Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Eh ti Srbi, ne mogu da nas ostave na miru ni u igrici..
STRANA 1 OD 2  
SkyFire Eh ti Srbi, ne mogu da nas ostave na miru ni u igrici.. 18.11.2014. 17:55 T59591

status: user
broj poruka: 18472
Lopovi, razbojnici, teroristi.. Tako nas svet vidi i tako nas predstavlja..

http://www.bravo.rs/screenfun/tuzna-gta-5-prica-srbi-su-mi-ukrali-sav-novac/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba E jbg... 18.11.2014. 18:26 #571729

status: user
broj poruka: 1195
GTA je PARODIJA društva u kome živimo. Tako treba i ovo shvatiti.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ne znam bas.. 18.11.2014. 18:32 #571730

status: user
broj poruka: 18472
Mozemo mi da percepiramo to na vise nacina. Ipak mislim da to nije poruka tog tipa.
Uostalom cak i da je poenta ta, da je to zaista parodija, sta mislis koliko ljudi u svetu ce to tako da protumaci? Konkretno ovaj primer. Ovo funkcionise na nivou implementacije informacije u podsvest. Subliminal message.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shamankg Re: Ne znam bas.. 18.11.2014. 18:37 #571732

status: user
broj poruka: 101



+1
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba Ima budala, ne sumnjam 18.11.2014. 18:54 #571734

status: user
broj poruka: 1195
Ako neko gradi svoj pogled na svet na osnovu igrice, onda da, tvoja primedba pije vodu.
Ne treba zaboraviti kako su u prethodnim igrama GTA igrama predstavljeni crnci, Haićani, Rusi, Italijani, Francuzi itd. Treba svi da se ljute?

Trebaju li Piroćanci, Bosanci, Crnogorci, Irci, Škoti, Lale, Amerikanci, Cigani i ostali da se ljute kad neko ispriča vic?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Manipulacija. 18.11.2014. 19:19 #571738

status: user
broj poruka: 18472
Zaboravljas mocan uticaj medija na psihu mase kao i sam mentalni sklop neke nacije.
Igre su samo jedan od primera koje sluze odredjenoj svrsi.

Ali poenta je bas u tome, koliko su zastranili da se i vid zabave zloupotrebljava da bi se narodu ispirao mozak.


Sa druge strane mislim da si veoma pogresan primer naveo.
Vic je jedno, ovde je rec o klasicnom rasiszmu, fasizmu i diskriminaciji.


Mislis da neko nije platio da se ovo nadje u igri? Tek onako se zadesilo, cisto iz zezanja? Samo zato sto je parodija? Sve je to smisljeno sa razlogom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.11.2014. 19:25 #571739

status: user
broj poruka: 4739

@SkyFire
Ne znam sto se bunis, ti i jesi lopov. Kad god igras nesto krades jer igras besplatno. Jedino sto su te ovde na to potsetili.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Ne vidim smile ali.. 18.11.2014. 19:31 #571740

status: user
broj poruka: 18472
Cak i da si hteo da se nasalis nisi pogodio poentu.
A to o moralisanju i postenju, nemoj molim te..

P.S. Rec je o tvom narodu koji se predstavlja kao zlikovacki ili vise volis da placas i da te amerikanci miluju tomahavcima?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.11.2014. 19:43 #571741

status: user
broj poruka: 4739

Pa nisam bas shvatio tvoj odgovor. Da li hoces da kazes da im se zbog bombardovanja svetis neplacanjem igara?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Shomiman Kako ovo shvatiti..? 18.11.2014. 19:54 #571742

status: user
broj poruka: 1187

`Srpska verzija kapitalizma je autodestruktivni sistem,
jer smo mi stoka koja se hrani krajnostima i zivotni
ideal je da vegetiramo na tudjim ledjima, jer nam taj
najprimitivniji oblik dominacije nekako dize samopouzdanje.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 18.11.2014. 20:01 #571744

status: user
broj poruka: 9460
A vala, ako su mu ukrali. Trebali su i gace da mu skinu...Ionako bi ih srajbio na vopi.:)

Uzicace on to brzo, jer ko ima da plati 150E za tu glupavu igricu, imace i par eura da mu da...


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 18.11.2014. 20:11 #571746

status: user
broj poruka: 18472
@alrad

Ja isto tako ne razumem sta ti hoces da kazes.
Ovde je rec o propagandi protiv tvog naroda. Da li zelis da kazes da smo mi jedan sljam koji treba istrebiti jer upravo ona slika takvu poruku ostavlja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: 18.11.2014. 20:54 #571750

status: user
broj poruka: 1003
Mi cemo sami sebe istrebiti, ne treba nam ni amerikanac ni NATO, niti neko 3.
Izgleda da kao nacija, bar poslednjih 70god. obozavamo da budemo obmanjivani, a i pamcenje nam nije jaca strana...

I5 4670+CM 212Evo/Asus H87-pro/Asus GTX760 DirectCU II/4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1.5Tb ext/OCZ 600W ModXtream PRO/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: 18.11.2014. 20:55 #571751

status: user
broj poruka: 4866
Jel si ti ovde ozbiljan?! Nasmeja me posteno sa pitanjem.

::
:: Pa nisam bas shvatio tvoj odgovor. Da li hoces da kazes da im se zbog bombardovanja svetis neplacanjem igara
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: ... 18.11.2014. 21:35 #571754

status: user
broj poruka: 4739

Ovde lepo pise `bad guys`. Dakle, losi momci. Sto znaci, nije propaganda protiv celog naroda nego protiv losih momaka. I sta s tim? Takvih zaista imamo mnogo, i veoma, veoma su losi. Da li treba poimenice da nabrajam sta se ovde izrodilo od devedesetih na ovamo?

Drugo, ako me stvarno ne razumes, objasnicu. Ili platis pice u kafani, ili zbrises. Ostalo su IZGOVORI.

Za ovu igru mislim sve najgore, sto sam vise puta rekao. Ali ako hoces nesto da koristis onda to plati, ili nemoj da koristis.
Nemoj se vaditi na krive razloge. A i ne verujem da bi platio ovu igru i da ne pise ovo, isto kao sto nisi ni jednu drugu.
U suprotnom, mozda ne bi ni pisalo?


:: @alra
::
:: Ja isto tako ne razumem sta ti hoces da kazes
:: Ovde je rec o propagandi protiv tvog naroda. Da li zelis da kazes da smo mi jedan sljam koji treba istrebiti jer upravo ona slika takvu poruku ostavlja
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 18.11.2014. 21:53 #571759

status: user
broj poruka: 18472
Bad guys? Kako si samo to lepo izvukao iz konteksta, da li zaista mislis da to prolazi? Tu je poenta u simbolici a ne u bukvalnom prevodu.

Ja sve vreme isticem poentu a ti od iste bezis i skreces sa teme.

Dajes neki primer koji zaista nema veze sa ovim o cemu mi pricamo.

Tvoja teorija je Srbi su losi zato sto se bave piraterijom? Zato smo dospeli u GTA V?
`Ajde da u nekom cudnom univerzumu uzmemo u obzir da to tamo negde pije vodu ali mi nije jasno sto bas Srbi? Sto ne recimo Rusija, Italija, Australija, Kina itd.. Srbija ko zna na kom je mestu.. Tamo negde stotom..


@vladapsd

Upravo to. Naucili smo da nas omalovazavaju, blate, pljuju, rade sa nama sta hoce a mi ih posle oberucke primimo onako po srpski srdacno. Nema veze sto nas mrze i sto su hteli i zele da nas uniste. Docekajmo mi Americku, fasisticku cizmu da gazi po nasim dedovinama zarad tamo nekog obecanog kapitalizma..

Ja samo mogu da zakljucim da ja vise volim svoju zemlju i svoj narod od ovde nekih.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.11.2014. 22:20 #571763

status: user
broj poruka: 4739

Ja i vladapsd smo rekli potpuno istu stvar. Ti, ako mislis da je to patriotizam, naoruzaj se, idi u Ameriku, i probaj da uradis ono sto je uradio bin Laden. Sve sto ces postici je jos vise ovakvih komentara u ugrama, a i sire. Ne voli svoju zemlju onaj ko se kurci po svaku cenu nego onaj ko je pametan i odgovoran.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gambini Re:... 18.11.2014. 22:22 #571764

status: user
broj poruka: 71
Moram da se složim sa Alradom. Kako se od rečenice “Srpski loši momci su mi ukrali sav novac. MOLIM VAS POMOZITE!” stiglo do `Naucili smo da nas omalovazavaju, blate, pljuju, rade sa nama sta hoce a mi ih posle oberucke primimo onako po srpski srdacno. Nema veze sto nas mrze i sto su hteli i zele da nas uniste. Docekajmo mi Americku, fasisticku cizmu da gazi po nasim dedovinama zarad tamo nekog obecanog kapitalizma...`

Da je stojalo `Bugarski...` da li bi bilo lakše? Da li bi bugarski ili bilo koji narod morao da se zabrine da neko želi da ih `uništi`? Godinama pokušavam da shvatim zašto smo mi nekom tamo hillbilly-ju trn u oku.

Bejaše pre neke 2 godine neka emisija na američkoj TV na kojoj su se šalili i na račun Srbije, a u vezi sa koncertom Amy W. S obzirom kako američki humor ume da bude surov (ko prati, zna), ono je bilo posve bezazleno. Međutim, na naslovnoj strani jednih novina u nas osvane naslov `Srbija je izvor zla`. Odgledao sam emisiju 2 puta, taj 3-minutni segment jedno 4 puta, i najuvredljivija stvar na račun Srbije je bilo ezanje na račun tadašnjeg ministra Šutanovca koji je piskarao nešto po tviteu. Uglavnom, kako se stiglo do `izvora zla` nisam prokljuvio.

I onu rečenicu gore pročitah 5-6 puta i dalje mi nije jasno kako nas to uništavaju.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 18.11.2014. 22:35 #571767

status: user
broj poruka: 18472
@Alrad

Da pokusam jos jednom jer ocigledno ne uspevam da pojasnim o cemu se radi.

Poenta je sledeca da smo u svim sferama podvrgnuti ruglu i predstavljeni svugde u svetu kao losa nacija, kao izdajnici, razbojnici, najpre teroristi a sad i lopovi.

Nema emisije nit filma, serije gde se negde u nekoj od epizoda ne pominje Srbin terorista ili ti Srbin masovni ubica.

Ta propaganda protiv nas Srba traje dugo i ima veoma veliku medijsku podrsku svugde u svetu.

Ja sam samo skrenuo paznju dokle je to doslo da sluzimo za podsmeh i u igrama.


Na to sve si ti poceo o nekoj pirateriji i nekom moralisanju. Predpostavljam da sve vreme ulazes napor da me nesto isprovociras, naravno bezuspesno i bez razloga.

Kad je rec o moralu i pirateriji. Nije problem, platicu igru ali isto kad ti budes platio operativni sistem koji koristis, svaki program koji si skinuo sa neta i upotrebio, svaki film koji si pogledao, svaku pesmu koju si skinuo za sve ovo vreme od kad imas kompjuter i znas za internet.

Pocni od sebe pa onda nekom drugom drzi lekcije o postenju i moralu. Znas kako se kaze.. Ko o cemu kurva o postenju.

Sto se tice moje zemlje i mog naroda ja bar ne okrecem glavu vec izrazavam javno nezadovoljstvo za blacenje moje zemlje i naroda predstavljanje u pogresnom svetlu.
Bar toliko mogu da uradim i uticem i na ostale ljude da se probude.

Dok god budemo okretali ledja i shvatali ovo kao normalne stvari bolje nam nece ni biti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 18.11.2014. 23:02 #571778

status: user
broj poruka: 4739

Ne razumem, a da li si se zapitao zasto smo svuda tako predstavljeni?

Zasto bih ja platio SVE da bi ti platio JEDNU? Plati isto koliko i ja, bice sasvim dovoljno.

Sto se cinjenja za svoju zemlju tice, ja stvarno nesto radim, a ne samo da pricam. Juce sam oterao sa jednog eminentnog kanala Albanca koji je napravio onu smesnu igricu sa zastavom. Ali sam to mogao da uradim kao postovani clan, koji je odgovoran, pristojan, i placa ono sto treba da se placa.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Radi Aljbanski lobi - O ta civsha ga na keljmendi i hashim kuchuk 19.11.2014. 00:15 #571790

status: user
broj poruka: 10984
da mu ga na ekran tachi...

Prvo im se zastava vijori, pa sad ovaj ekvatorijalni cigojner... Na kraju ce im pop vise glave pjevat`. Zakuvava se u Palestini - do kraja meseca, mogli bi Jehovini da krknu po Iranu. Putin je, fakticki vec uzeo ukrajinu (pokrajinu).
Pa ce valjda i ovi nasi vlastodrsci iskoristiti tajmaut, i pustiti nas da napravimo berbu vaterpolo kapica...

Malopre se bas slatko nasmejah bajci koju na YT-u pripoveda neka hanuma, s` onu stranu Drine. Navodno, sistematski su je silovali onaj nas iz Arkanzasa i njegovi dobri voljci. A prica pocinje sa ``dodjose A-ovi dobri voljci nocu, onako bradati i zakrvavljenih ociju...`` Tu je, u komentarima okrpi jedan Srboje primedbom da su dobri voljci OBAVEZNO bili glat izbrijani, te da, ako se lazemo, trebalo bi da to cinimo sa stilom, pazeci na nijanse... Ha, ha, ha! Nastade muk medju komentatorima... Selo veselo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan uio 19.11.2014. 01:11 #571795

status: user
broj poruka: 3730
Prvo :

Sky imas li predstavu kakv nam je imidz u svetu?

Pogledaj sportske manifestacije,politiku,trgovinu,a o medijma nemam nista lose da kazem koliko para toliko muzike....

Evo ovaj dzezista koji dolazi da svira u sava centru pita ga novinar nasta ga asocira Srbija on covek ko iz topa ratovi....
Sta ti nije jasno?

Djokovic kad god i gde god ubi se da popravi sliku i mnogi drugi a zapravo prave kontra efekat...

Dakle budimo ono sto jesmo ako neko ima tako misljenje o nama nema potrebe da ga ubedjujemo u suprotno u ostalom ako je njima tako lakse nek pricaju ali kad se kurs broda promeni e onda ce da bude veselo kao sto je sad.

Koliko filmova su napravili o nama kao negativcima ?

Moje misljenje je prosto ignorises ih i to je to .Evo samo koliko se Merkelova protresla oko nas i Rusa a ? nije joj sve jedno i lepo op nama ne da da pocnu pregovori sa EU ali ona ne zna da mi i ne zelimo u EU... to je njihov problem ne znaju skim imaju posla.

Uzdravlje


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 19.11.2014. 01:19 #571796

status: user
broj poruka: 18472
@Alrad

Da bi nekom skretao paznju na greske i opozivao se na moral i postenje kao sto rekoh moras prvo da krenes od sebe. Ti treba da predstavljas uzor drugom ali posto fabricki nemas predispozicije da budes posten onda ti predstoji da okajes grehe i sve sto si za zivota ukrao, tj skinuo sa neta da stavis na papir i da platis. Novac koji skupis mozes da das u humanitarne svrhe, ne moras kompanijama.

Plasim se samo da ce kolicina gusara sa kojim ti budes raspolagao biti znatno veca od onog sa cim sam sam ja raspolagao jer budi siguran da ja imam dosta legalnog softvera koji mi je potreban i koje sam papreno platio.

Kad ispratis proceduru i nastavis istim putem i budes dosledan onda mozes nekom da skreces paznju. Do tad zastupas dvostruke standarde a to nije ni malo pohvalno.

@Dejzan

Ignorisanjem ne postizemo ama bas nista. Tako se gubi identitet jedne drzave. Pljunu te ti poturis drugi obraz, oni opale i po drugom ti posle poturis dupe.

Meni je zao u sta se nasa zemlja pretvorila. Mi nemam vise ni trunke ponosa. Dozvoljavamo da nas svi zivi gaze i pljuju.

Rus bre izbacio McDonalds, kod njih nema zajebancije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 19.11.2014. 01:37 #571799

status: user
broj poruka: 3730
Sky...
Pricas o nama ko da smo stara Yugoslavia... a ne mala Srbija ..
Kapiram ja tebe i tvoj bes ali moras nesto da naucis sut sa rogatim ne ide....
Trpimo te samare jer nismo odabrali stranu kako to ne vidis?
Sta mislis o prijemu Kosova u olimpijski komitet ? Pa tvoja Rusija i Kina precutali eto sta je bilo eee braca rusi... a vamo pominju Krim u kontestu Kosova...
O Americi necu da trosim reci ona radi kako joj se hoce ali ako joj dozvolis...
EU je pokazala sad lice do juce nisu znali o nama neke stvari sad smo im u fokusu zbog Rusa...

E moj Sky zna kakv je osecaj kad odes preko pa kad ti kazu istoricari in Balkans Austria lost War... nema Kingdom of Serbia and Greece nego bato balkanci... oni se bre sa nama ophode ko da smo plemena....
Povodom Mk donalda pa i mi smo zabranili uvoz paprike i paradajza iz Makedonije kad su oni nas drkali za brasno i ? jel ti se digo a ? meni je bilo u fazonu eto nama satisfakcije na kratko....

Jel znas da Rusija planira da ukine dolar kao platezno sredstvo? Aj ti u Srbiji ukini Euro pa da te vidim koliko ces da pozivis dan ili dva ?

Jedino sto moze da se uradi povodom ovog slucaja je da nasa drzava zabrani uvoz igre ali time ostajemo osteceni mi kao sto je to uradilia Australija sa mnogim naslovima...




Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: @Alra
::
:: Da bi nekom skretao paznju na greske i opozivao se na moral i postenje kao sto rekoh moras prvo da krenes od sebe. Ti treba da predstavljas uzor drugom ali posto fabricki nemas predispozicije da budes posten onda ti predstoji da okajes grehe i sve sto si za zivota ukrao, tj skinuo sa neta da stavis na papir i da platis. Novac koji skupis mozes da das u humanitarne svrhe, ne moras kompanijama.
::
:: Plasim se samo da ce kolicina gusara sa kojim ti budes raspolagao biti znatno veca od onog sa cim sam sam ja raspolagao jer budi siguran da ja imam dosta legalnog softvera koji mi je potreban i koje sam papreno platio
::
:: Kad ispratis proceduru i nastavis istim putem i budes dosledan onda mozes nekom da skreces paznju. Do tad zastupas dvostruke standarde a to nije ni malo pohvalno
::
:: @Dejza
::
:: Ignorisanjem ne postizemo ama bas nista. Tako se gubi identitet jedne drzave. Pljunu te ti poturis drugi obraz, oni opale i po drugom ti posle poturis dupe
::
:: Meni je zao u sta se nasa zemlja pretvorila. Mi nemam vise ni trunke ponosa. Dozvoljavamo da nas svi zivi gaze i pljuju
::
:: Rus bre izbacio McDonalds, kod njih nema zajebancije.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos22 ... 19.11.2014. 02:17 #571801

status: user
broj poruka: 1720
Srbi se pljuju medjusobno a ocekujete amerikanci da nas vole eh sad :)

HAF 912 Plus
I5 3570k
Z77A-GD55
2x4GB DDR3 Kingston Hyperx 1600mhz
Corsair H60
Seasonic 620GM
2TB WD Green
500GB WD Blue
Intel 520 180GB
MSI GTX 770 Lightning
Dell U2312hm
Cm storm recon
Cm storm trigger
Pioneer M2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.11.2014. 04:24 #571804

status: user
broj poruka: 4739

Ma u pitanju je samo nepremostivi generacijski jaz...

@SkyFire
Drago mi je ako imas nekog legalnog softvera. To znaci da ima nade da ga bude jos vise. Sta i kako - nema veze.
Ovo je javni forum i besmisleno je da ovde bacamo neke racune i invojse. To, na kraju krajeva, moze biti i poslovna tajna. Ja bih licno voleo da su u pitanju igre, ali nije bitno :)

Pozdravljam te.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs