Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
R9 290X CF vs 980 SLI vs Titan X Sli
STRANA 1 OD 2  
imbaqq R9 290X CF vs 980 SLI vs Titan X Sli 02.04.2015. 04:27 T60918

status: user
broj poruka: 84
http://www.tweaktown.com/tweakipedia/79/amd-radeon-r9-290x-8gb-cf-vs-titan-sli-gtx-980-4k/index.html

Kazu CF ne radi kako treba a koliko vidim ovde je skroz obrnuto. Ko koga laze? -.-
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
loled2015 Re: R9 290X CF vs 980 SLI vs Titan X Sli 02.04.2015. 05:05 #589436

status: user
broj poruka: 54
Titan x ako bude imalo 2-3% ljudi u srbiji bice super.


:: http://www.tweaktown.com/tweakipedia/79/amd-radeon-r9-290x-8gb-cf-vs-titan-sli-gtx-980-4k/index.htm
::
:: Kazu CF ne radi kako treba a koliko vidim ovde je skroz obrnuto. Ko koga laze? -.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 :) 02.04.2015. 09:22 #589441

status: user
broj poruka: 417
Jao, `ko koga laze`, koje pitanje :) Pa zna se ko je ovde dezurni lazov, tracara, spletkaros, mufljuz i domundjivac, nas Nvidija armonikas, koji je vec hvatan kako razgovara sam sa sobom sa dupliranih naloga i kako falsifikuje slike da bi ocrnio odredjene kompanije :) Sad ce on jos malo da dodje, dojavice mu njegovi dronovi kojima je isprao mozak, osim ako ga nisu seljaci negde prebili jer je sklon da uzme pare da svira svadbe i krstenja, a slabo koju pesmu zna jer po ceo dan vrti benchmarke. Moramo da vidimo da kontaktiramo Mirka Kodica, da ga uzme pod svoje, da napravi nesto od njega, da ne bi vise pilicario i tracario ovde po forumu za sitne pare.
Mada, mozda bi ga Zumajac skolovao za manje pare, Mirko je dosta skup, a Klempete nije bas sto kazu `decko koji obecava`...
https://www.youtube.com/watch?v=aJYH4g-IyWM

vladats, 19.03.2015. 17:10 #587801: `Skaja cenim i postujem od uvek.Smatram da je dosta dao veliki doprinos ovoj zajednici.`
http://www.dodaj.rs/f/3L/hh/4QgpGBhc/klempavi-trol-i-big-dadd.jpg
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zajebani76 ... 02.04.2015. 12:00 #589455

status: user
broj poruka: 538
Koji ocaj SLI u 4K, dok CF gotovo u svakom testu preko 90% saklira...
Sve mi se cini da Nvidia nema gpu za 4k, a sa ovim titanom su zesce zasrali :P
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 02.04.2015. 15:43 #589472

status: user
broj poruka: 583

imbaqq ,nemoj da se zezas 1.april je prosao znas

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imbaqq .,. 02.04.2015. 21:13 #589510

status: user
broj poruka: 84
ne prozivam ja nikoga licno niti imam potrebe vec se samo pitam kako je moguce da vlada toliko nezadovoljstvo i odvojnost (da ne kazem mrznja) prema AMD grafickim kartama a evo ispada da kartica stara 18 meseci sasvim solidno drzi svoje protiv trenutno najbrze karte na svetu (ovo vazi za CF/SLI). OK, potrosnja jeste velika to stoji. Najvise me zacudjuje ovo:

Kada je izasao 290x pricalo se da ga gtx 780 ti jede za dorucak. Proslo je neko vreme i izasle su gtx 970/980. Onda pocinju price da je gtx 970 brza od 780ti. U testovima se vidi da je 290x cesto brza od 970 i to za finu razliku. Sad je izasao Titan X i evo sta pokazuju CF testovi. Da CF skalira toliko dobro da se SLI na najjacoj kartici obrukao. I dalje pricamo o kartici koja je stara 18 meseci.

Ko ima para za 2 290x i napajanje koje moze da ih tera ili 2 titana, dve 780 ili bilo sta drugo jako u cf ili sli taj ne gleda na potrosnju. Temperatura i buka s druge strane su jako bitne.

I nVIDIA i AMD imaju svoje prednosti i mane ali istini za volju AMD je taj koji tehnologiju gura napred.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest re 02.04.2015. 21:45 #589515

status: user
broj poruka: 583

verovatno AMD kasnije pokaze pravu snagu koja stoji na papiru , u trenutnim I starijim naslovima se ne snalazzi bas dobro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Evo da pojasnim. 02.04.2015. 21:46 #589516

status: user
broj poruka: 18472
Ne znam sta je sa tim testom ali brojke su jako cudne. Evo odgovor na tvoje dileme.

Pre svega R9 290X kada je izasao izasli su overall sa performansama nesto brze od Titana (onaj stari) . Nije proslo nesto vise od mesec dana izasao je GTX 780 Ti koji je preuzeo krunu najbrze karte. Kasnije se update-om drivera situacija jos vise promenila u korist nVidia pa je R9 290x spala ispod Titan.

Da ne bude da pricam u prazno, jer postoje ljudi koji su psihicki oboleli od AMD-a pa ce da mrace i pisu kojekakve budalastine evo neki primer:

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_780_STRIX_6_GB/images/perfrel_1920.gif

Kasnije su dosle Maxwell kartice pa su izasle jos neke nove igre pa se baterija testova malo promenila. AMD je poradio i na driverima koliko sam ja mogao da ispratim pa su se pomerili malo na napred i to traje vec nekoliko meseci unazad.

GTX 970 je u globalu tu negde sa GTX 780 Ti, obe karte su brze od R9 290X ali ne sa tom razlikom kao sto je ranije bilo bar po testovima i u overall rezultatima.

Ono sto treba da pogledas jeste live gaming pa ces ti uvideti da ta razlika ima poprilicno veliku razliku u broju frejmova pogotovu u fluidnosti, minimalnom fps koji je jako bitan kao i u konzistentnosti samog frame rate koji je kod nVidia uvek stalozeniji a pogotovu kod Maxwell arhitekture gde je taj minimalni fps dosta veci.

Kad je rec o Titan X SLI ne znam na koji nacin se karta obrukala kad je sama karta po defaultu skoro jednaka sa GTX 970 SLI a u nekim igrama overklokovan GTX Titan X sustize i GTX 980 SLI.

Evo 4K rezolucija o kojoj se govori :

https://www.youtube.com/watch?v=CpmuXd52Ce0

A evo i test sa GTX Titan X u SLI u poredjenju sa kartom R9 295X koja je brza od svakog R9290X CF sistema. Tako su je podesili.

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/81892-nvidia-geforce-gtx-titan-x-sli/?page=2

Kao sto vidis, postoje igre u kojima je Titan X brzi od R9 295X tako da je suludo pricati o tome kako Titan X SLI ne radi dobro i kako jedan CF sistem moze da se nosti sa tim.

Neki od primera :

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_x_review,14.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_titan_x_review,16.html

A sto se tice same tehnologije napomenucu po ko zna koji put.
Microsttutering i frame drops koji su kod AMD znatno primetni kvare celokupnu sliku o nekim postignutim rezultatima na papiru.


Titan X

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire u-p-d-a-t-e 02.04.2015. 22:15 #589522

status: user
broj poruka: 18472
Jos jedno pitanje. Voleo bih da mi kolega objasni koju to tehnologiju AMD gura napred? :)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst @imbaqq 02.04.2015. 23:05 #589531

status: user
broj poruka: 2909

CF ima svoje probleme kao što i SLI ima svoje... Dual GPU karte takođe... Singl GPU je uvek bila najsigurnija varijanta.
A to da CF ne radi si mogao da čuješ samo od gejfors fanbojeva.
AMD već neko vreme drastično bolje skalira multi GPU od Nvidie...Zadnja nvidia koja je stvarno dobro skalirala u SLI je bio Fermi 400 serija.
AMD je od 6000 serije značajno popravio skaliranje u CFu (i dual GPU varijanti), a sa R9 2xx drastično smanjio mikroseckanje koje se javljalo kod nekih starijih CF kombinacija.

Jedan jednostavan primer sklairanja:
Titan blek je pre pojave Maksvel čipa bio najbrža singl karta i naravno brži od 290X.

Titan Z = 2x Titan Black
295X = 2x 290X

295X je brža karta od Titan Z.

Ne treba biti genije da bi shvatio da AMD ima najbržu kartu zahvaljujući boljem skaliranju.


DaSickSystem
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Hiljadu zasto, hiljadu zato. 03.04.2015. 00:16 #589537

status: user
broj poruka: 18472
Sve bi to bilo super kad bi takvo amatersko poredjenje moglo da se uzme za ozbiljan prilog jednoj diskusiji.

Pre svega svaka Dual GPU karta mora da se optimizuje da bi sto manje trosila.
Na prvom mestu reduciraju se klokovi, nekad se pogase jedinice unutar chipa a nekad se chipovi binuju a nekad malo i rekonstruisu.

Iz tog razloga je veoma pogresno reci 2x Single GPU = je Dual GPU jer to prosto nije tacno.

Pre svega GTX Titan Z ima znatno oborene klokove odnosno losije specifikacije u odnosu na GTX Titan BLACK sto mozemo videti iz prilozene slike :

http://oi62.tinypic.com/10o477d.jpg

Samo skaliranje jasno je da ce biti losije od 2x GTX Titan Black.

Sa druge strane AMD se iskoristio drugacijom strategijom.
Zarad krune najbrze karte koja uzgred i nije konkretno svugde najbrza ali nastavicemo pricu u tom pravcu, zrtvovao je optimizaciju i karti podigao znatno veci TDP prag.
U ovom slucaju ovde nisu reducirani klokovi vec su cak nesto malo i podignuti.

Detaljnije sa slike :

http://oi57.tinypic.com/2em36zl.jpg

Jasno je zasto takva karta treba da daje bolje rezultate cak i od samog R9290X CF.

Od svega recenog jedina istina jeste da se AMD popravio sa skaliranjem od 6xxx serije procentualno u odnosu na single GPU ali i dalje znatno zaostaje po ucinkovitosti i fluidnosti sto je fakat i sto potvrdjuju mnogi testeri gejmeri sirom sveta.


Titan X The Beast

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Vol.2 03.04.2015. 00:23 #589538

status: user
broj poruka: 18472
Nesto malo o performansama GTX Titan Z kroz WHD rezoluciju :

AC Black Flag :

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-Z/TITAN-Z-30.jpg

Battlefield 4 :

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-Z/TITAN-Z-31.jpg

Call Of Duty Ghost :

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-Z/TITAN-Z-32.jpg

Far Cry 3 :

http://images.hardwarecanucks.com/image//skymtl/GPU/TITAN-Z/TITAN-Z-34.jpg

I tako dalje..

Takodje nije tacno da AMD bolje skalira od nVidia jer cak i to zavisi od samog chipa. Sto je chip kompleksniji i zahtevniji manje su sanse da se procenat skaliranja poveca ali i to opet zavisi od same arhitekture i komunikacije izmedju dve karte.

Takodje skaliranje zavisi i od samog setupa kao i od propusnog opsega PCI-E magistrale. Ako je recimo GPU veoma snazan i ako je uparen sa jos jednom kartom potrebno je imati sto snazniji procesor da bi se iz tih karti izvukao njihov potencijal.

Skoro svaki SLI skalira od 80-90% sto je simbolicno za nVidia a sto opet nije bas karakteristicno za AMD.

Jos jedan primer gde poenta skaliranja dolazi do izrazaja je rezolucija.
Konkretno kod R9 290 CF ili ti R9 295X koje nesto bolje skaliraju u Ultra visokim rezolucijama ili 4k razlog tome je 512 bit-na magistrala. nVidia sirovom snagom chipa nadomescuje gubitak na memorijskom protoku.

Mnogo je kompleksnija tema za razmatranje od prostih primera gore navedenih.
Naravno to ne moze da zna onaj ko sa ovim stvarima nije nikad radio. To znanje se ne stice citanjem i prepiskama sa neta vec licnim iskustvom.

Uh, ovo je bilo bez koske, i to trica :D



Titan X The Beast

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst re: Vol.2 03.04.2015. 01:18 #589543

status: user
broj poruka: 2909
::Naravno to ne moze da zna onaj ko sa ovim stvarima nije nikad radio. To znanje se ne stice citanjem i prepiskama sa neta vec licnim iskustvom
Reče i ponovo iskusno demantova samog sebe postavivši testove sa neta i tuđa iskustva.

Prosto me mrzi večeras da odgovaram na hrpu gore navedenih gluposti...

Kao što rekoh... Ne treba biti genije, ali ipak treba imati više od dve upotrebljive moždane ćelijice da bi razimeo vrlo jednostavnu suštinu.
Zamajavanje kilometarskim postovima je uvek bilo za budale koji ne razumeju materiju... Onaj ko zna suštinu ne mora da kuca romane po forumu, obajsniće je na jednostavnom primeru... Da svako razume...

Klempo, ostaviću te da nastaviš polemiku sam sa sobom... A možda ti se javi Mark3z pa nastavite da polemišete `zajedno`...


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion 290x clockovi kek 03.04.2015. 01:28 #589544

status: user
broj poruka: 2480
::Sa druge strane AMD se iskoristio drugacijom strategijom
Zarad krune najbrze karte koja uzgred i nije konkretno svugde najbrza ali nastavicemo pricu u tom pravcu, zrtvovao je optimizaciju i karti podigao znatno veci TDP prag.
U ovom slucaju ovde nisu reducirani klokovi vec su cak nesto malo i podignuti.:


Erm, 295X2 ima vece klokove od 290x iz prostog razloga sto chip moze, ali referentno hladjenje na 290x se i ovako topilo. Na 295x2 su resili problem sa hladjenjem, samim time su mogli da dignu clockove laganica.

Tako da nije samo zarad krune najbrze karte, vec zato sto moze. Da srce brdo struje, srce :)

URA ZA JOS CLOCKA IZ KUTIJE!

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 03.04.2015. 01:54 #589549

status: user
broj poruka: 18472
Aman gde nadje tu logiku i kako si ti dosao do tog zakljucka? Zato sto moze?
A sta moze? Malo visi klokovi? Pa jel nVidia isto to mogla? E svasta.

Te klokove su podigli jer su bili svesni da moraju, da bi bili dominantniji u performansama, rizik tu nije smeo da bude dozvoljen obzirom jer se znalo kakve su performanse Titan Z. Znaci islo se na maksimalno moguce za neko referentno izdanje.

Zato voda i jeste bila neophodna i zato i jeste TDP taj koji jeste.
Da su postovali PCI-E specifikacije ili se uglavili u 375w kao nVidia imali bi daleko sporiju kartu. 500w vs 375w.

A ako cemo kod potencijala Hawaii ima jos manji potencijal od Tahiti.

Sa takvom logikom danas sve moze ali sve moze i da trosi pa ce jednog dana sve sto moze udariti u wall. Danas je voda sutra LN2 :))))))

P.S. Ne mogu da nadjem, Asus je napravio neko custom resenje sa LN2 tako da u buduce moze da dizajnira karte za AMD :)

Titan X

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion khm. 03.04.2015. 02:07 #589551

status: user
broj poruka: 2480
A sto je tih magicnih 375w bitno? Ako imas 3000$ da platis takvu kartu, imaces i 250$ da platis pristojno napajanje od 1000w.

Titan-Z su morali da obore klok jer je referentno hladjenje bulja, jer za 3000$ se nisu udostojili da naprave dobro hladjenje nego karta gori u odnosu na 295x2. Pri opterecenju je 80-87 stepeni. 295x2 se krece oko 60 stepeni.

Osim toga 295x2 je brza od Titan-Z (pored toga sto je uvek bila jeftinija)
Tako da im taj mali clock boost nije bio neophodan, ali zasto ne podici kad je vec karta hladna ko spricer. Da ne bi presli magicnih 375w? pfff :)

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire ... 03.04.2015. 02:20 #589553

status: user
broj poruka: 18472
Sad stvarno em nisi realan em nisi objektivan. Ne znam da li me zezas ili ne?

Nisu to magicne brojke za TDP vec neko pravilo koje mora da se postuje.
PCI-E je 300w i to nije smelo da se predje ali su sa godinama i razvojom sve mocnijih GPU-ova taj prag malo podigli. nVidia se drzi nekog standarda i napravila je daleko kvalitetniju i kompletniju kartu. 82-83c je bulja? E svasta jos jednom. Ako je za tebe to losa temepratura onda se bar ogradi, sa aspekta tehnologije to su sasvim ok temeperature.

Ni GTX 590 se nije manje grejao, mnoge single gpu karte nisu imali manju temperaturu i sl. Sad smo svi nesto postali osetljivi. 90c je vec mnogo, a do nekih 85-86c je u opsegu prihvatljivog. I ovo ne pricam iz mog ugla jer i ja volim da imam hladnije komponente, zato i imam vodeno hladjenje, to sam po ko zna koji put rekao do sad.

AMD nije bio u stanju da napravi jedno normalno referentno izdanje vec je morao da ide na hibridno resenje. U tome je poenta. nVidia je cak i na onaj sistem Titan dizajna mogla da stavi full spec od GTX Black recimo ali bi potrosnja skocila sigurno na 400w ali bi se cooler nosio. Naravno bilo bi jos vrelije ali bi performanse bile bolje, doduse i to zavisi kako bi bio predefinisan GPU boost.

Sve u svemu uradili su tako kako jesu i izbacili super kartu ali po ceni koja je ludost.
Ali sad poredimo tehnologije a ne cene.

Osim toga nije brza od Titan Z vec su situacije veoma raznovrsne. I osim toga ima dosta rezultata gde je Titan Z brzi i u 4k od R9 295X pa sta onda?

Poenta koju ti ne vidis jeste da nVidia nije briga uopste za tu R9295x, izbacili su produkt dizajniran kao kompletno resenje. Sta bi bilo da su oni izbacili to hibridno sa nekim full klokovima? Taj R9295X prosto bi ostao u prasini a temperature bi bile smesne. U tome je poenta i nije mi jasno zasto je zaobilazis stalno?

Vidis, oni su ti koji mogu ali im to nije bilo potrebno.

https://www.youtube.com/watch?v=zWpK2afgXU0

Titan X

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Niko od nas nije objektivan :-) 03.04.2015. 04:10 #589554

status: user
broj poruka: 2480
1) Nista se ne mora.
2) Ako je PCI-E 300w, zasto je nvidija presla tu cifru kad ne sme?
3) Po cemu je kvalitetnija i kompletnija karta kad je vrelija, sporija i skuplja? Po tome koliko trosi? ok 1 od 4.
4) Jeste, sve preko 80 stepeni smatram nepovoljnim temperaturama po zivotni vek karte. Mada volim da ide do 70 max, iskreno. Ja se ne osecam dobro kada vidim tolike temperature.
5) Za te pare hvala Bogu pa nisu isli na referentno, nego napravili sistem hladjenja koji ce tako skupu kartu da drzi hladnu i da joj mesta za overclock.
6) Sto nisu izbacili takvu kartu? Nesto im tu nije islo. Sumnjam da bi propustili da imaju najbrzu kartu.
7) Opet ne znam po cemu je Titan-Z karta super u odnosu na 295x2 osim po malo manjoj potrosnji.
8) 295x2 jeste brza od Titan Z u vecini testova.
9) Titan-Z kompletno resenje moja guz`ca. Kompletno resenje i dobar proizvod je GTX 970, 780ti... to su dobre karte.
10) Ne zaobilazim, STO NISU izbacili hibridno resenje sa full clockovima za te pare, pa valjda ako nesto kosta besmisleno puno para treba da napravis sto bolji proizvod a ne da stedis na svakom koraku.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Pred spavanje... 03.04.2015. 04:44 #589556

status: user
broj poruka: 18472
Iskren da budem tesko da mogu da se slozim sa bilo kojom stavkom jer se koristis nekim svojom logikom koju bas i ne razumem a ne realnim cinjenicama. Pokusacu opet da bude sto konstruktivniji i precizniji.

1. Sa aspekta poslovanja morali su da izbace kartu pogotovu da kazem brzu jer im je rejting debelo opao pogotovu uzevsi u obzir kasnjenje prethodne dual GPU karte.
Marketinski su ovo morali da izguraju na ovakav nacin do kraja jer bi imali negativan odjek.

2. Zasto uvek u polemici stavljas ispred neko naglasavanje? Onda sticem utisak da si ostrascen. Ko pominje ovde nVidia? Ja sam pricao o GPU-vima a ne o AMD i nVidia zasebno.
Citiracu sebe :

`Nisu to magicne brojke za TDP vec neko pravilo koje mora da se postuje.
PCI-E je 300w i to nije smelo da se predje ali su sa godinama i razvojom sve mocnijih GPU-ova taj prag malo podigli.`

Jel sad jasnije?

3. Kvalitetnija je karta kao finalni proizvod? To o cemu ti pricas se odnosi na aspekt koliko je takav proizvod primamljiv.

4. Ogradio si se ovaj put. Konacno :)

5. Pogresno je imati tako usko glediste. Pre svega nije novac i ulaganje u pitanju vec rejting, prestiz i nivo. Oni su stvorili Titan brend i kao takvi prave karte tog tipa sa takvim referentnim dizajnom. Jednostavno imaju svoj nacin poslovanja i razmisljanja, takodje znaju da za to postoji ciljna grupa.

6. Pod stavkom 5 sam ti vec odgovorio i za stavku sest. Dodacu samo da je overklok bio sasvim zadovoljavajuc da ne kazem odlican 1137 Mhz boost sa temperaturom od maksimalnih 83c. Sta tu ne valja? Sve je korektno.

7. Ne znas jer ne zelis da znas. A to sto ne zelis da znas je vec objasnjeno pod 5 i 6 a samim tim sto je uradjena kao referentno izdanje bez dodatnih budzevina govori je jasan pokazatelj superiornosti. Da ne ulazim u detalje oko tehnologije, arhitekture, elemenata, finalne obrade i sl. Sve u sklopu je savrsenije resenje i naprednije.

nVidia nije bila prinudjena na vodu i to je fakat. Sve govori ko je koliko imao prostora da svoj proizvod izbaci kao adekvato resenje na nivou.

8. Negde jeste negde nije, ja sam dao isto tako testove koji sad ispadose zanemarljivi. A cak i da uzmemo u obzir da je u 4k brza R9 295X. U kolikom procentu je takva karta upotrebljiva za 4k? Jako malom, ni dan danas 4k nije zaziveo a nece ni za par godina.
4k je samo marketinski trik to sam rekao i onda to kazem i sad. Kada postane standard onda o tome moze da se prica. Ovako je samo interesantno videti kako se karte ponasaju u toj rezoluciji.

9. To je sa tvog aspekta, opet nisi objektivan, proizvod posmatraj sa aspekta tehnologije a ne sta bi ti zeleo da bude, tj sa kakvim osobinama.
Nismo uzeli u obzir a mozda ti i ne volis Dual GPU karte pa ih manje simpatites sto te opet udaljava od objektivnosti.

10. Ponavljas pitanja, dobio si odgovor u 5 i 6-toj stavci i i po malo i u 7-moj.
Opet stvari posmatras iz svog ugla a pricali smo o tome hiljadu puta. Pogresno je tako tumaciti. Ako tako gledas Titan Z je strasno losa kupovina ali mi ovde ne pricamo o cenovnom rangu vec o razlikama u tehnologiji i njenim mogucnostima.

Stedis? Ko bre stedi ko kupuje takve karte? Opet se po malo gubis u diskusiji? Moras se izolovati da ne posmatras sve sa licnog aspekta. Te karte i nisu namenjene nama vec sasvim drugoj grupaciji ljudi. Kao i Titan X koji se opet prodaje malte ne kao alva ako tako mozemo reci. Isto nezahvalan proizvod ali sa tehnicke strane fantasticna karta.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Gluvo je doba, svi su zaspali. Osecam strasan nedostatak buke... 03.04.2015. 05:02 #589557

status: user
broj poruka: 2480
1) Ok.
2) Jer si odmah nakon te izjave rekao nvidija se drzi nekog standarda.. pa sam morao da demantujem to :-)
3) Po cemu je kvalitetnija? 295x2 dolazi u koferu, U KOFERU. Kutije, so old. :D
4) Jesam.
5) Valjda je prestiz i rejting da imas kartu koja ce da radi hladno, tiho i da bude zmajeubica. (od sipova)
6) Moglo bi daleko vise i hladnije da su napravili ljudsko hladjenje.
7) Ako je watercooling budzevina, onda si u pravu. Ma moze da ima arhitekturu stare Grcke, karta je sporija. To je sve o tehnologiji sto me zanima, koliko je brza. I have a need, a need for speed. Auuuu. *top gun reference*
8) Negde nije, ali daleko je vise testova u kojima jeste. Slazem se, 4k ce tek zaziveti kada ekrani budu bili mnogo mnogo jeftiniji, sto nece biti u sledecih 3-4 godine sigurno.
9) Objektivan. Dobar i kompletan proizvod je onaj koji ima sve aspekte pokrivene. Dobre performanse, dobru cenu,dobro hladjenje, nisku potrosnju. (tim redosledom)
10) Ja sam prilicno siguran da svi ti koji kupuju Titan-Z ili Titan X bi voleli da je stavljen waterblock ili neko hibridno hladjenje radije nego referentno resenje kako bi izvukli jos vise iz svoje skupo placene karte.

SAMDSUNG!!!

Wlada/Classy: STALJIN JE OVAKVE KAO JA STRELJAO JER JE ZNAO DA NE MOZE DA IH DROGIRA

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
SkyFire Replika :) 03.04.2015. 05:11 #589558

status: user
broj poruka: 18472
Ako ovako nastavimo vrtecemo se u krug, nepopravljiv si, teras i dalje po svojoj logici.

Tvoj problem je sto jednostavno ne mozes da izolujes licne afinitete i sve posmatras sa svog aspekta gledista a tu poruku dalje siris kao nesto sto je ispravno a realno bezis od poente i ispadas neobjektivan. Sve sam ti razlozio na proste cinioce a opet se izgleda vrtimo oko istog mada ne mogu da kazem, progres se oseca ali je jako spor :D

Evo dacu ti primer kako ja tebe dozivljavam.
Idemo ja i Kuta Knez Mihajlovom i prema nama ide riba plavusa, lepa, gori koliko je dobra.

U tom ti komentarises, pih, usne treba da budu malo punije, crna kosa bi joj bolje stajala, grudi joj nisu cetvorke a i guza nije jabucasta. Lepa jeste ali jednostavno nije kompletna.


Nadam se da shvatas da ne mozemo sve posmatrati kroz tvoje mere?

Ne mozes tehnologiju i njene mogucnosti i neke standarde i poslovanje da trpas u jedan kos i da sve to u kompletu posmatras sa svoje tacne gledista sta bi ti voleo, sta ti se svidja i kako bi po tebi to trebalo da bude (iz ovoh izuzevsi tvoju ljubav prema kutijama )

Pa onda bi ti bio idealan covek za biznismena, zahebao bi i Jena :)


Titan X ubica

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Nekoliko pitanja za Kutija 03.04.2015. 09:29 #589562

status: user
broj poruka: 6086
1. Odakle ti pravo da imaš svoju ličnu logiku, a da se ne vodiš Sajkovom?
2. Odakle ti pravo da ne možeš da izoluješ lične afinitete? To sme samo Sajko!
3. Odakle ti pravo da posmatraš sve sa svog aspekta gledišta, koji se pritom razlikuje od Sajkovog?
4. Odakle ti pravo da svoju poruku širiš dalje, a da se ta poruka razlikuje od Sajkove?
5. Odakle ti pravo da bežiš oda Sajkove poente?
6. Odakle ti pravo da budeš neobjektivan, po Sajkovom načinu razmišljanja?
7. Odakle ti pravo da tako sporo napreduješ prema Sajkovoj tački gledišta?
8. Odakle ti pravo da sve posmatraš kroz svoje mere?
9. Odakle ti pravo da tehnologiju, njene mogućnosti i standarde i poslovanje trpaš u isti koš?
10. Odakle ti pravo da sve nabrojano u prethodnoj stavci posmatraš sa svoje tačke gledišta?
11. Odakle ti pravo da ti se nešto sviđa?
12. Odakle ti pravo da smatraš kako bi nešto trebalo da bude?


i5 2500K/CM Hyper 212+/MSI Z68A-GD65 G3/HyperX Green 2×4GB 1600/Samsung 830 128GB/ASUS R9 280X DCU II TOP/Dell U2412M/Xonar DX/Altec ATP-3/CM 690 III W/SF Golden Green Pro 650W/CM Octane/A4Tech V7


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gonjavac Sta ste zakljucili? 03.04.2015. 13:20 #589579

status: user
broj poruka: 573
da remiziramo R9 295 je brza karta od TItana- z, cf bolje skalira od sli to potvrdjuju testovi iz prvog posta kao i mnogobrojni testovi sirom neta.
E sad ne mogu da razumem zasto se to ne prihvati kao istina?

DAUM=TRAUM=CRVENO=BIK

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 03.04.2015. 13:38 #589581

status: user
broj poruka: 4866

The truth is out there...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milos1975 Ja bolje skaliranje nisam video 03.04.2015. 13:55 #589583

status: user
broj poruka: 417
od ove dve armonike u crossfire modu: https://www.youtube.com/watch?v=C7jRZNYDKiE
Mozda zato neki neuspeli armonikasi mrze AMD, sta ja znam... Samo nagadjam.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Mortificat U duhu rasprave... 03.04.2015. 14:04 #589584

status: user
broj poruka: 3519
Nvidia is considering GeForce GTX Titan X `Ultra` with hybrid cooling - rumour:
http://goo.gl/Kd5j2F

Intel® i7 4820K | Corsair H55 | Asus X79 Sabertooth | Gigabyte R9 280X & Sapphire 7970 Dual-X | 4x4GB Crucial Ballistix Tactical Tracer | Philips 32PFL3017 32`` | Corsair 600T | Enermax Revolution87+ 850W

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60275. Broj poslatih odgovora: 646100.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs