Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Asus GTX 980 Poseidon Review
STRANA 1 OD 1
SkyFire Asus GTX 980 Poseidon Review 15.12.2014. 03:58 T59879

status: user
broj poruka: 18472
Guru3d odradio review za ovu kartu.
Odlicna hibridna verzija vazdusno/vodenog sistema hladjenja.

Odlicne performanse, temperature, fantastican overklok potencijal od skoro 1600 Mhz.

http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-geforce-gtx-980-poseidon-review,1.html

Ono sto kvari sliku o ovom proizvodu je cena ali ni to nije nesto sto vec nismo videli u prethodnim generacijama.
Na zapadu moze da se nadje za 613 eur koliko kod nas kosta Strix model :

http://itsvet.com/proizvod/asus-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-strix-gtx980-dc2oc-4gd5/comp_comp_vga/20/3982

Dok referentni ima suludu cenu od 830 eur + pa me interesuje da li se ovi nasi dobavljaci drogiraju ili sta? Ovo je bre sramota :

http://itsvet.com/proizvod/asus-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-gtx980-4gd5/comp_comp_vga/20/3964

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 15.12.2014. 06:34 #575070

status: user
broj poruka: 546
Kao i svake godine, situacija se ponavlja za sve ROG graficke. Sirom overclock.net su postali poznati po tome sto od HD5870 ROG karte pa na ovamo review samplovi im se dobro klokuju, karte imaju sve sto im treba ali eto tako za onoga ko ima srece da dobije bolji primerak, posto ti dobijes najmrsaviji daleko inferiorni BIOS u odnosu na ostale.
Tvoje sanse smanjuje kolicina Classified grafickih karti prodatih sa velikom klokom, MSI sa nesto nizim ali jos vise prodatih i Galaxy HOF sa najmanje prodatih karti ali opet vecim klokom. Pored toliko modela sa 150-200MHz fabrickim overklokom sansa da nadjes dobar primerak aali koga eto tako nisu hteli da klokuju je izuzetno mala a jos se smanjuje kolicinom grafika koje ASUS zeli da ponudi bez posebne klase gde ce napraviti 200-300 primeraka kao K|NGP|N Classified i da kaze E ovo smo nasli medju nasim cipovima pa grabite se ko pre do nje, ogranicenje na 1-2 karte po kupcu.
Dok ASUS ne bude imao 10MHz manji ili veci klok od najacih on jednostavno ne postoji na mapi grafickih karata za ljude koji nece da se kockaju ili ako ce da se kockaju onda ce da se kockaju 300-350MHz OC a 200-250MHz hoce garanciju na 3 god.
Posto ASUS toliko naplacuje. A da mi neko kaze da nisu mogli da stave na graficku sa vodenim blokom 1290-1300MHz base clock to neka pricaju kome hoce.
Jednostavno kupiti tako nesto je kao da kupis GTX560 pored GTX560Ti...
Zasto da im platim za 15-16% manje performanse iz kutije, nemam nikakav razlog jer mnogo je dobar filing kada znas da nisi klokovao nista i da ti je brza karta nego drugi fabricki klokovi. Dajem primer to je kao da je Intel napravio 5820K sa Turbo na 3.5GHz ali je napravio i mali broj 5830K kome je Turbo 4.0GHz. Zasto bi koji kurac ja platio isto za 5820K i klokovao ga kada vec mogu da platim primerak kog su izabrali jer moze bez dizanja voltaze. Nema razloga.
Kada je to neko uradio i odvojio karte i kaze ova moze 200MHz jos preko naseg kloka ona prolazi. Ova moze 150MHz, ova moze 100MHz ali pogledaj joj rezultat jaci nego kod one na 150MHz, odvajaj je. I zasto bi neko izmedju takvih procesora ili grafickih odabrao ovo drugo. Ja bi iskreno voleo da Intel to radi pa da trazi 50e vise. I kaze ovi modeli su zakljucani da rade Turbo na 4.0GHz a ne 3.5GHz. Pa niko me ne bi nagovorio da platim 50e manje onaj sa Turbom na 3.5GHz a ne ovaj odabran jer lako radi na 4.0GHz. Jer taj koji me savetuje da klokujem mi sigurno nece kupiti drugi ako ne uspem nego ce reci To je sve lutrija, nekada moze, nekada ne moze, tako je, slazem se ajde da onda platimo prvo ono sto nas najvise odvaja od referentnog a da je 100% sigurno a za dalje cemo da gledamo srecu.


I ja sam i za seriju 780Ti Matrix rekao gledajte im review a gledajte im stranicu i vlasnike, neprimetno ce proci zato sto izasli sa 1000GHz klokom za preskupu kartu dok su drugi dali 70-80MHz vise.
I to ce naredne godine isto da rade, njihov marketing je toliko jak da on pokusava da te totalno zaludi tim 3D klipovima i ostalim stvarima i skrene paznju sa kloka karte. Od 10 reviewa ASUS Matrix GTX780Ti 2-3 su samo prikazivala Graficki klok. Ostali su imali iskljucivo nalog da prikazuju glavni skor ili fps igrice jer je tu razlika bila podnosljivija nego kada platis 1200 Grafickih poena manje isto recimo. Neki poznati review su prvi put u zivotu izbegli testiranja Unigine Heaven, 3DMark 11, Firestrike, iz tog razloga.
Ali ostali su bili dovoljni gde se graficki skor poklapao u 50-60 poena bukvalno da se vidi da te karte ni po cemu ne odskacu, one nisu niti bile ultra super silikoni odabrani koji na odredjenom kloku skaliraju vise. Kada kazem vise mislim na 400-500 poena kao moja karta, ne 40-50 sto ispegla driver.
I tako ce oni svaki put raditi. Kod njih ne postoji specijalno binovana serija, kada neko pita da li ovaj binuje, da li ovaj, da li ovaj uglavnom ljudi kazu ne znam za ostale ali znamo da ASUS ne binuje.

To je najgore za SLI. Vlasnici SLI moraju da nadju 2 dobre karte ili nemaju nijednu dobru. Sa niskim klokom to je tuga.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100) - EVGA Z77 FTW - Dominator Platinum 1866 2x4 - EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified - Force GT 120/WD500AAKS - Sound Blaster Z -EVGA 1200 P2 -Obsidian 650D - Logitech G510/G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: Asus GTX 980 Poseidon Review 15.12.2014. 12:30 #575081

status: user
broj poruka: 3529
Moja je predpostavka da su nasi dobavljaci uvezli odredjenu kolicinu default modela po nenormalnoj ceni i sada nemaju kud vec moraju da drze cenu default-ne karte na nenormalnih 800+ eur-a, sto je svakako suludo, ne znam samo ko ce da da tolike pare.

Inace sto se rice review-a, citao sam na bench-u pre par dana o Poseidon karti.
http://www.benchmark.rs/artikal/test_asus_geforce_gtx_980_poseidon_platinum-3724

Generalno karta je odlicna, ali sa visokom cenom. Po svemu sudeci najvece interesovanje moze da izazove kod korisnika koji planiraju da je hlade na vodi a da pri tom ne moraju da se zezaju i kupuju posebno blok za nju.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: Guru3d odradio review za ovu kartu
:: Odlicna hibridna verzija vazdusno/vodenog sistema hladjenja
::
:: Odlicne performanse, temperature, fantastican overklok potencijal od skoro 1600 Mhz
::
:: http://www.guru3d.com/articles-pages/asus-geforce-gtx-980-poseidon-review,1.htm
::
:: Ono sto kvari sliku o ovom proizvodu je cena ali ni to nije nesto sto vec nismo videli u prethodnim generacijama
:: Na zapadu moze da se nadje za 613 eur koliko kod nas kosta Strix model
::
:: http://itsvet.com/proizvod/asus-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-strix-gtx980-dc2oc-4gd5/comp_comp_vga/20/398
::
:: Dok referentni ima suludu cenu od 830 eur + pa me interesuje da li se ovi nasi dobavljaci drogiraju ili sta? Ovo je bre sramota
::
:: http://itsvet.com/proizvod/asus-geforce-gtx-980-4gb-gddr5-gtx980-4gd5/comp_comp_vga/20/396
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladats ... 15.12.2014. 13:29 #575085

status: user
broj poruka: 4537
Ovde su cene abnormalne.
Sad gledam cene u Kanadi na nekom sajtu :


Zotac GeForce GTX 980 AMP! Extreme 4GB kosta 689 $,prevedeno u evro 480.


Bez bozicnog snizenja i vikend popusta .
Pa student koji prodaje virsle na ulici moze 2 da kupi za mesec dana.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @vladats 15.12.2014. 13:47 #575086

status: user
broj poruka: 17084
Ne poredite Severnu Ameriku i Evropu sa cenama...
Nije isto trziste zakoni porezi itd.

U recimo Velikoj Britaniji su cene identicne kao i kod nas 2-3% gore dole.
A to sto smo mi siromasno trziste nikoga ne zanima, ako nemas para, ne kupuj logika.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 OC
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen ViewSonic 27

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: @vladats 15.12.2014. 14:14 #575088

status: user
broj poruka: 3730
+1


Intel I5 4670K +CoolerMaster Evo 212
Motherboard Asus Maximus Hero 6
GPU 770 GTX Asus Direct CU II OC
SSD 128 Samsung Evo Pro
Memory Kingston HyperX 2400 Mhz
LC power Archangle 850 W


:: Ne poredite Severnu Ameriku i Evropu sa cenama..
:: Nije isto trziste zakoni porezi itd
::
:: U recimo Velikoj Britaniji su cene identicne kao i kod nas 2-3% gore dole
:: A to sto smo mi siromasno trziste nikoga ne zanima, ako nemas para, ne kupuj logika
::
:: Cpu: FX 6300 @4 Ghz
:: Cooler:CM v8 GT
:: GPU:GTX 670 Gigabyte WF x3 O
:: Ram:10 Gb Kingsto
:: MBO:Asus M5A9
:: Case:CM Storm Enforce
:: PSU:Chieftec 650w a8
:: Keyboard: Logitech iluminate
:: Mouse:Mx 518+v7 blood
:: Screen ViewSonic 2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 15.12.2014. 16:28 #575092

status: user
broj poruka: 18472
@Shone

Ne verujem da ce ovu kartu uopste neko i hteti da kupi ovde.
A sto se tice cene to je vec vidjeno i prosle godine tako da su korisnici navikli.
Kad je rec o zapadu tamo ce se sigurno prodavati.
Ja ocekujem uskoro da padne cena ispod 600 eur.

A sto se tice cena kod nas, ne znam da li si pratio ali do nedavno je cena tih istigh referentnih kartica bila daleko manja, cini mi se negde oko 580 eur tako nesto.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
-ShonE- Re: ... 15.12.2014. 20:24 #575103

status: user
broj poruka: 3529
Iskreno nisam nesto mnogo pratio, ali verujem, ko zna sta je u pozadini pa su onda naknadno digli cene, mozda i potraznja/nestasica, ko li ce ga znati.

Kada sam moju kupovao pre skoro god. dana cena je bila 500+ eur, tako da ni ova cena ne cudi, u principu kad malo bolje razmislim to je to, spustice se malo kroz par meseci i stagnirace, verovatno u iscekivanju Ati-a, pa posle ajmo opet ispocetka. Jbg-a.

AMD FX-8350 + Noctua NH-D14
MSI 990FXA-GD80
Kingston 16GB 1600MHz Hyper Grey
MSI GTX780 Lightning
Dell U2412M + LG D2343 3D
SSD Samsung 840 EVO 250GB + WDBlack (1TB+500GB)
Thermaltake Urban S71 + CM V850
Creative X-Fi Titanium


:: @Shon
::
:: Ne verujem da ce ovu kartu uopste neko i hteti da kupi ovde
:: A sto se tice cene to je vec vidjeno i prosle godine tako da su korisnici navikli
:: Kad je rec o zapadu tamo ce se sigurno prodavati
:: Ja ocekujem uskoro da padne cena ispod 600 eur
::
:: A sto se tice cena kod nas, ne znam da li si pratio ali do nedavno je cena tih istigh referentnih kartica bila daleko manja, cini mi se negde oko 580 eur tako nesto
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy ... 16.12.2014. 05:45 #575120

status: user
broj poruka: 546
Ja sam rekao ne znam kako nasi zive od tih para. Sto bi voleo da dignu cenu za Rampage 5 Extreme da je uvezem i posle bi otisao na ROG sajt i napisao da sam pored tolike kancelarije za Western Balkan ja morao iz Nemacke da donosim. Koga briga jos da daje 800e za GTX980 referentni. Ta karta je 2500 poena slabija u Firestrike Graphics Score nego ove jace klokovane. Oni misle da smo mi budale.
Na oglasima EVGA GTX980 SC ACX 2.0 iz Madjarske kosta 550e.
Imate da birate da li hocete da posaljete u Madjarsku ako niste zadovoljni ili u Minhen. Slanje karte avionom u Minhen je oko 2500 din avionom iu stize za maks 5-7 radnih dana. EVGA markira paket da nema vrednost sa pecatom firme invoice broj i rma broj u 2 primerka sa vasim imenom i adresom carina moze da ga duva, na to nemaju pravo da stave 1din porez. To nije neki metiljavi Kineski dobavljac sa kojim ima pregovora i carina zna da bilo kakvi dogovori da se ne ispostuje zakon sa tako velikim firmama ne dolaze u obzir i nema pravo nista da zameri. Dobijate novu fabricki zapakovanu u foliji sa zastitnim pecatom koji se mora secnuti. Na kartama samo provuces noz i secnes a na napajanjima se tako otvara da zaseces u polukrug pa onda levo i desne i izvuces jezicak i posle otvoris, znaci ganc novo kakvo bi kupili. Sada je neki lik reklamirao GTX980 Classified, ponudili su mu i ako hoce 2xGTX970 SC model. Posto nije bilo 2 ista SC poslali su mu 2xGTX970 FTW SLI. One kostaju zajedno 720e, cinjenica da neko ne plati to nego referentni ASUS GTX980 je meni bolesna zaista. Posto mi govorimo cak i o istom cipu. To nije prosla godina kada su GTX770 i GTX780Ti bili sasvim nesto drugo paa je GTX780Ti Classified bio skoro kao 770 SLI referentni. Ovo je daleko daleko brze od single GTX980. To vam kazem jer tamo nema jajarenja, tipa nema NVIDIA uzmi AMD, doplati za ono sto nam slabo ide da se ratosiljamo, nema Sapphire uzmi Powercolor. To ne postoji. Po meni covek mora da bude zaista bolestan da ne kupi GTX980 SC ACX 2.0 1000 P2 napajanje i kablove nego da plati ASUS GTX980 referentni u monitor system. To moras da budes mozak zestoko naguzen da bi uradio.


Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100) - EVGA Z77 FTW - Dominator Platinum 1866 2x4 - EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified - Force GT 120/WD500AAKS - Sound Blaster Z -EVGA 1200 P2 -Obsidian 650D - Logitech G510/G700

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs