Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Kad sledeći put vidite nekog skota da baca otpad u reku, potok ili kanal...
STRANA 1 OD 1
PhatPhuck Kad sledeći put vidite nekog skota da baca otpad u reku, potok ili kanal... 15.05.2014. 13:39 T57686

status: user
broj poruka: 1886
... izlomite mu kičmu na licu mesta... Ili ga bar snimite telefonom i postavite snimak na YouTube, sa podacima o tom kretenu (makar broj registarskih tablica).
Pa onda rečna korita neće biti puna svakakve plastike, šuta, otpadnog građevinskog materijala i sličnog - pa se onda te reke i kanali neće izlivati ljudima u kuće i na njive.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peki22 Re... 15.05.2014. 15:09 #552844

status: user
broj poruka: 2936
E vidis tu gresis i to mnogo.Sinoć do pola noći kod kuma u Bariču cistili kanal samo da krene voda posto je situacija katastrofa.Tu se skupile komsije i jedan donese snimak na telefonu jednog jadnika iz ulice kako tu baca neko granje.Njega su opominjali par puta i on se uvek pravi lud.Jutros odnesu snimak(i sve podatke) da ga prijave konačno ali tamo dobiju odgovor da PREKO SNIMKA NE MOGU NISTA DA URADE.Samo ako ga uhvate na delu kako baca na nedozvoljenoj površini.E to ti je Evropska Srbija moj druže.


M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 Re: Re... 15.05.2014. 15:17 #552846

status: user
broj poruka: 4659
kakvi kreteni jebote, a mnogo sam alergican kad vidim da izbacuju djubre u reku, ajde granje manje vise ali kad izbacuju plastiku, kese, i ostalo djubre iz kuce to me mnogo nervira!!



AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2x2GB DDR3 1600MHz
WD10EARS 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: E vidis tu gresis i to mnogo.Sinoć do pola noći kod kuma u Bariču cistili kanal samo da krene voda posto je situacija katastrofa.Tu se skupile komsije i jedan donese snimak na telefonu jednog jadnika iz ulice kako tu baca neko granje.Njega su opominjali par puta i on se uvek pravi lud.Jutros odnesu snimak(i sve podatke) da ga prijave konačno ali tamo dobiju odgovor da PREKO SNIMKA NE MOGU NISTA DA URADE.Samo ako ga uhvate na delu kako baca na nedozvoljenoj površini.E to ti je Evropska Srbija moj druže
::
::
:: M Power-3770k-Beast 16GB-Hyper X 120GB-7970 BE-Nitro 850W-H 100
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 15.05.2014. 16:04 #552848

status: user
broj poruka: 9460
Katastrofa stvarno! Volim prirodu i cesto odem na pecanje. Zar je nekom tesko da sabije plasticnu flasu, stavi u kesu i ponese i baci u neki kontejner, a ne svako malo vidim kako plutaju, zaglave se u granje...Uzas. Pecam 100g. i na prste mogu da izbrojim da mi ostane flasa sa vodom. Obicno kada se zadrzim do mraka na pecanju, pa ostane, ali sutradan ili za par dana obavezno pokupim, jer pecam uvek na istom mestu i uvek je cisto, za razliku od likova koji dodju sa strane, prave piknik, pecaju i ostave tonu djubreta. Stoka bre! A da ne pricam kada sam zatekao svinju u plicaku...Nadula se ko zeppelin i smrdi za medalju. Svasta...Pa ako je nekome vec crkla i nece da je odnese na spaljivanje, nek je bar zakopa negde, otkud znam...jbt

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Svinja je nista. 15.05.2014. 16:20 #552850

status: user
broj poruka: 4866
Ja sam pre par godina video les odrasle krave kako pluta Savom. O smradu da ne govorim, jos je bilo leto. Aljkavost nasih ljudi je na nivou. Pogotovo kad dodju studenti iz unutrasnjosti, to je kao da si divlje zivotinje pustio u civilizaciju. Bacanje kesa smeca sa terase (zivim u zgradi), bacanje limenki, pocepanih stvari itd. Skoro kada sam se vracao sa posla nisam verovao kada sam video koliko smeca ima pobacano ispred ulaznih vrata u zgradu. Neko od stanara je bio dokon pa je pokupio svo smece, ali dzabe, ne mozes selo isterati iz seljana i nauciti ih kulturi. Opet su bacali smece na ulaz i opet je ocisceno ali je ovaj put ostavljena cedulja na ulaznim vratima da ce se kucama vratiti u nosilima budu li opet bacali smece kroz terasu i prozor stana.
To se desava u centru Bg-a, mogu da zamislim sta se desava po njihovim selima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 15.05.2014. 16:22 #552852

status: user
broj poruka: 18940
Evo bas sam bio pod utiskom, bas sam se iznervirao, tacnije iznervirao me jedan sa Cacanskim tablicama, prolazio sam pored Sjenice, tamo je cudo jedno od prirode, prosto sam uzivao prolazeci izmedju brda i prelepih pasnjaka i suma, gledao krave, ovce, konje kako pasu sa strane, a ispred mene jedan auto i na svakih 15-20min nesto kroz prozor.. paklica, cips, ovo, ono.. ja mu ablendujem, sviram, ma sta on zna.. seljak nekulturni.. a kad pogledas, bukvalno nigde truncica, mrvica neceg prljavog, lepota svuda u rasponu od ko zna koliko kilometara.. kapiram da svuda ima takvih imbecila, i niko to ne moze da spreci.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Kao retko kad... 15.05.2014. 16:59 #552861

status: user
broj poruka: 7761
Kao retko kad u ovoj temi se vicina slaze sa kolegom @PhatPhuck...
Znao sam da negde mora da postoji dodirna tacka...

@Ostali...
Generalno resenje za plasticne flase i plastiku generalno je kaucija na ambalazu... recimo kupis kokisku od 50 dinara i platis kauciju od 300... pa je ti onda baci ako ti je volja ali da novac prikupljen od kaucije ide na racun firme koja se bavi sakupljanjem i recikliranjem...

@peki22
Kad ponovo budes video tog tvog komsiju sto baca svasta u reku zavali ga usicama sekire u potiljak, dobro nemoj u potiljak posto ces ga ubiti a grehota je da zaglavis mardelj zarad kretena tako da ga mazni po ledjima neka se leci mesecima dok ne shvati gde je greska...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar Re: Svinja je nista. 15.05.2014. 18:41 #552869

status: user
broj poruka: 517
Da li postoji mogućnost da se krava udavila? Mislim, to je ipak krava. Nisu ljudi toliko bogati da bacaju krave tek, ali ko će ga znati. Takođe, mislim da poređenje sa selom ne stoji. Imali smo kuću na selu i u životu nisam video da je neko od komšija svesno i namerno bacao otpad gde stigne. Ti na koje ti misliš su seljačine, a to mogu biti i oni koju su generacijama u gradu. Video, upoznao, doživeo...

A evo šta je napisao drugar:

`Postoji jedan stari dobri smer na jednom starom RASPALOM fakultetu. Ime mu je inače - Zaštita od erozije i uređenje bujica. Moderno je nazvan pre koju godinu - Ekološki inženjering u zaštiti zemljišnih i vodnih resursa.

Mislim da sada razumete zasto je taj fakultet RASPAO, a ujedno i zašto nam se RASPADA zemlja, kanalizacija, odvodi, reke, mostovi, kao i kompletan privredni sistem.

Za one sa jeftinijim ulaznicama, u nekoliko navrata pomenuta institucija zove se - Šumarski fakultet.`


:: Ja sam pre par godina video les odrasle krave kako pluta Savom. O smradu da ne govorim, jos je bilo leto. Aljkavost nasih ljudi je na nivou. Pogotovo kad dodju studenti iz unutrasnjosti, to je kao da si divlje zivotinje pustio u civilizaciju. Bacanje kesa smeca sa terase (zivim u zgradi), bacanje limenki, pocepanih stvari itd. Skoro kada sam se vracao sa posla nisam verovao kada sam video koliko smeca ima pobacano ispred ulaznih vrata u zgradu. Neko od stanara je bio dokon pa je pokupio svo smece, ali dzabe, ne mozes selo isterati iz seljana i nauciti ih kulturi. Opet su bacali smece na ulaz i opet je ocisceno ali je ovaj put ostavljena cedulja na ulaznim vratima da ce se kucama vratiti u nosilima budu li opet bacali smece kroz terasu i prozor stana
:: To se desava u centru Bg-a, mogu da zamislim sta se desava po njihovim selima...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 15.05.2014. 21:41 #552891

status: user
broj poruka: 1301

Crknute krave se ne bacaju!!!

Pre par dana čujem kako je čoveku crkla krava,bila bolesna jbg...Veterinar je u roku od nedelju dana `sasuo` 40-50 nekih inekcija u nju i opet je na kraju uginula.Čovek zove nekog da dođe po nju,ovaj plati 15000 din i ode u mesaru.

Lepe su pljeske što kupite na kiosku,a tamo je krava završila

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 15.05.2014. 22:00 #552895

status: user
broj poruka: 18940
Da su pljeske od crknutih krava, bile bi daleko ukusnije, bile bi vrhunske.. ovako, ko zna sta stavljaju, trpaju sta stignu.. zadnji put sam na kiosku pojeo pljesku pre nekoliko godina, ne secam se, tj. nesto sto je samo licilo na to..

::
:: Crknute krave se ne bacaju!!
::
:: Pre par dana čujem kako je čoveku crkla krava,bila bolesna jbg...Veterinar je u roku od nedelju dana `sasuo` 40-50 nekih inekcija u nju i opet je na kraju uginula.Čovek zove nekog da dođe po nju,ovaj plati 15000 din i ode u mesaru
::
:: Lepe su pljeske što kupite na kiosku,a tamo je krava završil
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 15.05.2014. 22:21 #552897

status: user
broj poruka: 1301

Slažem se sa tobom.

Drugar je koji je radio u Carnex-u 15 godina i na temu o ishrani-prokomentarisao je:Najkvalitetnija salama je `Novosadska`, jer tu ima 40% mesa,dok na ostale ide od 15 do 25%...ostatak ide na suvi led i na još ko zna kakve `hemije`

Za predhodni post znam da je 100% istina,jer mi najbolji drug živi pored čoveka kome je crkla pomenuta krava.Po nju je došao čovek iz Čeneja koji ima mesaru i koji sve svoje proizvode prodaje hamburgerijama iz NS-a.Nije toliko problem ni što je ta krava uginula i meso prodato,već što je u nju sasuto `gomila` inekcija...

Više se i ne čudim što se toliko oboleva od kancera.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 16.05.2014. 06:48 #552926

status: user
broj poruka: 4225
Moze se stoka dovesti u red(dvonozna).
Samo je cesto podsjecate da nauci da roni u 20 cm vode.
Poslije toga nauci i da pozdravi na ulici.
I da ne baca smece, kad postoji kanta za to.
A za one koji iz automobila bacaju svasta sto im pada napamet, momentalno oduzimanje dovole.

Cpu: Intel i3 2100
Cooler:Omicron HG-232
GPU:ZOTAC GeForce GTX 780 3GB
Ram:4x8 GB PC 2133 Sabba
MBO: MSI Z77A-GD65
Case:Chieftec Big Tower
PSU:CTF 650w
Mouse: Logitech 400s i Borovnica 330
Screen: 3 x Planar PLL2210W



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Uh!!! 16.05.2014. 09:02 #552928

status: user
broj poruka: 3529
Kako sam samo alergican kad vidim da napolju neko bilo gde(mimo kante) i bilo kada baca nesto, uh kad vidim prosto se najezim, dodje mi da pokupim to i da mu nabijem u usta.
Sto se kola tice, to je posebna prica, posto sam svaki dan u kolima(kuca-posao) redovno vidjam kako bacaju maramice, cigarete i slicno. Ne vredi, stoka je to, izgleda da se mi nikada necemo dovesti u red, Srbija je ovo.

Ima tu jos gadnih stvari, kao recimo kada vidim da neko na autobuskoj stanici pljuje, ili recimo trese sline. Aman! Momentalno mi dodje da ga uhvatim za glavu i nabijem mu je u te njegove izlucevine!

Strasno!

Onog trenutka kada budu poceli ovi komunalci da malo vise rade svoj posao i kaznjavaju, e tada ce se stoka dovesti u red. Kad ih osamaris po dzepu da vidis posle kako im nece pasti na pamet tako nesto. Pa zasto to ne rade u nekim drugim zemljama EU, recimo u nemackoj, tamo ni jednom nisam video da neko nesto tek tako baca, ili recimo pljuje na ulici. Tamo su to odavno shvatili i uveli novcane kazne, pa izvoli.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 16.05.2014. 09:41 #552929

status: user
broj poruka: 3345
Dzaba prica, kada danasnji klinci bacaju kesice od grickalica, konzerve i flase na zemlju ili ostave na mestu blejanja. A tesko im je da bace u kontejener.
2 primera.
Jedan kod mene u kraju, cosak dijagonalno od moje zgrade, a kontejneri se nalaze na nekoliko koraka od mesta blejanja.
Drugi, kod mog posla, tu je osnovna skola i mali parkic. Parkic pun kanti, ali blejace i decu iz skole boli kurac da bace nesto u kantu.
Mrcinama nije bilo tesko da se odsetaju do prodavnice da kupe sve to, a tesko im je par koraka da naprave da bace u kontejner/kantu.

_____________________________
P8P67 Pro v.3.1/i7 2600K/16GB RAM/MSI Lightning 770/SSD HyperX 120 3K/ 1TB/3TB SATA/X-Fi xtremeGamer Fatality Pro/CM 690 II Advanced/Toughpower 775W/LG 32LD750/X360 gamepad/Zalman MFC1 Plus / CM TX3 EVO

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 16.05.2014. 09:51 #552931

status: user
broj poruka: 4537

U Svajcarskoj ako baci neko bilo sta najebo je.
Dokoni penzioneri po celi Dan gledaju sa dvoglede I prijavljuju muriji.Za to imaju novcanu nagradu.

Ovde ako zoves policiju onda si taster a okolina te tretira kao izdajnika.

Koje smo mi budale.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck Ja sam viđao katastrofalno ružne stvari 16.05.2014. 10:23 #552934

status: user
broj poruka: 1886
Žute flašice od pesticida/herbicida, koje seljaci bacaju u reke (pogotovo manje reke), naiđu na, recimo, neku odlomljenu granu ili stablo, pa se sve te flaše (sa ostacima otrova unutra) nagomilaju i naprave plastičnu branu, koja ne samo što izgleda odvratno, nego uzrokuje dodatno nagomilavanje ostalog otpada koji reka donese...

I onda padne malo veća kiša negde uzvodno, naiđe talas - i taj talas nema gde da prođe nego reka krene da se izliva okolo... A iste one seljačine koji su bacali tu plastiku u reke - čude se `zašto ih je Bog kaznio sa ovom poplavom`.

To je sjajan odraz debilnosti našeg mentaliteta. Srbin razmišlja ovako: `Lakše mi je da bacim otpad u reku, pa da ta voda to odnese nizvodno, i da taj otpad bude problem nekog drugog čoveka, nego da se ja bakćem sa problemom odlaganja tog otpada...`
A glupi skot ne razmišlja da i on živi nizvodno od nekog drugog, i da taj neko ko živi uzvodno isto može zagađuje i ugrožava njegovu prirodnu sredinu.

Isto tako, glupe svinje, to jest, Srbi, nikako da se zapitaju na šta odlaze pare od poreza na imovinu i ostalih poreza, akciza, nameta i taksi - i da li su novčana sredstva koja su bila predviđena za čišćenje korita reka, potoka i kanala u tom mestu - upotrebljena za to - ili su završila u džepu lokalnog funkcionera, ili su iskorišćena za povećanje plata lokalnoj opštinarskoj gamadi...

Kad poplava dođe, kad se reke preliju zbog prepunjenosti rečnih korita smećem/otpadom - onda se pokaže da li su te pare iskorišćene na pravi način ili ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
PhatPhuck I opet su ih `poplave iznenadile`, kao što ih iznenađuju mećave zimi... 16.05.2014. 10:45 #552936

status: user
broj poruka: 1886
A to što su pre svega nekoliko godina isto bile katastrofalne poplave, to `nije bitno`.
http://www.b92.net/info/galerija/galerija.php?nav_category=123&yyyy=2006&mm=4

I opet neće biti istraženo da li su redovno čišćene reke, kanali i ostalo što se može čistiti, da li su održavani slivnici i kanalizaciona mreža - da li su pare poreskih obveznika korišćene za ono za šta je trebalo da budu korišćene - ili su od njih isplaćivane 13-te plate, bonusi i ostalo što gamad u preglomaznom javnom sektoru u Srbiji voli da dobija/prima.

... Do sledeće `poplave kakva se dešava jednom u 100 godina`, i koja će ih opet `iznenaditi`, a koja će se opet desiti za maximalno nekoliko godina, jer je vreme poremećeno globalno, a ne samo kod nas.


1. Katastrofalna zima u Britaniji 2010.
https://www.youtube.com/watch?v=Lj2unALctpM

2. Katastrofalne vrućine, suša, žega i sveopšti šumski požari u Rusiji 2010. (50 000 ljudi umrlo)
https://www.youtube.com/watch?v=SEatJoiyDzY

3. `The 2003 European heat wave was the hottest summer on record in Europe since at least 1540.`
http://en.wikipedia.org/wiki/2003_European_heat_wave

itd, itd, itd...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats Evo jednog saljivog primera ... 16.05.2014. 19:06 #552981

status: user
broj poruka: 4537

Moj pametni teca resio da kiseli Svajcarski kupus.
Stavio bure u garazu koja ima grejanje.
Kupus nije kao nas i taj hemijski tretman nije mogao da podnese.
Iz bureta se sirio smrad uginulog coveka.
On se uplasio,stavio kupus u dzak i pod okriljem mraka krenuo sa lopatom da ga zakopa.
Svajcarac komsija osetio smrad,video ga sa lopatom i dzakom i naravno pozvao policiju.
Dosla policija,Abho zastita sa skafanderima i nekim zvonom sto nose uzorke i odneli kupus.
Platio je kaznu da je mogao mesec dana da se hrani full u Hiltonu.

Svajcarska bato.
Plus su ga ispitivali u policiji zasto je to uradio i da li je normalan.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
CrowBgd ....... 16.05.2014. 19:54 #552985

status: user
broj poruka: 1376
http://www.ustream.tv/channel/r1-avala#signup_url
http://www.poplave.rs/
izvolte pa ko hoce dobro da testira muda moze sutra da ide u Sabac....mozemo i zajedno ....




http://valid.canardpc.com/7wegij

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: I opet su ih `poplave iznenadile`, kao što ih iznenađuju mećave zimi... 17.05.2014. 00:30 #553001

status: user
broj poruka: 7761
E nemoj da zajebavas sa stogodisnjom vodom...
To sto je povratni period te velike vode STO godina ne znaci da se ona ne moze pojaviti deset godina za redom i da je pre ili nakon tih deset godina nece biti citav milenijum...

Jednostavno sve se tako radi...

Niko na ovom svetu ne radi nista na hiljadugodisnju veliku vodu pogotovu ne nasipe...
Jednostavno nema toliko bogate drzave da odradi nasipe za apsolutnu zastitu...
Primer SAD koje su digle ruke od srednjeg toka reke Misisipi te rekle narodu da se preseli negde drugde... odbrana grada Novog Orelansa koja je bila katastrofalna... to je jednostavno preskupo i za njih...

Inace su i nasipi Velike Morave radjeni na stogodisnju veliku vodu...

Mene od ovolikih kisa vise brinu klizista buduci da kad voda dodje u podzemlje ona pocne da deluje kao sredstvo za podmazivanje... ako se ove kise nastave jos par dana bice klizista na sve strane cak i tamo gde ih nikad bilo nije...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: A to što su pre svega nekoliko godina isto bile katastrofalne poplave, to `nije bitno`
:: http://www.b92.net/info/galerija/galerija.php?nav_category=123&yyyy=2006&mm=
::
:: I opet neće biti istraženo da li su redovno čišćene reke, kanali i ostalo što se može čistiti, da li su održavani slivnici i kanalizaciona mreža - da li su pare poreskih obveznika korišćene za ono za šta je trebalo da budu korišćene - ili su od njih isplaćivane 13-te plate, bonusi i ostalo što gamad u preglomaznom javnom sektoru u Srbiji voli da dobija/prima
::
:: ... Do sledeće `poplave kakva se dešava jednom u 100 godina`, i koja će ih opet `iznenaditi`, a koja će se opet desiti za maximalno nekoliko godina, jer je vreme poremećeno globalno, a ne samo kod nas.
::
:: 1. Katastrofalna zima u Britaniji 2010
:: https://www.youtube.com/watch?v=Lj2unALctp
::
:: 2. Katastrofalne vrućine, suša, žega i sveopšti šumski požari u Rusiji 2010. (50 000 ljudi umrlo)
:: https://www.youtube.com/watch?v=SEatJoiyDz
::
:: 3. `The 2003 European heat wave was the hottest summer on record in Europe since at least 1540.
:: http://en.wikipedia.org/wiki/2003_European_heat_wav
::
:: itd, itd, itd..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs