Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD sprema novi Gpu
STRANA 1 OD 1
Gonjavac AMD sprema novi Gpu 12.05.2014. 13:14 T57650

status: user
broj poruka: 573
http://www.guru3d.com/news_story/will_amd_launch_a_new_single_gpu_card_this_summer_against_gtx_780_ti.html
Nakon sto su potvrdili da imaju najbrzu kartu (dual gpu) sada izgleda zele da vrate krunu najbrzeg singl gpu-a.
DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ono što je meni interesantno 12.05.2014. 13:56 #552561

status: user
broj poruka: 6086
je da od druge polovine ove godine prelaze na Global Faundriz, tako da više neće zavisiti od TRT-MRT-a i njihove nesposobnosti da usavrše određeni proces proizvodnje, te izbace dovoljan broj čipova, kako AMD-u, isto tako i nVidiji.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/TT Chaser MK-I/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac 28nm 12.05.2014. 15:48 #552569

status: user
broj poruka: 573
Meni je zanimljivo da, dok je Nv na sva zvona najavljivala maxwel u 20nm, amd-e je radio na novom Gpu i to u 28nm globo procesu. sada je vec jasno da su sve glasine o 20nm kartama patka i da je 20nm odlozen za 2015...
Ovaj novi amd gpu bi trebao vrlo brzo ako je suditi po ovim glasinama sto sada kruze ovaj chip je vec spreman.
Ostaju sada pitanja: o kakvom se chipu radi, jel GCN arhitektura i kako ce globo 28nm proces da se pokaze.
Ovo moze biti mac sa dvije ostrice za amd-e pitanje je kako je ustiman taj 28nm proces, mada ako stvarno izadje u 2H ove godine onda vec imaju sve spremno - nadam se da nece izbaciti nesto losije od Hawaii chipa ne vidim logiku.

DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever GCN arhitektura je sigurno. 12.05.2014. 16:31 #552571

status: user
broj poruka: 4866
U suprotnom ne bi podrzavao Mantle isl. Pitanje je samo kakav su cip spremili i u kom nm procesu je izradjen.
Procitao sam na netu da je neko iz AMD-a izjavio da nece biti novih karti u ovoj godini. Naravno sve ovo uzmite sa rezervom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Re: GCN arhitektura je sigurno. 12.05.2014. 18:51 #552577

status: user
broj poruka: 573
To si u pravu 99% GCN sad kakav ce chip izbaciti ostaje nam da vidimo, bice zanimljivo koliko jos mogu izvuci u 28nm procesu.
Bez obzira sto tvrde da ce izbaciti najjaci gpu u drugoj polovici ove god. ja mislim da ce prvo izbaciti neki mid low chip pa onda tek ful high end chip.
DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: U suprotnom ne bi podrzavao Mantle isl. Pitanje je samo kakav su cip spremili i u kom nm procesu je izradjen
:: Procitao sam na netu da je neko iz AMD-a izjavio da nece biti novih karti u ovoj godini. Naravno sve ovo uzmite sa rezervom.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi GLOBALFOUNDRIES je licencirao Samungov 14 nm finfet 12.05.2014. 20:12 #552589

status: user
broj poruka: 7695
Zato AMD ide na Glo Fo koji se ocekuje da zazivi 2015 u masovnoj proizvodnji,Nvidia nema 20 nm TMSC mada je bilo dosta govora o tome iako je stari TMSC klijent.Sto se tice ove AMD karte to je vise zasnovano na novom tipu memorije ,20 nm Glo Fo bi bilo i dalje zasnovano na starijem planarnom procesu.Za sada je jedino Samsungu uspelo da napravi 14 nm tri gate (finfet).
Intel je odlozio svoj 14 nm tri gate zbog tehnickih problema.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst 13.05.2014. 19:55 #552654

status: user
broj poruka: 2909

Pored nove singl gpu kartice, ovo može biti indirektna najava i za novu dvoglavu AMD kartu sa boljim performansama i manjom potrošnjom od 295ice... Mada sudeći po prvim nezvaničnim testovima neće ni biti potrebe, jer najavljeni Titan Z definitivno ne može da prestigne 295X... Moraće da se čeka neki Titan Z Boost ili GHz Edition...

Benchmark i guru3D linkovi:
http://hardware.benchmark.rs/hardware_vesti/testovi_pokazuju_zasto_jos_nije_izasao_geforce_gtx_titan_z

http://www.guru3d.com/news_story/user_review_kinda_shows_bad_performing_geforce_gtx_titan_z.html

Sa ovim performansama najvljena cena od 00 jedino ukazuje na neophodnost revizije psihičkog stanja potencijalnih kupaca...
Toliko o tome.


DaSickSystem


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @ DaSickSyst 13.05.2014. 23:24 #552674

status: user
broj poruka: 864
I te kako `gi ima`.... mislim na potencijalne kupce....
Sve u svemu, svaka roba ima svog kupca.

Nego ja sve mislim nesto drugo, a o tome se suska nakon fijaska TitanZ-a, ali necu da raspaljujem vatru.
Samo cu reci da je neko mnogo lagao. Ali mnogo.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.05.2014. 23:36 #552676

status: user
broj poruka: 18472
Konacno i ja sa tobom da se slozim.
Tacno je, vas Deda laze ne zgreva, to znamo odavno, svi smo vec navikli na njihove lazi i obmane kupaca..

Evo bas skorasnja provala :

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1016/4738/original.jpg

Nece ga ni onaj smile spasti od provale koju je izgovorio.

Em lazu em je sve ovo oko novog GPU-a patka verovatno i pustena iz crvenih redova ne bi li narod presao u njihov tabor.

Apropo GTX Titan Z.

Karta je najavljena i fizicki postojala i pre R9 295X.

Poslednje sto sam skapirao jeste da iz nekog razloga karta trotluje i ako je boost na 1058 Mhz i kao takva je u vecini slucajeva brza od R9 295x i ako nedovoljno jer sa tim klokom bi trebala da je ostavlja osetnije.

GTX 780 Ti SLI je brzi od R9 295X to se vidi i na slide-u mada smo to vec znali.
Obzirom koji boost ima GTX 780 Ti tj odnosno 928 u odnosu na 1058, celih 130 Mhz vise kod GTX Titan Z jasno je da nesto ne stima.Da li je greska kod algoritma za novi GPU boost ili se karta pregreva ili je nesto trece to vise nije ni bitno.

Na kraju krajeva videcemo uskoro sta ce se desiti a verujem da ce problem biti resen kao sto uvek i biva bar kad je nvidia u pitanju.


Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 Ti DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Pa gde je majka mu stara... 14.05.2014. 00:50 #552687

status: user
broj poruka: 3737
ako je postojala???
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 280X, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Predstavljanje na GTC 2014! 14.05.2014. 01:07 #552689

status: user
broj poruka: 18472
Jedino ako je ovo igracka haha.

Datum 23 Mart :

https://www.youtube.com/watch?v=XISqvBVyASo

http://www.geforce.com/whats-new/articles/announcing-the-geforce-gtx-titan-z

Sta se dalje desilo u to ne ulazim ali isto tako karte su vec bile izbacene u proizvodnju i odredjeni review-eri su dobili primerke, iz tog razloga su i procurili benchmarci.

Da su pametni da skresu cenu i da izbace kartu kako se i ocekuje od nVidia i bice ok.
U suprotnom 3k $ je van svake pameti.

Superior Technology
Intel 3930K@4.8 Ghz/Asus Rampage IV Extreme/Corsair Dominator GT 32GB/Asus GTX 780 Ti DCUII OC/Samsung 830 256GB/Creative Titanium HD/Enermax Revolution 1050w/Dell 2709w/CM Stacker 832 i ostala cu

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Reci da amd sprema novi gpu 14.05.2014. 02:49 #552696

status: user
broj poruka: 2998
je isto kao reci da samsung sprema novi mobilni :)

Ali dobro je, ne za utrkivanje ciji je veci i bolji (cip, naravno) vec za kupce. Bar ja tako mislim

I nisam siguran, ali mi deluje da cene nekoj srednjoj klasi kartica (koja je vecini najzanimljivija) polako postaju normalne i da ce za oko 200 eura moci da se nadje nesto sa cime se moze biti miran na duze staze. Mada sa druge strane ne znam koliko je zahvalno kupovati sada bilo koju karticu pre nego sto se pojavi jos igara za nove konzole i one budu portovane na pc. Svi jure frejmove i snagu a jos se ni ne zna sta ce biti potrebno za normalan gaming. Moje misljenje - ne moram da budem u pravu.

Tako da, sto se mene tice, nek se kolju sve dok mi gameri imamo neke koristi od toga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Skajfrajer 14.05.2014. 10:02 #552708

status: user
broj poruka: 573
Ko o cemu on o GTX TITANU, ajde sad nek otvori novu temu `GTX TITAN Z` nek i moderator ima sta raditi :D :D :D
3000$ a u 3dmarku debelo gubi bar po ovim linkovima sto su okaceni sto znaci Fail! nije ni cudo sto se po svim forumima sprdaju sa ovim kitanom.

DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @Vodos 14.05.2014. 17:47 #552769

status: user
broj poruka: 2909

Lagao, loopao glooposti, pisao sebi hvalospeve, opet lagao i tako u krug...
Ako imaš dve ili više aktivnih moždanih ćelija lako je provaliti šablon... Ubaciti u niz bezveznih rečenica reči tipa: GPU arhitektua, algoritam, engine(to mi je možda i omiljena), nema veze što nema pojma šta to znači, ali deluje baš stručno... Zar ne?
Ili se izabere nečiji post sa benčmarka koji opet nije razumeo, ali deluje onako stručno i uradi se kopi pejst na PCB... I to je to... Znanje-imanje...

Kad smo kod igrački... Nvidia se već dokazala predstavljajući fejk kartice i to nije ništa novo... Konkretno slučaj javnog prikazivanja fejk gtx480 i tada su isti samoprozvani stručnjaci i entuzijasti sa foruma galamili kako je to AMD propaganda i laž i kako oni imaju informacije iz prve ruke od nvidije, bla, bla.... da ne nabrajam spisak gluposti je predug... I onda nvidia i zvanično prizna da je kartica na prezentaciji stvarno bila fejk... A entuzijasi muk...
Ista priča je bila i sa NV drajverima koji su spržili masu kartica, opet isti harmonikaš...ovaj htedoh reći entuzijasta na sav glas o fejk AMD propagandi i opet NV izađe sa zvaničnim priznanjem i povuče drajvere i opet ista priča... Priznati grešku je izgleda ispod časti, ali to su već tuđi kompleksi kojima ne želim da se bavim.

Poenta:
Ovakav TitanZ sa ovim klokovima ne može da prestigne 295icu osim ako je dodatno fabrički ne overklokuju što će podići potrošnju i temperature, a to stvara novi problem sa dizajnom kulera... Ili da se napišu novi drajveri koji će poboljšati skaliranje čipova i obezbediti drastični skok performansi kartice... Zadnji `revolucionarni` 337.50 NV drajveri su samo usporili kartice, a reklamirani su kao revolucija... Baš ti drajveri bi mogli da poboljšaju perfromanse Titan Z pošto je jedini skok performansi viđen samo na haj end kartama... Ali treba ih uraditi kako treba.

Ako je neko pročitao tekst sa prvog linka videće da se potencijalno unapređenje performansi nove AMD kartice zasninava na HBM tehnologiji (High Bandwidth Memory) koja treba da smanji portošnju samim tim i temperature, što logično ostavlja još mesta za štelovanje i podizanje performansi. Potrošnja i temperature su bile Ahilova peta R9 kartica i sasvim je očekivano da će AMD pokušati da unapredi baš taj deo.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Sudeci po ovom tajvanskom sajtu 14.05.2014. 20:15 #552786

status: user
broj poruka: 7695
Titan z tdp uopste nije mali 618 W.Cak temepratura kod Titan z je veca za 20 C ,ali ok
295 X ima vodeno hladjenje.

http://www.coolaler.com/showthread.php/315287


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: Sudeci po ovom tajvanskom sajtu 14.05.2014. 20:23 #552788

status: user
broj poruka: 4866
To sto si naveo je ukupna potrosnja celog sistema.

:: Titan z tdp uopste nije mali 618 W.Cak temepratura kod Titan z je veca za 20 C ,ali ok
:: 295 X ima vodeno hladjenje
::
:: http://www.coolaler.com/showthread.php/31528
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Sudeci po ovom tajvanskom sajtu 14.05.2014. 20:29 #552790

status: user
broj poruka: 7695
da u pravu si ali razlka u odnosu na 295x2 je samo 60 w ,Zanimljivo da Titan black ima vecu
potrosnju od 290 X za 5 % ,a za 1 % brzi u firestrike extreme od 290 x.


:: To sto si naveo je ukupna potrosnja celog sistema
::
:: :: Titan z tdp uopste nije mali 618 W.Cak temepratura kod Titan z je veca za 20 C ,ali ok
:: :: 295 X ima vodeno hladjenje
:: ::
:: :: http://www.coolaler.com/showthread.php/31528
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs