre je pitanje, jer uvek postoji onaj problemcic da PS3 mora da zavrti neki originalni disk da bi proradila igra.

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD Phenom II 955 BE
MSI 970A-G46
AMD 7970
4x 4GB DDR3 1.6GHz
2x 320GB SATA II RAID0
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
SB Live 5.1 Digital
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 05.01.2014. 19:07 #535480

status: user
broj poruka: 7761
Dragi nas BockyG...

Da si pazljivo citao video bi da je FW 1.9... tako da tu nema potrebe za HW hakerisanjem koje si spomenuo...

Onda si napisao da treba DG na 3.55, a sto je proisteklo iz necitanja posta`#535335` sto takodje ne mora da se radi...

Elem ispade da si bespotreno i bez razloga naglabao...

HVALA !!!

@alrad
@AAA
Citac je bio potreban sa starijim verzijama CFW (cisto da se vrti disk nista vise) dok u poslednjoj tj. najsvezijoj verziji CFW postoji BR emulacija pa nije potreban disk u citacu da bi sve igre radile...

Trenutno u PS3 smo uvalivli 1TB Hitachi i radi bez problema... nekad su oni sa 7200RPM pravili problem zato sto se vise greju ali nisu svi prijavljivali problem...

Testovi pokazuju da je razlika izmedju diskova 5400/7200/SSD mala tj da je ucitavanje igara skoro zanemarljivo tipa 3÷5 sekundi po ucitavanju igre... izgleda da mala kolicina memorije same konzole pravi vise stete nego HDD...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

::
::
::
:: :: Pa ne moras u servis..
:: ::
:: :: Prvo originalni OFW 3.55..
:: :: Pa CFW 3.5
:: :: Pa CFV 4.5
:: :: Naravno sto sveziji multiman..
::
:: Ne mora u servis ali mu se ne isplati da kupuje flesher da bi `sredio` samo tu jednu konzolu
::
:: :: Cak sta vise nisam siguran ni da li mora onaj korak sa OFW 3.55 nego mozda direktno sa CFW 4.50..
:: ::
::
:: Mislim da je neophodno da se prvo uradi downgrade na 3.55 da bi bilo koji CFW mogao da se instalira
::
:: :: Inace sam postupak nadogradnje FW je proces koji traje 8÷10 minuta... sem kad mora da se uspostavi fizicka veza na eprom..
:: ::
:: :: Citat:
:: :: `Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicn
:: :: i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`
:: :: Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!
:: ::
:: :: :: Da,moracu u servis da mi oni flesuju na najnoviju verziju(posto tako mora zbog te stare verzije)...3000din ce nas kostati ta zajebancija.Ovo mi je jako bitno sto si spomenu za hdd,to je extra sto mogu da ga promenim
:: :: :: Hvala svima jos jedno
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa @MaliAbner 06.01.2014. 13:30 #535579

status: user
broj poruka: 657
pogledaj mail.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: 06.01.2014. 13:45 #535582

status: user
broj poruka: 4747

Da li si siguran? Koji je to poslednji CFW? BD-ROM emulator postoji odavno u okviru CFW-a, ali nije uvek primenljiv...
Daj neki link.

______________________________
The finest AV http://goo.gl/aradKv


:: Citac je bio potreban sa starijim verzijama CFW (cisto da se vrti disk nista vise) dok u poslednjoj tj. najsvezijoj verziji CFW postoji BR emulacija pa nije potreban disk u citacu da bi sve igre radile..
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa Jedno pitanje za sve koji budu videli ovo. 06.01.2014. 14:59 #535590

status: user
broj poruka: 657
Jel neko od vas radi flesovanje ps3-a.Evo jurim vec par dana,nikako da nadjem nekoga..ovaj moj sto je trebao to da mi radi,je na produzenom godisnjem,pa nije u mogucnosti.
Ako neko to radi nek mi posalje mail,pa cemo da se dog.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa da spomenem... 06.01.2014. 15:01 #535592

status: user
broj poruka: 657
sinoc sam ubacio novi hdd 320gb(iz lap-topa) i radi kao sat...Tako da i od mene imate potvrdu da je to moguce.
e sad,ja sam ga formatirao na kompu u FAT32,ali nije bilo potrebe,posto ps3 to odma trazi,cim se zameni..pa sam ga pustio da ga i on formatira i sada radi kao sat :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BockyG Re: da spomenem... 06.01.2014. 16:16 #535606

status: user
broj poruka: 52
Naravno da radi kao sat :)
Ona napomena za FAT32 file sistem se odnosio na HDD/USB koji povezujes na PS3 preko USB porta, ne odnosi se na interni HDD u samoj konzoli

:: sinoc sam ubacio novi hdd 320gb(iz lap-topa) i radi kao sat...Tako da i od mene imate potvrdu da je to moguce
:: e sad,ja sam ga formatirao na kompu u FAT32,ali nije bilo potrebe,posto ps3 to odma trazi,cim se zameni..pa sam ga pustio da ga i on formatira i sada radi kao sat :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
BockyG Re: Re: Re: Re: Hvala BockyG dosta si mi pomogao 06.01.2014. 16:19 #535607

status: user
broj poruka: 52



:: Dragi nas BockyG..
::
:: Da si pazljivo citao video bi da je FW 1.9... tako da tu nema potrebe za HW hakerisanjem koje si spomenuo..
::
:: Onda si napisao da treba DG na 3.55, a sto je proisteklo iz necitanja posta`#535335` sto takodje ne mora da se radi..
::
:: Elem ispade da si bespotreno i bez razloga naglabao..
::
:: HVALA !!
::

U pravu si druze, nisam pazljivo procitao post gde stoji da je na konzoli OFW 1.9. Izvinjavam se i tebi i momku koji je pokrenuo temu.

Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: @MaliAbner 11.01.2014. 00:49 #536419

status: user
broj poruka: 7761
Izvini na kasnom javljanju...

Ja sam konkretno uradio samo jedan update sa 4.30 na 4.50... pre toga je to uradio neki kinez od koga smo kupili konozlu...

Sta sam odradio:
Na Partis.si sam nasao update file za CFW (posto je konzola vec bila sa CFW)... onda sam taj fajl prebacio na USB FLASH drive... bas kako pise u uputstvu koje ces dobiti kad skines CFW sa neta... fajl mora da bude u adekvatnom folderu da bi ga sistem pronasao po ubacivanju stika u USB port na PS3...

Meni za update je skorz levo pa trazi u sistemskim podesavanjima opciju za update sistema...

Ceo proces je trajao mozda nekih 7÷8 minuta...

Zatim se sistem resetovao i podigao sa novim CFW...

Multiman se posebno pokrece preko PKG fajla kroz install new pkg... ili tako nesto...

Elem na nekom forumu se lik zalio da mu je konzola zakucala prilikom update-a verovatno je nesto pogresno uradio iako je procedura totalno debil proof... jedino sto moras da budes siguran je da je skinuti fajl za update ispravan i to je to...

Kad ga skines prvo testiraj RAR da li je dobar... ponekad prolaz kroz RAM memoriju zna da pravi problem tako sto fajlovi budu corrupted...

Nije tesko i srecno...

Ako ne zelis sam da se bakces onda probaj da nadjes lika koji je bio aktivan na PS3 republika ili kako se vec zvase forum... posto su mu menjali ime...
Ima nesto informacija i na ovom :
http://www.xboxrepublika.com/playstation-3/

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: pogledaj mail
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
freemagnet PS3 flesovanje,potrebna mala pomoc... 07.08.2014. 11:42 #559350

status: user
broj poruka: 6
1.90 je minimalni firmer koji moze biti instaliran na toj konzoli. To je konzola CECHG sa dual nand cipovima, daungrejd za tu konzolu je najtezi i najskuplji i jako malo ljudi moze da odradi, cena je od 50 do 60 eura.

https://www.ps3iznajmi.com

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
freemagnet PS3 flesovanje,potrebna mala pomoc... 07.08.2014. 11:47 #559351

status: user
broj poruka: 6
Ako zelis da pokusas sam da uradis downgrade na nand konzoli evo tutorijala: http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=39766


https://www.ps3iznajmi.com



:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646136.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs