Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
PDA i SmartPhone
Rootovanje i zamena ROM-a
STRANA 1 OD 1
damirkic Rootovanje i zamena ROM-a 12.03.2015. 23:14 T60753

status: user
broj poruka: 342
Na kom forumu mogu dobiti najbolje informacije vezane za zamenu postojeceg ROM-a koji imam sa sto originalnijim stock Android OS-om 4.4.2 ili 4.4.4 ?

Lenovo system UI koji imama (Age) je tezak i neoptimizovan pa bi ga zamenio oficijelnim Andorid skinom ili kako se to vec zove.

Gde mogu ovo da pitam i dobijem instrukcije korak po korak kako bezbedno ovo odraditi?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque gde i svi 12.03.2015. 23:25 #586778

status: user
broj poruka: 1060
http://goo.gl/Sno1

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
goshe probaj ovde... 12.03.2015. 23:27 #586779

status: user
broj poruka: 68
http://goo.gl/mrim
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 vidi se da starim 13.03.2015. 05:25 #586798

status: user
broj poruka: 295
Ne znam za kolegu al ja sam se ovde izgubio kao bumbar u mesalici. Vec duze vreme trazim kako da ubacim poznati cyanogenmod na moj LG Optimus 4X HD znaci sve propratim i obrisem sistem sa telefona al kad treba da lupim taj cyanogenmod samo mi izbaci da mi nije prepoznat uredjaj.Sad neverujem da ima vise vrsta ovog LG a ( kod p880 ) al videh da ima Telekom govno na kraju al i to kad dodam u listu opet nece. Posto post predje u esej imam samo jedno pitanje : ako je neko radio costum ROM ili slicno na svom Android telefonu ako ga ne mrzi nega mi baci link sa detaljima kad kako i sta da se radi bilo ovde ili na mail ovog acc-a.

Unapred hvala.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re: 13.03.2015. 06:57 #586800

status: user
broj poruka: 2156



Evo ako te ne mrzi da citas sve ovde pise:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2098059

To ti je za pocetak kad se upoznas sa osnovnim pojmovima polako pregledaj deo foruma za tvoj telefon ovde:

http://forum.xda-developers.com/optimus-4x-hd
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Error Re: Rootovanje i zamena ROM-a 13.03.2015. 21:41 #586890

status: user
broj poruka: 133
Odnesi bre to u neki servis i plati 2 crvene da ti ljudski odrade, makar ako nista sutra mozes da mu dodjes opet i kazes da vrati pare i sve na staro, nije to sitna zahebancija, mozes trajno da skenhash fon...


:: Na kom forumu mogu dobiti najbolje informacije vezane za zamenu postojeceg ROM-a koji imam sa sto originalnijim stock Android OS-om 4.4.2 ili 4.4.4
::
:: Lenovo system UI koji imama (Age) je tezak i neoptimizovan pa bi ga zamenio oficijelnim Andorid skinom ili kako se to vec zove
::
:: Gde mogu ovo da pitam i dobijem instrukcije korak po korak kako bezbedno ovo odraditi
::
:: Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blender ne bacaj pare na servise 13.03.2015. 22:17 #586901

status: user
broj poruka: 242
ako ti na kompu izbacuje da nije prepoznat uredjaj, onda definitivno radis to pogresno jer se cyanogen ne flesuje sa kompa :)

ajmo redom, jesi uspeo da flesujes recovery?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
cojka032 re 14.03.2015. 19:42 #587024

status: user
broj poruka: 295
@ICEsd Hvala na linkovima mogu da ti kazem da su od ogromnpe pomoci.
@blender Frede sve sam radio po uputstvu sa oficijalnog sajta i naravno da necu da flesujem sistem na telefonu preko PC a nego preko tog boot loader-a nego meni je izbacivao gresku kad selektujem zip fajl gde se nalazi rom jer je u tamo nekom folderu u zip arhivi stavljeno da cekira ako je telefon te i te oznake da ide dalje a ako nije da izbaci taj error jer kao nije konpatibilan pa sam nasao resenje da se taj fajl edituje i ubaci u zip fajl al to mi nije. U svakom slucaju hvala na odgovor jer se nerviram samo tako kad mi zakuca telefon pri otvaranju youtuba a pavremeno mi i izbaci gresku da je nesto od googla stalo da radi pa se ukljuci ponovo i nabije ram na 90 % sto je ujedno i razlog zasto hocu da odradim sistem. Samo da dodam da sam na starom Sony Ericsson telefonu oznake K nesto ubacio sistem sa W800 koji je radio bez problema tako da nisam bas pocetnik u rootovanje i flashovanje stvari.

Windows Hardware update
Windows has detected that you have moved your mouse.
Please restart your computer

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60281. Broj poslatih odgovora: 646188.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs