Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Otkrivena kriticna bezbedonosna rupa na Internet Explorer-u 6-11
STRANA 1 OD 1
obradmi Otkrivena kriticna bezbedonosna rupa na Internet Explorer-u 6-11 28.04.2014. 22:16 T57547

status: user
broj poruka: 7695
Bug omogucava hakerima pristup Windows racunarima ukljucujuci i licne podatke.
Odnosi se na Internet Explorer 6 do verzije 11.Strucnjaci preporucuju migraciju na drugi
browser dok MS ne izadje sa updejtom ili da se onemoguci flash plugin (opet taj flash)na Internet Explorer-u ako to nije moguce.Odnosi se na sve verzije Windows-a.



http://www.cnet.com/news/stop-using-ie-until-bug-is-fixed-says-us/?ttag=fbwl
http://www.theguardian.com/technology/2014/apr/28/internet-explorer-xp-security-experts-warn
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 E sad su otkrili Ameriku 28.04.2014. 23:02 #551406

status: user
broj poruka: 6086
Pa opšte je poznato da je Internet Eksploder šupalj kao švajcarski sir i da ga treba zaobilaziti u širokom luku.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: E sad su otkrili Ameriku 28.04.2014. 23:12 #551407

status: user
broj poruka: 7695
Zanimljivo da se to vuce od verzije 6 ,mogao je da ekspoliatise racunar ko je hteo :).



:: Pa opšte je poznato da je Internet Eksploder šupalj kao švajcarski sir i da ga treba zaobilaziti u širokom luku
::
::
:: i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ssh Re: 28.04.2014. 23:37 #551410

status: user
broj poruka: 90
Bezbednosnih propusta u softveru je bilo i biće i dalje. Kako u IE, tako i u drugim pretraživačima.
Koliko se sećam, i za ranije propuste u Explorer-u, generalna preporuka za zaštitu (do izlaska `zakrpe`) je ažuriran operativni sistem, korišćenje Enhanced Mitigation Experience Toolkit-a (koristan i za ostale programe, poput Office paketa, Adobe programa, multimedijalnih plejera i sl.), korišćenje pretraživača sa korisničkog, a ne administratorskog naloga (koliko ja mislio da se ovako nešto podrazumeva, objektivno samo par procenata korisnika računara to i praktikuje)...
A pre svega ovoga preporuka svima da ne klikću na linkove samo zato što to negde piše da učine :) I onda nema brige ni od ovakvih propusta. Na linku ispod su dati detalji:

https://technet.microsoft.com/en-US/library/security/2963983

Supreme technology:
HAL 90000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - - - - 29.04.2014. 00:10 #551415

status: user
broj poruka: 1470
Korišćenje IE-a u 2014

http://goo.gl/h2TILG

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Bilo je ali ovo je vec na izvolte 29.04.2014. 00:39 #551422

status: user
broj poruka: 7695
pristup svim podacima na racunaru,masina se ponasa. kao ftp server ,ja ovo jos nisam cuo nigde `a zamisli`kad je jos bila verzija`6


:: Bezbednosnih propusta u softveru je bilo i biće i dalje. Kako u IE, tako i u drugim pretraživačima
:: Koliko se sećam, i za ranije propuste u Explorer-u, generalna preporuka za zaštitu (do izlaska `zakrpe`) je ažuriran operativni sistem, korišćenje Enhanced Mitigation Experience Toolkit-a (koristan i za ostale programe, poput Office paketa, Adobe programa, multimedijalnih plejera i sl.), korišćenje pretraživača sa korisničkog, a ne administratorskog naloga (koliko ja mislio da se ovako nešto podrazumeva, objektivno samo par procenata korisnika računara to i praktikuje)..
:: A pre svega ovoga preporuka svima da ne klikću na linkove samo zato što to negde piše da učine :) I onda nema brige ni od ovakvih propusta. Na linku ispod su dati detalji
::
:: https://technet.microsoft.com/en-US/library/security/296398
::
:: Supreme technology:
:: HAL 90000
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.04.2014. 03:02 #551435

status: user
broj poruka: 4225
Jedan od meni najdrazis propusta u IE.
Ostaju jos samo 3, koje sam nasao i koristio.
Do 2021 imaju da rijese ostale, jer iste propuste koriste i drzavne bezbjednosne agencije.

Da bar znate sta vam vuce net, kad mislite da ne koristite isti.

Ako ugasite 3 magicna servisa od M$-a pod win XP/7/8.1 ceka vas veliko iznenadjenje sa performansama vaseg sistema.
Neki ce da misle da im je neko zamjenio racunar.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: re 29.04.2014. 07:14 #551441

status: user
broj poruka: 7695
Pretpostavio sam da si ti to eksploatisao .


:: Jedan od meni najdrazis propusta u IE
:: Ostaju jos samo 3, koje sam nasao i koristio
:: Do 2021 imaju da rijese ostale, jer iste propuste koriste i drzavne bezbjednosne agencije
::
:: Da bar znate sta vam vuce net, kad mislite da ne koristite isti
::
:: Ako ugasite 3 magicna servisa od M$-a pod win XP/7/8.1 ceka vas veliko iznenadjenje sa performansama vaseg sistema
:: Neki ce da misle da im je neko zamjenio racunar
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
wyroos Re: re 29.04.2014. 10:05 #551452

status: user
broj poruka: 179
a koja su 3 magicna servisa?


:: Jedan od meni najdrazis propusta u IE
:: Ostaju jos samo 3, koje sam nasao i koristio
:: Do 2021 imaju da rijese ostale, jer iste propuste koriste i drzavne bezbjednosne agencije
::
:: Da bar znate sta vam vuce net, kad mislite da ne koristite isti
::
:: Ako ugasite 3 magicna servisa od M$-a pod win XP/7/8.1 ceka vas veliko iznenadjenje sa performansama vaseg sistema
:: Neki ce da misle da im je neko zamjenio racunar
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 29.04.2014. 14:20 #551479

status: user
broj poruka: 503
ja npr gasim:

-indexing service-windows search (obavezno)
-sistem restore (obavezno)
-print spooler (nemam stampac pa ga gasim)
- i cekiram ono adjust for best perfomance ( da izbaci one animacije)
tema mi je windows classic
To su mi najbitniji..otprilike ovi su najgori sto ti uspore hard disk....dzabe onda ti multy core,overclock...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 29.04.2014. 23:56 #551517

status: user
broj poruka: 4225
Windows Search,
Superfetch
Windows update(gasi se nakon nadogradnje sistema prvi put i gasi se do ponovnog rucnog update-a).

Po potrebi jos ugasiti:

Skype update,
Windows Media Player Network Sharing Service
Windows Media Center Scheduler Service
Windows Media Center Receiver Service
Task Scheduler
Print Spooler(najnormalnije mi sva 3 stampaca rade bez ovog servisa).
Disk Defragmenter( ne koristite valjda win disk defragment prg ?)

Zavisno od toga sta jos instalirate od softvera, jos je potrebno ugasiti par servisa.

Podrazumjeva se da se ne koristi system restore, recycle bin(najvise pored system restore-a zasluzan servis za viruse). Page file i hibernacija naravno da budu iskljuceni.
Umjesto system restore-a, ovaj program

http://www.horizondatasys.com/en/products_and_solutions.aspx?ProductId=18

I pod windows 8.1 aktiviranje safe moda na F8
bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy`
Poslije restarta cete moci u safe mode sa F8 na Win 8.1

Zaboravio sam jos da dodam da se ukljuci virtual disk, koja se koristi na sistemima sa vise od 6 GB memorije.
Sve radi kao podmazano kod svih korisnika.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Zakrpljena zakrpa već 03.05.2014. 08:59 #551758

status: user
broj poruka: 1327
Čak i za XP.
Superfetch odlično radi na SSDu. ne treba isključivati.
Za Media player (špijunčina i tužibaba) naravno sve na off.
Disk Defragmenter je ionako sr.
Page file samo sa 8GB ili više.
System restore (u bilo kom obliku) uključeno samo za systemski disk. Antivirusi znaju to da pregledaju pa nije problem.
Hibernacija samo za laptopove.
Print spooler stvarno nema nikakve veze, jedino u mreži nešto rad. Ovako niti usporava niti ubrzava.
Problem reporting na off.
Windows update na : (Check for updates but let me chose.....)
Remote desktop i Remote Registry naravno Off.
Na Win 8 ima puno servisa nameštena na `Manual (Triggered by...) oni ne smetaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs