Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
(Q3) Sunovrat AMD-a, nVidia i Intel u naletu
STRANA 1 OD 1
maxxio (Q3) Sunovrat AMD-a, nVidia i Intel u naletu 14.11.2014. 15:18 T59552

status: user
broj poruka: 666
`AMD’s discrete GPU shipments were down 19%, but notebook discrete shipments were up 10%. AMD’s overall graphics shipments were down 7%.
Intel’s desktop GPU shipments were stagnant (down 0.3%), but notebook shipments were up by 18.6%.

Nvidia’s desktop discrete shipments were up 24.3% sequentially, while notebook shipments increased 3.5% for an overall increase of 12.9%.`

http://www.fudzilla.com/home/item/36312-jpr-nvidia-grabs-market-share-from-amd

http://www.fudzilla.com/home/item/36248-nvidia-posts-strong-q3-results

Očigledno je da su ovakvi rezultati trećeg kvartala direktna posledica izlaska GTX9xx serije.
AMD će morati što pre da ponudi svoj odgovor na Maxwell kako zna i ume, jer sudeći po trenutnoj situaciji vrlo lako može da im se ponovi 2006. godina i Core 2 blickrig.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Blitzkrieg je iskljucivo Dekin mode: na brzinu, na dza-bu, dok... 14.11.2014. 15:37 #571113

status: user
broj poruka: 10985
je voda mutna. NV i Intel idu na duge staze (Balasevic: moj metak putuje duuugo).
Kada je AMD ``preuzeo`` ATi-ja, dobro obavesteni ``krugovi`` (skeptici) su uzdahnuli: videla zaba da se konji potkivaju, pa i ona digla nogu... Ili, kako se to drukcije kaze u Srbistanu: sedoh na wc solju i zeznuh se grdno, misljah da cu srati, al` samo sam prdn`o...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Blitzkrieg je iskljucivo Dekin mode: na brzinu, na dza-bu, dok... 14.11.2014. 16:36 #571125

status: user
broj poruka: 1130
Mene interesuje da svaku iguru mogu da igram na max u 1080p rezoluciji po sto nizoj ceni a to ko je srao,prdeo i jeo govna me apsolutno neinteresuje...

:: je voda mutna. NV i Intel idu na duge staze (Balasevic: moj metak putuje duuugo)
:: Kada je AMD ``preuzeo`` ATi-ja, dobro obavesteni ``krugovi`` (skeptici) su uzdahnuli: videla zaba da se konji potkivaju, pa i ona digla nogu... Ili, kako se to drukcije kaze u Srbistanu: sedoh na wc solju i zeznuh se grdno, misljah da cu srati, al` samo sam prdn`o..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: Blitzkrieg je iskljucivo Dekin mode: na brzinu, na dza-bu, dok... 14.11.2014. 17:01 #571131

status: user
broj poruka: 3730
+1 000 000


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Mene interesuje da svaku iguru mogu da igram na max u 1080p rezoluciji po sto nizoj ceni a to ko je srao,prdeo i jeo govna me apsolutno neinteresuje..
::
:: :: je voda mutna. NV i Intel idu na duge staze (Balasevic: moj metak putuje duuugo)
:: :: Kada je AMD ``preuzeo`` ATi-ja, dobro obavesteni ``krugovi`` (skeptici) su uzdahnuli: videla zaba da se konji potkivaju, pa i ona digla nogu... Ili, kako se to drukcije kaze u Srbistanu: sedoh na wc solju i zeznuh se grdno, misljah da cu srati, al` samo sam prdn`o..
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ ne se bojim ja za sve njih 14.11.2014. 17:09 #571133

status: user
broj poruka: 2998
nece niko da propadne. To sto nam daju performanse na kasicicu i sto developeri izbacuju namerno neoptimizovane igre je druga prica. kupujem ove nedelje grafu i vec zalim pare :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ne se bojim ja za sve njih 14.11.2014. 17:12 #571135

status: user
broj poruka: 3730
Nemoj Sky da te cuje sad ce da ti objasni neke stvari da je Nvidia miljama ispred a to sto ne moze nista da prikaze to je druga stvar....



Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: nece niko da propadne. To sto nam daju performanse na kasicicu i sto developeri izbacuju namerno neoptimizovane igre je druga prica. kupujem ove nedelje grafu i vec zalim pare :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion heh 14.11.2014. 17:36 #571141

status: user
broj poruka: 2480
Samo cekam da ostane jedina NV i da nam daje 5% jace grafike iz serije u seriju kao sada Intel :)


i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: heh 14.11.2014. 17:47 #571143

status: user
broj poruka: 3730
ovo je bolelo :D


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Samo cekam da ostane jedina NV i da nam daje 5% jace grafike iz serije u seriju kao sada Intel :
::
::
:: i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: heh 14.11.2014. 18:12 #571145

status: user
broj poruka: 666
Nije još, tek će da (za)boli. :P

:: ovo je bolelo :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: heh 14.11.2014. 18:39 #571148

status: user
broj poruka: 666
Odlično, to znači da ćemo ređe morati da menjamo grafike.


:: Samo cekam da ostane jedina NV i da nam daje 5% jace grafike iz serije u seriju kao sada Intel :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Mene zanima 14.11.2014. 18:42 #571149

status: user
broj poruka: 908



http://www.youtube.com/watch?v=3A6A4JSTtfM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @maxxio 14.11.2014. 20:05 #571164

status: user
broj poruka: 864
Ne znas ti sinko, sta monopol znaci...
Niti znas kako to izgleda kad ti samo jedan trgovac robu valja...
No vas `ekonomista` i dusebriznika ce uvek biti.
Sunovrat ili ne, red je da i NVidia posle ovolikog truda konacno pocne da prodaje grafe.

@ Torta
Ti to skidas viceve od pokojnog nam Minimax-a ?
Lepo, lepo...dobra stara vremena...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Re: Mene zanima........Da znas, ovaj video snimak perfektno... 14.11.2014. 20:22 #571167

status: user
broj poruka: 10985
ilustruje slucaj koji razmatramo - kilo AMD graf. karte vredi koliko kilo valjevske kavurme.
AM Deka sto kila, dvesta kila butkica, obaska cvarci i kavurma...


::
::
::
:: http://www.youtube.com/watch?v=3A6A4JSTtfM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: @maxxio 14.11.2014. 20:41 #571172

status: user
broj poruka: 666
Niko ovde ne priziva bilo čiji monopol, niti to od nas sa foruma zavisi.
Uvek u zaglavlje neozbiljne ili poluozbiljne poruke stavim smajlija, žao mi je što neke moje postove nisi protumačio na pravi način.


:: Ne znas ti sinko, sta monopol znaci..
:: Niti znas kako to izgleda kad ti samo jedan trgovac robu valja..
:: No vas `ekonomista` i dusebriznika ce uvek biti
:: Sunovrat ili ne, red je da i NVidia posle ovolikog truda konacno pocne da prodaje grafe
::
:: @ Tort
:: Ti to skidas viceve od pokojnog nam Minimax-a ?
:: Lepo, lepo...dobra stara vremena..
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 14.11.2014. 21:20 #571176

status: user
broj poruka: 2998
nisam ni spomemuo ko je bolji, vec samo kazem da mi kao krajnji korisnici mozemo samo da kupujemo i cutimo a od proizvodjaca niko nece ostati gladan.

Inace potpuno sam neutralan sto se tice hardvera tj price intel vs amd vs nv. Jednostavno verujem da je najbolji hardver onaj koji zadovoljava nase potrebe.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: Re: Mene zanima........Da znas, ovaj video snimak perfektno... 14.11.2014. 23:00 #571186

status: user
broj poruka: 1130
Zelim ti sve moguce kilograme Nvidiice da sednes ko covek i zdreres vecno :)


:: ilustruje slucaj koji razmatramo - kilo AMD graf. karte vredi koliko kilo valjevske kavurme
:: AM Deka sto kila, dvesta kila butkica, obaska cvarci i kavurma..
::
::
:: ::
:: ::
:: ::
:: :: http://www.youtube.com/watch?v=3A6A4JSTtfM
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: (Q3) Sunovrat AMD-a, nVidia i Intel u naletu 15.11.2014. 14:46 #571242

status: user
broj poruka: 666

`Their forecast for Q4 is not rosy either. AMD is expecting revenue to decrease 13% from Q3, plus or minus 3%.`

http://images.anandtech.com/doci/8625/Carousel_678x452.png

Po svemu sudeći, sledeća godina će biti ključna za AMD. Biće zanimljivo videti u kom smeru će krenuti kompanija ako u skorije vreme ne izbace konkurentan proizvod GTX9xx seriji.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.11.2014. 15:49 #571259

status: user
broj poruka: 18472
Pa izbacice naravno. To je opet jos jedan u nizu poluproizvod i zvace se R9 390X.
Imace TDP od 400w i hibridni sistem hladjenja da bi se zauzdala disipacija.

HBM je nesto u sta najvise polazu nade da im da boost ali to je pitanje kako ce sve to da funkcionise jer smo do sad videli nebrojano puta da na papiru pise jedno a u praksi drugo.

Predpostavljam da ce uspeti da dosegnu i mozda cak nadmase GTX980 i to sve u 20nm procesu naspram nVidia 28nm sto je poredjenje van svake pameti ali to smo imali i u proslosti, nista novo. U svakom slucaju cak i u 28nm sa velikim Maxwellom ce tesko da se nose a kriza ce tek da im predstoji kad nVidia predje na 20nm ili 16nm.

Oni ce moci da opstanu u slucaju samo ako nVidia pauzira i saceka 16nm. U slucaju da se odluce ipak za 20nm AMD je `odsvirao`, i ovako stoji na staklenim nozicama.

Po meni firma koja pravi tako lose produkte ne treba da pravi nista. Zalosno je samo to sto je za trziste neophodno bar dva igraca pa iz tog razloga sa aspekta da se ne bi doslo do monopola neko je potreban.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: ... 15.11.2014. 16:37 #571273

status: user
broj poruka: 666
Njima je samo prisustvo na desktop/notebook tržištu teg oko noge, tu prave najveće gubitke. Ako ih nVidia prikuca na duže staze kao što je to Intel uradio počev od Core 2 serije pa nadalje, bojim se da ih čeka sudbina Nokije i sličnih firmi koje su morale da se fokusiraju na one segmente poslovanja koji im donose profit.

Opet, možda bi i dobro bilo da GPU sektor od njih preuzme neko ko bi imao mogućnosti da više ulaže u R&D, tako da ni eventualni monopol nVidije (koji je već evidentan) ne bi dugo trajao.

Sve u svemu, biće zanimljivo pratiti dešavanja u narednih nekoliko meseci.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs