Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Jel neko koristi bilo sta od ovog za backup?
STRANA 1 OD 1
miki200 Jel neko koristi bilo sta od ovog za backup? 11.06.2014. 01:41 T57917

status: user
broj poruka: 99

http://www.zastitapodataka.com/online-bekap-podataka/

i da li je to dovoljno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed d-r-o-pbox, Mega, Google. 11.06.2014. 02:14 #555271

status: user
broj poruka: 10985
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 11.06.2014. 03:41 #555274

status: user
broj poruka: 3104

Google disk i dropbox

dropbox je fin ali kad vec imam email na googlu a nalog je isti i za google disk i email onda sam ostao na njemu.

U sustini oba imaju isti problem i iste koristi. Osnova im je ista, da stavis neke svoje fajlove na njihove servere. Mozes da ih koristis preko bilo kojeg internet browsera.

Oba imaju mogucnost da neke od fajlova dopustis drugima da preuzimaju pomocu linkova koje im ti posaljes.

Problem je kod njihovih programa koje po zelji instaliras da bi brze i autonomnije transferovao podatke. Ideja tih programa je super, instaliras i na PC i na mobilni i kad sa PC stavis neki fajl u folder tog programa, taj isti fajl se pojavi i na mobilnom i naravno na njihovom serveru. Sad kad ti stavis oko 5 GB fajlova to se isto prebaci i na mobilni, tj puca impulse a i mesto. Jos veci je problem sto prilikom prijavljivanja na drugi PC sa svojim nalogom umesto tudjim, tom ciji je PC se brisu podaci, a umesto njegovih skidaju tvoji.

Zato te programe ne vredi instalirati nego samo preko browsera.

E sad razlika izmedju Gdiska i dropboxa ima. Primer Gdisk daje 15GB free space, a dropbox 2-10GB (zavisi od nekih njihovih questova) cime jasno Gdisk ima prednost.

Jos jedna prednost za Gdisk pored zapremine i sjedinjenosti sa emailom je to sto na njega se mogu stavljati addonovi poput playera da ti odmah pusti (streamuje) neku pesmu koju si tamo skladistio umesto da je downloadujes i slicno.

I dodatna je google office koja ti daje opciju da otvoris word, excel, powerpoint fajlove pa cak i da ih editujes.

Epilog :)

Oba su dobra, ali njihovu funkciju za back up ne koristim nego lepo drzim na drugom HDDu iz razloga kad mi treba da preuzmem nesto ja to skidam po brzini mojeg interneta a ne odmah, jos gore kad saljem tamo.

Ovo samo vredi koristiti kad zelis da imas neki svoj fajl kojem mozes da pristupis bilo gde. Poput fajlova sa muzikom, slikama, dokumentima. Nikako filmovima ili fajlovima preko 50MB.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 11.06.2014. 08:59 #555279

status: user
broj poruka: 1670
Ja imam 50GB prostora na https://www.box.com, dobio trajno kad je Dell imao neku promociju, ali retko kad isti koristim, mislim da mi je većina od toga prazno.

Imam NAS koji ima diskove u RAID-u i mogućnost cloud pristupa, ima web interfejs ili aplikacije za Android ili Windows, imam solidan net (26/13mbps), tako da mi je nekako lakše da sve držim kući.

Backup lokacija mi je računar kod mojih roditelja, nekih 200km od mene, kad god odem kod njih odnesem USB disk sa najnovijim backup-om bitnih podataka, tako da sam i sa te strane miran.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Ja koristim 11.06.2014. 11:59 #555296

status: user
broj poruka: 1130
dropbox i imam 53.25 GB za neko cudno ne znam kako kada tamo na linku koji si dao ima samo 2 GB ?? :/

Mega 50GB to je uvek bilo tako i tu se registruj preporucujem , jos je malo bagovito ali koristi Chrome za Megu preporuceno... Polako pa ce i oni da se stabilizuju jos koji mesec...

Imamam kao Moji disk program koji ima 15 GB ali je on povezan za moj Gmail nalog tj sve sto mi se cuva na Gmailu mi automatski zauzima tih 15 GB a zauzeto mi je 8.7 GB na Gmailu sta li sve to imam toliko bog te pita...




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646099.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs