Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Lumia 735
STRANA 1 OD 1
vuk125 Lumia 735 28.10.2014. 22:09 T59397

status: user
broj poruka: 2929
Jel ima neko iskustva sa ovim modelom i kakvi su utisci.
Po opisu mi deluje ok.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Lumia 735 28.10.2014. 22:36 #569133

status: user
broj poruka: 18943
Svi Lumia telefoni rade fenomenalno brzo i optimizovano, izrada je ok, ali imaju jednu ogromnu manu, ne znam za ovaj 735, ali recimo kolega se pati sa 720 jer je baterija totalno zatvorena, kad ti se tel. zaglupi, ne možeš ga ugasiti, već je potrebno da se izvadi baterija i vrati, ili da čekaš dok se isprazni i tel. ugasi sam. To su toliko glupo napravili da nemam reči, da ne možeš ugasiti tel., već samo ga upaliti.. a kako se otvara, to je tek komplikacija. Uradio je upgrade na 8.1, tj. sam telefon, od tada mu radi katastrofalno loše.. ali telefon kao telefon na prvi pogled je bombona, od androida mnogo optimizovaniji, ali...


:: Jel ima neko iskustva sa ovim modelom i kakvi su utisci
:: Po opisu mi deluje ok
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Lumia 735 28.10.2014. 22:48 #569134

status: user
broj poruka: 2929
Kod 735 moze sa izvadis bateriju, mada nije to problem.
Telefoni kod kojih se ne vade bateije se vrlo lako iskljucuju. Drziz power dugme nekoliko sekundi i on se ugasi. Imam nexus 4 kod njega se baterija ne vadi, mada nikada nisam morao da ga iskljucujem ne `zaglupljuje se`. wp8 telefoni se jako retko zaglupljiju ne znam u glavnom 735 ima mogucnost vadjuenja baterije. Mnogo mi se dopada. Andridi su ok ali nista ne radi tako dobro kao wp8 telefoni.


:: Svi Lumia telefoni rade fenomenalno brzo i optimizovano, izrada je ok, ali imaju jednu ogromnu manu, ne znam za ovaj 735, ali recimo kolega se pati sa 720 jer je baterija totalno zatvorena, kad ti se tel. zaglupi, ne možeš ga ugasiti, već je potrebno da se izvadi baterija i vrati, ili da čekaš dok se isprazni i tel. ugasi sam. To su toliko glupo napravili da nemam reči, da ne možeš ugasiti tel., već samo ga upaliti.. a kako se otvara, to je tek komplikacija. Uradio je upgrade na 8.1, tj. sam telefon, od tada mu radi katastrofalno loše.. ali telefon kao telefon na prvi pogled je bombona, od androida mnogo optimizovaniji, ali..
::
::
:: :: Jel ima neko iskustva sa ovim modelom i kakvi su utisci
:: :: Po opisu mi deluje ok
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re: Re: Lumia 735 28.10.2014. 23:03 #569135

status: user
broj poruka: 18943
Po slikama ja ne vidim da mu se vadi baterija, ako je tako, onda ok.
Jeste, veoma retko se zaglupira, ali prvog trenutka kad se zaglupira, baš onda kad ti treba telefon, a zatreba ti toliko i ne možeš npr. da se javiš na njega uopšte, niti da ga otključaš, dakle preostaje samo da ga ugasiš-upališ, to kod ovog telefona je nemoguće, naravno, ne može da se ugasi na `power` dugme.. ne znam sigurno za ove novije serije, ali čisto sumnjam da su to promenili, to praktikuju na novijim telefonima, a ne znam zašto, jako je glupo. Javiće se neko sa utiscima.


:: Kod 735 moze sa izvadis bateriju, mada nije to problem
:: Telefoni kod kojih se ne vade bateije se vrlo lako iskljucuju. Drziz power dugme nekoliko sekundi i on se ugasi. Imam nexus 4 kod njega se baterija ne vadi, mada nikada nisam morao da ga iskljucujem ne `zaglupljuje se`. wp8 telefoni se jako retko zaglupljiju ne znam u glavnom 735 ima mogucnost vadjuenja baterije. Mnogo mi se dopada. Andridi su ok ali nista ne radi tako dobro kao wp8 telefoni
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
metalpirat hm 28.10.2014. 23:19 #569137

status: user
broj poruka: 491
ja imam lumiu 920 i evo za godinu dana nije se ni jednom zaglupio, blokirao ili ukicio. Sve radi perfetkno. Windows telefon je softverski tako dizajniran ako instaliras dosta aplikacija i opteretis telefon u nekom trenutku on sam resetuje telefon, to mi se nikada nije desilo ali jeste devojci na njenom telefonu samo se zamrzo i bukvalno u roku od 10 sekundi telefon se resetovao i upalio. Jedina mana je u samom interfejsu ili ti se dopada ili ne, nekako su sve aplikacije iste. Druga i glavna mana je to sto aplikacije prvo izlaze za one popularne sisteme android i ios a win tek na kraju. Od glavnih aplikacija imas sve sto je potrebo, svi chat programi i drustveni programi, pa i oni napredni office i ceo windows cloud. Kod windowsa ti je jako dobro sto aplikacije rade i na 520 i na 930 bez problema, dok kod andoida ako nemas neku masinu sa 3 giga i neko ludilo od procesora zaboravi na telefon. Telefon od 100e i telefon od 500e kod androida je nebo i zemlja. Kod windowsa jedino u nekim dodacima bolji ekrann, kamera, i brzo radi. Ali sistemski aplikacije rade super na oba modela.

Intel 2500K 4.5, MSI 67A - GD55, Mushkin 2x4GB cl9 1600mhz, HDD WD 750gb,WD 500gb,1000gb,Gainward GeForce GTX 570 1280MB `Golden Sample`,Sound Blaster titanium, CM RP 1000W, HAF 932, HPZR24W, Logitech 530x, Logitech MX revolution, LG Blu Ray RW, Netgear 1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: Re: Lumia 735 28.10.2014. 23:56 #569139

status: user
broj poruka: 2929
http://www.youtube.com/watch?v=IhQnl0CoP08
tu imas sve o 735. Na snimku se vidi da se baterija vadi.
J...es telefon koji se zaglupljava


:: Svi Lumia telefoni rade fenomenalno brzo i optimizovano, izrada je ok, ali imaju jednu ogromnu manu, ne znam za ovaj 735, ali recimo kolega se pati sa 720 jer je baterija totalno zatvorena, kad ti se tel. zaglupi, ne možeš ga ugasiti, već je potrebno da se izvadi baterija i vrati, ili da čekaš dok se isprazni i tel. ugasi sam. To su toliko glupo napravili da nemam reči, da ne možeš ugasiti tel., već samo ga upaliti.. a kako se otvara, to je tek komplikacija. Uradio je upgrade na 8.1, tj. sam telefon, od tada mu radi katastrofalno loše.. ali telefon kao telefon na prvi pogled je bombona, od androida mnogo optimizovaniji, ali..
::
::
:: :: Jel ima neko iskustva sa ovim modelom i kakvi su utisci
:: :: Po opisu mi deluje ok
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gambini Re: 29.10.2014. 01:05 #569143

status: user
broj poruka: 71
Ne koristim WP, ali koliko sam upoznat, ako se telefon `zaglupi` procedura je:
pritisnete i drzite power i volume down oko deset sekundi, telefon zavibrira i restartuje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 ... 29.10.2014. 02:13 #569148

status: user
broj poruka: 1424
kretenski je sam sto ima tastere na ekranu umesto normalne


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bunjevac re 735 29.10.2014. 10:07 #569160

status: user
broj poruka: 578


Jedva čekam da stigne da ga uzmem.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 29.10.2014. 17:33 #569198

status: user
broj poruka: 1637
Prelep telefon!

http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: ... 29.10.2014. 19:38 #569211

status: user
broj poruka: 2929
830 je jos lepsi ali mi se review nije svideo, a i razlika u ceni je prevelika.


:: Prelep telefon
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 29.10.2014. 20:29 #569219

status: user
broj poruka: 1637
Vidi stvarno, ustvari 735 je plastikaner edishn veceg brata, kao htc sto radi. Steta sto je windows, nikako ne mogu da svarim minimalisticki interfejs, desktop je i kul ali app drawer koji izgleda prostije od imenika na androidu nikako. ako je smartphone onda ocekujem da bude natrpano i komplikovano, da vise lici na desktop OS nego na glup-phone meni.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vuk125 Re: ... 29.10.2014. 21:28 #569230

status: user
broj poruka: 2929
Meni se Wp8 interfejs uzansko dopada ima sve sto mi trba i izuva kako radi, android je ok naravno ali ne radi tako koji god hw telefon da ima. Imam nexus 4 sa 4.44 androidom ocekujem da ce za par dan dati update za 5, radi sjajno ne mogu da kazem ali wp8 izuva iz cipela.
Menije ovaj 735 bas lep telefon u beloj varijanti mi bas deluje mocno. 830 je fizicki lepsi ali mi se opet se ponavljam ono sto sam o njemu citao malo ne dopada, kvalitet zvuka konkretno je nesto sto mi se ne svidja i slaba vibracija. Tako da cu ici da ga vidim uzivo mozda steknem drugi utisak ko zna. Sto se tice dizjana 830 po meni savrsen.


:: Vidi stvarno, ustvari 735 je plastikaner edishn veceg brata, kao htc sto radi. Steta sto je windows, nikako ne mogu da svarim minimalisticki interfejs, desktop je i kul ali app drawer koji izgleda prostije od imenika na androidu nikako. ako je smartphone onda ocekujem da bude natrpano i komplikovano, da vise lici na desktop OS nego na glup-phone meni.
::
::
:: http://tiny.cc/My500p
:: i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : gainward gts250 512mb : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan Re: Lumia 735 29.10.2014. 21:32 #569231

status: user
broj poruka: 776

Nisam neki Lumia fanboy ali je po meni sistem extra. Imam L720 od februara i mogu reci samo reci hvale za telefon. Po specifikacijama je vrlo slican telefonu iz naslova. Baterija kod ovog modela se ne vadi a ako se zaglupi kojim slucajem (meni do sada nije ni jednom) ima opcija soft reset iliti kombinacija rastera vol- i lock key, tako se telefon restartuje i radi kao nov. Drugo nije tacno da se telefon ne moze ugasiti, moze u svakom trenutku, osim kad je na punjacu ili vezan za komp via USB. Za ove pare za koje sam ga uzeo msm da ne moze bolje. WP sa samo 512mb rama radi posao bez problema dok je takav android gotovo neupotrebljiv.

E sada da li ce ti se telefon svideti tj prevashodno sistem zavisi od tvojih potreba. Za nezahtevne korisnike kojima je funkcija telefona presudna onda je ovo adekvatan izbor, a ako volis da se igras i cackas stalno neke opcije onda bolje idi na andriju :)

Osnovna prednost jeste brzina, posebno osnovnih funkcija, ali ga uredno koristim za surfovanje po netu i pregledanje dokumenata kad nije komp u blizini. Sve elementarne aplikacije koje ima android ima i WP (wapp, viber, skype, fb, instagram, gomilu weather app, najbolju navigaciju za mobilni here drive +, gomila app za obradu fotografija itd). Moze se desiti da zabode neka app ali to je iskljucivo do developera koji istu ispravlja u narednim update-ovima. Prelazak sa WP8.0 na WP8.1 po meni nije nista narocito osim sto daje neke dodatne opcije customizacije (imas sliku na glavnom ekranu, vise plocica, vise info na glance itd) i mozda malo vise vuce bateriju (meni izdrzi 1,5-2 dana).

E sada izbor je samo tvoj, a ovo je licno moje vidjenje lumia telefona i WP platforme :)

:: Jel ima neko iskustva sa ovim modelom i kakvi su utisci
:: Po opisu mi deluje ok
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60282. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs