Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Zujanje u zvucnicima pomoc
STRANA 1 OD 1
EREMIC Zujanje u zvucnicima pomoc 12.05.2014. 11:05 T57649

status: user
broj poruka: 168

Vec neko vrema se na zvucnicima cuje zujanje koje je postalo dosta izrazenije od pre neki dan kada sam cistio racunar od prasine. Naime zujanje se cuje najvise izrazeno kada je bela pozadina na ekranu (cuje se dosta i na pocetnom skrinu pre ulaska u butku na WOT) a i menja se intenzitet zujanja kako se pomera kursor.maticna je Asus M5A97 R2.0, procesor FX6350, memorija 8 Gb Kingston hyper X 1600MHz,grafikaSaphire HD 7870,HDD 2 x 1Tb WD, D-Link wireles,case TT armor.
Pada mi na pamet da u samom startu nesto nisam dobro montirao posto kada sa dzekom (3,5 mm) dodirnem zadnji limcic zujanje je nenormalno izrazeno. Po vasem misljenju da li nesto nije dobro uzemljeno ili ??????
Unapred hvala !!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp mene zeza uzemljenje 12.05.2014. 11:41 #552556

status: user
broj poruka: 3466

i to zujanje je davno bilo iritantno, a vise to i ne registrujem. neka zuji ko ga jb :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.05.2014. 11:55 #552557

status: user
broj poruka: 3104


Stavi zuti kabel u cipelu :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd Re: Zujanje u zvucnicima pomoc 12.05.2014. 18:21 #552576

status: user
broj poruka: 2155

Probaj da reinstaliras drajvere za zvucnu, ako to ne pomogne, poslusaj odakle dolazi zujanje od svih zucnjaka ili od basa samo.

Ako su svi onda povadi dzerkove prebrisi ih ( ne vodom ili alkoholom ) suvom krpom grubom ( da kazem izribaj ) pa vrati nazad.

Ako je subvufer, mozda je trafo a mozda je tranzistor.

Zujanje kod pomeranja misa ima veze sa uzemljenjem neke komponente, proveri isto dali kabal od napajanja ima uzemljenje kako treba, razvodne kutije sa 3 ili vise uticnica kod kineza kupljenje imaju uzemljenje kad pogledas ali kad otvoris razdelnik unutra nema trozilni kabal vec samo faza i nula, znaci uzemljenje nije spojeno.

::
:: Vec neko vrema se na zvucnicima cuje zujanje koje je postalo dosta izrazenije od pre neki dan kada sam cistio racunar od prasine. Naime zujanje se cuje najvise izrazeno kada je bela pozadina na ekranu (cuje se dosta i na pocetnom skrinu pre ulaska u butku na WOT) a i menja se intenzitet zujanja kako se pomera kursor.maticna je Asus M5A97 R2.0, procesor FX6350, memorija 8 Gb Kingston hyper X 1600MHz,grafikaSaphire HD 7870,HDD 2 x 1Tb WD, D-Link wireles,case TT armor
:: Pada mi na pamet da u samom startu nesto nisam dobro montirao posto kada sa dzekom (3,5 mm) dodirnem zadnji limcic zujanje je nenormalno izrazeno. Po vasem misljenju da li nesto nije dobro uzemljeno ili ?????
:: Unapred hvala !!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Probaj 12.05.2014. 20:47 #552594

status: user
broj poruka: 1196

Okreni naponski kabel od zvučnika kontra na utičnici. Ili naponski od kompa. Ili oba. Igraj se.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
EREMIC Hvala 13.05.2014. 15:57 #552624

status: user
broj poruka: 168



Pokusacu najpre sa uzemljenjem pa onda odoh na drajvere.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Ovako 13.05.2014. 16:21 #552626

status: user
broj poruka: 4866
1. promeni uticnicu
2. Ako imas sub, udalji ga od kucista
3. pomeri zvucnike od monitora
4. probaj ih na drugom zvucnom izvoru.

Rekao bih da je problem do uzemljenja pa se zato javljaju smetnje, doduse ni te integruse na Asusovim plocama nisu nesto.
Nista te ne kosta da isprobas ovo sto sam ti naveo.
Ako situacija i posle ovoga ostane ista, preseli se. :-P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646096.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs