Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Nexus 9 stize sledeci mesec!
STRANA 1 OD 1
SkyFire Nexus 9 stize sledeci mesec! 12.09.2014. 03:52 T58956

status: user
broj poruka: 18472
http://wccftech.com/nvidia-mistakenly-confirms-htcs-nexus-9-device-launch-september/

http://www.engadget.com/2014/09/10/nvidia-hints-at-htc-nexus-9/

http://androidcommunity.com/htc-nexus-9-coming-soon-nvidia-says-20140911/

Po GSM areni specifikacije :

http://www.gsmarena.com/htc_nexus_9-5823.php

Ocigledno je da su spekulacije o Tegri K1 istinite.

Ko ne zna o kakvom chipu se radi :

http://www.nvidia.com/object/tegra-k1-processor.html
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 12.09.2014. 09:13 #562744

status: user
broj poruka: 1991
Pomaka izgleda da nema, samo se utrkuju, brži procesor, veći ili isti ekran, jača rezolucija itd. Čisto gubljenje vremena. Cene će biti u granicama normale tu nema sumnje, ali sve što se izbacuje je manje više već viđeno i moglo se očekivati/predvideti.

Čeka se januar i „project Ara“, tu bi bar trebalo biti fundimentalnih izmena. Ovo sve do sada ti je smućaj pa prospi, crkne ti jedan deo, mečku rodiš dok ga zameniš ili u većini slučajeva kupiš novi uređaj. Dok im baterije ne budu držale bar 2 nedelje na full osvetljenju kontinualnog njakanja, nije vredno uloženih para.

Ne znam šta se desilo sa baterijama na gorivne ćelije i zašto nisu zaživele. Ne tako davno, zvonili su svi časopisi o njima, pričice o do godinu dana autonomije rada i onda trt, neko stavio veto. Bojkot kupovine, pa će se dozvati pameti i početi da inoviraju za promenu !!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 12.09.2014. 09:19 #562746

status: user
broj poruka: 1670
Videćemo koji K1 će biti u Nexus-u.

Da li već postojeći K1 koji je 32bit quad core A15 ili novi 64bit dual core Denver.

Trebalo bi da bude ovaj drugi, grafika je u oba ista, ali je cpu deo dosta jači kod nove dual core varijante, koji ima arhitekturu dosta sličniju desktop procesorima.

Ja pare odavno spremio za novi nexus, al nikako da ga izbace :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 12.09.2014. 10:12 #562749

status: user
broj poruka: 7761
Sto se tice Nexus 9 opet preseravanje sa prosirenjem memorije... no memory slot...

@mighty
Buduci da si medju prvima presao sa starog na novi Nexus 7 koja su ti iskustva sad posle nekog duzeg perioda koriscenja?

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Videćemo koji K1 će biti u Nexus-u
::
:: Da li već postojeći K1 koji je 32bit quad core A15 ili novi 64bit dual core Denver.
::
:: Trebalo bi da bude ovaj drugi, grafika je u oba ista, ali je cpu deo dosta jači kod nove dual core varijante, koji ima arhitekturu dosta sličniju desktop procesorima
::
:: Ja pare odavno spremio za novi nexus, al nikako da ga izbace :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 12.09.2014. 11:04 #562754

status: user
broj poruka: 1670
Generalno ni sa starim modelom nisam imao probleme, sva tri su mi radili lepo - prvo sam imao N7 2012 16GB WiFI, pa uradio upgrade na N7 2012 32GB 3G, pa na kraju završio sa N7 2013 32GB wifi i kupio Nexus 5, čisto da mi se iskustvo/interfejs na telefonu i tabletu ne razlikuje puno.

N7 2013 je definitivno bio solidan upgrade, ekran je dosta boji, boje su kalibrisane kako treba (ne volim prezasićene boje koje su na većini telefona/tableta), baterija dosta duže drži, Full HD mi je dosta značio jer često koristim tablet za remote desktop.

Tablet se stalno koristi, ili je kod mene, ili kod žene ili kod klinaca, svako ima svoj nalog, uglavnom bude bar 4-5 sati aktivnog ekrana svakog dana.

Sada sam bio dve nedelje na odmoru, nosio sam samo tablet i super mi je poslužio, a koristio sam ga svakodnevno za posao - kačio se VPN-om na firmu, pa odatle RDP na VM na kojoj su mi podešeni svi alati i tamo radio - od uobičajenih stvari (reset zaboravljenih passworda, otvaranje naloga i sl) do malo većih tipa instalacije VM na ESX-u, dijagnostike servera preko iLO-a i sl.

Jedino što mi je trebalo pored tableta bio je minijaturni usb miš i OTG kabl, mnogo mi je komotnije bilo da radim tako.

Zato sam i mislio da uzmem novi Nexus 9, koliko vidim biće dosta jači, ekran će biti veći, ali i dalje nije prevelik, a N7 bih ostavio ženi i klincima.

A i nekako sam se navikao da kupim Nexus-a čim se pojavi kod nas, što me malo brine jer po najavi će ga praviti HTC, a HTC u slobodnoj prodaji nije baš raširen brand kod nas kao što su to Asus i LG.

Nadam se da neće biti situacija kao za Nexus 10 kada se kod nas pojavio skoro godinu dana posle svetske premijere.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 malo cu skrenuti sa teme 12.09.2014. 13:17 #562778

status: user
broj poruka: 4659
Moze li neko iz prve ruke da mi kaze kakvo misljenje ima o nexusu 3(galaxy nexus), nameracio sam se na taj telefon kada nadjem negde na oglasu i kad budem imao para, jer ima da se nadje za oko 120e a na review su se svi odusevili sa svakim elementom osim baterije, a meni odgovara zbog cene-display-velicina-nema veze sto nema prosirenje memorije-performanse extra(dovoljno mi je da je dual-core)-kamera odlicna(s obzirom da je 5mp).

Pa ako neko imao iskustva i koristio da podeli, `fala :)




AMD Phenom II 960T 3.5Ghz
MSI 870S-C45
Patriot 2GB DDR3 1600MHz
Kingston 4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aco Re: malo cu skrenuti sa teme 12.09.2014. 14:04 #562788

status: user
broj poruka: 2788
Nisam imao sa tim, ali imam Nexus5 i što se software tiče baš je lepo urađen. Ja sam na stock, nema laga niti nekog bagovanja. Poprilično sam se iznenadio, a prešao sam sa iPhone5. Pre njega sam imao L9 koji je strašno kočio. Sa Nexus-om totalno druga priča.


:: Moze li neko iz prve ruke da mi kaze kakvo misljenje ima o nexusu 3(galaxy nexus), nameracio sam se na taj telefon kada nadjem negde na oglasu i kad budem imao para, jer ima da se nadje za oko 120e a na review su se svi odusevili sa svakim elementom osim baterije, a meni odgovara zbog cene-display-velicina-nema veze sto nema prosirenje memorije-performanse extra(dovoljno mi je da je dual-core)-kamera odlicna(s obzirom da je 5mp).
::
:: Pa ako neko imao iskustva i koristio da podeli, `fala :
::
::
::
::
:: AMD Phenom II 960T 3.5Gh
:: MSI 870S-C4
:: Patriot 2GB DDR3 1600MH
:: Kingston 4GB DDR3 1600Mh
:: WD10EARS 1T
:: WD1003FZEX 1T
:: Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR
:: OCZ MXS-PRO 600
:: Windows 8.1 RTM 9600 64-bit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: malo cu skrenuti sa teme 12.09.2014. 14:36 #562790

status: user
broj poruka: 7761
@mighty,
Hvala za 2012 znam da radi valjano zeni sam kupio taj sa 32GB (njoj je konstantno slobodno preko 27GB)...

@aco
Pa to je sustina svih Nexus uredjaja... oni su bas dobro optimizovani...
Sve radi lagano i bez seckanja... a uz to uvek imas najsveziji OS... dok kod drugih to nikad ne mora da se desi...

Citat:
`Rodbinsko-partijsko-naslednicki odnosi su nam stvorili tragicnu
i intelektualno slabo razvijenu klasu ljudi koji vode drzavu, zato smo...`

Tomato Republic Of Serbia, BRE !!!

:: Nisam imao sa tim, ali imam Nexus5 i što se software tiče baš je lepo urađen. Ja sam na stock, nema laga niti nekog bagovanja. Poprilično sam se iznenadio, a prešao sam sa iPhone5. Pre njega sam imao L9 koji je strašno kočio. Sa Nexus-om totalno druga priča
::
::
:: :: Moze li neko iz prve ruke da mi kaze kakvo misljenje ima o nexusu 3(galaxy nexus), nameracio sam se na taj telefon kada nadjem negde na oglasu i kad budem imao para, jer ima da se nadje za oko 120e a na review su se svi odusevili sa svakim elementom osim baterije, a meni odgovara zbog cene-display-velicina-nema veze sto nema prosirenje memorije-performanse extra(dovoljno mi je da je dual-core)-kamera odlicna(s obzirom da je 5mp).
:: ::
:: :: Pa ako neko imao iskustva i koristio da podeli, `fala :
:: ::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: AMD Phenom II 960T 3.5Gh
:: :: MSI 870S-C4
:: :: Patriot 2GB DDR3 1600MH
:: :: Kingston 4GB DDR3 1600Mh
:: :: WD10EARS 1T
:: :: WD1003FZEX 1T
:: :: Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR
:: :: OCZ MXS-PRO 600
:: :: Windows 8.1 RTM 9600 64-bit
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 :-) 13.09.2014. 00:18 #562845

status: user
broj poruka: 509
samo cekam one koji su pljuvali X64Bit u iphone 5S-ipad air i mini retina i govorili kako je to samo marketing kako cpu kurcu ne valja, a prao je sve zive i dalje pere sve uzduz i popreko :-D (performance per core) mada ni u multiju nije ispod Flagshipova drugih prizvodjaca sa 154548 jezgara :-D i dan danas mnogi misle da je smesno sto smo u 2014 a apple opet izbacio dual core :-D

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.09.2014. 00:22 #562846

status: user
broj poruka: 18472
Apple Ipad Air po performansama nije ni blizu Nexus 9 ali mi je opet simpaticniji Apple Air.
A8 vs Tegra K1 je realno smesno i porediti ali u odnosu na ostale Apple drzi primat.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 iPad 13.09.2014. 00:34 #562847

status: user
broj poruka: 509
Pa posle vise od godinu dana A7 trebalo bi da je pojeden procesor, ali to definitivno nije :-D Sjajan cyclone procesor , A8 cemo tek da vidimo , meni smrdi da ne donosi neki upgrade, ako donosi uzimam ip6 a ostacu na ipad air... a ako ne donosi ceka se 6S

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.09.2014. 00:43 #562849

status: user
broj poruka: 18472
A7 je davno pojeden od Tegra 4 samo sto je bila slabo zastupljena tako da su retko pravili poredjenja.

A8 je korak napred ali nista specijalno.

http://www.anandtech.com/show/8514/analyzing-apples-a8-soc-gx6650-more

Ja cekam da vidim kakav ce biti Apple Ipad Air 2.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: ... 13.09.2014. 01:55 #562852

status: user
broj poruka: 666

Nije baš tako. U pitanju su različite arhitekture gde je akcenat stavljen na različite stvari, pa tako dual-core A7 dere quad-core Tegru u single-threaded okruženju, dok u multi-threaded situacijama A7 gubi tu prednost zbog proste činjenice da Apple zbog manje potrošnje i dalje insistira na dual-core rešenju:

http://tinyurl.com/q5sfblg

Odatle i sledeći zaključak:

`Architecturally speaking, Apple`s CPU is far superior to the Cortex-A15 and the Krait 400.`

Detaljnije o tome:

http://tabshowdown.blogspot.com/2013/11/apple-a7-vs-nvidia-tegra-4.html



:: A7 je davno pojeden od Tegra 4 samo sto je bila slabo zastupljena tako da su retko pravili poredjenja
::
:: A8 je korak napred ali nista specijalno.
::
:: http://www.anandtech.com/show/8514/analyzing-apples-a8-soc-gx6650-mor
::
:: Ja cekam da vidim kakav ce biti Apple Ipad Air 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 13.09.2014. 02:01 #562854

status: user
broj poruka: 18472
Gledao sam to a i gledao sam jos neke testove.
No poenta je sledeca. Na svaku novu arhitekturu/dizajn Tegre nVidia ima revolucionarni skok dok se kod konkurencije ukljucujuci i Apple skok zasniva u granicama normalnih ocekivanja.

Danas je Kepler u Tegra K1 sutra ce biti Maxwell u nekoj drugoj Tegra. Ono sto tvrdim je da nVidia na polju perf/wat nema vise ko da stigne. Jedini problem koji ja vidim jeste zastupljenost.

Danas je Nexus 9, to je sad odlican timing, sa Tegra 4 nVidia je imala malo problem da se usaglasi sa partnerima - cena - dostupnost - proces proizvodnje, sve je uticalo na disbalans.

Takodje kada je rec o poredjenju treba uzeti u obzir kad je koji chip izasao.

Konkretno A8 je sad tek izasao a nije ni prici Tegra K1 a nece ni A8X znaci to je vec dve generacije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 Re: :-) 13.09.2014. 12:44 #562876

status: user
broj poruka: 1991
https://www.youtube.com/watch?v=O8J_EXFmWVs

mozda i docekas :)...


:: samo cekam one koji su pljuvali X64Bit u iphone 5S-ipad air i mini retina i govorili kako je to samo marketing kako cpu kurcu ne valja, a prao je sve zive i dalje pere sve uzduz i poprek
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio @Sky 13.09.2014. 14:04 #562883

status: user
broj poruka: 666
Jedini skok u poslednjih par godina koji bi približno mogao da se nazove `revolucionarnim` je prelazak na 64-bitnu arhitekturu i 20 nm proces proizvodnje od strane Epla.
Činjenica da je Tegra zaglavljena i dalje u 28 nm, kao i da je nVidia kasnila čitavu generaciju sa prelaskom na 64-bitnu arhitekturu jasno govore ko je gde u čitavoj priči, da ne pominjem bench rezultate koje sam već postovao u prošlom postu, gde se jasno vidi da je A7 po svim relevantnim parametrima bio najzaokruženiji SoC svoje generacije.
Kako će se pokazati A8 vs. ostali je pitanje na koje tek treba da dobijemo odgovor u narednih par meseci, sve ostalo je najobičnije naklapanje njihovih PR timova.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re: Re: :-) 13.09.2014. 23:12 #562920

status: user
broj poruka: 509
Hahah pa kada je A7 zver tako se i pokazalo , pa su se pokrili usima .-)

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: https://www.youtube.com/watch?v=O8J_EXFmWV
::
:: mozda i docekas :)..
::
::
:: :: samo cekam one koji su pljuvali X64Bit u iphone 5S-ipad air i mini retina i govorili kako je to samo marketing kako cpu kurcu ne valja, a prao je sve zive i dalje pere sve uzduz i poprek
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Apple A8 Benchmarks - Musavo :) 15.09.2014. 17:53 #563156

status: user
broj poruka: 18472
http://wccftech.com/a8-iphone-6-benchmark-results/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs