Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Soni-boj popusio jos jedan poslovni tompus - no more Xperia...
STRANA 1 OD 1
tortojed Soni-boj popusio jos jedan poslovni tompus - no more Xperia... 31.01.2015. 21:18 T60359

status: user
broj poruka: 10985
Caffeteria, Pizzeria...
Firma koja je sama po sebi fijasko i cirkus. Firma koja proizvodi sve, pa jos ponesto, i jos nesto preko toga. Pocne li neko da prodaje palacinke u pustinji Takla Makan, eto i Sonija sa loncima i serpama, zejtinom i jajima u prahu, karavani dvogrbih kamila od Ulan Batora do Vladivostoka itd.... Pocne li neko da proizvodi kurtone od recikliranog wc papira, eto i Sonija sa svojom genuine aparaturom... Ima li igde nekakvog softvera koji nesto - bilo sta - radi sa zvukom, slikom? Ima? Odlicno - eto Sonija da to kupi i ...upropasti u daljem razvoju.

http://goo.gl/32RSuc

Game of make-believe, indeed...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ne znam u čemu je problem... 31.01.2015. 22:29 #581333

status: user
broj poruka: 3737
imam xperiu T, i nemam problema sa njom...po gradu viđam dosta ljudi sa što slabijim što boljim modelima xperie...

Ne misliš da je valjda Samsung do jaja marka??? Ne daj bože apple...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re: Ne znam u čemu je problem... 31.01.2015. 22:51 #581339

status: user
broj poruka: 509
Ne daj boze Apple? :-D pa apple je firmetina , nekada je bila nokia , ovo ostalo sve kolektivno igracke za decicu do 3 godine... Nadam se da ce nokia da se vrati uskoro, sa svojim kvalitetnim proizvodima... :-( Ovo SQNY PERIKSON SHAMESUNG HUBABEI HBC itd ne znam ko to moze da kupi... Plastikaneri i kante. E od tog dela plastikanera izuzima HBC da on je posle ove gore dve firme po kvalitetu OK .-)

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


:: imam xperiu T, i nemam problema sa njom...po gradu viđam dosta ljudi sa što slabijim što boljim modelima xperie..
::
:: Ne misliš da je valjda Samsung do jaja marka??? Ne daj bože apple..
:: support normalit
::
:: GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, Excelram 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, Sapphire 280X VaporX, Chieftec modular 750W, puno prašine.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z Kao da čitam post za Samsung.... 31.01.2015. 22:53 #581340

status: user
broj poruka: 1620
Što se telefona tiče, jedni od boljih poslednjih par godina...pogotovo Z serija...
GA-790XTA-UD4, Phenom II 955BE, 12Gb DDR3, MSI 7950 TFIII, WD Black 1Tb, Audigy ES, TT ToughPower 675W, CM Gladiator 600, Dell S2340L...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp aj da se ukljucim 31.01.2015. 22:55 #581341

status: user
broj poruka: 3466

Za mene je sony bio ikona svega, imao sam raznih kodela, sve od z do z3, presao na dva komada xperia t i oba su imala plavo treperenje ekrana pod uglom od 45 stepeni sto je uobicajen ugao pod kojim se drzi telefon. Dobri su telefoni, po meni bolji od samsunga ali kada mi je u ruke pao asus zen i kad je z2 pored njega delovao kao kanta, rekao sam cao zdravo i evo brojim u sekundama lansiranje asus zen 2 :)

daleko od toga da pljujem sad po soniju ali eto, mozda zasicenost jednim te istim brendom otprilike svega sto sam imao, sat, telefon, mp4, tv, zvucnici, eto cisto potreba za promenom. Jbg neka prave oni prezervative i sta god hoce :)

Torto hvala za temu.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Igor88 Re: aj da se ukljucim 31.01.2015. 23:00 #581343

status: user
broj poruka: 509
Sta je sony nekad bio , secam se walkmana brate 90tih bio je pojam, posle Kenwood diskmeni od 95 , secam se koji je to pojam bio i dan danas radi i ima ne znam koliko sec stabilizaciju od treskanja :-D kakva su to vremena bila :-D Posle je sve to zamenio telefon... Ali sony je ostao vrh samo za TV... tu je babaroga i dalje (bar ja mislim) ne znam jesu li se upropastili TV imam oko 5 godina i zadovoljan sam nije smart nije nista full HD radi besprekorno , dok u drugoj sobi Samsungu je posle tacno 2 godine crkaoo panel... WTF?!?! Od tada shamesung ni za otirac ispred vrata...

Intel i5 3570k
Intel DZ77BH-55K
16GB Hyperx @1600
120GB SSD


::
:: Za mene je sony bio ikona svega, imao sam raznih kodela, sve od z do z3, presao na dva komada xperia t i oba su imala plavo treperenje ekrana pod uglom od 45 stepeni sto je uobicajen ugao pod kojim se drzi telefon. Dobri su telefoni, po meni bolji od samsunga ali kada mi je u ruke pao asus zen i kad je z2 pored njega delovao kao kanta, rekao sam cao zdravo i evo brojim u sekundama lansiranje asus zen 2 :
::
:: daleko od toga da pljujem sad po soniju ali eto, mozda zasicenost jednim te istim brendom otprilike svega sto sam imao, sat, telefon, mp4, tv, zvucnici, eto cisto potreba za promenom. Jbg neka prave oni prezervative i sta god hoce :
::
:: Torto hvala za temu
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 31.01.2015. 23:30 #581349

status: user
broj poruka: 4225
Kada se ponasas kako se je ponasao Sony, ocekuj i posljedice.
Nokia je imala svoj vrhunac slave i cao.
Sony isto tako.
Sad su u modi neki drugi ...
Kao npr. IUNI3.
http://www.oppomart.com/iuni-u3.html

Cpu: Intel 4690K
Cooler: Omicron HG-232
Mbo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H
GPU: AMD Sapphire Radeon R9 285 3 GB GDDR5
HDD: 3xRed WD30EFRX,4xWDC WD10EALX
Ram:2x8 GB PC 3000 Senco
Case:Canero Ultra Big Tower
PSU:Raidmax Vampire RX-900GH

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos It`s not a trick, it`s a Sony .... 01.02.2015. 00:12 #581353

status: user
broj poruka: 864
Ma ne bih ja njih tovario toliko.

Po meni, nisu njihovi telefoni losi, ali, sto se tice pozicioniranja cenovnog, tu su se malo zaigrali....

Sve u svemu, vreme ce pokazati. Imaju oni jaku zajednicu i fanove. Ne umire se tako lako.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 01.02.2015. 00:19 #581356

status: user
broj poruka: 18472
Android plaforma - Sony all the way.
Apple - prica za sebe.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 01.02.2015. 01:16 #581361

status: user
broj poruka: 546
Apple = Smart Phone, ostale ne citam i ne gledam.
Cak ne ni Apple ovaj veliki ko A4 format da drzim u ruci nego obicni i5 I cao.
Standardno 5s - 16GB I NE ZAMARATI SE GLEDANJEM I ODMERAVANJEM, za 2-3 GOD DRUGI I NEKI 7-8 I TAKO DALJE...
Samo me zamaraju sa modelima i informacijama, a samo njega cackaju i zagledaju vlasnici svih drugih.

Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna Re: It`s not a trick, it`s a Sony .... 01.02.2015. 14:01 #581400

status: user
broj poruka: 1635
Cena i nadmenost, pogotovo u odnosu sa korisnicima (support). Sony ti duboko zavlaci ruku u dzep igrajuci na kartu premium proizvoda, a podrske korisnica ne da nema nego svoje korisnike prave na idiote i sve rade potpuno netransparentno i sporo.

Hoce da igraju na kartu premium proizvoda i prestiza, a ne kapiraju da tu Apple skuplja korisinike kao mrezom za pecanje, sta znaju danasnji korisnici sta je sony bio, a nije ni bitno sta je bio nego sta je sad. Isto su uradili i sa Vaio laptopovima, bezobrazne cene, a nista posebno unikatno da privuce obucne korisnike u prezasicenom trzistu. Samo ime koje se gubi u moru novonastalih imena.


http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: Ma ne bih ja njih tovario toliko
::
:: Po meni, nisu njihovi telefoni losi, ali, sto se tice pozicioniranja cenovnog, tu su se malo zaigrali...
::
:: Sve u svemu, vreme ce pokazati. Imaju oni jaku zajednicu i fanove. Ne umire se tako lako
::
:: Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
paksmen ... 01.02.2015. 16:25 #581423

status: user
broj poruka: 37
Dobar clanak na ovu temu:
http://www.xda-developers.com/why-is-sony-going-under-and-how-can-it-save-itself/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 01.02.2015. 17:44 #581454

status: user
broj poruka: 18472
Ne kapiram sta se desilo sa Sony. U odnosu na Samsung tehnoloski su bili uvek za korak ispred ako ne i dva. Sasvim druga klasa proizvoda.
Gde je sad Samsung a gde je Sony?

Da li ih je unistila poslovna politika ili ne zalosno je da jedna ovakva firma propadne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs