Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Xbox One is Outselling PlayStation 4 Right Now
STRANA 1 OD 1
tartek Xbox One is Outselling PlayStation 4 Right Now 18.12.2014. 12:58 T59899

status: user
broj poruka: 227
http://ow.ly/G6dAU



Так как никто не виноват, то накажем по жребию. Anthony Pettis p4p king



┏━━━┓╋╋╋┏┓╋┏┓┏━━━┓
┃┏━━┛╋╋╋┃┃┏┛┗┫┏━━┛
┃┗━━┳┳━━┫┗┻┓┏┫┗━━┳━━┳━┓
┃┏━━╋┫┏┓┃┏┓┃┃┃┏━━┫┏┓┃┏┓┓
┃┃╋╋┃┃┗┛┃┃┃┃┗┫┃╋╋┃┏┓┃┃┃┣┓
┗┛╋╋┗┻━┓┣┛┗┻━┻┛╋╋┗┛┗┻┛┗┻┛
╋╋╋╋╋┏━┛┃
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 18.12.2014. 15:49 #575386

status: user
broj poruka: 2351
...sigurno je tako, narocito posle ove recenice: `Says Mike Nichols, the corporate VP of Xbox marketing`

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD FX-8350 BE
MSI 970A-G46
AMD R9 280x
4x 4GB DDR3 1.6GHz
1x 120GB SSD
1x 750GB SATA II
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ ko bi rekao da ljudi vole snizenja? 18.12.2014. 15:56 #575389

status: user
broj poruka: 2998
Pametan potes od strane M$ ali i dalje sony vodi po broju prodanih konzola. Mada, ms je poceo sa malo agresivnijim marketingom i Phil Spencer je ubedio ljude da ce se ms fokusirati na igre. Sam launch konzole je bio orijentisan na gledanje tv-a i xboxa kao muktimedijalne konzole i to je malo odbilo kupce koji su samo zeleli da igraju igre. Ali ms je zadobio fanove opet jer se preorijentisao na igre ( ko bi rekao da ljudi kupiju konzolu zbog igara na prvom mestu) i spustio cenu konzoli.

1080p vs 900p postaje sve nebitnija stavka u izboru konzole a i realno nije toliko presudan faktor tako da verujem da ce u narednih godinu dve da i ms i sony imaju slican broj prodatih konzola i ne verujem da ce ni jedna ni druga firma da ostane bez `leba zbog one druge.

That being said - smatram da je ovo jako dobar period da se bude gamer na bilo kojoj platformi. Malo je manje ekskluziva tj vise je multiplatformskih igara, suska se da ce da ms izbaci neke xbone ekskluzive na pc, tu je gomila indie developera sa dobrim igrama. Jednostavno, mi, kao gameri i krajnji korisnici imamo ogroman izbor i to moze da bude jedino dobra stvar.

Ono sto mene zanima je koliko cemo jos igrati igre na racunarima i konzolama koje su u nasim kucama i za koliko vremena ce gaming postati streaming servis. Sve vise kompanija je okrece ka tome. Recimo soni bi mnogo lakse prodavao PS kao nesto sto ide kao aplikacija uz smartTV. Kupis tv koji podrzava playstation servise, platis mesecnu pretplatu i igras igre koje su strimovane sa sonijevih servera.

Moje je misljenje da je streaming buducnost gaminga. A da ne spominjem da bi to pirateriju svelo na nulu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @JovanZ 18.12.2014. 16:01 #575393

status: user
broj poruka: 17084
Tu pricu pricaju 10 godina o streamovanju igara, nece da moze, jer nekoga zabole da je online dok igra singleplayer igre. Seti se kako je prosao xbox novi sa tim forama mora da si online stalno,
ili posle opet pucanj sebi u koleno, ne mora stalno, ali jednom dnevno i slicno.
Ja idem na vikendicu nema neta nema nista i ne mogu da se igram a sve platio legalno, da vazi...

Ljudi vole i da kupuju diskove i da se menjaju i trampe,
toga se niko nece odreci.

Cpu: FX 6300 @4 Ghz
Cooler:CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte WFx3 G1
Ram:10 Gb Kingston
MBO:Asus M5A97
Case:CM Storm Enforcer
PSU:Chieftec 650w a85
Keyboard: Logitech iluminated
Mouse:Mx 518+v7 bloody
Screen ViewSonic 27

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Imao je Sony fijasko sa hakovanim konzolama 18.12.2014. 20:36 #575445

status: user
broj poruka: 7695
gde su uzeli userima brojeve kreditnih kartica i slicno ,nisu dobro softverski
zastitili korisnike ,mozda je to razlog ovome i naravno jos ako je MS spustio cene
logican sled dogadjaja.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 19.12.2014. 02:17 #575462

status: user
broj poruka: 4740

E pa nema kompjutera, televizora i telefona na vikendici. Samo zelena trava i radosni cvrkut krokodila.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad Re: ko bi rekao da ljudi vole snizenja? 19.12.2014. 02:23 #575463

status: user
broj poruka: 4740

Da li je misljenje nadalno, strahobrazno, ili flegmaticno konstataciono?

:: Moje je misljenje da je streaming buducnost gaminga. A da ne spominjem da bi to pirateriju svelo na nulu.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 19.12.2014. 15:06 #575502

status: user
broj poruka: 2998
Mislim da spada pod konstataciono. Jednostavno, uz streaming, kompanije bi imale potencijalne musterije i medju onima koji ne kupuju konzole. Najlaksi nacin da nekome stave konzolu u dnevnu sovu je da je daju za 0$ uz neki drugi proizvod, recimo tv, right?
Slazem se sa Dexterom da ljudi vole da imaju fizicku kopiju, i uvrk ce naravno biti indie i ostalih developera koji ce prodavati igre old school, ali mislim da se krajni korisnici ne pitaju previse. Recimo kada je steam poceo svi su bili u fazonu niko nece zeleti da ima samo digitalnu kopiju, pa su svi pristali na to. Ako se ne varam, sony strimuje naslove za ps3? Verovatno se to nece desiti u sledecoj generaciji konzola, ali moje misljenje je da nije pitanje da li ce streaming postati dominantnan nacin za distribuciju igara, vec kada.

Previse se para vrti u toj industriji da bi velike kompanije digle ruke. Ranije je bilo prepreka u smislu nedovoljne propusne moci, laga i slicnih problema, ali to ce biti sve manji i problem.

Siguran sam da ce streaming postajati sve ozbiljnija prica kako vreme odmice. MS takodje ima planove za streming, videcemo sta se sprema sve u skorijoj buducnosti.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs