Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Android vs Nokia Drive vs klasična navigacija
STRANA 1 OD 1
drum Android vs Nokia Drive vs klasična navigacija 21.08.2014. 17:55 T58776

status: user
broj poruka: 1301
U potrazi sam za navigacijom koju bi koristio u kombju i na motoru.Prvo sam mislio da uzmem navigaciju namenjenu baš za motor(Garmin Zumo 500(550)),koju bi koristio i u kombuju,ali koštaju dosta više od onog što sam planirao da izdvojim,tako da ta kombinacija otpada.

E sad,pošto telefon ionako planiram da kupim ovih dana,a znam da na Android telefonima ljudi ubacuju IGO mape,a na Nokiama već ima predinstalirana aplikacija `Nokia drive`,pa me zanima koliko su pouzdane i precizne pomenute aplikacije u poređenju sa klasičnim auto navigacijama.

Meni sad trebaju detaljne mape Srbije,regiona i zemalja centralne i zapadne Evrope,a i da postoji mogušnost dodavanja još mapa.Ne treba mi glasovno navođenje ni nikakvi `fensi` dodatci,već jednostavno i precizno navođenje.

Telefoni koje razmatram da uzmem su:

http://goo.gl/PyE4Ul

ili

http://goo.gl/xNMcRt

Ako mislite da su klasične navigacije bolji izbor od telefona,preporučite neku do 15000 din.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 21.08.2014. 18:11 #560469

status: user
broj poruka: 1622
Taj HTC nema sta da trazi pored 1320 =].

A mogu jos da ti kazem i da za 15.000 sigurno neces naci bolju navigaciju od one koju mozes da imas u telefonu.

Ja nisam nesto zahtevan po pitanju preciznosti (tipa, nikad ne trazim adresu po broju, vec samo ulicu...), i Lumia mi sve zavrsava, a pritom radi nenormalno brzo.
Iskreno, licno nikada nisam ni trazio po broju al` mogu da probam i prenesem utiske iz prve ruke posto se kolega nesto zalio na preciznost kada je u pitanju tacna adresa. Kaze da je Android+iGO preciznija varijanta, sto me ne bi mnogo zacudilo s obzirom na to sto iGO koristi Contrast-ove mape ( https://www.PlanPlus.rs ).

P.S.
Garmin za Windows Phone 8 kosta oko 30$ (US).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 21.08.2014. 18:27 #560471

status: user
broj poruka: 1301
Hvala na brzom odgovoru.
Više i naginjem ka Nokii nego HTC-u...

Ni meni detalji nisu potrebni tipa broj kuće,stana ili objekta,dovoljna je ulica i to je to.

Znači li to da ako kupim neki od ovih ili sličnih telefona da ne bi imao potrebu za navigacijom?
I još da pitam da li na telefonu mora da bude stalno upaljen internet kad radi navigacija ili on snimi mape u svoju memoriju i radi sa GPS-om?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 21.08.2014. 18:46 #560472

status: user
broj poruka: 578

Osnovna razlika je u nokia maps koji rade offline.Kada kupiš telefon instaliraš zemlje koje su ti ineresantne i mape možeš uvek da koristiš.Nije ti potreban ni satelit jer su mape u telefonu.Provereno i radi.Na androidu IGO PRIMO provereno i radi za sve pare.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 21.08.2014. 23:31 #560487

status: user
broj poruka: 851
Upravo to, kod Nokie samo skines mapu zemlje i gotovo. Lepo pronalazi brojeve zgrada, do sada me ni jednom nije izneverio. Mislim da su poslednjim update-om ubacili dosta brojeva objekta. Plus mapa nije nesto velika, oko 120 MB i spreman si. I kao sto neko rece, jako lepo radi i brzo hvata GPS signal koji je dovoljno precizan (kod mene na lumiji 525 kad geotagujem masi najvise 7-8 metara).

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 22.08.2014. 12:00 #560514

status: user
broj poruka: 1424
nokia je 2 koraka ispred andorida i jedan ispred ios (i ako imam iphone) ali ne umeju da prodaju proizvod kao apple....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 22.08.2014. 13:00 #560519

status: user
broj poruka: 1996
na androidu samo napakujes `Navigon Europe`

i cak sto vise detektuje da li si se priblizio ivici kolovoza ili ne a i noviji je od IGO varijanti, bar sto se `legalnih mapa` tice
(sve mape se takodje download-uju i dostupne su za offline varijante).

Ista aplikacija radi i na `iphone`-u uz dosta vise `igranja` :(...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: 22.08.2014. 13:08 #560521

status: user
broj poruka: 666
Nokia HERE Drive+ aplikacija jede sve to za dorucak, a jos dolazi preinstalirana na telefonu.
Neces pogresiti sa 1320.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos + here drive i tacka . 22.08.2014. 17:21 #560552

status: user
broj poruka: 864
Kao neko ko je stalno na putu i koristi navigaciju svaki dan, moja preporuka ti je Nokia navigacija, jer je najtacnija, najbolje i najlogicnije racuna novu rutu ukoliko negde skrenes pogresno, i, pored tacnih mapa, ima i upozorenja za prekoracenje brzine (veoma vazno ako vozis kroz Madjarsku, Austriju ili Nemacku). Koristio sam i Google maps (ali u EU trosi net), kao i vise entry-level navigacija od 80 - 100 evra koje riknu nakon 5-6 meseci.
Nokia je cini mi se otisla korak ispred svih i nemam problem da ti je iskreno preporucim.


Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd RE: 22.08.2014. 18:00 #560553

status: user
broj poruka: 1005
I ja koristim nokia mape vec godinama (od symbiana do WP8, pre toga sam koristio Garmin) i veoma su precizne...Medjutim nervira me sto nikako ne azuriraju ulicu Kralja Petra I u Smederevu (bivsa Marsala Tita) koja je glavno setaliste vec decenijama i u njoj je saobracaj zabranjen, a navigacija ladno preko nje izbacuje rutu.
To je inace sredjeno u IGO primo...
Slicnu situaciju sam imao i u par mesta (mislim Petrovac i S.Palanka)
Verovatno sve mape imaju po neki problem u vecini gradova...

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Re:RE 22.08.2014. 21:20 #560584

status: user
broj poruka: 864
Sta ce ti navigacija u Kralja Petra, zivota ti ? :) :)
Tu imas od Afrike, preko George-a do fontane sve same kafane :)

Salim se... i ja sam koristio n97 mini i staru navigaciju i bio sam zadovoljan uvek....

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vlaovicm ... 23.08.2014. 17:18 #560637

status: user
broj poruka: 359
+1 za Here Drive!

Prosto je zadovoljstvo koristiti ovu navigaciju, pogotovu što je sve već preinstalirano fabrički na telefonu, a nove mape se lako dodaju uz samo par dodira! :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs