Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
4K GPU Wars :nVidia GTX 780 Ti vs AMD R9 290X !!!
STRANA 1 OD 1
SkyFire 4K GPU Wars :nVidia GTX 780 Ti vs AMD R9 290X !!! 23.02.2014. 20:57 T56864

status: user
broj poruka: 18472
Nije potrebno mnogo govoriti koja je karta overall brza kao i u pojedinacnim testovima .

Ono sto je interesantno da je AMD R9 290X sada dosta skuplji zbog manije sa miningom..Rekao bih da to nije uopste dobro a ni naivno jer ako se nVidia okrene na isti nacin a videli smo da Maxwell na tom polju obecava za sledecu generaciju kartica cene ce jos drasticnije skociti..

Imali smo visoku klasu za 350-400 eur , sledeci skok je bio na 500 eur , sada su kartice iz viseg ranga preko 600 cak i preko 700 eur ..Sta je sledece , 1000 eur za referentnu single GPU kartu ?Dual GPU ???


Opsirnije :

https://www.youtube.com/watch?v=mJM4MmOHINg



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Zanimljivo... 23.02.2014. 22:19 #543433

status: user
broj poruka: 864
1. GTX 780 ti je brza karta od radeona r9 290x !

Nakon sto smo konstatovali sta je tvome srcu milo, za sve ostalo bih sada raspalio po tvom trolovanju ( i ne samo po tvom, ali generalno mislim na trolovanje vas NVidia fanbojeva)...

Dakle, karata ima koliko god hoces ! Samo spremi pare.
Danas sam zvao ove :

http://goo.gl/uxbKFV

Ima 10 komada samo na ebay, a moze da ti nabavi 500 ako hoces da kupis. I sve normalna cena. Dakle, ovo je ebay, o ostalim maloprodajama na zapadu necu ni da pricam.

Dakle jos jedanput : IMA KARTICA KOLIKO GOD HOCES I GDE GOD HOCES !
Ima i NVidia i AMD kartica .
Referentni r9 290x moze da se nadje i po 450 evra .

P.S. Znam da je kod nas (Srbija) ponuda nikakva ili je cena prenaduvana. Ali to nije krivica ni NV ni AMD-a, vec trgovaca...
I da, mozda malo ovo lici na moj kontra-trol, ali ti pricas o globalnim stvarima a veze blage nemas kako stvari stoje..


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Klip sve govori... 23.02.2014. 22:30 #543435

status: user
broj poruka: 18472
Pre svega izgubio si kompas.
Druga stvar kad pominjes fanboyeve is tvojih usta to zaista deluje jadno obzirom da si to sto jesi..

A sad da se vratimo na poentu..

Klip je interesantan zbog hype-a koji je bio oko 4K gde je navodno R9 290X bila dominantija zbog sire mem magistrale i ako sam ja i nekolicina ljudi ukazivali da 384 bit-a ipak nije hendikep kod Keplera (GK110) i da snaga chipa nadoknadjuje sve,jedino je kolicina memorije ostala upitna i to u kombinaciji sa filtracijom..

Konacno i ta nebuloza da se prvede kraju..I za 4K je nVidia bolji izbor tj GTX 780 Ti !

Dalje..

Americko trziste je uvek bilo primarno i direktno je uticalo i na Evropsko ..
Znaci cene nisu bile prevedene realnoj vrednosti dolara prema eur vec su bukvalno bile preslikane $=€ !

U tome je poenta i u tome lezi opasnost.
To sto je sada moguce karte naci jeftinije ( ja o dostupnosti nisam nista pominjao,nesto si se gadno istripovao kao i obicno) ne znaci da u buducnosti nece zadesiti isti scenario kao u USA.

Da li su cene nabijene od uvoznika/dobavljaca to je sasvim nebitno.nVidia i AMD ako osete da to prolazi lako ce svoje buduce cene korigovati ka novom standardu .

Kad vec pricas o nekim globalnim stvarima , sedi pa zagrej stolicu pa onda nekog drugog kritikuj ali sa osnovom, ovako piskis niz vetar...

Jos jedan klip o trenutnom stanju - 900$ - newegg


http://www.youtube.com/watch?v=gllU08ZCygs

Da se ne bi brecao , obzirom da si poentu promasio totalno , ovde nije rec o AMD-u kao AMD-u vec o globalnoj sceni i trzistu..

Klip je cisto da se predstave performanse za koje smo mi manje vise znali a ja sam najvise komentarisao ono sto moze da se desi svima , nama krajnjim korisnicima a to ne bi bilo dobro !



Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Ma ja klip nisam ni gledao, covece... 23.02.2014. 22:46 #543437

status: user
broj poruka: 864
Zar ti stvarni mislis da ce iole ozbiljan covek da gleda klipove zato sto si ih ti postavio?

Pre par nedelja si postavio temu za Sapphire r9 290x i onda postavio tri linka za gtx 780ti.

I ja izgubio kompas ?

Koje bre Americko trziste ima uticaj na evropu ?
Lupetas stvari o kojima nemas blagog pojma, i da imas opet bi lupetao.

Zna se gde se kartice proizvode, a to sto se amerikanci zajebavaju nije ni do tebe, ni do mene, ni do evropljana.
Ako iko siri paniku onda to rade Ameri, jer glasine poticu samo i iskljucivo sa njihovih sajtova i magazina...
Gde si video ozbiljan Evropski HW sajt da je pomenuo ikakvu nestasicu kartica ?
Jesi li video ?
Vise puta sam ti rekao da cu uvek da ti zalepim na temu ARGUMENT da ne samo da nisi u pravu, vec da jednostavno lazes.
Zasto bih uopste gledao klip kad si na mestu namenjenom za neki tvoj komentar napisao neistinu i glupost...?

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Imam ja ordnaciju , za drugare prvi termin free.. 23.02.2014. 23:03 #543438

status: user
broj poruka: 18472
Kad nisi gledao sto komentarises ? A to sto nisi gledao ne znaci da si normalan :)

Kad se jedan proizvod predstavlja normalno je da se izvrsi poredjenje sa konkurentskim proizvodom jer tako i fukcnionise trziste i tako je svugde u svetu.

Jedino u malim fanbojevskim AMD mozgicima to ne ide tako i mora samo da se pise o predstavljenom proizvodu bez pomena drugog brenda i vrsenja analiza i poredjenja..

Uvek kada su se lansirale nove serije cena prozvoda za Americko trziste je bila jednaka ceni proizvoda za Evropsko , (retke su situacije kada to nije bilo tako) - stim sto nije racunata razlika u vrednosti valute vec je dolar bio jednak eur.

Navodno pratis scenu , kad citam sad kad pises imam utisak da si sve ove godine proveo u saksiji..

Ti argumente nemas vec mislis da imas zapravo tvoje psiholosko stanje te dovodi u poziciju u kojoj sad jesi a to je reciprocno tvom mehanizmu , odbrambenom sistemu kada se AMD pomene ..Okidac je tu , red alert stupa na snagu ..Nema veze sta je u pitanju..

P.S.Ja sam ti rekao da meni nije problem da ja prihvatim da ne znam jer cu ja ono sto ne znam nauciti.Problem je sto ti ne vidis koliko TI ne znas a ubedjen si da znas ..To je tuzna istina..


Nadji neki pravi argument pa da mi bude zanimljivo da ti repliciram , ovako se smaram zaista veruj mi..


Ja sam celokupnu situaciju procitao izmedju redova a nigde nisam tvrdio da ce nesto od svega toga da se desi vec sam izneo mogucnost za neko normalno razmatranje..
Naravno za normalnu polemiku treba biti stalozen a ne fanboy .)

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - 23.02.2014. 23:24 #543442

status: user
broj poruka: 1470
Al se ljudi razbacuju sa ovim izrazom `4K gaming` ,od kad je 30fps sa grafikom od 500-600E prihvatljiv rezultat.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.02.2014. 23:32 #543444

status: user
broj poruka: 18472
Gde prihvatljiv..Sviranje koznoj frulici..
Ali eto , nabijaju vestacki standard,promovisu,forsiraju..

4k dok postane dostupno siroj populaciji ima da prodje bar 3 godine ako ne i vise..
Do tad ce u toj rezoluciji moci da se igra na prihvatljivim frejmovima .

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cuda

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.02.2014. 23:37 #543445

status: user
broj poruka: 9460
Sviranje koznoj frulici :D

Ma hajde, moji drugari se i dan danas lepo igraju sa karticama od 70-ak eura bez problema...:)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 23.02.2014. 23:48 #543448

status: user
broj poruka: 18472
Pa igraju se naravno u 1024x768 rez :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.02.2014. 23:51 #543449

status: user
broj poruka: 9460
Eh sad...Igraju se na 19` monitorima uglavnom. Malo se zakine na detaljima i ide to sasvim lepo na kartama poput 6770 1GB DDR5 i sl...

Kao sto neko vec napisa u jednoj temi, jedno je igrati se, a drugo je benchmark-ovati....:)

Ima 345.000 dobrih igrica koje ce raditi u fullu na ovoj kartici, a samo, mozda 10-ak nece...Ebes tih 10 i to je to...Ionako sto su novije sve su gluplje i najmanje se i igras u tim naslovima...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Igraju se svi i te kako! 24.02.2014. 00:01 #543451

status: user
broj poruka: 18472
Mnogo je pogresno generalizovati zaista.Ispade da je napredan i brz hardver samo tu eto cisto onako,bez potrebe ali da se opet prodaje ...

Komponente moraju da budu u skladu a pored toga sve zavisi od standarda koji user potrazuje..Svako zivi po svojim merilima i tezi da ispuni sebi zacrtan cilj.


Ja mogu da ti tvrdim pouzdano da vise uziva u gamingu onaj ko ima vece mogucnosti od onog ko ima prosecan ili ispod prosecan racunar a to je vrlo prosto jer ljudi sa manjim budzetom i ne znaju za bolje ,hocu da kazem, uzimaju ono sto im je dostupno i sa tim budu zadovoljni ali daleko od toga da je to vrhunac samog zadovoljstva.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EVGA011 ... 24.02.2014. 00:07 #543453

status: user
broj poruka: 578
Za tu rezoluciju su najbolja 2 Titan Black. EVGA je izbacila ACX kulere za Titan Black po ceni od 39$... Sada em ce prodati ogroman broj kulera i drugim firmama, em ce prodati vise Titan Black kada vide kako ga je jeftino rashladiti. Dok kod nas ce ljudima da zuje referentne turbine i crveno slovo da je zabranjeno otvarati kartu.
Pa znalo se odavno da je R9-290X slabiji u svakom scenariju od GTX780Ti radili su svi zivi testove, nekoliko testova je radjeno cim se pojavio referentni GTX780Ti...
Ono sto mene cudi je sto ne vidim MSI R9-290X Lightening sa 8+8+6 pin konektorima. Dobroo ovaj 6 nije obavezan kao kod mene. Cujem da je MSI usrao nesto kartu ali nema potvrde nikakve. Pa sta ce oni, i onako su vecinu stvari svake godine za nereferentne modele uzimali od EVGA. EVGA Nec Tokin 4 komada u GTX580 Classified, MSI odmah isto u GTX580 Lightening Extreme, EVGA Samsung uzela za LN2 posle testiranja i MSI isto za onih 12 karti, cak se i pojavila jedna slika providne karte neke MSI koja nije pustena ja mislim u prodaju. Jedino bi taj model radeona mogao da konkurise nesto protiv referentnog Ti. Najavljen je pre 5 meseci ja mislim i jos je nema.



i7-3770K(4.5)+ CORSAIR H100 - EVGA Z77FTW - CORSAIR Dominator Platinum 1866(2x4GB)-EVGA GTX580(900/1300/1800) > EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified-CORSAIR Force GT120- CORSAIR Obsidian 650D - EVGA NEX1500 Classified- Logitech G510/G700- Samsung P2450H

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Neko reče `Konkurencia` ? 24.02.2014. 08:04 #543469

status: user
broj poruka: 1327
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2014&mm=02&dd=23&nav_id=815689


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bilo je tih testova sa ozbiljnijih sajtova 24.02.2014. 09:37 #543473

status: user
broj poruka: 7695
Perfomance variraju od verzija drivera,naravno da Nvidia forsira svoju zadnju verxiju drivera.Teoretski r290x bi trebao da bude zahvalniji za UHD rezolucije zbog vece kolicine graficke memorije koja je potrebna za veci frame buffer,ali to varira u zavisnosti kojoj arhikteturi sta bolje lezi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Ma ja klip nisam ni gledao, covece... 24.02.2014. 09:44 #543474

status: user
broj poruka: 3730
Prijatelju ...
Kad krenu konzole da izlaze u prodaju prvo de izadju je AMERIKA
Komponete AMERIKA
TV AMERIKA
kucna tehnika AMERIKA
telefoni AMERIKA
ZASTO???????? jer je najjace i ultra bogato trziste.....
Amer kupi 780,pa 780ti godinu za godinu a ti ovde (u eu) pazaris masinu na 3 godine kartu takodje.....
Shvati covek oni za 10 dolara kupe 12 pari Fruit of the loom gace 10 komada a na pijaci u srbiji mozes 3 para koji nije ni priblizan kvalitet njihovom...



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Zar ti stvarni mislis da ce iole ozbiljan covek da gleda klipove zato sto si ih ti postavio
::
:: Pre par nedelja si postavio temu za Sapphire r9 290x i onda postavio tri linka za gtx 780ti
::
:: I ja izgubio kompas
::
:: Koje bre Americko trziste ima uticaj na evropu
:: Lupetas stvari o kojima nemas blagog pojma, i da imas opet bi lupetao
::
:: Zna se gde se kartice proizvode, a to sto se amerikanci zajebavaju nije ni do tebe, ni do mene, ni do evropljana
:: Ako iko siri paniku onda to rade Ameri, jer glasine poticu samo i iskljucivo sa njihovih sajtova i magazina..
:: Gde si video ozbiljan Evropski HW sajt da je pomenuo ikakvu nestasicu kartica
:: Jesi li video
:: Vise puta sam ti rekao da cu uvek da ti zalepim na temu ARGUMENT da ne samo da nisi u pravu, vec da jednostavno lazes
:: Zasto bih uopste gledao klip kad si na mestu namenjenom za neki tvoj komentar napisao neistinu i glupost...
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 24.02.2014. 10:32 #543475

status: user
broj poruka: 4740

Ja sam promasio temu kad sam se rodio.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: Re: Ma ja klip nisam ni gledao, covece... 25.02.2014. 01:56 #543570

status: user
broj poruka: 1626
Prijatelju,nije ti ovo Amerika...

ASUS p7p55d-e & INTEL i5 750 @ 3.8ghz/LEADTEK GTX 580/2x4gb exeleram black s. 1600 cl9/WD blue 500gb + samsung f4 2tb.Samsung F2380.Asus Xonar STX,marantz pm550dc & Pilot RS 2.

:: Prijatelju ..
:: Kad krenu konzole da izlaze u prodaju prvo de izadju je AMERIK
:: Komponete AMERIK
:: TV AMERIK
:: kucna tehnika AMERIK
:: telefoni AMERIK
:: ZASTO???????? jer je najjace i ultra bogato trziste.....
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs