Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Lumia 630
STRANA 1 OD 1
JovanZ Lumia 630 28.08.2014. 00:21 T58826

status: user
broj poruka: 2998
Da priupitam. Spremam se da se u neko dogledno vreme, nadam se, pocastim nekim telefonom. Imao sam\imam iphone (koji ne koristim vise) kao i iTouch, imam android fon, imam tablet za citanje i po koju igru nekada ili multimediju. I sada me svrbi da osetim WP iz prve ruke

E sada ova Lumia mi je zapala za oko kao uredjaj koji bi mi stvarno bio telefon. Ako je neko ima voleo bih da cujem po koji utisak.

Evo za sta meni tacno treba telefon. Razgovori - da nema nekog prekidanja veze, da je kvalitet zvuka dobar i da sagovonik nema osecaj da mumlam.

Mailove tu i tamo koristim, ali koliko sam razumeo WP je nista bolji niti gori od iOS ili Androida. Sms se podrazumava, kao i Kik ili neki drugi messenger koji je multiplatformski.

Sto se surfa netom tice, bio bi minimalan. Ali kada smo kod neta, kako radi tethering? Koristio bih ga za pustanje neta na tablet. Jedino sto bi mi bilo bitno je podrska za google drive jer mi se na njemu nalaze svi bitni dokumenti.

I da, ovo nije presudni faktor, ali kakav je izlaz za slusalice (ima li sustanja ili neceg slicnog) i kakav je telefon generalno kao MP player? Napunio bih ga muzikom za slusanje od posla do kuce i obrnuto, dok trcim ili vozim bicikl.

Da li baterija moze da izdrzi ceo dan? I ako ga neko ima, kako lezi u ruci?4.5 inace mi deluje mozda malcice veliko.

I najbitnije pitanje - mogu li da se oslonim na telefon u smislu da nece biti brljanja, zakucavanja i slicnih stvari.
Dakle, nista igre, filmovi, torenti, serije i tako to - telefon koji radi fluidno sa par malih dodataka.

Izvinjavam se ako sam smorio sa pitanjima, ali bas sam se nesto zagjejao za ovaj telefon pa me zanima - dobar izbor ili da trazim dalje?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat pa da objasnim 28.08.2014. 02:43 #561024

status: user
broj poruka: 491
Ja sam kupio devojci taj telefon. Prvo Wp kao i Ios imaju stabilan os i sa slabijim hardverom rade fenomenalno. Ja koristim lumiu 920 koja po nekim karakteristikama je i slicna ovom telefonu. Naravno ima jacu kameru, ekran, i radnu memoriju bolju pa cak i neke senzore dodatno. Softverski gledano svi WP telefoni su slicki ili da kazem isti. Elem, lumia 630 u ruci deluje jako lepo i zgodno, materijal je plastika ali opet sta moze da ocekujes za tu cenu. Stabilan je poseduje sve aplikacije koje poseduju android i IOS ( one najbitnije i najpopularnije aplikacije ima). Baterija kao i na svakom drugom telefonu moze da izdrzi jedan dan sve zavisi ko kako koristi telefon. Internet je jako dobar i lepo radi. da serujes net bez ikakvog problema lepo radi, ako imas dobar signal nije problem. Telefon poseduje kvlaitetan zvuk tako da lepo cujes sagovornika i on tebe. Poseduje taj HD zvuk kako to vec telenor zove. Sve u svemu deluje jeftino, ali je stabilan, nece da blokira, stuca i zakucava. Cak neke zahtevne igre ima da rade lepo i ako ima 512mb. Sto se tice memorije nije kao kod androida. Jednostavno niti znas koliko ti je pojeo ram memoriju, a sa druge strane i briga te posto WP to lepo sam ispegla bez stucanja.

Jedina mana je sto kamera ne poseduje blic, ali opet pravi solidne slike. Nisu nesto specijalne ali su ok. Zvuk u slusalicama je dobar. Koliko god dobre slusalice da imas zvuk ce ti biti ok za slusanje i to je to.

Nemoj da ocekujes od ovog telefona neko ludilo kao sto je sony, samsung ili neka jaca lumia. Ali opet u rangu od svih telefona od 100e ovaj je pravi bum. za 100 evra neces naci android telefon koji ce raditi glatko i bez ikakvih problema pokretati nekoliko aplikacija a da ne blokira. Ovaj telefon sa 512mb ram memorije pokrece igrice koje android pokrece sa 1 giga i vise.

Bice ti cudo malo u pocetku da se naviknes na sam dizajn ali WP ce te oduseviti koliko glatko radi. Bagovi su minimalni i retko kada se pojavljuju. WP 8.1 stvarno radi lepo bez ikakve greske, a koliko sam cuo od januara se planira i wp 9.

Na telefonu imas besplatae mape i auto mape koje su stvarno fenomenalne i lepo radne kod nas sa nasim govorom.

Ako te nesto konkretno interesuje pitaj.

Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear 1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat da jos ovo 28.08.2014. 02:47 #561025

status: user
broj poruka: 491
Snivmanje video materijala je stvarno ok i lepo radi, jos ako si negde na nekom bucnom mestu, koncert.... stvarno mozes da uhvatis trenutak u kome se i zvuk lepo cuje bez ikakvog sustanja u smetnje.

Opet ovo je telefon koji kosta od 100 do 150e.
Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear 1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat da jos ovo 28.08.2014. 02:51 #561026

status: user
broj poruka: 491
Snivmanje video materijala je stvarno ok i lepo radi, jos ako si negde na nekom bucnom mestu, koncert.... stvarno mozes da uhvatis trenutak u kome se i zvuk lepo cuje bez ikakvog sustanja u smetnje.

Opet ovo je telefon koji kosta od 100 do 150e.
Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear 1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ mnogo hvala na detaljnom odgovoru 28.08.2014. 03:05 #561027

status: user
broj poruka: 2998
To bi bilo sve sto me je zanimalo a i dobio sam odgovor kakav zelim da cujem :)

Na ovom telefonu igre ce mi biti gotovo potpuno nebitna stavka. Za to imam komp i tablet. Kamera na telefonu dobro dodje, mada obicno kada planiram da nesto uslikam oonesem aparat, na telefonu okinem mozda jednu sliku mesecno, ako i toliko, tako da se ni malo ne potresam manjkom blica, mada u principu kad je vec tu dobro dodje :)

Deluje mi da je ovo bas ono sto trazim ali rekoh da pitam za tudja iskustva. Tj zelim uredjaj koji je skrojen za ono sto meni treba i da to radi bez greske a da pritom ne bude overkill a ovaj mi se cini upravo takvim. Hvala jos jednom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mojtezdrma prcko 28.08.2014. 12:07 #561045

status: user
broj poruka: 288

Imam telefon, uzeo preko telenora, sve pohvale. :)
I iskren da budem imao sam telefone svih operativnih sistema, ali WP pogotovo ovaj 8.1 (sa sve Cortanom) koji je default OS na Lumiji 630 je MAJKA MARA za sve ostale. Sve ti je covek gore objasnio i rekao. :)

Mozda ovo nije. Vidim da spominjes povezivanje sa googleom. Mozes da ga povezes sa cime god hoces, od googla, preko Nokia naloga, svih mogucih mailova, fb pa sve do direktnog syncovanja, backupovanja ili cega god sa kompom. .)

Jedino ta kamera smara.
I iskren da budem meni telefon ne izgleda jeftino. (tu se razilazim u misljenju sa gospodinom metalpirat-om). Jeste to plastika (ali na 85% telefona je plastika), s tim sto se zna kakva je izrada plastike manje vise svih Nokia u odnosu na druge marke. .)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum Re: da jos ovo 28.08.2014. 12:08 #561046

status: user
broj poruka: 12785
To možeš ti sa Lumiom 920 koja ima nekoliko HAAC mikrofona koji imaju redukciju buke do 130dbA.

To ima samo par Lumia: 920, 925, 930, 1020 i 1520.


:: Snivmanje video materijala je stvarno ok i lepo radi, jos ako si negde na nekom bucnom mestu, koncert.... stvarno mozes da uhvatis trenutak u kome se i zvuk lepo cuje bez ikakvog sustanja u smetnje.
::
:: Opet ovo je telefon koji kosta od 100 do 150e.
:: Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 28.08.2014. 14:51 #561064

status: user
broj poruka: 1005
Silom prilika imam ovaj telefon oko 1,5 mesec, posto mi se stara nokia c6-01 udavila...
Ono sto mogu da primetim izmedju ovog i starog telefona je da me ljudi slabije cuju,tj. igleda da je mikrofon slabiji (a mozda je u pitanju i telenor posto sam pre bio kod mts-a).
Ekran je takodje dosta losiji, kao i staklo preko ekrana koje je tanje, pa se i malo jaci pritisak poznaje na ekranu (kao kada se pritisne lcd monitor)...
Softverski je odlican, nikakva bagovanja, zakucavanja i sl...
Mozda i ova dva telefona i nisu za poredjenje, posto je C6-01 u vreme izlaska bio par klasa iznad ovog tipa telefona.
Takodje, prikljucak za slusalice deluje nekako uzi od standarda, pa nece da prepoznaje sve slusalice (nokia-ne prepoznaje, creative-prepoznaje i philips-kako kad)

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tokom poslednjih mesec dana, naisao sam na veliki broj... 28.08.2014. 23:26 #561112

status: user
broj poruka: 10988
slucajeva reklamacije ovih `majkro$oft-nokija` - crkavaju im didzitajzeri ili vec sta...
Nekad bjese Nokia...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ sunce li im nji`ovo crkavacko 29.08.2014. 00:07 #561117

status: user
broj poruka: 2998
valjda necu biti takve srece da mi zapadne felerican model.

U svakom slucaju, zadovoljan sam onim sto sam procitao ovde, ali naravno pre kupovine uzecu telefon u ruke. Cisto da vidim da li je sve kako sam zamislio. :)

Hvala jos jednom, dobri ljudi!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs