Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Windows 9 start meni u akciji (video)
STRANA 1 OD 2  
obradmi Windows 9 start meni u akciji (video) 15.09.2014. 21:23 T58984

status: user
broj poruka: 7694
Microsoft vraca start meni u Windows 9 slicno kao kod Windows 7 ,ali je ubacio opciju
da user bira izmedju start menija i start screen-a kao u Win 8, Win 8.1.
Neko se dobro setio da search funkciju stavi pored start polja u start meniju.

Windows 9 obecava dosta, jer pored ovih i drugih novina treba da se pojavi i DX 12 koji
bi bio slican Mantle.
U svakom slucaju i Win 8.1 je bio pomak, jer je brzi od Win7 ,a i daleko je brza instalacija,manje bagova od Win7 i slicno,ako i Win9 bude takav MS ide u dobrom pravcu.


http://hexus.net/tech/news/software/74625-video-shows-windows-9-start-menu-action/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla ?!? 15.09.2014. 22:34 #563203

status: user
broj poruka: 612
Jel našao neko rešenje kako da krekuje taj Win8.1 zauvek ili i dalje postoje oni online aktivatori na odredjeno vreme?
Mislim, zabole me što će brže da se instalira ako ne mogu da ga krekujem i koristim neograničeno. Pored toga o kojim to bagovima pričaš u odnosu na win7?!?
Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
Šta je to vizuelno dobro u Win 8.1?!? To što mišem moram da jurim po ĆOŠKOVIMA EKRANA za neku opciju ili multitasking?!? + Meni je on ružniji od Win 7 + komplikovaniji usled tog metro interfejsa koji dodatno usporava stvari jer BUKVALNO radiš u dva okruženja bespotrebno.
Sada je fora `START` menu kao nešto novo, alo bre, nije čudo što mnogi prelaze na Linux
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Idi na demonoid 15.09.2014. 22:39 #563204

status: user
broj poruka: 7694
Meni se pokazao Win 8.1 dosta brzi , sa Win7 PC je bagovao kad ode u sleep mod ,Win7 je imao lose ACPI drivere.Doduse Asus je izbacio Acpi drivere za plocu naknadno,ali
Win7 nije davao nikakav update.Sa Win 8.1 sve radi kao sat.Brze butovanje OS-a ,html5 full podrska itd ....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla rep. 15.09.2014. 22:44 #563205

status: user
broj poruka: 612

Svako ima neke svoje prioritete. Meni recimo na Win8 ni obični Portabl Apps nisu hteli više da rade. Sve su lepo lokovali zarad svojih potreba na uštrb naših. Da ne spominjem to što ima dva bespotrebna interfejsa. Eh sad, ako u Win9 možeš da biraš da li ćeš oba ili samo jedan, to je super, ali opet deluje siromašno sudeći prema vidoje snimku. Gde su vidgeti, transparentnost, 3D fore, .. ono što upada u oči, ..To ne treba olako opraštati. Pored toga, ja još nisam čuo da postoji OFF-LINE aktivator za Win 8.1 Enterprise, već samo za PRO verziju i to opet neku specifičnu!?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
subzero88 Re: ?!? 15.09.2014. 22:47 #563206

status: user
broj poruka: 178
Ja ni jednom nisam ni video ni koristio metro okruzenje, po instaliranju 8ice odmah instaliram Classic Shell i izgleda isto kao 7ica. 8ica mi treba zbog Bf4, bolje radi.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
FX-6300/Asus M5A97 LE R2.0/2x4GB DDR3-1600/Gigabyte 7790 OC 2GB/Benq G2220HD+LG 42ld450

:: Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Meni su svi driveri legli super 15.09.2014. 22:52 #563207

status: user
broj poruka: 7694
Jedino me zbunilo kada je zavrsio instalaciju ,na monitoru mi nije prikazivao nista posle instalacije catalista ,ali radilo se o tome da je catalist ukapirao da je TV koji ide preko hdmi ulaza dominantan pa sam to prebacio u duplicate.
Dobra je opcija u catalistu pixel format biras izmedju PC standard i pixel format studio koji je znacajan za LCD TV zbog boljeg izgleda slova.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Re: Re: ?!? 15.09.2014. 22:52 #563208

status: user
broj poruka: 612
e jbg. ako treba i za to da tražim dodatne aplikacije za modifikaciju win8. Mislim, instaliraš Win 8 i onda se trudiš da ga modifikuješ da liči na Win 7?!? U čemu je draž onda?!? Mislim, igra BF4, o.k. ali nije samo to razlog, .. U svakom slučaju, svako ima neke svoje prioritete.
Meni je ovaj Win8 dobar jedino za MONITORE OSETLJIVE NA DODIR.
:: Ja ni jednom nisam ni video ni koristio metro okruzenje, po instaliranju 8ice odmah instaliram Classic Shell i izgleda isto kao 7ica. 8ica mi treba zbog Bf4, bolje radi
:: - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
:: FX-6300/Asus M5A97 LE R2.0/2x4GB DDR3-1600/Gigabyte 7790 OC 2GB/Benq G2220HD+LG 42ld45
::
:: :: Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Meni taj start screen ne smeta 15.09.2014. 22:58 #563210

status: user
broj poruka: 7694
Mozes da podesis sta hoces da se nalazi na njemu ,imao sam i Win 8 i Win 8.1 ,bolji je 8.1 nema price.Uglavnom onaj WIN key sa zastavicom na tastaturi te baca na desktop ili na start screen naizmenicno.Ja inace sve stavljam u quick launch na desktopu i cak napravim jos jedan toolbar pored quicklaunch.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ?!? 15.09.2014. 23:39 #563212

status: user
broj poruka: 18930
W8.1 ne može da se krekuje, ali može da se izleči
Postoji rešenje već neko duže vreme.. Moj izbor, XP, W7 i Linux.


:: Jel našao neko rešenje kako da krekuje taj Win8.1 zauvek ili i dalje postoje oni online aktivatori na odredjeno vreme
:: Mislim, zabole me što će brže da se instalira ako ne mogu da ga krekujem i koristim neograničeno. Pored toga o kojim to bagovima pričaš u odnosu na win7?!
:: Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
:: Šta je to vizuelno dobro u Win 8.1?!? To što mišem moram da jurim po ĆOŠKOVIMA EKRANA za neku opciju ili multitasking?!? + Meni je on ružniji od Win 7 + komplikovaniji usled tog metro interfejsa koji dodatno usporava stvari jer BUKVALNO radiš u dva okruženja bespotrebno
:: Sada je fora `START` menu kao nešto novo, alo bre, nije čudo što mnogi prelaze na Linu
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: ?!? 15.09.2014. 23:51 #563213

status: user
broj poruka: 7694
XP je dobar zato sto ide na sve masine od najslabijih do najjacih .hardverski je minimalno zahtevan.I najstarije TV kartice na njemu rade itd .. ima svojih prednosti i zato ljudi od njega tesko odustaju.


:: W8.1 ne može da se krekuje, ali može da se izleči
:: Postoji rešenje već neko duže vreme.. Moj izbor, XP, W7 i Linux
::
::
:: :: Jel našao neko rešenje kako da krekuje taj Win8.1 zauvek ili i dalje postoje oni online aktivatori na odredjeno vreme
:: :: Mislim, zabole me što će brže da se instalira ako ne mogu da ga krekujem i koristim neograničeno. Pored toga o kojim to bagovima pričaš u odnosu na win7?!
:: :: Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
:: :: Šta je to vizuelno dobro u Win 8.1?!? To što mišem moram da jurim po ĆOŠKOVIMA EKRANA za neku opciju ili multitasking?!? + Meni je on ružniji od Win 7 + komplikovaniji usled tog metro interfejsa koji dodatno usporava stvari jer BUKVALNO radiš u dva okruženja bespotrebno
:: :: Sada je fora `START` menu kao nešto novo, alo bre, nije čudo što mnogi prelaze na Linu
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 16.09.2014. 00:50 #563220

status: user
broj poruka: 12785
KMS Pico je odavno validan lek za W8, ne pratiš na času.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Re: ... 16.09.2014. 00:53 #563221

status: user
broj poruka: 9460
Da, provereno dobar. To je jedini koji meni radi na 8.1. Pokusao sam jos par nekih i ne rade...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: KMS Pico je odavno validan lek za W8, ne pratiš na času
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko pitanjce 16.09.2014. 00:59 #563222

status: user
broj poruka: 242
Da iskoristim temu :D
Cd keys sa G2A od 17E za profesional, el neko pazario ? Nekako mi mnogo bagatelno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.09.2014. 01:12 #563223

status: user
broj poruka: 4739

Smorio sam se kad sam video kalkulator. Najbolje da izbace brojeve i stave kruske i jabuke za kompletne morone.
Faking dikasting.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
darkodar Aktivacija Windows 8.1 16.09.2014. 06:26 #563230

status: user
broj poruka: 131
Evo ti aktivacija Windows 8.1 Spacewla nema šta da brineš tu smo http://www17.zippyshare.com/v/28412622/file.html



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 16.09.2014. 06:30 #563231

status: user
broj poruka: 2155



Polako ljudi ovo je prva javna alfa i taj video je procureo ko zna kad je snimljen, i ko zna dali ce tako da izgleda do kraja.

Ako vam je bitna sminka i start meni vratite se na Vistu.

Mnogo je bitnije kako je sam sistem napravljen kako ce da iskoriscava drajvere i koje izmene pravi, dali ce programi biti kompatibilni za njega, kakav ce kernel da bude, koliko ce sam sistem da opterecuje racunar.Mnogo je bitnije ono sto se ne vidi od onoga sto se vidi, odlican je primer Vista prelepo izgleda ali usustini suplje samo sminka.


@Spacewla ima resenjaaaaa.Samo malo pretrazi ja imam vec 1god win 8.1 bez problema radi.

Sto se tice Win 8.1 desni klik na taskbar > Navigation i cekiraj `When u sing in or close all applications go to the desktop insted of start ` i svaki put kad ti se ucita win 8.1 bices u desktopu neces imati metro uopste, metro startujes kad kliknes na start dugme , doduse to moze da se podesi da ti izlista sve aplikacije koje su instalirane na sistemu umesto da pokazuje merto sam.Stari start meni je tu samo sto umesto levog klika na start dugme kliknes desnim dugmetom.Search opcija je odlico uradjena start> kucas sta ti treba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: ... 16.09.2014. 08:16 #563232

status: user
broj poruka: 18930
Meni je keva toolkit, mada na slicnu foru rade oba.


:: Da, provereno dobar. To je jedini koji meni radi na 8.1. Pokusao sam jos par nekih i ne rade..
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
:: :: KMS Pico je odavno validan lek za W8, ne pratiš na času
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla Fala svima na korisnim informacijama. 16.09.2014. 08:21 #563235

status: user
broj poruka: 612
Ja i dalje ne mogu da prežalim kod ove osmice to što moram ili da instaliram neku dodatnu aplikaciju kako bih komotnije radio u desktopu ili kako kažete da tragam za skrivenim opcijama i deštikliram ono što mi ne treba i štikliram ono što mi treba.

Takodje me nervira to što stalno moraš da se loguješ da bi pristupio win-u ili možeš da blejiš u taj početni ekran ako ne ubaciš email i pass. Ne znam da li se i to može zaobići, ali mrzi me da tražim po njemu.

Naročito me nervira to što ni jedan portabl program nije radio, to što nema vidgete na tom desktopu, to što tako jadno izgleda desktop (win 3.11 je imao veću draž). Pobogu, uz toliko resursa koji danas imaju računari, win je toliko uprostio sve. Pogledajte taj taskbar. To je taskbar najnovijeg OS-a? Uprošćen ne transparentan u dva de fazonu kao da ga je dete dizajniralo. Nekome se možda i svidi, ja ipak više volim one zaobljene transparente ivice od win XP pa nadalje. Znači, meni je bitna i šminka, eto, to priznajem. JER, ponavljam, ovaj OS bez šminke jede 5x više RAM od Win XP koji je baš lepo bio našminkan. Što znači da to nije bio razlog otkazivanja vizuelno atraktivnih delova u UI-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla hvala za link! 16.09.2014. 08:25 #563236

status: user
broj poruka: 612
Kako ne bih instalirao napamet verziju Win OS-a, da li ovaj aktivator aktivira i najajču ediciju Windows 8.1 Enterprise x64 ili samo PRO? Znam da do sada nikako nije prolazio aktivator kod Windows 8.1 Enterprise x64 verzije.
:: Evo ti aktivacija Windows 8.1 Spacewla nema šta da brineš tu smo http://www...
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Fala svima na korisnim informacijama. 16.09.2014. 08:57 #563237

status: user
broj poruka: 1319
Sve to što tražiš je već moguće. Što se izgleda i Starta tiče svi su ubacivali neke dokove i zamene za Start još od 95ice as sad odjednom nemogu da žive bez starta.
Za RAM si promašio potpuno takođe. Ne samo da ne `troši` 5 puta više nego bolje upotrebljava memoriju, drži što više systemskih u RAMu i tako ubrzava rad a ako ga nema dovoljno slobodnog, brže ga oslobađa. Žao mi je što nisu napravili OS baš specijalno zbog tebe i što su stavili više opcija nego što ti možeš da poronađeš.
Neznam koji to `nijedan` portable program ne radi, ja imam više takvih, šta više baš namerno upotrebljavam portable programe gde god mogu, od Firefoxa pa nadalje i nisam naleteo ni na jednog još koji ne radi samo zbog toga što je portable.

:: Ja i dalje ne mogu da prežalim kod ove osmice to što moram ili da instaliram neku dodatnu aplikaciju kako bih komotnije radio u desktopu ili kako kažete da tragam za skrivenim opcijama i deštikliram ono što mi ne treba i štikliram ono što mi treba.
::
:: Takodje me nervira to što stalno moraš da se loguješ da bi pristupio win-u ili možeš da blejiš u taj početni ekran ako ne ubaciš email i pass. Ne znam da li se i to može zaobići, ali mrzi me da tražim po njemu.
::
:: Naročito me nervira to što ni jedan portabl program nije radio, to što nema vidgete na tom desktopu, to što tako jadno izgleda desktop (win 3.11 je imao veću draž). Pobogu, uz toliko resursa koji danas imaju računari, win je toliko uprostio sve. Pogledajte taj taskbar. To je taskbar najnovijeg OS-a? Uprošćen ne transparentan u dva de fazonu kao da ga je dete dizajniralo. Nekome se možda i svidi, ja ipak više volim one zaobljene transparente ivice od win XP pa nadalje. Znači, meni je bitna i šminka, eto, to priznajem. JER, ponavljam, ovaj OS bez šminke jede 5x više RAM od Win XP koji je baš lepo bio našminkan. Što znači da to nije bio razlog otkazivanja vizuelno atraktivnih delova u UI-u.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla hmm.. 16.09.2014. 09:19 #563240

status: user
broj poruka: 612
@Count, savetuješ dodatne aplikacije za personalizaciju? Zašto onda da mučim sebe kada svega toga već ima u Win 7? Savetuješ da čovek predje sa konja na magarca?

Zar stvarno niste uvideli da je ovaj Win. namenjen MONITORIMA OSETLJIVIM NA DODIR i prezasićenoj belosvetskoj balavurdiji koja bi finger touch okruženje?!? I to ne baš sjajno izvedeno?

Ako već pokušavaš da budeš stručan, onako stručno bi mogao da nam napišeš ovde, koje to SISTEMSKE aplikacije win drži u RAM memoriji a da su tebi od suštinskog značaja u radu sa PC-em? MIsliš li na onaj WINDOWS STORE u kome daunloduješ igrice, :P ? Samo nemoj neke koje ne koriste ni mrežni operateri, molim lepo.

Usput, ako si se rodio nakon Win XP da te obavestim da sveža instalacija Win XP troši od 90 do 130MB u leru, baci pogled na to koliko troši Win 8 pa izračunaj da nije možda i više od 5X. :P

Eh da, portabl aplikacije možda i rade ako su kompilovane u zadnjih mesec dana, ja sam zadnji put isprobao Win 8 pre par meseci a tada za Windows 8 Enterprise x64 nije radio ni jedan akrtivator, samo za `PRO` verziju, da ne spominjem da se portabl programi nisu pokretali ..i to ne samo u mom slučaju, već u slučaju mnogo drugih `pametnjakovića` koji su vrlo brzo Format C:\ sirotinju i vratili se na Windows 7 ult.

Pored svega, primoran si da se loguješ svaki put kada uključiš Win 8 a to takodje oduzima vremena a i živaca.

Što se tiče brzine, i da učitava ceo Office i Photoshop u RAM opet radi isto kao i Win 7. Doduše, Win XP je bio tata za brzinu pokretanja aplikacija i učitavanje, no tada se nije radilo sa 4k rezolucijama, tako da poredjenje nije umesno. U svakom slučaju i danas se ništa brže dodatne aplikaicje ne pokreću nego ranije pa bile u ramu ili na hardu. Jedino SSD tu pomaže a ne OS.


Poz.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ridah Microsoft Toolkit 16.09.2014. 10:14 #563245

status: user
broj poruka: 35
...imaš da skineš na torrent-u, a imaš ga i na My Digital Life forumu. Aktiviraće ti bilo koju verziju win 8/8.1 da imaš. Radi u offlinu. Pod windows-om možeš podesiti `local accaunt`, pa nećeš imati potrebu za lozinkom. A što se tiče RAM-a....windows 8/8.1 ne dozvoljava duple stranice i zato mnogo manje koristi resursa istog.

My mentor taught me everything about the Force, even the nature of the dark side.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 @Spacewla 16.09.2014. 10:39 #563250

status: user
broj poruka: 1986
Bice da nisi skorije menjao hardwer, pa zato kukas da ti je win8.1 neoptimizovan. Bilo koja novija UEFI ploca radi posao savrseno. A evo kao domaci zadatak napakuj neku od amd apu konfiguracija:

http://bit.ly/1maigVA + AD5350JAH44HM, a za ostatak sloboda izbora. (oko 240e prosek)

SSD ti ni za qurac ne treba i bez njega sistem se dize ispod 10s (ultra fast boot, opcija), a ako ti treba dodatno ubrzanje Bog izmisli RAM disk u kombinaciji sa portabilnim aplikacijama.

I budi siguran da portabilne aplikacije rade lepo i na win8.1, problem je sto trebi treba par casova obuke kako da ih `dostelujes` po svom ukusu. Tu ti vec ne mogu pomoci. To je sfera licnog zalaganja i volje da se `mentalno upgradujes` ili ne...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: hmm.. 16.09.2014. 10:40 #563252

status: user
broj poruka: 6086
U čemu je problem da jednom instaliraš na primer Klasik Šel, sve podesiš i posle ne moraš da brineš ni o čemu? Je l` to toliko teško uraditi?
Porediti buđavi XP sa Osmicom je krajnje smešno. Krš od OS samo takav. Sedmica i osmica su 100 puta stabilnije i imaju mnogo manje bagova. Jednom kad se XP pokarabasi, samo reinstalacija pomaže, dok kod Sedmice i Osmice nema šansa da se OS pokarabasi sam od sebe.
Ne znam za Enterprajz verziju ali u Pro ne moraš da se loguješ svaki put kad ulaziš u njega. Odmah uskačeš na desktop (ako je tako namešteno).
Ako je tako dobar i brz, zašto XP ne može da se instalira na SSD?


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Genius KB-G265/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Spacewla rep. 16.09.2014. 11:34 #563263

status: user
broj poruka: 612
Možemo da se ubedjujemo do sutra, svakome prija rad u okruženju za koje utvrdi da mu vizuelno ili na bilo koji drugi način pruža užitak. Ja sam svoje stavove izneo zašto mi se ne dopada Win 8.x i nisam zainteresovan potragom za raznim `šelovima` i 3rd. party aplikacijama kao vidom kastomizacije. Hebe mi se, kastomizujte mi ga vi gosp. proizvodjači, ja kao krajnji kupac očekujem zaokružen proizvod.

Pored svega, najviše mi smeta možda i to što je ovaj OS projektovan za TOUCHSCREEN okruženje dok ovde većina isti koristi preko non touch monitora, kliktajući mišem i tragajući za opcijama po uglovima ekrana. Pobogu, program ne mogu da zatvorim ako ga ne `uhvatim` mišem i povučem na dole, i to mi je OS za rad sa mišem i tastaturom?!? Mislim da nema ni safe mod pod default već i to mora `enableovati`. Hvala, uživajte vi u takvom OS-u.
Ovo oko toga da Win 8.1 bolje radi zato što ploče imaju UEFI bios, ne kapiram, u čemu je poenta u particionisanju HDD-a?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Re: ?!? 16.09.2014. 12:04 #563271

status: user
broj poruka: 819
Meni je 8.1 aktivan za stalno.
http://postimg.org/image/unvrqraex/full/

:: Jel našao neko rešenje kako da krekuje taj Win8.1 zauvek ili i dalje postoje oni online aktivatori na odredjeno vreme
:: Mislim, zabole me što će brže da se instalira ako ne mogu da ga krekujem i koristim neograničeno. Pored toga o kojim to bagovima pričaš u odnosu na win7?!
:: Meni je mnogo jednostavnije da u aplikacije ulazim sa klasičnog desktopa i završim na desktopu, dok u tom Win 8 okruženju u aplikacije ulazim iz tog metro UI-a, koji je `maska` za klasičan desktop, i završim na desktopu, pa opet u metro interfejst - koliko samo bespotrebnih koraka u radu-... + toliko je ružan desktop bez widgeta i prepoznatljivih win 7 transparentnih detalja ..
:: Šta je to vizuelno dobro u Win 8.1?!? To što mišem moram da jurim po ĆOŠKOVIMA EKRANA za neku opciju ili multitasking?!? + Meni je on ružniji od Win 7 + komplikovaniji usled tog metro interfejsa koji dodatno usporava stvari jer BUKVALNO radiš u dva okruženja bespotrebno
:: Sada je fora `START` menu kao nešto novo, alo bre, nije čudo što mnogi prelaze na Linu
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs