Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
AMD Bets on DirectX 12 for Not Just GPUs, but Also its CPUs
STRANA 1 OD 1
SkyFire AMD Bets on DirectX 12 for Not Just GPUs, but Also its CPUs 23.03.2015. 23:48 T60842

status: user
broj poruka: 18472
A ja sam mislio da je dosao kraj kad ono spas je u DX12 :)

http://www.techpowerup.com/210960/amd-bets-on-directx-12-for-not-just-gpus-but-also-its-cpus.html


Maki8=Milos1975=Gonjavac i ostali sektasi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 :) 24.03.2015. 00:41 #588367

status: user
broj poruka: 417
A reci, jel ovo neki providan pokusaj da se skrene paznja sa one druge teme na kojoj te ljudi prozivaju da laziras slike, pravis duplirane naloge i ostalo sto spada u domen tvoje delatnosti ovde? Onaj fazon, `Pogle tamo!`
Aj laku noc.

vladats, 19.03.2015. 17:10 #587801: `Skaja cenim i postujem od uvek.Smatram da je dosta dao veliki doprinos ovoj zajednici.`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Classy .... 24.03.2015. 04:34 #588372

status: user
broj poruka: 546
Da li ce oni da prestanu da pricaju vise, oni nisu izbacili proizvode godinama. GPU godinu ipo dana a dobar procesor godinama. A ko zna koliko nisu vec konkurencija ni Intel ni NVIDIA. Na njihovom mestu ja se ne bi javljao dok ne bi izbacio novu seriju grafickih a o procesorima bi pricao kada bi imao nesto dobro. Vidite da ni AMD musterije se ne javljaju jer vide da od toga nema nista, samo idioti koji ce da slave kartu od 350W 10% slabiju od TITAN X bez fizike. Oni kazu kostace 700E. Oni bre nece moci ni za 600e da je prodaju a svadjace se i za 500e, vidicete. Oni misle da su musterije budale svake godine AMD sa novim cudom od mesec dana i novim planovima. Koliko stvari im je propalo samo, koliko su taktika promenili. Sve sto i izbace za godinu dana nece valjati. I Free Sync ce nestati kao i Mantle i tako dalje.

Ali ja sada ni u ludilu ne bi uzeo procesor sa 4 jezgra. Za DX12 i Windows 10, ljudi kazu minimalno 6GB memorije 4 jezgra. Znaci ko hoce bolje mora da ide na vise.
Zato sam ja i skoro odustao od X99 ako ne nadjem 5960X. Bolje da se ja obezbedim sa TITAN X Superclocked da pokrijem onu golotinju od 12GB memorije sa termal pads i backplatom i da posle toga kada se ukaze prilika bolja sledeci put uzmem dobar procesor i plocu.

I prestanite da se prozivate medjusobno ko sta ima. ljudi su oduvek pisali u porukama da imaju ono sto im se svidja, sa te strane jedino si kod mene mogao uvek da dodjes u kucu i da nadjes ono sto imam u potpisu i da radi kako pise da radi.
Nije cilj kazati drugima da imas nego koristiti to. Evo ako ce 10 ljudi da se oseca isto kao ja sa kompom od 500e ako napisu da imaju ovo moje u potpis ja cu im odobriti da prepisu moj potpis. Onaj napisao da ima 5960X, boze isuse, jos kaze propustio sam ga za 30e. Znaci smesno, jedna prodavnica ga ima u Srbiji. Onaj dao sliku EVGA 1600 T2 naapajanja koje kosta skoro kao GTX980 sada prica da ce da kupi R9-280X, to je samo da vidite koliko to posle ispadne glupo i nerealno sto govore ljudi. Misli da je meni krivo jer je kupio EVGA napajanje a kada je shvatio da bi ja bio srecan da se sutra prodaju 10 u Srbiji onda zaboravio na temu. Malo je ljudi kao ja ovde uzimalo to sto je reklo. I to nije samo sada zadnje vreme, ja sam presekao 2011 god, kada je EVGA izbacila onu verziju 580 sto ljudi do tada nikada nisu videli tako nesto nabudzeno . Osecao sam se kao da sam sa gomilom drugih kupio golfa a da udje covek sa ferrarijem koji kosta 25% vise, isto tako.

Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100)
EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4GB
EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classified
Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster Z
EVGA SuperNOVA 1200 P2
CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil9


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: .... 24.03.2015. 06:34 #588373

status: user
broj poruka: 1272
Ispadne glup onaj ko ne zna nista o tudjem racunaru, a nagadja psiholoski profil na osnovu pretpostavki o istom.
Onaj sto kupio EVGA napajanje vec ima u rezervi 280X i ceka razvoj situacije, ne mora da je kupuje.
A onaj sto misli da su drugi ljubomorni na njegov potpis i zaslepljen je svojom velicinom jer mu je glava narasla od praska za pecivo kao tetrebu libido u sezoni parenja, neka uziva u samozadovoljnom tesenju samoga sebe. Dobro je kad ga bar nesto cini srecnim.


:: Da li ce oni da prestanu da pricaju vise, oni nisu izbacili proizvode godinama. GPU godinu ipo dana a dobar procesor godinama. A ko zna koliko nisu vec konkurencija ni Intel ni NVIDIA. Na njihovom mestu ja se ne bi javljao dok ne bi izbacio novu seriju grafickih a o procesorima bi pricao kada bi imao nesto dobro. Vidite da ni AMD musterije se ne javljaju jer vide da od toga nema nista, samo idioti koji ce da slave kartu od 350W 10% slabiju od TITAN X bez fizike. Oni kazu kostace 700E. Oni bre nece moci ni za 600e da je prodaju a svadjace se i za 500e, vidicete. Oni misle da su musterije budale svake godine AMD sa novim cudom od mesec dana i novim planovima. Koliko stvari im je propalo samo, koliko su taktika promenili. Sve sto i izbace za godinu dana nece valjati. I Free Sync ce nestati kao i Mantle i tako dalje
::
:: Ali ja sada ni u ludilu ne bi uzeo procesor sa 4 jezgra. Za DX12 i Windows 10, ljudi kazu minimalno 6GB memorije 4 jezgra. Znaci ko hoce bolje mora da ide na vise
:: Zato sam ja i skoro odustao od X99 ako ne nadjem 5960X. Bolje da se ja obezbedim sa TITAN X Superclocked da pokrijem onu golotinju od 12GB memorije sa termal pads i backplatom i da posle toga kada se ukaze prilika bolja sledeci put uzmem dobar procesor i plocu.
::
:: I prestanite da se prozivate medjusobno ko sta ima. ljudi su oduvek pisali u porukama da imaju ono sto im se svidja, sa te strane jedino si kod mene mogao uvek da dodjes u kucu i da nadjes ono sto imam u potpisu i da radi kako pise da radi
:: Nije cilj kazati drugima da imas nego koristiti to. Evo ako ce 10 ljudi da se oseca isto kao ja sa kompom od 500e ako napisu da imaju ovo moje u potpis ja cu im odobriti da prepisu moj potpis. Onaj napisao da ima 5960X, boze isuse, jos kaze propustio sam ga za 30e. Znaci smesno, jedna prodavnica ga ima u Srbiji. Onaj dao sliku EVGA 1600 T2 naapajanja koje kosta skoro kao GTX980 sada prica da ce da kupi R9-280X, to je samo da vidite koliko to posle ispadne glupo i nerealno sto govore ljudi. Misli da je meni krivo jer je kupio EVGA napajanje a kada je shvatio da bi ja bio srecan da se sutra prodaju 10 u Srbiji onda zaboravio na temu. Malo je ljudi kao ja ovde uzimalo to sto je reklo. I to nije samo sada zadnje vreme, ja sam presekao 2011 god, kada je EVGA izbacila onu verziju 580 sto ljudi do tada nikada nisu videli tako nesto nabudzeno . Osecao sam se kao da sam sa gomilom drugih kupio golfa a da udje covek sa ferrarijem koji kosta 25% vise, isto tako.
::
:: Intel® i7-3770K (4.5GHz + H100
:: EVGA Z77 FTW + Dominator Platinum 1866 2x4G
:: EVGA GTX780Ti K|NGP|N Classifie
:: Force GT 120 - WD500AAKS - Sound Blaster
:: EVGA SuperNOVA 1200 P
:: CORSAIR Obsidian 650D - http://valid.canardpc.com/kyvil
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zbunjeni spindoktor 24.03.2015. 10:07 #588383

status: user
broj poruka: 107
polaze praksu na megatrendu


:: A ja sam mislio da je dosao kraj kad ono spas je u DX12 :
::
:: http://www.techpowerup.com/210960/amd-bets-on-directx-12-for-not-just-gpus-but-also-its-cpus.htm
::
::
:: Maki8=Milos1975=Gonjavac i ostali sektasi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 JBG 24.03.2015. 11:30 #588394

status: user
broj poruka: 1661

Koliko para toliko muzike, ko ima za intel i nvidia-u taj ce da ih kupi..ko nema taj ce da ide na amd ili ce kao ja da taljiga na staroj platformi :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion ... 24.03.2015. 12:39 #588400

status: user
broj poruka: 2480
Od pominjanja DX12-ice kao API-ja se znalo da ce vise jezgara biti daleko bolje nego ranije. Ovime ce se FX 83xx serija izjednaciti u svim buducim igrama sa i5, tako da ce postati jako dobar izbor u srednjoj klasi.

Dovoljno dobar da im da vremena da izbace Zen arhitekturu. Mada bi trebali da pozure, pitanje je kakve ce performanse doneti Skylake.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.03.2015. 15:16 #588418

status: user
broj poruka: 18472
Kutija, kljucna stvar je vreme. Pre svega kad ce izaci prva igra sa podrskom za DX12? Pa koliko vremena treba da prodje da se te igre omasove? Pa da bude kvalitetnijih naslova?

Takodje DX12 ce biti isto fleksibilan za HT plus racunaj najpredniji IPC kod Intela tako da ce Intel i dalje drzati odlicnu poziciju u tom segmentu. Razvoj ce svakako biti interesantan ako do tad AMD ne uvene kao biljka :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion t = d/v 24.03.2015. 15:48 #588423

status: user
broj poruka: 2480
HT sa DX nece toliko doneti. Jer on ne donosi realnu snagu procesora vec samo bolje iskoriscenje postojece. Uostalom mislim da ni sa time i3 nece imati sta tu da trazi, a i5 nema HT :-) Niti ce imati dok AMD ne postane konkurentan :(
A i7 je i ovako vec ispred tako da, ce sa DX12 ostati jaz izmedju, mozda ne toliki, ali i dalje znacajan.

Sto se tice igara najavise krajem godine vec neke, a kontam da ce sve novo sto se pravi da koristi DX12. S obzirom da ce doneti bolju prodaju igara (jer ce moci da se igraju na slabijim platformama, mislim da developeri nece ostati dugo na DX11).

Vreme je u velikoj meri protiv AMD-a, s obzirom na gubitke koje beleze pitanje je koliko dugo ce moci tako i da li ce doziveti Zen.

i5-4690k @4.5Ghz on Cryorig R1 ultimate | Z97 Sabertooth mk.2 | Asus 280X DC2T | 8gb Crucial Ballistix@1600mhz CL8 | Samsung Evo 840 240gb | WD black 1tb | 750W cft-750-14cs | Cm Storm Stryker

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 24.03.2015. 15:55 #588424

status: user
broj poruka: 18472
Zen fazu nece ni docekati posto su odavno u Rem fazi :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gang1978 Re: ... 24.03.2015. 16:37 #588429

status: user
broj poruka: 1661
Nece valjati ako amd uvene jer ce nam onda Intel Budzet procesori kostati 300 evra.Voleo bih ja da se AMD malo oporavi pa da i ovi malo smanje te cene preterali su ga...isto ocekujem i u gpu- segmentu jer je nvidia i ovako preskupa jos ako ati omane bice i budzet gpu 300 evra


:: Kutija, kljucna stvar je vreme. Pre svega kad ce izaci prva igra sa podrskom za DX12? Pa koliko vremena treba da prodje da se te igre omasove? Pa da bude kvalitetnijih naslova
::
:: Takodje DX12 ce biti isto fleksibilan za HT plus racunaj najpredniji IPC kod Intela tako da ce Intel i dalje drzati odlicnu poziciju u tom segmentu. Razvoj ce svakako biti interesantan ako do tad AMD ne uvene kao biljka :
::
:: Maki8=Milos1975=Gonjavac
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Re: Re: ... 24.03.2015. 17:33 #588440

status: user
broj poruka: 18472
Znam ja da nece valjati ali je meni zbog praseta i slavlja :)
Kad AMD ugine pomrece svi sektasi. Da se malo razbistri u vazduhu od otrovnih gasova .)

Doci ce neko drugi, mozda Samsung .)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: Nece valjati ako amd uvene jer ce nam onda Intel Budzet procesori kostati 300 evra.Voleo bih ja da se AMD malo oporavi pa da i ovi malo smanje te cene preterali su ga...isto ocekujem i u gpu- segmentu jer je nvidia i ovako preskupa jos ako ati omane bice i budzet gpu 300 evra
::
::
:: :: Kutija, kljucna stvar je vreme. Pre svega kad ce izaci prva igra sa podrskom za DX12? Pa koliko vremena treba da prodje da se te igre omasove? Pa da bude kvalitetnijih naslova
:: ::
:: :: Takodje DX12 ce biti isto fleksibilan za HT plus racunaj najpredniji IPC kod Intela tako da ce Intel i dalje drzati odlicnu poziciju u tom segmentu. Razvoj ce svakako biti interesantan ako do tad AMD ne uvene kao biljka :
:: ::
:: :: Maki8=Milos1975=Gonjavac
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bokisd1 Re 24.03.2015. 18:02 #588444

status: user
broj poruka: 272
Zanimljivo je ovo koliko ce DX12 i Windows 12 doneti na polju iskoriscenosti broja jezgara.
Sigurno je da ce Intel i dalje imati bolji IPC i sa novim, nizim procesom ce biti jos bolji. Koliko znam, trenutno je i taj napredniji IPC kljucan u boljim performansama Intela u odnosu na AMD u igrama. I to ce i dalje sigurno biti tako i sa novim Windowsom.
E, sad glavno pitanjeje, da li se taj HT kod intela moze koristiti kao sto ce se koristiti osam fizickih jezgara kod amd-a., jer to su ipak virtualna jezgra. Ovaj HT se kod benchmark programa koristi maximalno i daje prednost izmedju I7 i I5 procesora, dok kod igrica sa DX11 modom nema nikakve prednosti.
Videcemo, kljucno je, dakle, to kako ce se koristiti HT kod Intela i na osnovu toga ce i zavisiti koliko ce AMD biti konkurentan. Oni mnogo obecavaju sa ovim novim Windows-om, pa ce vidimo.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 ma samo se pravimo 24.03.2015. 18:04 #588445

status: user
broj poruka: 3275
Šta je bilo? AMD je R .I. P. , auuuu u pič.. Mat….. što mi je žao ahaaahahahaaha, slava mu ! ajd da zalijemo ko ga hebe .)

I sutra osvanuo novi dan plavo nebo a trava se zeleni .)

I mnogi što koristiše crvene proizvode izadjoše u taj novi dan i tad spoznaše da u paklu su bili….
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire To se ceni. To je taj duh :) 25.03.2015. 00:58 #588503

status: user
broj poruka: 18472
To brate, to ti pricam. Da zalijemo, obrnemo prasence i proslavimo. Zivot je lep, bas onakav kakav treba da bude, prirodan, sunce sija, trava zelena i tako to :)

Maki8=Milos1975=Gonjavac

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs