Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Procureli tajni planovi EU: Policija će daljinski zaustavljati automobile
STRANA 1 OD 1
Shomiman Procureli tajni planovi EU: Policija će daljinski zaustavljati automobile 04.02.2014. 13:56 T56598

status: user
broj poruka: 1187
`Nedavno su u javnost procureli tajni planovi Evropske unije po kojima će policiji u budućnosti biti omogućeno da daljinski zaustavi automobile tokom potera visokog rizika.

Sistem koji se već neko vreme razvija omogući će policiji da iz kontrolne stanice iz koje će putem kamera imati uvid u saobraćaj, daljinski zaustavi svako vozilo koje predstavlja opasnost.

Prema dokumentu koji nosi naziv `Daljinsko zaustavljanje vozila`, projekat nudi `tehnološka rešenja koja će predstavljati standard za sva vozila koja uđu na evropsko tržište`, a podrazumeva da sva vozila koja se do kraja decenije pojave u prodaji u Evropskoj uniji imaju ugrađenu napravu koja će omogućavati daljinsko isključivanje i zaustavljanje automobila.

Ideja iza projekta je da se izbegnu skupe i opasne potere automobilima. Sa ove strane, koncept je svakako pozitivna stvar, međutim, ova vrsta kontrole svakako postavlja veliko pitanje privatnosti i velike mogućnosti zloupotrebe, pa se već oglasio veliki broj grupa za zaštitu ljudskih prava koje zahtevaju detaljnije informacije o celoj stvari.`

M.I.








:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman ne znam za evropu 04.02.2014. 15:38 #540199

status: user
broj poruka: 1111
ali ameri odavno koriste takve sisteme, doduse, na individualnoj osnovi, tj. nije zakonom propisano postojanje takvog sistema u autu, nego je na tebi da ga ugradis ako zelis

https://www.onstar.com/
ovaj sistem, konkretno, se spominje u americkim filmovima i serijama, tako sam i saznao za njega

verovatno (citaj: sigurno, samo se nisam informisao o njima) i u ostatku sveta postoje takvi sistemi

ono sto hocu da kazem je da takvi sistemi nisu nikakva novost (infrasruktura za njih je odavno tu, koriste se gps i mobilne mreze, i omogucava pracenje pozicije vozila, zaustavljanje-kocenje, gasenje motora, zakljucavanje vrata, podizanje prozora i ostalo. znaci, dignes auto, i on u jednom momentu, ne dugo za tim, stane, ugasi se motor, pozakljucavaju vrata i podignu prozori, i ti cekas zakljucan u kolima da te pokupe panduri... a i proizvodjaci sve vise prelaze na drive by wire, tako da jako malo modifikacija je potrebno na takvim vozilima, samo se prikopca na njegov onboard computer i imas potpunu kontrolu nad autom, tj. nad svim sistemima vozila koji rade preko drive by wire), ali ovo da ce zakonom biti odredjeno da ga svaki automobil ima, jeste novost, bar za mene


ulsi
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lug .,. 04.02.2014. 19:27 #540240

status: user
broj poruka: 978
Ako je najavljeno za u EU, lako je moguće da se najpre uvede kod nas. Voli naša država evropske stanearde na naš standard, mislim ekonomski. Ako već misle o ovom novitetu, onda ladno više neće biti posla za policiju. Npr., neće biti potrbe da nam mere brzinu, sve će to auto sam da rad, a podatke će kao i ove gprs kase da šalje mašini koja će sama da nam skida pare sa računa u visini kazne.

AMD PII 940BE, MUGEN2, LP DK 790GX M2RS, Geil 4*1gb Ultra, MSI HD 6870 Twin Frozr II OC, LG 204WT, HD642JJ, HD103SJ, Optiarc DVD RW AD-7200S, CHIEFTEC BA-01B-B-B , M12II-620Bronze, Blueberry SW-M28... A4TECH X7 G800, glodar X-7

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 04.02.2014. 19:33 #540242

status: user
broj poruka: 1463
Šta je loše u ovome? Budale i treba zaustavljati, daljinski dabome, a ne da prave sranja.

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
GT540M 1GB GDDR3 (DirectX 11)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman po meni je najveci dobitak 04.02.2014. 21:50 #540265

status: user
broj poruka: 1111
pri koriscenju `elektronskih sistema kaznjavanja i naplate kazni` u tome sto sistem iskorenjuje korupciju u datom segmentu law enforcement-a u trenutku pustanja u rad, pod uslovom da totalno zaobidje ljude u tome, sto ucesnike u saobracaju, sto (u podjednakoj, u najmanju ruku, meri) policajaca, tj. onih koji sprovode zakon

jednim udarcem obe muve ubijene


ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gman nama treba 04.02.2014. 21:52 #540266

status: user
broj poruka: 1111
celu administraciju pretvoriti u elektronski sistem, koji ne jede, ne pije, ne koristi vozila i ostalo, a reaguje cisto logicki i po unapred zadatim pravilima




ulsi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cokla koliko se sećam... 04.02.2014. 21:59 #540268

status: user
broj poruka: 756
taj fazon ima u filmu Peti Element. tu je Brus taksista i stiže mu nekakva elektronska kazna. izgleda je zaista neizbežan sav taj SF trip kome se čudimo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gliga79 Procureli tajni planovi EU: Policija će daljinski zaustavljati automobile 04.02.2014. 22:35 #540272

status: user
broj poruka: 4641
A sto bi bezao ?
Ovakav naslov kad se procita vidi se da se radi o nekoj kampanji, plitkoumnoj politickoj partiji
kojoj ne odgovara nikakav stabilni sistem samo anarhija i nestabilnost. Zasto, zato sto se u haosu najbolje snalaze.
Sto kaze lepi sale, ajde setnja .)


Intel i5 2500k, Noctua NH-D14, Asus Maximus IV Gene - Z, MSI Gtx 660 OC , 4x2Gb Hyper X 1600mhz Genesis (gray), HDD WD 640 gb, Samsung F3 1tb, Seasonic S12D 850w, Thermaltake Element G

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 Ok 05.02.2014. 09:05 #540297

status: user
broj poruka: 17084
Ni ja ne vidim problem da auto ne moze nigde da ide brze nego sto je je na toj deonici puta maximalna dozvoljena brzina. To bi trebali svi da postuju bez da im neko na to silu sprovodi...

Najvise nesreca nastaju zbog neprilagodjene brzine, pa tek onda voznja pod alkoholom, pa daleeeeeko iza su mehanicki karovi u sred voznje i slicno.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
codeus Re: po meni je najveci dobitak 05.02.2014. 09:49 #540300

status: user
broj poruka: 4054

kako ne usmere sredstva u pronalazenje nekog leka, nego uvek u represivne mere

to vec postoji, cak i kod nas , ali sa jednom razlikom , kod nas je to na nivou divljastva drzave

u nemacko vozio sam tudj auto i na autobanu na jednoj deonici gde je ogranicenje isao sam malo brze (hebiga ravan put i dobro gorivo, a nemacki BMW 45 coral ide kao prvog dana)
i sistem me uslika i stigne kazna za par dana, odemo u policiju i oborimo kaznu bez problema !!!
naime senilo mi je bilo spusteno i nije mi se videla glava - nemozes naplatiti kaznu ukolko nemas sliku lica - jer u normalno uredjenim zemljama kaznjavaju se POCINIOCI

u Srbiju brale kad te uslika kamera da vozis onim trakama za autobus i slicno , stigne ti kazna i moras da platis - ukoliko se nevidi lice za volanom koje je napravilo prekrsaj - kaznu placa vlasnik tablica - IDIOTIZAM

:: pri koriscenju `elektronskih sistema kaznjavanja i naplate kazni` u tome sto sistem iskorenjuje korupciju u datom segmentu law enforcement-a u trenutku pustanja u rad, pod uslovom da totalno zaobidje ljude u tome, sto ucesnike u saobracaju, sto (u podjednakoj, u najmanju ruku, meri) policajaca, tj. onih koji sprovode zako
::
:: jednim udarcem obe muve ubijen
::
::
:: ulsi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @codeus 05.02.2014. 10:19 #540308

status: user
broj poruka: 17084
Daj vozilo na zajam odgovornim licima koja ne divljaju i ne voze gde ne treba i nemas brige. Ako dete pocini krivicno delo odgovara roditelj, njegovo je dete,
kao sto je i auto tvoj i tvoja odgovornost sto ga dajes nekome, ne?
A ako ti je taj neko prijatelj on ce kaznu platiti umesto tebe zar ne?

Preksaj postoji, desio se, neko mora da odgovara, auto je neciji tu nema cile mile, pisu lepo tablice, ili ti plati ili onaj kome si pozajmio auto, sta je problem?

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518
Screen Dell 22

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ovde izgleda niko nije ukapirao SUSTINU problema: kontrola, ili 05.02.2014. 23:16 #540480

status: user
broj poruka: 10985
narusavanje covekove privatnosti. Zasto bi neko (pa bio taj neko i drzavni sluzbenik) imao moc da upravlja TVOJIM vozilom? Nadziranje, ogranicavanje, upravljanje (tobom, tvojim, onim sto bi trebalo da bude podvrgnuto iskljucivo TVOM odlucivanju, da se nalazi pod TVOJOM komandom)...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs