Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Truth about the G-sync Marketing Module
STRANA 1 OD 1
Classy Truth about the G-sync Marketing Module 30.01.2015. 15:03 T60335

status: user
broj poruka: 546
Procitajte ovo obavezno, suska se da NVIDIA laze u vezi G-Synca i da je prevarila kupce sa Swift monitorima. Da je to obican algoritam i da modul nije potreban uopste i da moze da radi na svakom monitoru.
Izgleda da je NVIDIA pocela svako unepredjenje koje se podrazumeva da izbacuje uz stravicnu pompu i marketing za zgrtanje para.
Techpowerup kaze da je ovo sa GTX970 verovatno najgori potez u istoriji NVIDIA.
Mislim da ce on imati velike posledice u narednih 3-4 god.
Sada ce da joj traze dlaku u jajetu.

http://gamenab.net/2015/01/26/truth-about-the-g-sync-marketing-module-nvidia-using-vesa-adaptive-sync-technology-freesync/

Nvidia G-sync Hack (working on every monitor ?) DP1.2 and EDP


http://gamenab.net/2015/01/24/nvidia-g-sync-hack-working-on-every-monitor/

Jebote sta reci ako su stvarno slagali za G-Sync i da to moze da radi uz display port i modifikacije u driveru. Strava i uzas. 1200$ je ROG Swift dostigao zbog hypa od pocetnik 700$





Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 U momentu kada ubedljivo vode na tržištu 30.01.2015. 15:12 #581110

status: user
broj poruka: 6086
oni dozvoljavaju sebi gluposti poput ove sa GTX970. Ako se i Dži-Sink pokaže kao šarena laža, onda ih stvarno treba bojkotovati narednih 10 godina.


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/Logitech Wave/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Ma ne verujem ... 30.01.2015. 15:51 #581118

status: user
broj poruka: 864
Samo sam cekao da krene sada drvlje i kamenje i ona ove `syncove` , i to za oba tabora, i za NV i za AMD.
Kada je poceo hajp najpre o G-sync a posle i pljuvacina po free-sync, vise puta sam naglasio da kad ljudi vec ne znaju kako sve to funkcionise, onda se bar mogu drzati logike, a to je da ako karta vec generise frejmove, onda je mozes naterati i da ih usaglasi (cini fluidnijim) u odnosu na refresh rate monitora, koji su takodje i citljivi iz drajvera za taj isti monitor.
Sve u svemu - takav napredan hardwer ce uvek kontrolisati i napredan softver. Sad je pitanje ko je veci prevarant - NV koja forsira uopste pricu o najnaprednijim gamerskim iskustvima tek u prisutnosti hardverskog modula, ili AMD-a koji se `prisljamcio` tom `sync` hajpu i najobicnije funkcije izvodljive u drajveru toboz spustio u `mase` sa free-sync ?
Mislim, bas me bre briga...

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Coa87 re... 30.01.2015. 16:33 #581126

status: user
broj poruka: 372
Bila je vec tema, i odmah da ti kazem da to ne radi... http://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=60310&forid=12&katid=2


http://valid.canardpc.com/gseyus
http://gpuz.techpowerup.com/13/10/09/eds.png
http://www.speedtest.net/result/3812088042.png

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Miskonius Prevara Part 2 30.01.2015. 16:50 #581128

status: user
broj poruka: 4420


To radi ali trenutno na laptopovima koji imaju eDP, vise njih se javlja i potvrdjuju da radi
pitanje je samo vremena kad ce neko da uradi hack za freesync monitor i to vam je to.

http://www.overclock.net/t/1538208/nvidia-g-sync-free-on-dp-1-2-monitors

Majko moja, kako ce ovo da puca!

PS

Definitivno moj poslednji post.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.01.2015. 16:57 #581133

status: user
broj poruka: 18472
`Ajde da ne sirimo dezinformacije i da se ne radujemo previse :)
G Sync i Free Sync nisu isto i kao sto rekoh odgledajte interview gde je objasnjeno zasto i kako je doslo do takvog resenja.

A evo i par objasnjenja.

Q: How is G-SYNC different than Adaptive V-SYNC?
A: Adaptive V-Sync is a solution to V-Sync’s issue of stuttering, but input lag issues still persist. NVIDIA G-SYNC solves both the stutter and input lag issue.\

G Sync resava tearing, flickering, sttuering, input lag i sl.

Free sync resava samo sttutering a i ni njega ne eliminise do kraja.
Obzirom da je sada samo G Sync prisutan treba sacekati testove.

Sa tim hackom mozda se samo dobija mogucnost da uspes da aktiviras mogucnost da ti radi anti sttuter ali i to sumnjam. Pre mi se cini da je to samo fora gde je napravljen by pass da ti mozes uopste da instaliras taj driver koji ti samo prijavljuje da ti je G Sync instaliran u sistemu.

Moje misljenje je da od toga nema nista a cinjenice stoje iza toga.

P.S. Nemoj poslednji. Ko ce mi biti ljubimac? Na tebe sam navikao :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pastirko ...tako... 30.01.2015. 22:39 #581209

status: user
broj poruka: 242


Kanda ce biti da na kraju ipak covek bio u pravu. Sad koliko je jos ostalo da se vidi.
http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Mobile-G-Sync-Confirmed-and-Tested-Leaked-Alpha-Driver
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.01.2015. 23:06 #581210

status: user
broj poruka: 18472
Ovde je sve objasnjeno i vodi se malo kvalitetnija rasprava :

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?315352-Nvidia-G-sync/page3

P.S. Misko se prebacio na benchmark i uspesno troluje :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion sa pcper-a 30.01.2015. 23:24 #581213

status: user
broj poruka: 2480
Ovo je meni funny: NVIDIA will release G-Sync on mobile devices without the requirement of a G-Sync module.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 30.01.2015. 23:27 #581214

status: user
broj poruka: 18472
Prisvojili samo Adaptive Sync prilagodjen driverima. To sigurno nece raditi kao pravi G Sync.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 31.01.2015. 00:04 #581219

status: user
broj poruka: 546
To ce ustanoviti ljudi, neka radi 50% od G-Synca i da je besplatno na onim Curved monitorima dovoljno je da niko i ne pogleda G-Sync. Pa zar niste provalili...
G-Sync je forsiran jos za vreme Titana, pre GTX780, ljudi su ocekivali pune radnje modula i ekstra rad. Zar vam nije sumnjivo da NVIDIA ne zgrce tek tako 200e prodavajuci module. Nesto se desava definitivno pa ne smeju da krenu jer se boje necega. Proizvodjaci monitora su sigurno rekli da ako neko nestrucan otvara i cacka unutra garancija cao, O G-Sync nema nikakvih obavestenja, jednostavno vise od godinu dana musterijama se ne daje odgovor kada ce biti, zasto nema, kako tacno radi, kolika je razlika, veoma rezervisana ponuda monitora, lideri svetski se ne obaziru na to, zar vam nije nesto sumnjivo, da nije bas tako kao sto se prica i da se NVIDIA boji da ne bi musterije shvatile masovno o cemu se radi. Da ne pominjem koliko se javlja sa problemom da nesto nece da radi kada je to govno ukljuceno ili da ne mogu da ukljuce, itd. Ja mislim da su oni krenuli u to pa onda ipak videli da su malo preterali pa zakocili. Ovako ce da se tiho prica o tome, pojedinci bogati ce da placaju one skupe monitore i NVIDIA ce uzeti koji dinar, ali nece biti masovna pobuna kao sto se desi u segmentu koji je najinteresantniji, NVIDIA je napravila mnogo pizdarija vezanih iskljucivo za zlu politiku kompanije a musterije su bas sada popizdele, zasto? Zato sto je to najinteresantnija klasa gde su ljudi koji zarade pare vecinom i koji cene to sto plate i hoce da radi. Oni sto kupuju Titan Black, u vecini situacija, ne sve ali vecina imaju pare za jos jedan. Cim se obaziru na to. Ja citam jedan post, kaze covek, imam troje dece, mesecima sam stekao pored njih pare ne zanima me vase objasnjenje.
AMD svaku pizdariju koju je napravio ona je vezana za neznanje, nemanje kapaciteta, slab razvojni tim, jednom recju nema, a kod NVIDIA je jednom recju Nedam. Oni ce mrtvi ladni bez blama za 2 nedelje da traze 1500$ za kartu posle ovoga. Hteli su da daju refund pa su videli da to nije 100 ljudi nego 5-10.000, znaci steta je milionska sto vec nisu racunali da pola zarade od serije 970 isplate nezadovoljnima. Serija koja je trebala da donosi novca najvise u zadnjih 5 god.
Ali sta sada, hocemo da kaznimo NVIDIA, sta da predjemo na AMD, pa tacno da svi povredjeni ovim predju na AMD, kaznice vise sebe nego NVIDIA i opet ce NVIDIA imati isto ili vise musterija nego AMD. Znaci kaznicemo sebe, vi ste videli AMD je odgovor poster, video gde se sprdaju i spustanje cene, On nema odgovor posle godinu ipo dana od zadnjeg cipa on se jos nije spremio da prodaje novo, ovo bi im leglo nikad bolje, ali oni ne nude ni datum ni specifikacije, zato sto nema nista, bacaju po neku kosku cisto da se ne cuti, neke price gde 10% su informacije 90% je ostavljeno da ljudi sami donose zakljucke.
Ili im je marketing tim koji je zaduzen za sve totalno u autu ili nemaju nista, nesto od ta dva.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 31.01.2015. 00:18 #581222

status: user
broj poruka: 546
Prica o G-Sync na benchmark.rs gde NVIDIA fanovi objasnjavaju da nije fake i da radi, je original prici koju mozete naci prva 2-3 dana kada su musterije pocele da prijavljuju da ne radi GTX970 a ovi skocili na njih, Najbolji je jedan biser od svih, on ce mi vecno ostati u secanju. Naravno da ne moze da radi svih 4GB kada karta je slabija od GTX980. Po njemu je nedostatak GPU performansi bio razlog zasto karta najvise moze do 3.5GB sto bi znacilo da ako ih poveze u SLI i dokupi jos jednu da ce to sve raditi, xexexe.
Kada se ovako nesto desi ti vidis gde je svet i gde mi zivimo, pa nada da se pojavi naprednija rasa, cestita, moralna, kod koje laz ne postoji kao rec, opcija itd, pa mi bi bili istrebljeni kao bubasvabe i mi bi nasli u toku istrebljenja da se molimo bogu i da osudjemo nase istrebljenje kao nepravdu i pred cestitijom rasom.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bigbluepro Re: ... 31.01.2015. 00:26 #581223

status: user
broj poruka: 239

Kakva tuga...

Drago mi je sto si uzeo benchmark.rs da nam sve pojasnis...



Citat Citiram korisnika: pixell Pogledaj poruku
Pa ako kroz drajvere nateraju da rade kao FreeSync onda jeste prevara Dobija se manje-više ista stvar bez specijalnih monitora i ekstra plaćanja.

U kom smislu je G-sync superiorniji od FreeSync-a?
Q: How is G-SYNC different than Adaptive V-SYNC?
A: Adaptive V-Sync is a solution to V-Sync’s issue of stuttering, but input lag issues still persist. NVIDIA G-SYNC solves both the stutter and input lag issue.


Zvanična izjava zelenih je ovo - informacija o tome kako Freesync rešava input lag i da li ga rešava, ima jako malo


AJDE NADJI NA `YAHOO ANSWERS` BOLJI ODGOVOR...

I sto se tice gtx 970 teme i tu si se isken.ao do bola...

`Mislim karta je ok, jbt pa sta 3.5+0.5...`
To ti je tehnologija sad...
Nisu dobili prave informacije u marketingu...

LOL

KAKAV SI TI .....
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 31.01.2015. 08:33 #581239

status: user
broj poruka: 546
Ko nije dobio prave informacije. Ovo nije laz, ovo je namerno sakrivanje veoma bitnih informacija za koje EU zakon predvidja raskidanje ugovora ako neko nije zadovoljan bez obzira da li je to njihova namera bila da urade ili ne jer kupac na jednoj strani nije imao informaciju koja moze odrediti njegov izbor. U vecini slucajeva da ne prave uopste upgrade a u nekima i da uzmu Radeon. Tu nista nije slucajno. Meni je samo bilo bitno da znam da li je to moralo tako, ali stvar je jos gora, nista nije moralo nego su tako isplanirali da bude a nisu otkrili najbitniji nedostatak karte.
I taj lik nije bio sa benchmarka.rs sto je to rekao nego na Guru3D.
Nema to nista slucajno i nisu dobili prave informacije. Ko nije dobio prave informacije...
Sve je proracunato i smisljeno bilo i cak se verovatno vagalo sta ce vecu zaradu doneti ako odmah najave kartu sa samo 3.5gb ili ako dobar broj ljudi kupi misleci da je 4GB.
Oni i dalje to ne bi rekli, znaci oni nikada ne bi rekli. Jedino sto verovatno nisu iskalkulisali je reakcija ljudi. Verovatno su mislili da ce to biti malecka prasina od 3-4 dana koja ce da se zavrsi sa 20-30 stranica na njihovom forumu a da ce oni imati bar
5-10 miliona vise. Ali je ispao najveci skandal od kada postoje koji ce se verovatno spojiti u vise skandala, AMD je mogao da ih nokautira sada sa 22nm i sa jedno 40% performansi vise nego GTX980 za 550e da im otme 75% musterija za GTX970 ali nazalost AMD je izgubljen slucaj. Da sam ja direktor AMDa i da imamo takvu kartu ja bi rekao za vlasnike GTX970 karta je 50$ jeftinija i da dostave registarski broj i pokazu kartu kod lokalnog prodavca ili posalju AMD. Naravno da bi mnogo ljudi trazilo da prevari kao a ima GTX970 da pozajmi od nekog ali ja bi vec racunao na to i odobrio bilo kako samo da pokazu da i da kazu da imaju GTX970 i da su dosli da kupe novi Radeon. Vazno je sto bi oni kupovali.
Kada smo vec kod toga zasto da ne, AMD je vec presao sve granice podlosti i nepostovanja, lomio je NVIDIA karte na video klipu, udarali maljem, izivljavali se, ovo ne bi bilo nista losije od toga. Za to vreme NVIDIA se pravi kao da AMD i ne postoji.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy JAO, JAO, JAO, KOJI G-Sync.... 01.02.2015. 01:04 #581359

status: user
broj poruka: 546
Gledajte ga, joj ubicu se kako mi se svidja....
Ja ovo moram imati, da li njega ili Samsung ili Dell ali ovaj panel...
AH-IPS i Curved 34` 2560x1440p setovanje za igrice... Boli me tuki za 4K ioanko od sadrzaja filmova, itd izgleda je sacuvaj boze.



http://youtu.be/EdrzA-M55oc

http://youtu.be/TgWj-NJlehQ

Bolest, jel ima to prikljucke one kada budu sjebali NVIDIA masku da prikljucimo da nam radi Free Sync. Ja cu biti cak zadovoljan sa 50% od G-Sync sto je dzabe i bogu je drago. Ali ako verujemo ostalim stvarima NVIDIA trazi obicno 200-300e za 10% razlike, tako da mozda ce to biti i razlika u odnosu na G-Sync. Ni do sada ga nisam imao, sve igram sa Vsync na Adaptive u kontrol panelu, kada su karte jake da fps ne pada ispod 60, nista ti ne treba. Ja od kada imam NVIDIA nisam igrao na iskljucen VSync, sa AMD nisam smeo da ga ukljucim.



Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs