Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD nagrađen sa 32 miliona dolara za doprinos razvoja novih tehnologija
STRANA 1 OD 2  
DaSickSyst AMD nagrađen sa 32 miliona dolara za doprinos razvoja novih tehnologija 17.11.2014. 22:08 T59583

status: user
broj poruka: 2909
Izvor Guru3D:
http://www.guru3d.com/news-story/amd-awarded-32-million-for-extreme-scale-high-performance-computing-research.html

Čudno... Vest je od pre dva dana... Stvarno mi nije jasno kako je ova vest promakla lokalnim `ekspertima` koji svakodnevno proriču propast AMDa... Prosto je neverovatno da nisu videli...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Nije promakla vest, taman posla.... 17.11.2014. 22:27 #571608

status: user
broj poruka: 864
Kljucni problem je nedostatak prostora za postavljanje takve teme.
Najpre je trebalo pregledati 45463738329 tema o pojedinacnim modelima GTX980 kartica, pa zatim 87549574975 tema o pojedinacnim GTX970 karticama...
Pored ovoga, bilo je potrebno utvrditi na 8748374934 mesta da je Maxwell nesto najbolje ikada, da je AMD marketinska agencija itd itd.

Inace ovih 30 mio USD je najverovatnije donacija od Intela i NVidia-e.
Da ne bude da su sami i da ih ne daj boze optuze za monopol.

Salu na stranu, AMD-u je lova sada potrebna, a `experti` ovde koji misle da je `tehnologija` rec rezervisana samo za NV iIntel, veruj mi, pojma blagog nemaju ni zasto su ove pare uopste date AMD-u, a tek blage veze nemaju sta je uospte GCN arhitektura...
Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: AMD nagrađen sa 32 miliona dolara za doprinos razvoja novih tehnologija 17.11.2014. 22:28 #571609

status: user
broj poruka: 7695
I to od americke vlade za HSA sto nije mala stvar , neizbrisivu memoriju, PIM arhikteturu itd ...Ne znam da je Nvidia nesto slicno dobila.


:: Izvor Guru3D
:: http://www.guru3d.com/news-story/amd-awarded-32-million-for-extreme-scale-high-performance-computing-research.htm
::
:: Čudno... Vest je od pre dva dana... Stvarno mi nije jasno kako je ova vest promakla `ekspertima` koji svakodnevno proriču propast AMDa... Prosto je neverovatno da nisu videli...
::
::
:: DaSickSystem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ma da. 17.11.2014. 22:33 #571610

status: user
broj poruka: 2480
AMD ne razvija tehnologije, samo lupetaju.. dali im pare da ne propadnu.


i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: ma da. 17.11.2014. 22:35 #571612

status: user
broj poruka: 7695
Uf znas kako zabole americku vladu sto ce da propadne neka firma.


:: AMD ne razvija tehnologije, samo lupetaju.. dali im pare da ne propadnu.
::
::
:: i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 22:37 #571613

status: user
broj poruka: 3974
Vodose ziv li si.. :D

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Re: Re: ma da. 17.11.2014. 22:41 #571617

status: user
broj poruka: 2480
Druze nisam bio ozbiljan, ono je bilo sarkasticno :-)


i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: Uf znas kako zabole americku vladu sto ce da propadne neka firma
::
::
:: :: AMD ne razvija tehnologije, samo lupetaju.. dali im pare da ne propadnu.
:: ::
:: ::
:: :: i5-4690k | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos @Zooloo 17.11.2014. 23:08 #571626

status: user
broj poruka: 864
Ziv sam, a kad sam vec tu da ti kazem da ce za oko mesec dana ovo da bude u masini kod mene :

http://goo.gl/s15GKb

nemam averziju prema tom proizvodjacu a ti ako imas mozda neki predlog tu do 350 eur baci mi na PM jer R9 280x uskoro odlazi za fine parice a ostalo cu da doplatim.
Ovo je 330, na 12 rata :)

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.11.2014. 23:15 #571627

status: user
broj poruka: 3974
:D lagano, ni ne osetis.. sad cu uletim na skype..

Intel I5 4670 + Arctic Cooling Freezer I30
Gigabyte G.1 Sniper B5
Kingston HyperX Beast 2x4gb 1600mhz
Seagate Baracuda 1Tb
Seasonic G550 550W Gold
Fractal Design Define R4 Black Pearl with Side Window
Dell P2414H...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio engleski za početnike 17.11.2014. 23:53 #571639

status: user
broj poruka: 666
OP ne vlada baš dobro engleskim jezikom, pa je bukvalno `preveo` naslov teksta koji implicira nešto sasvim drugo.
Ovde je reč `award` upotrebljena u sledećem značenju:

award (əˈwɔrd) - the decision of arbitrators on a matter submitted to them.

Dakle, nije AMD `nagrađen` za `doprinos` koji podrazumeva minuli rad, nego su im dodeljena sredstva u iznosu od 32 mil. $ i pravo na učešće u projektu američkog ministarstva energetike koji se fundira iz američkog budžeta i odobrava na godišnjem nivou. Radi se o zajedničkom projektu vrednom više stotina miliona dolara u kome učestvuje gomila američkih firmi, jednom od mnogih koje u budžetskoj godini inicira američka vlada, a čija je krajnja svrha rad u korist američkih vojno-bezbednosnih struktura.
Naravno, u ovom i sličnim projektima učestvuju i Intel, Cray, nVidia, IBM i drugi, ali o tome marketinška služba AMD-a ne izveštava svoje fanove.

Više o projektu se može pročitati na sajtu američkog ministarstva energetike:

http://tinyurl.com/mcdtsku

I ovde: http://tinyurl.com/o3doxqx

Drugo, nije problem AMD-a o kome pričamo na forumu odeljenje koje učestvuje u ovakvim i sličnim projektima, a koje je posle restruktuiranja obuhvaćeno imenom `The Enterprise, Embedded, and Semi-Custom division`, već tzv. `The Computing and Graphics group` koje posluje na notebook/desktop tržištu, i koje upravo prolazi kroz svoje najteže dane i pravi ogromne gubitke za AMD zahvaljujući tehnološkoj nadmoći nVidije i Intela:

http://www.anandtech.com/show/8625/amd-q3-fy-2014-quarterly-earnings-analysis

Treće i poslednje, američka vlada i američke korporacije su interesno međupovezane sa hiljadu veza, što je po milioniti put potvrđeno i u ovom slučaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 18.11.2014. 00:12 #571642

status: user
broj poruka: 4506

e bem te Vodos, bas sam mislio da cu budem jedini na forumu sa Palitom, ako nista bar sam prvi :P

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Palit ili Zapalit, pitanje je sada? 18.11.2014. 00:20 #571643

status: user
broj poruka: 6086
Nego, otkad sam počeo da se interesujem za računare taj prokleti AMD stalno prolazi kroz teške periode, dežurni dušebrižnici mu odbrojavaju dane, a on đubre jedno nikako da propadne.
Za to vreme tehnološki superiorni Intel deli žvake uz procesore, a nVidija od svojih grafički karti napravi i muzičke instrumente (doduše raštimovane). I, opet, to nekima nije dovoljno. Nađu se budale da kupe AMD-a, iako nije ni za onu stvar.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 18.11.2014. 00:27 #571645

status: user
broj poruka: 4506
bice oni tu jos dugo dugo..jing i jang.

Al me smorio, daj malo da obrnem nvidiu koji krug pa opet amd i tako unedogled
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: engleski za početnike 18.11.2014. 01:12 #571654

status: user
broj poruka: 2909
:: OP ne vlada baš dobro engleskim jezikom, pa je bukvalno `preveo` naslov teksta koji implicira nešto sasvim drugo.
:: Ovde je reč `award` upotrebljena u sledećem značenju
::
:: award (əˈwɔrd) - the decision of arbitrators on a matter submitted to them.
::
:: Dakle, nije AMD `nagrađen` za `doprinos` koji podrazumeva minuli rad, nego su im dodeljena sredstva u iznosu od 32 mil. $ i pravo na učešće u projektu američkog ministarstva energetike koji se fundira iz američkog budžeta i odobrava na godišnjem nivou. Radi se o zajedničkom projektu vrednom više stotina miliona dolara u kome učestvuje gomila američkih firmi, jednom od mnogih koje u budžetskoj godini inicira američka vlada, a čija je krajnja svrha rad u korist američkih vojno-bezbednosnih struktura.
:: Naravno, u ovom i sličnim projektima učestvuju i Intel, Cray, nVidia, IBM i drugi, ali o tome marketinška služba AMD-a ne izveštava svoje fanove.
::
:: Više o projektu se može pročitati na sajtu američkog ministarstva energetike
::
:: http://tinyurl.com/mcdtsk
::
:: I ovde: http://tinyurl.com/o3doxq
::
:: Drugo, nije problem AMD-a o kome pričamo na forumu odeljenje koje učestvuje u ovakvim i sličnim projektima, a koje je posle restruktuiranja obuhvaćeno imenom `The Enterprise, Embedded, and Semi-Custom division`, već tzv. `The Computing and Graphics group` koje posluje na notebook/desktop tržištu, i koje upravo prolazi kroz svoje najteže dane i pravi ogromne gubitke za AMD zahvaljujući tehnološkoj nadmoći nVidije i Intela
::
:: http://www.anandtech.com/show/8625/amd-q3-fy-2014-quarterly-earnings-analysi
::
:: Treće i poslednje, američka vlada i američke korporacije su interesno međupovezane sa hiljadu veza, što je po milioniti put potvrđeno i u ovom slučaju
::


Khm,khm... Bukvalno sinak??? Ne bih baš rekao da je bukvalno prevedeno... Već grubo prepričano kroz naslov...

Aj da prepričam i ovo što si kopi pejstovao iz `izuzetno dobro` prevedenih mejlova: AMDu je dodeljena ova `titula` treću godinu za redom... Vest je sa guru3d sajta... I ovo zadnje, AMD nije američka već kanadska firma... Toliko o tome.

A što se tiče mog `lošeg` engleskog, već dobre dve godine poslujem sa britancima, imam C2 položen (guglaj šta to znači mrzi me da ti objašnjavam) i već neko vreme primam platu u funtama.
Det biing sed. Tenk ju and gud najt.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Palit ili Zapalit, pitanje je sada? 18.11.2014. 07:29 #571659

status: user
broj poruka: 666
Ako rasprodaja proizvodnih pogona i kancelarija, dugogodišnje poslovanje sa gubicima uz tek povremene mršave kvartale i hronično zaostajanje za glavnim konkurentima nije propadanje, onda stvarno ne znam šta jeste.
Nekada nije bilo baš tako, ali su sami sebe doveli u tu situaciju nizom pogrešnih poteza i promašenih investicija. Činjenica je da im za to im nisu krive ni Intelove žvake niti nVidijini `raštimovani instrumenti`, a ponajmanje dežurni dušebrižnici, koji god da su.


:: Nego, otkad sam počeo da se interesujem za računare taj prokleti AMD stalno prolazi kroz teške periode, dežurni dušebrižnici mu odbrojavaju dane, a on đubre jedno nikako da propadne
:: Za to vreme tehnološki superiorni Intel deli žvake uz procesore, a nVidija od svojih grafički karti napravi i muzičke instrumente (doduše raštimovane). I, opet, to nekima nije dovoljno. Nađu se budale da kupe AMD-a, iako nije ni za onu stvar
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: engleski za početnike 18.11.2014. 07:29 #571660

status: user
broj poruka: 666
Opet grešiš, jer nisi shvatio suštinu teksta. Uopšte se ne radi o dodeljenoj `tituli` (sa navodnicima ili bez), već o datom pravu da učestvuju u jednom od razvojnih projekata američkog ministarstva energetike (čitaj: američke vlade), zajedno sa kompanijama kao što su IBM, Cray, nVidia, Intel itd.

Ne znam kakve `prevedene mejlove` pominješ, jer sam ti uredno naveo izvore u vidu zvaničnih web stranica vlade SAD, gde jasno piše o kakvim projektima se radi, koliki je budžet, ko su učesnici itd. Za razliku od toga, Guru3D je samo jedan od gomile IT sajtova koji je preneo izveštaj AMD PR tima, a koji opet pokriva samo mali deo priče iz razumljivih razloga. :)

Pominjanje `treće godine za redom` koje te dodatno buni je posledica toga što američki kongres novi budžet izglasava/donosi za svaku sledeću fiskalnu godinu, posle čega se ponovo raspisuju novi konkursi za postojeće vladine projekte. To je prosto nužna posledica činjenice da se količina dodeljenih sredstava menja u zavisnosti od izglasanog budžeta, zbog čega se krajem svake godine vrši ponovna procena o izboru i dodeljivanju novih sredstava učesnicima raznih projekata.

Dakle, suština cele priče se prosto svodi na to da je AMD već treću godinu uzastopno dobio pravo da učestvuje u jednom od projekata vlade SAD zajedno sa drugim američkim IT gigantima i odgovarajuća novčana sredstva, zbog čega ova vest jedini značaj ima za njihove akcionare koji su već uzdrmani katastrofalnim rezultatima poslednjeg kvartala. Zato je marketinški tim AMD-a i požurio da `srećnu vest` saopšti već uhodanim kanalima za prodavanje magle, a ako se usput upeca i neki fanboy - utoliko bolje.

Btw, pokojni ATi je bio kanadska kompanija, a britanske kolege slobodno pitaj da ti prepevaju na C2 level sledeću rečenicu:

`Advanced Micro Devices, Inc. (AMD) is an American multinational semiconductor company based in Sunnyvale, California, United States, that develops computer processors and related technologies for business and consumer markets.`

http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices

Što bi neki rekli, toliko o tome.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Dominacija 18.11.2014. 09:28 #571665

status: user
broj poruka: 573
Dosta su DOMINIRALI nadam se uskoro propadanju AMD_A
Nek i `presidentu` jednom svane hahahahh : D : D :D
DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: engleski za početnike 18.11.2014. 10:26 #571670

status: user
broj poruka: 2909

To Makso majstore... Pazi kad si u pravu za Kanadu tj. Ameriku... Jbg sinoć sam pospan pisao... A vidim ti si se baš družio sa guglom noćas... Lepo... Naučio si da je C2 nivo znanja (što bi gugl reklo level), a ja da je AMD američka kompanija.
Mada si poentu teksta(posta) baš omašio... Ne vidim da je neko negde sporio da su svi imali pravo učešća, već je poenta da je AMD dobio 32 miliona za nastavak istraživanja i razvoja određenih tehnologija... Ti to sporiš, zar ne? Mrzi me da čitam/tumačim sve što si pisao/kopirao.
Guglaj (ki vrds): HSA, DOE, APU, Open standard, Exascale-computing, Heterogeneous System Architecture, Accelerated Processing Units, Department of Energy... Aj pa javi šta si našao.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 re 18.11.2014. 11:31 #571676

status: user
broj poruka: 1130
Ako,ako cekam da propadne AMD pa cu da vas vidim za par meseci kada cene grafickih Nvidia skoce par puta a ATI se sve pokupuje pa kada budete krenuli da placete i da molite el presedenta da intervenise jao bice to jedna super lol stvar :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Re: Re: engleski za početnike 18.11.2014. 17:59 #571727

status: user
broj poruka: 666
Ne moraš da se pravdaš, jer ne samo da se iz aviona vidi da pišeš pospan, nego i pokazuješ simptome hroničnog umora: pad kognitivnih sposobnosti, problemi sa razumevanjem pročitanog, nemogućnost fokusiranja na smisao složenih rečenica itd.
Zato, druže, idi što pre negde na odmor i kaži lepo tim britanskim zlikovcima što su te upregli da popuste malo amove, nisu funte vredne zdravlja.

Što se ove apsurdne teme tiče, uopšte ne sporim da su dobili pare, nego samo pokušavam polako i strpljivo da ti objasnim kako nema mesta ushićenju zbog banalne činjenice da američke kompanije rade za američku vladu i da za to bivaju plaćene iz njihovog budžeta, jer R&D izvan redovnih aktivnosti firme zahteva dodatne resurse.
Pošto su ogromni projekti u pitanju, mesta ima i za manje igrače kao što je AMD, da giganti ne bi gubili vreme i novac na pomoćne posliće. Sledeća vest bi trebalo da ti pomogne da stvari postaviš u pravilnu perspektivu, ali potrudi se da je pročitaš tek kad se budeš propisno naspavao:

`IBM and Nvidia have been awarded 5 million by the US Department of Energy to build two brand-new supercomputers that leverage IBM’s Power8 CPUs and Nvidia’s upcoming Volta GPUs.`

http://tinyurl.com/qgk3lt7



::
:: To Makso majstore... Pazi kad si u pravu za Kanadu tj. Ameriku... Jbg sinoć sam pospan pisao... A vidim ti si se baš družio sa guglom noćas... Lepo... Naučio si da je C2 nivo znanja (što bi gugl reklo level), a ja da je AMD američka kompanija.
:: Mada si poentu teksta(posta) baš omašio... Ne vidim da je neko negde sporio da su svi imali pravo učešća, već je poenta da je AMD dobio 32 miliona za nastavak istraživanja i razvoja određenih tehnologija... Ti to sporiš, zar ne? Mrzi me da čitam/tumačim sve što si pisao/kopirao.
:: Guglaj (ki vrds): HSA, DOE, APU, Open standard, Exascale-computing, Heterogeneous System Architecture, Accelerated Processing Units, Department of Energy... Aj pa javi šta si našao.
::
::
:: DaSickSystem
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: Re: Re: engleski za početnike 18.11.2014. 20:00 #571743

status: user
broj poruka: 2909

U bre... Kako da se ne pravdam? Pa nisam mogao da spavam noćas zbog tebe... Celu noć provedoh guglajući linkove koji dokazuju čiji je veči, AMDov ili Nvidijin.

Nije baš da gubim koncentraciju nego mi nije toliko bitna stvar u životu da bih opterećivao svoj mozgić takvim stvarima... A Englezi me nisu upregli nego me plaćaju po satu, pa mi se isplati da radim i `prekovremeno`... Bože zdravlje videćeš o čemu ti pričam kad budeš počeo svojim radom da plaćaš račune...

Nego napisao sam da je AMD `nagrađen`, a ti si brže-bolje počeo da pišeš o propagandi, marketingu, a već ima dovoljno budala na forumu koje kad nemaju argumente vrte istu izlizanu priču i iz rečenice u rečenicu iste fraze tipa: superiorna tehnologija, gpu arhitektura, AMD marketing, AMD propaganda, itd... A njihovi poltrončići glume papagaje, ne bi li im se uvukli u virtualni rektum, pa si mi zbog toga zaličio na još jednju njihovu pantljičaricu i zato nisam hteo da čitam tvoje postove... Drago mi je ako sam pogrešio i nisi jedan od njih i stvarno imaš neki argument(stvarno to mislim)... A da mi treba odmor teba mi već neko vreme... Čuvam se za zimovanje, izvoskario i ispolirao bord i spreman čekam najavljenu zimu.

Samo mi još kaži kakve veze sad ima nagrada koju je dobila nvidia i IBM, sa ovim što je dobio AMD? Mislim super... Bravo... Šta drugo da kažem... Jel si očekivao da ću da pišem da je to marketing i propaganda ili guglam nove linkove? Jel sad ti pokušavaš da pravdaš sebe(ili nvidiu) totalno bez razloga??? U svakom slučaju neću trošiti vreme proveravajući istinitost te izjave, verovaću ti na reč...
Ouvr end aut.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
maxxio Re: Re: Re: Re: Re: Re: engleski za početnike 19.11.2014. 07:44 #571810

status: user
broj poruka: 666

Sam si pokrenuo temu, tako da izgovore u stilu `nemam pametnija posla`, neprilično obraćanje sa visine i klinačko glumatanje nekakve usiljene arogancije možeš slobodno da zaobiđeš.

Drugo, ako je učestvovanje u ovakvim diskusijama opterećenje za tvoj mozgić (kako sam kažeš), onda u startu nemoj da otvaraš teme koje su poziv na tebi napornu diskusiju.

Treće, ne znam kakve veze pantljičare i papagaji imaju sa IT temama, ali znam da lične probleme koje imaš sa pojedinim članovima foruma treba da rešavaš u četiri oka, a ne da ih projektuješ na ljude koji sa svim tim nemaju nikakve veze.

Četvrto, ako već imaš potrebu da naglasiš kako nečije (tj. moje) postove ne čitaš, onda nemoj ni da odgovaraš na te postove. Time ćeš poštedeti sagovornika potrebe da više puta piše istu stvar, a ti sam nećeš morati da postavljaš suvišna (da ne kažem glupa) pitanja na koja je već indirektno odgovoreno. Konkretno:

`Samo mi još kaži kakve veze sad ima nagrada koju je dobila nvidia i IBM, sa ovim što je dobio AMD?`

Ima veze jer dokazuje da nisi imao pojma o čemu se radi kad si otvarao temu, što si potvrdio i gornjim pitanjem.
Ima veze jer pokazuje ko je gde pozicioniran u svetu visoke tehnologije.
Ima veze jer se ne radi bukvalno o `nagradama`, već sredstvima koja su im dodeljena zato što rade na istom zadatku, za istog poslodavca (vlada SAD), posredstvom dva usko povezana i komplementarna projekta sa zajedničkim fondom u organizaciji istog ministarstva, čiji je glavni cilj izgradnja dva moćna superkompjutera.
Razlika je u tome što nVidia i IBM zauzimaju centralno mesto u toj priči, dok su na pratećem projektu i sporednim zadacima angažovane mnoge druge firme, uključujući i AMD, što je reflektovano i kroz desetostruku razliku u dodeljenim sredstvima (325 vs 32 mil. $).

Pored linkova koje sam već naveo, o svemu tome opširnije piše i ovde:

http://tinyurl.com/komenc7
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Na osnovu poslednjeg linka 19.11.2014. 08:50 #571813

status: user
broj poruka: 6086
Nešto ne bih rekao da je nVidija dobila 10 puta više para od AMD-a.
325 miliona ide za hardver, a 100 miliona za istraživanje. U najboljem slučaju, Zelembaći su dobili polovinu od 325 miliiona (pod uslovom da IBM i nVidija vode glavnu reč), ali ne verujem ni da je to slučaj, jer je tih 325 miliona kao nagradni fonad na teniskim turnirima, koji se deli među svim učesnicima - Đokoviću najviše, ostalima šta preostane. A pored IBM-a, nVidija ne može da bude Đoković ni u kom slučaju.
Mada, ne vidim smisao ove polemike ko je dobio koliko i ko je dobio više, jer od nas niko nije dobio ni kinte.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi max emotivno dozivljava svaki uspeh AMD-a 19.11.2014. 09:35 #571819

status: user
broj poruka: 7695
sto se vidi u tome koliko je posvecen ovoj temi.Ne bi trebao da bude toliko opsiran u tekstovima mozda iz tog razloga ljudi slabo citaju njegove tekstove koji nisu nekada losi ali su opsirni.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: max emotivno dozivljava svaki uspeh AMD-a 19.11.2014. 10:01 #571821

status: user
broj poruka: 6086
S obzirom da se uortačio sa Sajkom, nije ni čudo što je oboleo od njegovog sindroma kilometarskih postova.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: engleski za početnike 19.11.2014. 10:24 #571826

status: user
broj poruka: 2909
Makso pa ti se naljuti čoveče. Zašto bre?
Rekoh ti da nema potrebe više da se pravdaš, dozvolio sam ti da tvoja bude zadnja, napisao da možda čak i nisi obična pantljičarica bez obzira na utisak koji ostavljaš i na slepo sam potvrdio da su Nvidia i IBM dobili više para od AMDa ne gledajući tvoje linkove… Iz tvojih postova se jedino zaključuje da te negde baš boli što je AMD dobio te pare i ama baš ništa drugo... Izvini ali ja to i da hoću ne mogu da promenim... Nije te smirilo ni kad si nekoliko puta za redom postovao da je Nvidia dobila 10x više... Iskuliraj malo... Ja stvarno neću da se uzbuđujem zbog toga bilo to tačno ili ne.
Šta te tu toliko muči? Hm…U stvari bolje nemoj da odgovaraš na ovo.
Tebi ipak prijatelju treba odmor više nego meni, ali iz skroz drugih razloga.

Mislim stvarno ti hvala za sve savete koje si mi delio kroz temu , ali nadam se da si svestan da mi znače isto koliko i ovi linkovi koje postuješ.

Ajde podeli sa grupom još neki link o nvidiji, izbaci mi još neki “koristan savet” da tvoja bude zadnja pa da zatvaramo temu. Ovo je već otišlo predaleko.

Sad se stvarno isključujem.
Pozdrav.



DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs