Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Periferni i ostali uređaji
najbolja tastatura na srpskom
STRANA 1 OD 1
kefalo81 najbolja tastatura na srpskom 30.08.2014. 00:02 T58844

status: user
broj poruka: 775

trenutno korisim logitech K300, odlična ali imam priliku da uzmem bolju i neću da propustim tu priliku.
Budžet mi je do 100 evra.
Gledao sam ja to ranije kad sam kupovao K300 imam neku predstavu medjutim bolje da pitam prošlo je dosta vremena.
Koliko ja znam logicetech mk520 bežična je najskuplja srpska tastatura.
KOšta oko 5.5k dinara.
Iluminated K800 i k740 mi se veoma svidjaju ali nisu na srpskom.

Apple nudi tastature na srpskom, one su mi nepoznanica.
Da li su dobre za kucanje. Kucam podneske, cilj je da ne osjetim zamaranje, nemaju palm rest, da li je bitno.

Ako ne nadjem nešto valjano u obzir dolazi iluminated serija.

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DMCivan ..... 30.08.2014. 08:18 #561234

status: user
broj poruka: 215
Posto ti je budzet 100€, da li si mozda razmisljao o nekoj mehanickoj tastaturi? Mada ni one nemaju srpski.

Intel i5 4670k / Gigabyte Z87x-D3H, Patriot Viper 3 8GB @1600MHz / THERMALTAKE SPS-530M / Zalman Z9 Plus / Samsung SSD 120GB EVO + WD 2.5` Blue 640GB / Samsung BluRay SE-506 / A4Tech V5

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Idi u Delta city 30.08.2014. 10:44 #561244

status: user
broj poruka: 9387
I isprobaj Apple tastature.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MacBook Pro 13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage
Intel HD Graphics 4000

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio ... 30.08.2014. 10:52 #561246

status: user
broj poruka: 666
Za kucanje su mehaničke tastature bez premca. Mislim da SteelSeries ima nešto u ponudi do 100e.
Šteta je da te srpski raspored ograničava u kupovini, jer se vrlo brzo i lako nauči kucanje ćirilicom/latinicom i na standardnoj engleskoj qwerty tastaturi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: najbolja tastatura na srpskom 30.08.2014. 13:03 #561267

status: user
broj poruka: 18941
Znam da zahtevas srpsku tastaturu, ali uopste to ne treba da ti je bitno. Jednom kada se naviknes na slepo kucanje ili ako mnogo kucas, napamet vec znas gde su ti srpska slova na tastaturi koju koristis minimum mesec dana. Ovako neces imati ogrnicavajuci faktor da trazis iskljucivo srpsku tast.

::
:: trenutno korisim logitech K300, odlična ali imam priliku da uzmem bolju i neću da propustim tu priliku
:: Budžet mi je do 100 evra
:: Gledao sam ja to ranije kad sam kupovao K300 imam neku predstavu medjutim bolje da pitam prošlo je dosta vremena
:: Koliko ja znam logicetech mk520 bežična je najskuplja srpska tastatura
:: KOšta oko 5.5k dinara
:: Iluminated K800 i k740 mi se veoma svidjaju ali nisu na srpskom
::
:: Apple nudi tastature na srpskom, one su mi nepoznanica
:: Da li su dobre za kucanje. Kucam podneske, cilj je da ne osjetim zamaranje, nemaju palm rest, da li je bitno
::
:: Ako ne nadjem nešto valjano u obzir dolazi iluminated serija
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sashai Wtf? 30.08.2014. 17:43 #561307

status: user
broj poruka: 417



Jedno od najcudnijih pitanja na berzi ikada. Ako cesto kuckas a ne znas slepo kuckanje, samo dva resenja se naziru: nabavi tastaturu sa sto mekshim palm restom (neki tapaciran, gumiran, bem li ga) ili nadji tastaturu od 200 evra, minimum. Na ucenje slepog kuckanja nemoj da trosis vreme.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 znam ja da slijepo kucam sa svih 10 prstiju 30.08.2014. 22:47 #561334

status: user
broj poruka: 775
išao na takmičenje u srednjoj školi :)

Medjutim još od tih mašina za kucanje pa kasnije kompjutara ja sam radio sa srpskom tastaturom.
Pojasnio mi je prodavac u CT shop-u da windows7 ima neku opciju da bukvalno na ekranu mi prikaže raspored tastera na YU tastaturi pa onda ne bih morao da eksperimentišem gdje je šta.
Istina sve znakove baredm slovne poznam gdje je šta, medjutim ima tih tipa .,:,` i svi gornji znakovi na numeričkom djelu tastature, to ne koristim često i ne znam raspored napamet.
Samo zbog toga mi je YU raspored imperativ inače bi ja davno uzeo nešto sa US rasporedom.

Što se tiče mehaničkih tastatura nemam predstavu kako to uopšte funkcioniše jer ja i K300 doživljavam kao mehaničku.
Pokazao mi je prodavac u CT-u taj tip i predložio da je uzmem ali jedan od razloga za novu tastaturu je i fenseraj :)
Hoću da bude tiha.
Sa te strane mi je iluminated k800 veoma dobra (iako je model koji mi je prodavac otpakovao bio defektan pa ga je poslao na servis)
Kod te tastature me je dojmila tišina i pozadinsko osvjetljenje.


Da ja kupujem i plaćam vjerovatno bi kupio opet K300 ili K340 ali kako ja ne plaćam hoću da bude fensi, čisto da se ne pitam kako je to imati dobru tastaturu.

Pitanja:
Mehanička ili ovaj drugi tip tastature za kucanje
Koja sa pozadinskim osvjetljenjem
Koja sa 3 godine garancije?

Hvala na pomoći.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: znam ja da slijepo kucam sa svih 10 prstiju 30.08.2014. 22:58 #561336

status: user
broj poruka: 18941
Prosto ne mogu da razumem da znaš slepo kucanje, a ne možeš da se navikneš na tastaturu koja nije srpska..
Ne znam zašto si se uhvatio za tu K300 kada je ta tastatura golo go*no. Illuminated je druga priča.

:: išao na takmičenje u srednjoj školi :
::
:: Medjutim još od tih mašina za kucanje pa kasnije kompjutara ja sam radio sa srpskom tastaturom
:: Pojasnio mi je prodavac u CT shop-u da windows7 ima neku opciju da bukvalno na ekranu mi prikaže raspored tastera na YU tastaturi pa onda ne bih morao da eksperimentišem gdje je šta
:: Istina sve znakove baredm slovne poznam gdje je šta, medjutim ima tih tipa .,:,` i svi gornji znakovi na numeričkom djelu tastature, to ne koristim često i ne znam raspored napamet
:: Samo zbog toga mi je YU raspored imperativ inače bi ja davno uzeo nešto sa US rasporedom
::
:: Što se tiče mehaničkih tastatura nemam predstavu kako to uopšte funkcioniše jer ja i K300 doživljavam kao mehaničku
:: Pokazao mi je prodavac u CT-u taj tip i predložio da je uzmem ali jedan od razloga za novu tastaturu je i fenseraj :
:: Hoću da bude tiha
:: Sa te strane mi je iluminated k800 veoma dobra (iako je model koji mi je prodavac otpakovao bio defektan pa ga je poslao na servis
:: Kod te tastature me je dojmila tišina i pozadinsko osvjetljenje
::
::
:: Da ja kupujem i plaćam vjerovatno bi kupio opet K300 ili K340 ali kako ja ne plaćam hoću da bude fensi, čisto da se ne pitam kako je to imati dobru tastaturu
::
:: Pitanja
:: Mehanička ili ovaj drugi tip tastature za kucanj
:: Koja sa pozadinskim osvjetljenje
:: Koja sa 3 godine garancije
::
:: Hvala na pomoći
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 pa rekoh 31.08.2014. 01:40 #561348

status: user
broj poruka: 775



shift+numerički tasteri nisu isti na YU i USA tastaturi to je osnovni razlog.
A i kad dam pare htjeo bi da bude full ako je moguće , što u ovom slučaju je vrlo teško, mada sam čitao da je bilo iluminated tastatura sa doštampanim srpskim znakovima (it svet)

Dakle pitanje ostaje isto.
Novina je samo ta mehanička tastatura, to nisam ni znao da postoji.
Ranije je bilo u prodaji wave serija logitech-a i to na srpkom, medjutim toga više nema.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion re: 31.08.2014. 02:01 #561349

status: user
broj poruka: 2480
AKo hoces ``tihu`` tastaturu, zaboravi na mehanicke.

I meni je takodje nejasno kako mozes da znas slepo kucanje, a da zapravo ne znas gde su ti svi znakovi...

Q6600 @ 3.4Ghz | P5Q3 | Asus 280X DC2T | 2x4gb Crucial Ballistix@1600mhz | Samsung Evo 840 240gb| WD black 1tb| 750W cft-750-14cs | NZXT Tempest Evo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
kefalo81 razlog je 31.08.2014. 02:09 #561350

status: user
broj poruka: 775



Što kucam tekst bez ovih finesa tipa `!=)(/ isl ali kad zatreba onda sam kao guska u magli jer ne koristim te znakove često odnosno ne znam raspored napamet a dao sam odnosno daću 100eur-a za tastaturu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miletic ajde da pojasnimo nesto... 31.08.2014. 05:48 #561352

status: user
broj poruka: 221
...a to je kako se `uci` to kucanje koje ti pitas.

uzmes lepo u wordu, izaberes SR tastaturu, onda lepo u 4 reda, poput ovih:

1234567890/+
qwertyuiopšđž
asdfghjklčć
zxcvbnm,.-

i onda jos 4 al sa Shift....

Ovde ce neke znakove sistem da izbaci. I ti onda lepo te znakove odvoji sa par [Space] i odstampaj ih u nekoj velicini fonta reda velicine 20pt. I kad si nesiguran, pogledas u to. Eto ti. Kad mora ko djaku prvaku .)

A imas i resenje ako neces da se `cimas`

http://goo.gl/qtZGZi

ajd sad sa srecom da kupis nesto povoljno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 G 15 31.08.2014. 12:34 #561369

status: user
broj poruka: 1083
1234567890-=
qwertyuiop[]\ ENGLESKI
asdfghjkl.`
zxcvbnm,./

1234567890`+
qwertzuiopšđž LATINICA
asdfghjklčć
yxcvbnm,.-

1234567890`+
љњертзуиопшђж ЦИРИЛИЦА
асдфгхјклчћ
ѕџцвбнм,.-


СВЕ СА ЈЕДНОМ ТАСТАТУРОМ

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkoc78 re: 31.08.2014. 19:28 #561404

status: user
broj poruka: 467
covek je trazio savet za tastaturu a ne da ga ucite da kuca


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re: 31.08.2014. 20:55 #561411

status: user
broj poruka: 18941
Pa sto da ne nauči čovek..
Baš će da prave mehaničke tastature sa srpskim slovima..

:: covek je trazio savet za tastaturu a ne da ga ucite da kuc
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
prashinar Postoji program koji znakove [].``\ 31.08.2014. 21:36 #561412

status: user
broj poruka: 517


pretvara u naša slova prostim stiskom na desni alt. Ja to koristim da se ne bih njakao sa onim pomeranjem određenih znakova kada se uključi naša tastatura.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60277. Broj poslatih odgovora: 646130.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs