Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Nokia Windows Phone
STRANA 1 OD 1
damirkic Nokia Windows Phone 05.02.2015. 18:49 T60412

status: user
broj poruka: 342
Da li neko ima iskustva sa ovim telefonima, kakva je izrada, kako rade i slicno?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo re 05.02.2015. 19:17 #581990

status: user
broj poruka: 851
Kao da si pitao kako rade Samsungovi android uredjaji. Previse ih je da bi svi radili i izgledali isto.
Kod WP (Windows Phone) je slicno osim onog dela o radu. Sam sistem je veoma zivahan na svim Lumiama, razlika se uglavnom vidi u samim third party aplikacijama. Sto se izrade tice ja ti mogu pomoci samo oko L525 (L520 sa 1GB RAM). Solidno odradjen telefon, mat crna maskica, jako prijatan za drzanje u ruci (pomaze sto je ekran `samo` cetiri inca). Kamera je uvek bila dobra na nokijicama, tu ne moras da brines posebno ako uzimas u razmatranje telefone preko 200e.
Veliki minus kod WP su i dalje aplikacije. Microsoft planira da to popravi univerzalnim aplikacijama u Win 10.
Review sistema
http://goo.gl/yfyBv1



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alexi re 05.02.2015. 20:22 #581996

status: user
broj poruka: 677
+1 za WP, nemam jednu jedinu zamerku.

Wait in here small rune.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Vodos Lumia 820 05.02.2015. 20:24 #581999

status: user
broj poruka: 864
isto, perfektna izrada, malo kostao, ni da stucne...
Lumia 920 - isto.

Zašto grafitnom olovkom ne mogu ponovo da otključavam množioce procesora ??

:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 05.02.2015. 21:20 #582011

status: user
broj poruka: 1637
Lumia 630 dual sim bela, kupio sam iz zajebancije za 100e nov zato sto mi je trebao dual sim i nesto sto moze da se poveze na net, nisma imao nikakv ocekivanja osim da ce windows da mi bude interesantan. Kad sam otvorio kutiju imao sam utisak da sam kupio flagship telefon od 500e. Telefon odaje utisak jedne jake kompaktnosti, plastika je predivna na dodir, prednja strana reflektivna i potpuno crna pa odaje utisak premium telefona, recimo kompletan utisak u ruci najslicniji iphone-u.

System leti, odlicno izgleda, minimalisticki i uklapa se estetski u celokupan dozivljaj i jos mi se nije desio nikakav bug, error ili slicna pojava, mislim da su tu uradili pravu stvar. Moje licno misljenje je, ili uradi prost i brz sistem prilagodjen telefonu kao win 8.1 phone ili strpaj full desktop OS u telefon i nadji nacina da moze da se koristi touchscreen-om ili na neki drugi nacin. Android mi je negde izmedju i namrzo sam ga zbog toga.
tu i tamo se vidi da je sistem mlad, nema puno aplikacija ali ima sve sto treba telefon da ima. Ja sam ga ruku na srce i uzeo da mi bude telefon, a ne prenosna zezalica u nekoj velikoj meri.

Rezolucija ekrana je niska za danasnje standarde ali ni u jednom trenutku nedovoljna. Vecina nas ima 1080p na monitorima od 24 i 27 inca, zasto bi nam trebalo isto toliko na 4-5 inca na telefonu na kome nista ozbiljno ne mozemo ni da radimo, a ni da dangubimo?

Ne znam sta su uradili sa wifi-em, da li su svi danasnji telefoni takvi ali uvek se zakaci za sekundu, nema natezanja, cekanja dok uspostavi signal, pa dok ustanovi koje je jacine ustvari itd sto sam vidjao kod skoro svih android telefona.

Baterija bolestija, ponavljam, bolestija, prvi dan kada sam ga uzeo i napunio (svi znamo kako izgleda prvi dan kad se uzme telefon) baterija mi je trajala 48 i kusur sati. Nakon degustiranja, to se zaustavilo negde oko 2,5 do 3 dana, dual sim, uvek ukljucen 3g ili wifi, samo sam brightness stavio vrlo nisko, jer je sasvim dovoljno, ne bole oci i telefon lepse izgleda jer crna bude crna i jedva da se vidi gde se ekran zavrsava, a gde pocinje glossy prednja plastika.

Mene licno kamera ne interesuje jer imam nekoliko fotoaparata ali to mu je i glavna slaba tacka. Nema led lampicu i po slabom svetlu je prilicno loseg kvaliteta sa puno suma. Dnevne su dobre i potrudili suse da upregnu noise filtere i sharpening pa fotke na kraju ispadnu jako ostre (mozda i ocigledno previse, ali be zociglednog preostravanja), a pritom gotovo bez suma.

Zvucnik je dobar i glasan. `Slusalica` takodje cista i glasna, cak i preglasna.

U ruci lezi savrseno, vec pomenuta zadnja plastika je jako prijatna i ne dozvoljava klizanje u ruci.

Prvo cu da se nasmejem :D, a onda cu da pomenem i uglove gledanja posto vidim ljude to interesuje iz meni nepoznatog razloga: odlicni su, ima malo ips glow pod nekim ekstremnim uglovima ali totalno zanemativo.

Znam da mu fale neki senzori ali njihov `falitak` jos nisam osetio, osim kompasa, to bi mi dobrodoslo ali ga nema.

GPS radi prilicno dobro.

Sve u svemu, jedan fantastican utisak, kao sto sam na pocetku rekao, imam osecaj da sam kupio, ako ne flagship, onda jaci midrange telefon, za 100e, nisam ni znao da postoji smartphone za te pare, a da nije neki ubogi zte kome laguje appdrawer.






http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan re 06.02.2015. 00:32 #582033

status: user
broj poruka: 776


Sve sto si naveo stoji, ja sam prezadovoljan svojom L720. A plus sto je kamera extra (ima i izuzetno jak blic), posebno nocu. Sve prednosti vezane za brzinu su prisutne, nema bagova, seckanja, vecitog loading ekrana itd.

Nedostaci koje recimo mozes primetiti su:
1) Querty (ili kako se vec zove) tastatura, tj ne moze nikako da se namesti ona od 12 tastera.
2) Komplikovano namestanje custom ringtona - mora kroz posebnu app da se sredi pesma
3) Kasne update-ovi za aplikacije - to je do samih dev. tj poslednje updateove izbacuju za WP
4) Nemogucnost da se putem mail klijenta dodaju (u attachments) dokumenti, vec mogu samo slike. Recimo resenje je da se sam/i fajlovi seruju putem maila
5) Ne radi alarm kad je ugasen telefon, mada to je slucaj i kod vecine androida

E sada ovi nedostaci za mene sigurno nisu nepremostiva prepreka, sve je stvar navike i potreba. Sto se tice aplikacija, uglavnom sve koje ti trebaju za telefon imas ih besplatno i na WP sistemu: whatsapp, viber, skype, instagram, extra navigacija (bolju nisam video na telefonu), gomila lumia aplikacija za kameru, office, shazam, prognoze itd.

Ako ti treba siguran i stabilan telefon po poprilicno korektnoj ceni, a sa prihvatljivim manama (jer nema savrsenog sistema) gledaj WP i to Lumia brend. A ako ti je presudno da igras igrice, da imas bezbroj koliko potrebnih, toliko i nepotrebnih app sa relativno cestim bagovima telefona, onda idi na andriju. Racunica je prosta :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo Re: re 06.02.2015. 07:48 #582049

status: user
broj poruka: 851

:: Nedostaci koje recimo mozes primetiti su
:: 1) Querty (ili kako se vec zove) tastatura, tj ne moze nikako da se namesti ona od 12 tastera
:: 2) Komplikovano namestanje custom ringtona - mora kroz posebnu app da se sredi pesm

1) Ja jedva cekam word flow tastaturu sa nasim jezikom, mislim da ce to biti mnogo bolja opcija nego dodavanje 4x3 tastature.
http://goo.gl/MIy09B
2) Po cemu komplikovano? Samo se zeljeni fajl ubaci u folder ringtones. Ako se ne pojavi u podesavanjima smanjiti bitrate malo pa pokusati ponovo. Ako se zeli saseci malo pesma tu je app
http://goo.gl/4Gxyvw

Svakako se lepo drzi WP, evo i malo statistike sa Bench-a http://goo.gl/cAs4me
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
peterpan za ringtonove 06.02.2015. 10:23 #582063

status: user
broj poruka: 776

Koliko se ja secam, a neka me neko ispravi ako gresim, uslov za custim rington je bio kapacitet do 1mb i trajanje tona do 30s. I za seckanje smo koristili navedenu app.

A uostalom sistem prosto leti, cak i na uredjajima od 512mb rama :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo hmm 06.02.2015. 11:02 #582070

status: user
broj poruka: 851
Ja bas majci stavio celu pesmu, nije htelo kad je fajl zauzimao 10 MB ali cim sam spustio bitrate na 256 kbit/s i time smanjio fajl na nekih 5 MB hteo je.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Moje iskustvo... 06.02.2015. 19:29 #582137

status: user
broj poruka: 1588
... sa Lumijom 630 u poslednjih 7-8 meseci:
- ne radi bluetooth sa uredjajem Nokia CK7W
- budilnik ne postoji ako ugasis telefon
- ne moze da puni ugasen telefon - automatski se podize sistem i pali telefon prilikom prikljucenja na struju,
- nema blic.

Ako ti ove falinke ne smetaju teraj. Telefon lepo radi (kad nije na pomenutom car bluetooth-u). Baterija mi traje 3-4 dana, lepo se cuje i vidi.

Pozdrav.


-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cele1988 lumia 06.02.2015. 19:36 #582138

status: user
broj poruka: 1424
imam lumiu 1520 posle 5, 5s ne zalim sekunde imao sam 1520 cim je izalsa, sa wp8 ali sa novim upadate je vrh telefon... baterija prvi put telefon da uvece kad legnem kad god je to uopste 1-2-3-4 stavim na punjac ujutru skinem i ne razmisljam sta god radio da ce biti low battery :).. iphone 5/5s sam puni 2x dnevno, samsung isto tako da sad sa WP ne mrda.. a to kako radi je prica za sebe... jedina meni mada je ta sto malo veliki :D 1520 ali 925 koju sam imao pre je vrh telefon, 920 isto, samo ne znam baterija, aplikacije sve normalne ima mozda nema gluposti neke ali sve bitne su tu tako da to vidim kao manu, andorid ima 3x vise aplikacija od iOS i wp al su 80% trashevi neki

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
quna ... 06.02.2015. 20:52 #582142

status: user
broj poruka: 1637
Ne znam sto se svi zale na budilnik kad je jasna stvar zasto ne postoji na smart sistemima, budilnik nije u firmware-u/biosu nego OS aplikacija koja logicno ne moze da radi van OS-a. Da li mogu da ga uglave u firmware, mozda, ali bi onda verovatno trebao i da se podesava odatle (bez grafickog interfejsa, ulaskom u deo gde proizvodjac ne zeli da se nista cacka itd, a ne iz OS-a.
Ali stvarno nije problem jer je baterija jako dobra i moze da legne i spava mirnim snom i sa 5% baterije. :)



http://tiny.cc/My500px
i5 750 : cm 212+ : ga-p55-usb3 : 2x2gb geil black dragon : powercolor 7850 1GB : samsung f3 500gb : creative audigy : corsair tx650 : xigmatek asgard : benq g2750 a4tech x7

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Android 4.4 Kitkat 06.02.2015. 21:15 #582145

status: user
broj poruka: 7700
radi alarm na ugasen telefon.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
acayo Re: Android 4.4 Kitkat 06.02.2015. 22:11 #582152

status: user
broj poruka: 851
Jesi li siguran da je tako na svakom telefonu sa tom verzijom androida?


:: radi alarm na ugasen telefon
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re: Android 4.4 Kitkat 06.02.2015. 22:37 #582153

status: user
broj poruka: 7700
Mislim da radi sa tom verzijom androida kod svih ,jer to su sve relativno novi telefoni ,to je bio problem kod starijih androida.Meni konkretno radi sa tom verzijom.Na HTC mi nije radilo koji je imao stariju verziju Androida 2.xx ,kod novog phona radi bez problema ima i restart.Windows phone ima jos dosta toga da odradi da bi to radilo kako treba.


:: Jesi li siguran da je tako na svakom telefonu sa tom verzijom androida
::
::
:: :: radi alarm na ugasen telefon
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs